7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė

Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė

Smagūs viražai nuo fugos iki pop muzikos

Projekto „Pop muzika su perukais“ įspūdžiai

Pilnutėlė Šv. Kotrynos bažnyčia lapkričio 13-osios vakarą sulaikiusi kvapą klausėsi naujo projekto „Pop muzika su perukais“. Kodėl scenoje stovi tik klavesinas ir griežia styginių kvartetas? Atrodo, įprasta, senajai muzikai atlikti skirta instrumentų sudėtis. Tiesa, norėdami suprasti ir pamilti senąją muziką, reikia ne tik susipažinti su pagrindiniais jos principais, kad galėtum suvokti jos tobulumą ir genialumą, bet ir daug jos klausytis. Bet kokia klasikinė muzika reikalauja klausymosi įdirbio.

 

Todėl šis projektas – puikus būdas po truputį, lengvai ir „neskausmingai“ pratinti publiką prie senosios muzikos. Pirmajame projekto koncerte skambėjo daugeliui gerai žinomos populiarių dainų melodijos, tačiau Vitalijus Neugasimovas, panaudojęs polifoniją, stilingus pagražinimus ir kitus senajai muzikai būdingus elementus, sukūrė joms aranžuotes, puikiai išryškinančias klasikinį pradą. Šiomis aranžuotėmis jis įrodė, kad vadinama lengvoji muzika yra kilusi iš akademinės ir joje taip pat jaučiama gili tradicija. Koncerte, žinoma, nebuvo jokių perukų, nors būtent šis žodis projekto pavadinime galėjo ir suklaidinti. Tai tik vaizdinga aranžuotojo ir kompozitoriaus bei koncerto vedėjo V. Neugasimovo sukurta alegorija į tuos laikus, kai prieš šimtmečius tuometinei aukštuomenei dėvint perukus, skambėjo to meto instrumentinė ir vokalinė muzika. Pasirodo, jog ir šiuolaikinė populiarioji muzika gali būti su „perukais“ – supanašėti su senąja ir skambėti ne ką blogiau.

Vitalijus Neugasimovas ir styginių kvartetas „Chordos“
Vitalijus Neugasimovas ir styginių kvartetas „Chordos“
Koncerto Šv. Kotrynos bažnyčioje akimirka
Koncerto Šv. Kotrynos bažnyčioje akimirka
Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė

Kai jie dainuoja, vieni šėlsta, kiti verkia

Pokalbis apie ansamblio „Quorum“ kūrybinį kelią

Netrukus vyrų ansamblis „Quorum“, dainuojantis tik a cappella, koncertais pažymės gyvavimo dešimtmetį, tad šių metų ruduo grupei pateikė daug malonių staigmenų. Rugsėjo ir spalio mėnesiais ansamblis su koncertais apkeliavo Ukrainą ir Moldovą bei nuskrido į Jungtines Amerikos Valstijas. Visur buvo labai šiltai priimti. „Quorum“ dešimtmečio proga ansamblio vadovą Vitalijų Neugasimovą kalbina Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė.

„Quorum“ koncertuoja euro įvedimo proga
„Quorum“ koncertuoja euro įvedimo proga
„Quorum“ koncerto akimirka
„Quorum“ koncerto akimirka