7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Trivium inf.

Trivium inf.

Galerijoje „Trivium” Džiugo Katino ir Lino Liandzbergio paroda „Regeneracija”

Spalio 23 d. 18 val. Galerijoje „Trivium” (Vitebsko g. 21, komplekse Sodas2123) atidaroma Džiugo Katino ir Lino Liandzbergio paroda „Regeneracija”. 

Šiais metais galerija Trivium pristato paskutinio XX a. dešimtmečio kūrinius. Džiugas Katinas ir Linas Liandzbergis tuo metu aktyviai rengė bendras parodas, performansus, hepeningus, organizavo „Dimensijos„ peformansų festivalius. Parodos kūriniai dešimtmečius dūlėjo Lino Katino garaže, iš kurio buvo išgelbėti šiai ekspozicijai ir regeneruoti. Čia rodomas bendras kūrinys „Klasės„ (1994 „Jutempus„, 1995 „Vartai„, 1996 „ArtGenda„, Nikolajkirche Kopenhaga) ir ŠMC vykusios parodos (1992) video dokumentacija.

Trivium inf.

Iki spalio 22 dienos Galerijoje „Trivium“ veikia Dainiaus Liškevičiaus piešinių paroda „Vogue“

Šiais metais galerija „Trivium“ pristato Lietuvos žymiausių „lūžio“ kartos menininkų kūrinius. Nors dabar dauguma autorių aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno procesuose, TRIVIUM siūlo atkreipti dėmesį į jų gerokai primirštus arba puikiai žinomus, bet seniai nerodytus 90-ųjų metų kūrinius, kurie ne tik kad neprarado aktualumo, bet priešingai, su nauja jėga kalba apie ekologines, socialines, egzistencines problemas. Viena iš tokių parodų - Dainiaus Liškevičiaus „Vogue“.

Piešinių ciklas „Vogue“ visas niekada nebuvo rodytas, eksponuoti tik atskiri jo fragmentai. Kaip nemaža dalis to meto kūrinių, jis ilgus metus gulėjo menininko dirbtuvėje. Tad kviečiame į pažvelgti į laiką, į istoriją, į šiandienos aktualijas.

 

Dainius Liškevičius – skulptorius, performanso ir video menininkas, 2015 m. atstovavęs Lietuvai 56-ojoje Venecijos meno bienalėje, jis yra vienas iš autorių, kurie formavo naują nepriklausomos Lietuvos šiuolaikinio meno kalbą. 

 

Parodą organizuoja VšĮ “Artišokai”

Parodą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė

 

Renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo tarp kitų lankytojų. 

Trivium inf.

Uostamiesčio Baroti galerijoje Dano Aleksos ir Remigijaus Treigio paroda

Nuo rugsėjo 25 dienos Klaipėdos Baroti galerijoje veikia menininkų Dano Aleksos ir Remigijaus Treigio bendra kūrybos paroda „Manila is Calling your name“.

Parodoje susitinka du autoriai ir dvi technologijos, ne tik kaip medijos, bet ir kaip du skirtingi atminties atkūrimo ar perkonstravimo metodai. Abiejų autorių kūryboje vieta ir laikas yra svarbios dimensijos. „21 diena Berlyne“, „Paskutinė diena Venecijoje“, „Septintoji gatvė“ – Remigijaus Treigio fotografijų ciklai. Fiksuojamų vaizdų ryšį su tikrove nusako tik pats faktas, kad tai nuotraukos. Jose bet koks dokumentiškumas pakeičiamas asmenine akimirkos patirtimi. Tuo tarpu Aleksa atminties failus konstruoja virtualioje dabartyje. Šio dialogo vienas iš esminių tikslų - diskursą apie atminties subjektyvumą nušviesti algoritmų generuojamos ateities kontekste.

Trivium inf.

Dariaus Žiūros paroda „Aukso amžius”

Rugsėjo 12 d. (šeštadienį) 16 val. galerija TRIVIUM atidaro Dariaus Žiūros parodą „Aukso amžius”, kur pristatomi paskutinio XX a. dešimtmečio kūriniai, sukurti pasitelkiant vašką, parafiną ir panašias medžiagas.

Trivium inf.

Audriaus Novicko paroda „Išvietinimai“ galerijoje „Trivium“ (Vitebsko g. 23)

Galerija „Trivium“ toliau pristato parodas, skirtas pirmajam atgautos Nepriklausomybės dešimtmečiui ir paskutiniam XX a. dešimtmečiui, kai formavosi Lietuvos šiuolaikinis menas.    

Nuo birželio 23 d. galerijoje „Trivium“ (Vitebsko g. 23) veikia tarpdisciplininio meno kūrėjo Audriaus Novicko paroda „Išvietinimai“. 

Trivium inf.

