7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kultūra vaikams

Rengėjų inf.

Gražiausi Justino Marcinkevičiaus eilėraščiai vaikams sudėti į rinktinę „Vaikų žemė“

Gegužės 2 dieną 18 valandą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje įvyks neseniai išleistos Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinktinės vaikams „Vaikų žemė“ pristatymas, kuriame dalyvaus knygos iliustratorė Agnė Nananai, kūrėjo duktė Jurga Marcinkevičiūtė ir anūkė Salomėja Bandoriūtė bei „Vėjų teatro“ aktoriai.

KJT inf.

„Čia Tu? Čia Aš!”: muzikinis spektaklis džiuginantis mažiausius

Klaipėdos jaunimo teatras džiaugiasi galėdamas pristatyti pirmąjį spektaklį, skirtą mažiausiems mūsų žiūrovams - kūdikiams. Pirmą kartą spektaklis Klaipėdoje bus rodomas balandžio 14 d. 10 val. ir 11 val. Klaipėdos kultūros fabrike.

Laura Pačtauskaitė

„Triušio Edvardo“ režisierė: norisi parodyti, kad teatras – tai „kieta“ ir į jį verta eiti

2019 m. balandžio 14 d. Lietuvos rusų dramos teatro Didžiojoje scenoje vyks nuostabi premjera – maskvietė Juliana Laikova režisuoja spektaklį „Triušis Edvardas“ pagal amerikiečių rašytojos Kate DiCamillo pasaką „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“.

Juliana Laikova. Asmeninio archyvo nuotr.
Juliana Laikova. Asmeninio archyvo nuotr.
Rengėjų inf.

„Dansema“ pristato spektaklio kūdikiams premjerą Kaune

Šokio spektaklių kūdikiams pradininkė Lietuvoje „Dansema“ šį savo sezoną Lietuvoje baigia su dar viena premjera – muzikinio veiksmo spektakliu „Laikrodininkas“. Paprastai sostinėje į premjeras kviečiantis šokio teatras šįkart  naujausią savo spektaklį vaikams pristatys Kaune.  5-20 mėnesių kūdikiams skirtas pasirodymas buvo įkvėptas laikrodžio mechanizmo dalių – rodyklių, krumpliaračių, žadintuvo skambučio – judėjimo sukeliamų garsų. 

Mantas Stabačinskas spektaklyje „Laikrodininkas“. Rengėjų nuotr.
Mantas Stabačinskas spektaklyje „Laikrodininkas“. Rengėjų nuotr.

Thomo Manno festivalis vėl skelbia jaunimo esė konkursą

Puiki galimybė dalyvauti Nidoje liepą vykstančioje tarptautinėje menų šventėje


Tradicinis vasaros festivalis, rengiamas Thomo Manno kultūros centro, Nidoje vyksta jau daugiau nei du dešimtmečius. Kiekvienų metų programa formuojama pagal tam tikrą temą, iškeliančią aktualius visuomenei klausimus. Norėdamas skatinti jaunimo sąmoningumą bei dalyvavimą kultūriniame gyvenime, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumas trečius metus iš eilės skelbia esė konkursą festivalio tema.


Šiųmečio dvidešimt trečiojo Thomo Manno festivalio tema –  „Tėvynių Europa“. Plačiau apie festivalio temą žr.: www.mann.lt
Laukiame esė, kurie iš asmeninės perspektyvos apmąstytų šiuos ir kitus susijusius klausimus: ar migracijos ir skaitmeninių tinklų amžiuje žmonėms dar reikia tėvynės? Jei taip – kokios? Ar tėvynė yra tik viena, ar jų gali būti daugiau?   Kas – istorija, rinka, kultūra – yra svarbiausias Europos dėmuo? Ar Europa gali būti tėvynė?


Trijų geriausių esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir nakvynė), dalyvaus festivalio renginiuose, bus apdovanoti festivalio atminimo ženklais ir Thomo Manno knygomis. Ėsė ir jų vertimai į vokiečių kalbą bus paskelbti Thomo Manno festivalio ir Goethe’s instituto Vilniuje internetinėje svetainėje.


KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti jaunimas nuo 18 iki 26 metų imtinai.

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 000 iki 2 500 žodžių (apie 3–8 psl.). Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos.


– Dalyvių tekstai siunčiami el. paštu ese@mann.lt iki birželio 1 d.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 10 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius.

