7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

Rengėjų inf.

Nemokama elektroninė knyga „Kalba vaikai“ kviečia dažniau kalbėtis su savo vaikais

Birželio 1 d. visuomenei bus pristatyta nemokama elektroninė pokalbių su vaikais knygelė „Kalba vaikai“. Joje – vaikų mintys, kurios privers nusijuokti, o kartais ir susimąstyti ar nusistebėti, negi vaikai tikrai apie tai kalba? 

Ar penkiamečiai galvoja apie Dievą? Galvoja! Bet tai netrukdo po dešimties sekundžių paklausti kito svarbaus klausimo "Mama, kur gyvena Kalėdų Senis?" Dar sužinosite, kad keturmečiams rūpi, kas yra meilė, ir kaip atrodo vilkų kakai. Stebėsitės šešiamečio sumanumu į šešiametės klausimą "Ar nori mane vesti?", duoti ko gero vienintelį teisingą atsakymą: "Ne. Kai užaugsiu, tada nuspręsiu". Visi dialogai tikri ir nesumeluoti. Knygų autorė ir žurnalistė Jolita Zykutė užfiksavo pokalbius 2016-2020 m. „Tikiuosi, kad vaikų samprotavimus skaitantys suaugusieji stabtels ir bent akimirkai prisimins, jog vaikai pasaulį mato kitaip. Nes jie – vaikai. Jeigu tai dažniau atsimintume, būtume jiems kantresni ir atlaidesni,“  – sako J.Zykutė.

Goda Dapšytė

Kasdienio pasaulio formos

Spektaklis kūdikiams „Čia tu? Čia aš!“

Nors spektakliai jauniausiai publikai – kūdikiams – vis populiarėja, Lietuvoje juos kuria gana glaudus kūrėjų ratas. Praėjusiais metais jį papildė Klaipėdos jaunimo teatras. Spektaklį „Čia tu? Čia aš!“ drauge su kolegomis čia sukūrė šio teatro aktorė Evelina Šimelionė.

Scena iš spektaklio „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Scena iš spektaklio „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Evelina Šimelionė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Gytis Šimelionis ir Donatas Želvys spektaklyje „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Evelina Šimelionė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Gytis Šimelionis ir Donatas Želvys spektaklyje „Čia tu? Čia aš!“. D. Rimeikos nuotr.
Rengėjų inf.

„Tėvų dialogai“ apie vaikus šiuolaikinių medijų aplinkoje

Parengė: „Meno avilys“/ „Vaikų žemė“


    Vaikas nuolat „įlindęs“ į telefoną? Kas jo draugai ir herojai? Kokioje virtualioje realybėje jis gyvena? Kokius žaidimus žaidžia ir kokius filmus žiūri? Kokios jo vertybės ir su kuo jis tapatinasi? Pasauliniam karantinui sukausčius viešąjį gyvenimą, šiandien ypač daug laiko praleidžiama virtualiame pasaulyje. Virtualių susitikimų ciklas „Tėvų dialogai“ kviečia tėvus pasikalbėti apie tai su įvairių medijų ekspertais. Šiuos susitikimus moderuos socialinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto dėstytoja bei Konsultacijų ir mokymų centro psichologė Marija Giedraitytė-Guzikauskienė, beveik 10 metų dirbanti su vaikais ir paaugliais bei jų globėjais.

Rengėjų inf.

Garsūs vaikų ir paauglių knygų kūrėjai internete rengia susitikimus su skaitytojais

Tarptautinė vaikų knygos diena pasaulyje minima jau daugiau nei 50 metų. Šventės idėją iškėlė Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY), o pasirinkta diena – balandžio 2-oji – siejama su žymiojo danų pasakininko H. K. Anderseno gimimo diena. Šia proga literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kartu su IBBY Lietuvos skyriumi ir Anykščiuose įsikūrusiu vaikų ir paauglių edukacijos centru „Istorijų dvarelis“ rengia „Vaikų literatūros savaitę“, kurios metu skaitytojai iki balandžio 9 d. galės susipažinti su savo mėgstamų knygų kūrėjais.

  < PUSLAPIS IŠ 12  >>> Archyvas