Aistės Kisarauskaitės „Švaros diena“

Gruodžio 17 d. 18 val. namų galerijoje „Trivium“ (Vilkpėdės 7-105, Vilnius) vyks Aistės Kisarauskaitės "Švaros diena".
Visi mes turime prisiminimų, kuriuos norėtume "išvalyti”, gal net ištrinti, pataisyti. Tokiam suirusių, nepavykusių santykių, blogų dienų, blogų įvykių “valymui” ir yra skirtas šis performansas. Autorė pasiūlys visiems norintiems atsinešti savo foto juostas, laikmenas ir tiesiog jas išskalbti skalbyklėje kartu su paklodėmis ar nešvariais rankšluoščiais. Tikėtina, kad juostose tiesiog neliks vaizdo, o laikmenos bus sugadintos, tad ir "blogi" prisiminimai taip bus "išvalyti". Be abejo, gali nutikti ir taip, kad išdžiūvę laikmenos vėl veiks, tad tai bus įrodymas, kad ne viską galima išvalyti.

Trivium inf.

Namų galerijoje „Trivium“ Juliaus Kuršio fotografijų paroda „Vėjas ir vanduo“

Spalio  22 d. 18 val. namų galerijoje „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7- 105, Vilnius) atidaroma Juliaus Kuršio fotografijų paroda- debesų studija.


Parodą įkvėpė senovės graikų dramaturgo Aristofano komedija „Debesys“, kurioje sprendžiamos auklėjimo ir pedagoginės problemos.


Skaitant pjesę fotografas kėlė klausimus: kur yra riba tarp sąmonės ir nesąmonės, tarp „teisingo“ ir „neteisingo“ žodžio, ir kas tą ribą nubrėžia. Kas bendro tarp galerijos lankytojo, skaitančio parodos aprašymą, ir vaiko, pirmąsyk susiduriančio su rašytine kalba/ tekstu?
„Debesys kinta, prisitaiko prie žiūrinčiojo ir tampa tuo, ką žmogus regi. Debesys –labai gera metafora metaforai“- sako parodos autorius.


Julius Kuršis (g. 1987)- Vilniaus dailės akademijoje baigė fotografijos ir medijų meno magistrantūros studijas. Šiuo metu dirba šviesų dailininku, tyrinėja fotografinės tikrovės kontūrus. Jaunasis menininkas jau yra surengęs kelias personalines parodas.


Paroda veiks iki lapkričio 22 d.
Parodos kuratorė: Aistė Kisarauskaitė
Organizatorius: VšĮ „Artišokai“, Vilnius
Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė
 
Namų galerija „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7-105, Vilnius). Darbo laikas: trečiadieniais – sekmadieniais 15:00-20:00. Apsilankyti galima iš anksto susitarus tel. + 370 693 58318

 

Trivium inf.

Namų galerijoje „Trivium“ Ievos Mediodios paroda „Įkelta Atmintis/ Uploaded Memory“

Namų galerijoje „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7- 105, Vilnius)“ 2019 m. rugpjūčio 28 d. 19 val. atidaroma Niujorke gyvenančios ir dirbančios lietuvių menininkės Ievos Mediodios piešinių paroda. Atidaryme dalyvaus autorė.
Parodos kūriniai kviečia mąstyti apie vieną svarbiausią mūsų laikų temą- dirbtinį intelektą: kaip dirbtinis intelektas keičia mūsų realybę? Koks būtų organiškos biologinės ir dirbtinės atminties mišinys?
„Atminties procesas atsiminimas elgiasi keistai, jis nuolat pateikia naujas tikrovės interpretacijas, t.y. netikslius tikrovės atspindžius. Turbūt atsiminimus bus galima sukurti, pakeisti fiktyviais ir patalpinti juos į organiškas ląsteles.“ – sako Ieva Mediodia.


Parodoje bus eksponuojama 100 šįmet sukurtų autorės darbų- piešinių, atliktų mišria technika.


Ieva Mediodia (g. 1968) gyvena ir kuria Niujorke. Menininkė tapybos mokėsi Vilniaus dailės akademijoje. 1992 – 1993 metais Ieva Mediodia mokėsi vizituojančio dėstytojo Kęstučio Zapkaus klasėje Vilniaus dailės akademijoje, vėliau tapybos magistrantūros studijas tęsė Hunnter koledže Niujorke. Jos kūryba pristatyta JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Suomijoje. Menininkė priklausė XX a. dešimtojo dešimtmečio pirmoje pusėje Vilniaus dailės akademijoje besireiškusių studentų būriui, mėginusiam įteisinti tuomet netradicinio meno reiškinius.


Paroda veiks iki rugsėjo 28 dienos.  Parodos kuratorė: Aistė Kisarauskaitė
Organizatorius: VšĮ „Artišokai“ ir Vilniaus rotušė
Parodą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Namų galerija „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7-105, Vilnius). Darbo laikas: trečiadieniais – sekmadieniais 15:00-20:00. Apsilankyti galima iš anksto susitarus tel. + 370 693 58318

Trivium inf.

