7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Vilniaus muziejaus inf.

Vilniaus muziejaus inf.

Naujas projektas kvies leistis į medinių Šnipiškių dvasios paieškas

Birželio pradžioje Šnipiškėse įsikurs laikina fotoateljė, kurioje Vilniaus muziejus ir Medinės miesto architektūros muziejus kvies įamžinti senąsias Šnipiškes liudijančius objektus ir pasidalinti jų istorijomis. Sandėliuke padėtos langinės, šeimos relikvija tapęs laikrodis ar kasant daržą rastas butelis yra svarbūs vietos istorijos liudytojai ir gali tapti parodos apie Šnipiškes dalimi. Kviečiame kartu kurti improvizuotą Šnipiškių muziejų.

Šnipiškių kontrastai. S. Žiūros nuotr.
Šnipiškių kontrastai. S. Žiūros nuotr.
Vilniaus muziejaus inf.

Vilniaus muziejaus parodoje „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“ – pažintis su muziejaus užkaboriais ir parodos patirtį papildantys edukaciniai užsiėmimai

Vilniaus muziejuje pristatomos parodos „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“ patirtį papildys ekskursijos kviečiančios pažinti ne tik parodoje pristatomus muziejaus rinkinio artefaktus, bet ir muziejaus užkaborius, tai kas įprastai lieka paslėpta nuo smalsių lankytojų akių. Parodos pasakojimas persikėlė ir į edukacinius užsiėmimus suteikiančius galimybę detektyvu pasijusti visiems, nuo mažiausio iki didžiausio.

G. Grigėnaitės nuotr.
G. Grigėnaitės nuotr.
Vilniaus muziejaus inf.

Minint 80-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines: nematytos fotografijos ir ėjimas buvusiu mirties keliu

„Iki Antrojo pasaulinio karo vilniečiams žodis „Paneriai“ siejosi su Nerimi ir poilsiu. Panerių kalvose mėgta iškylauti, ten kūrėsi Jogailaičių gyvenvietė – išskirtinis miestas-sodas. Naciams užėmus Vilnių įvyko staigus lūžis – Paneriai tapo neregėto smurto teritorija, o kelias į juos – kadaise toks įprastas – mirties keliu. Praėjo daugiau kaip 80 metų nuo nacistinės okupacijos pradžios ir 80 metų nuo Vilniaus geto likvidavimo – 1943-ųjų rugsėjo 23 dienos. Tų, kurie kadaise vaikščiojo jo gatvėmis, nebeliko, tačiau esperantininko, bibliofilo ir filatelisto Akivos Geršaterio fotografijos leidžia pažvelgti į šį Kelią tarsi Jų akimis“, – rašo istorikas Zigmas Vitkus.

Akivos Geršaterio nuotr.
Akivos Geršaterio nuotr.