7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

LNOBT inf.

Vaikų kambariai sekmadieniais virs muzikos karalyste

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras nepamiršta savo mažųjų žiūrovų ir siūlo žiemos savaitgalius namuose praskaidrinti vaikiškais spektakliais. Jau sausį internete jie galės stebėti baleto „Pelenė“, operų „Penki Merės stebuklai“, „Buratinas“ įrašus, o vėliau – ir kitus LNOBT vaikams skirto repertuaro spektaklius.

„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.
„Penki Merės stebuklai“. M. Aleksos nuotr.
Rengėjų inf.

Trumpieji filmai vaikus nukels į netikėčiausias vietas

Virtualiais šiemet tapę kino festivaliai daugiausiai džiaugsmingų atsiliepimų sulaukia iš mažylius auginančių tėvelių – jie filmus žiūri sau patogiu metu, dažniausiai vakarais, jau sumigus atžaloms. O štai sausio 14–19 dienomis filmais namų kino platformose galės pasidžiaugti ne vien tėvai, nes vienas pirmųjų 2021 metų kultūros įvykių – Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, prasmingo turinio pasiūlys ir mažiausiems žiūrovams – specialiai jiems skirtą programą „Animaciniai nuotykiai“.

„Žalias paukštis“
„Žalias paukštis“
„Elektrinė siela“
„Elektrinė siela“
„Aitvaras“
„Aitvaras“
„Trimito“ inf.

Populiari muzikinė pasaka visai šeimai jau tapo knyga

Nedrąsios pirmosios snaigės kviečia išeiti laukan ir įkvėpti tyro oro, tačiau niūroka karantino tikrovė keičia planus ir verčia ieškoti laisvalaikio pramogų namuose. Apsiginklavę koncertų ir spektaklių įrašais, mėginame nors trumpam atitrūkti nuo rutinos ir panirti į meno pasaulį, nors virtualios medijos sunkiai pranoksta gyvo koncerto ar spektaklio potyrius. Vis dėlto ištikimiesiems meno gerbėjams nusiminti neverta, nes naujų kūrybinių formų nuolat ieškantis ir pastaraisiais metais naujomis programomis klausytojus džiuginantis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ artėjančių švenčių progą paruošė staigmeną – Birutės Mar knygelę „Vėjelis Trimito mieste“, kurią pamils ir mažieji, ir tėveliai, ir kiti šeimos nariai. Beliks tik šiltai įsitaisyti priešais židinį ar savo pamėgtame kampelyje ir pasinerti į muzikinės pasakos kerus, vartant knygą su nuotaikingais dailininkės Astos Puikienės piešiniais.

Antanas Kučinskas ir Birutė Mar. D. Matvejevo nuotr.
Antanas Kučinskas ir Birutė Mar. D. Matvejevo nuotr.
Iliustracija iš „Vėjelis Trimito mieste“
Iliustracija iš „Vėjelis Trimito mieste“
Mo inf.

Vaikų naktis MO muziejuje – pirmą kartą Lietuvoje

MO siūlo vaikams prisiminimą gyvenimui – naktinę stovyklą muziejuje. Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinama vaikų naktinė stovykla prasidės spalio 25 d. vakarą, jau po muziejaus darbo valandų. Naktinėje stovykloje kviečiami dalyvauti 9–12 metų vaikai.  

Didelio populiarumo susilaukusios vaikų vasaros stovyklos muziejuje padrąsino muziejaus atstovus ieškoti naujų patirčių vaikams ir rudenį. 

VDFF inf.

VDFF filmų programa vaikams „Iki mėnulio ir atgal“ kviečia pažvelgti giliau

Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) programos vaikams „Iki mėnulio ir atgal“ seansuose laukiami ne tik jaunieji dokumentikos gerbėjai, bet ir jų tėvai bei visi, kurie teberanda bendrą kalbą su savo vidiniu vaiku.

Kadras iš filmo „Debesų sesuo“
Kadras iš filmo „Debesų sesuo“
  < PUSLAPIS IŠ 14  >>> Archyvas