Namų galerijoje „Trivium“ Paulinos Pukytės piešinių ir jų pavadinimų paroda

Namų galerijoje „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7- 105, Vilnius)“ 2019 m. birželio 11 d. 18 val. atidaroma Paulinos Pukytės piešinių ir jų pavadinimų paroda. Atidaryme dalyvaus autorė.
Menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė, žinoma kaip tekstų, instaliacijų ir judančio vaizdo kūrėja ir dažniausiai dirbanti su rastais artefaktais, pateikia niekur anksčiau nerodytą savo kūrybos pusę – piešinius. Tai „naujos kartos“, t. y. skaitmeniniai piešiniai, piešti iPhon‘u arba iPad’u.
Lakoniški, vos kelių štrichų piešiniai kartu su savo pavadinimais tampa savotiškais mikroeilėraščiais – vizualiais haiku.


Juose Paulina Pukytė sujungia dvi savo kūrybos sritis – dailę ir literatūrą, panaudodama sau neįprastas menines priemones eksperimentavimui su savo pamėgta minimalistine raiška.
Parodos tikslas – sujungti šiuos „mikroeilėraščius“ į bendrą visumą, suformuoti iš jų vieną ilgą eilėraštį, o taip pat išnaudoti skaitmeninių priemonių teikiamas galimybes seniausiam metodui – piešiniui.


Paulina Eglė Pukytė (g. 1966 Vilniuje) yra menininkė, rašytoja ir kuratorė. Dešimto dešimtmečio pradžioje, po studijų Vilniaus dailės akademijoje, išryškėjo kaip savita menininkė, netelpanti į disciplinų, žanrų, ir technikų rėmus. Magistro laipsnį apsigynė Londono Karališkajame meno koledže. Gyvena ir kuria tarp šių dviejų miestų. Rašo kritinius ir satyrinius straipsnius kultūros temomis ir eksperimentinę literatūrą. 2017 m. kuravo 11-ąją Kauno bienalę „Yra ir nėra. Paminklo (ne)galimybės klausimas“. Jos kūrinių yra įsigiję MO muziejus ir privatūs asmenys.


Paroda veiks iki liepos 17 dienos.  Parodos kuratorė: Aistė Kisarauskaitė
Organizatorius: VšĮ „Artišokai“, Vilnius
Parodą remia Lietuvos Kultūros Taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Namų galerija „Trivium“ (Vilkpėdės g. 7-105, Vilnius). Darbo laikas: trečiadieniais – sekmadieniais 15:00-20:00. Apsilankyti galima iš anksto susitarus tel. + 370 693 58318

Trivium inf.

Namų galerijoje „Trivium" Arūnės Tornau „Objektai“

Namų galerijoje „Trivium" (Vilkpėdės g. 7- 105, Vilnius)“ 2019 m. gegužės 9 d. 18 val. atidaroma Arūnes Tornau paroda „Objektai“. Atidaryme dalyvaus autorė.


Arūnė Tornau- tapytoja, žinoma savo jautriomis abstrakčiomis drobėmis. Paremtos spalvos niuansais tirpstančios formos jau tapo tapytojos atpažinimo ženklu, tačiau dauguma žiūrovų nežino ir nepamena, kad ši menininkė paskutinį XX a. dešimtmetį yra sukūrusi nemažai objektų ir instaliacijų. Ilgą laiką sukurti objektai gulėjo menininkės sodyboje.


Autorė apie parodos objektus: „Medinius objektus pradėjau daryti apie 1990-tuosius. Inspiravo mūsų senos sodybos Labanoro girioje apleistumas, sulūžę, surūdiję, sudilę daiktai, kadaise tarnavę šeimininkams buityje, bylojantys apie jų gyvenimo ritmą – išbyrėjusios statinių ar medininių kubilų detalės, suirusios audimo staklės, lietaus išlytos langinių lentos, išblukusios audinių skiautės. Patiko laiko žymės, paliktos medžio paviršiuje. Tie radiniai asocijavosi su praėjusiu laiku, valstietišku laiko skaičiavimu nuo vienų lauko darbų iki kitų, laiką suvokiant pagal saulės ir mėnulio judėjimą dangaus skliaute, išskrendančius ir atskrendančius paukščius. Nenorėjau, kad tie daiktai sunyktų ir sutrūnytų, sudegtų krosnyje, kaip malka. Norėjau, kad kita forma jie gyventų toliau.“


Arūnė Tornau (g. 1956) – tapytoja, dailės pedagogė. 1974–1979 m. studijavo Vilniaus dailės institute. Dalyvavo daugelyje tarptautinių ir respublikinių parodų. Kūrė scenografiją spektakliams, kuravo tapybos parodų projektus Lietuvoje ir užsienyje. Menininkė nuolat dalyvauja grupinėse parodose šalyje bei užsienyje ir rengia asmenines savo kūrybos parodas.


Paroda veiks iki birželio 6 dienos.  
Parodos kuratorė: Aistė Kisarauskaitė
Organizatorius: VšĮ „Artišokai“, Vilnius
Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

 

  PUSLAPIS IŠ 3  >>> Archyvas