– Daugiau informacijos teikiama telefonu +370 469 52260, www.mann.lt

KONKURSĄ REMIA GOETHES INSTITUTAS VILNIUJE

 

 

 

 

 

 

 

Žėrutė Semaškienė

Studentų dizaino idėjos – 2019 metų Lietuvos kultūros sostinėje

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros, vadovaujamos prof. Sauliaus Jarašiaus, diplomantų darbų paroda ,,Dizainas šiandien ir rytoj‘‘ visą mėnesį buvo eksponuojama Rokiškio – 2019-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinės – kultūros centre. Tai pirmasis šios  aukštosios mokyklos studentų  prisistatymas Šiaurės rytų Lietuvoje. Paroda supažindino su daugiau kaip trisdešimčia bakalauro studijas baigiančių studentų projektų ir darbų. Į vieną vietą sutelkta būsimų dizainerių kūryba parodos lankytojams leido ne tik pažinti čia studijuojančių jaunųjų kūrėjų mąstymo raidą, bet ir reikšmingai praplėtė Rokiškio – 2019 metų Lietuvos kultūros sostinės kultūrinių renginių žemėlapį.


Parodos metu buvo susitikta su Rokiškio miesto ir rajono moksleiviais, dailės ir technologijų mokytojais. Moksleiviams pristatyti daiktinės aplinkos, tarnsporto, buities produktų darbai. Parodos kuratorius prof. Saulius Jarašius vaizdžiai pasakojo, kaip studentai, įgyvendinantys tiek šiuolaikines, tiek ateities produktų idėjas, yra skatinami kūrybiškai mąstyti bei ugdytis konceptualų požiūrį. Akcentuota, jog pagrindiniai gero dizaino kriterijai yra estetika, funkcija, inovatyvumas, socialinė svarba, komfortas, patrauklumas vartotojui. Nesvarbu, koks yra pasirinktas temos objektas – šviestuvas, baldas, reklaminė įranga, buitinis prietaisas, mobilus produktas (pvz., dviratis, automobilis), ekspozicija ar mažoji architektūra, – visuomet ieškoma galimybių gerinti žmogaus aplinką. Prof. Saulius Jarašius priminė, jog nederėtų pamiršti, kad  dizainerio sukurti darbai supa  mus  kasdien, taigi  formuoja   mūsų estetiką.


Parodos metu iš esmės supažindinta su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino programa, kurią pasirinkę studentai  ne tik įgyja  projektavimo ir  svarbiausių grafinio bei medijų dizaino žinių, išmoksta vizualiosios komunikacijos priemonėmis pristatyti savo kūrinį, bet ir mokosi vadybos bei rinkodaros pagrindų. Dizaino katedra, bendradarbiaudama su Lietuvos gamybos įmonėmis, studentams suteikia galimybę realizuoti jų kūrybinius sumanymus.


Parodą rokiškėnams prisistačiusi Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedra atsiskleidė kaip aukštoji mokykla, atvira naujų kompetencijų įgijimui, novatoriškam mąstymui ir saviraiškos laisvei.

Žėrutė Semaškienė,
mokytoja, UPC švietimo konsultantė

 

 

LRDT inf.

Smalsios, linksmos, kūrybingos asmenybės susiburs LRDT premjeroje „Musė“

Lietuvos rusų dramos teatras  (LRDT) netrukus kvies žiūrovus į dar vieną premjerą – spektaklį-žaidimą vaikams ir visai šeimai  „Musė” pagal poetės Renatos Muchos eilėraščius stato režisierė, aktorė Agnė Sunklodaitė kartu su dailininke Giedre Brazyte ir kompozitoriumi Deividu Gnedinu. Spektaklyje vaidmenis kuria Aleksandr Kanajev, Jelena Orlova, Inga Stankaitytė ir Artur Svorobovič. Vienos dalies spektaklio rusų kalba premjera – 2019 m. vasario 23 d. teatro „Erdvėje A-Z”.

Spektaklio „Musė” dailininkės Giedrės Brazytės eskizas.
Spektaklio „Musė” dailininkės Giedrės Brazytės eskizas.
Rengėjų inf.

Šokio teatras „Dansema“ kviečia kūdikius į šiltą ir minkštą „Pievelę“

Šokio teatras „Dansema“, pirmasis Lietuvoje pradėjęs kurti šokio spektaklius kūdikiams, vėl kviečia savo mažuosius žiūrovusį naujo spektaklio premjerą. Vasario 24 d. 17.00 val. Menų spaustuvėje bus parodytas šokio spektaklis „Pievelė“, kurį sukūrė choreografė Birutė Banevičiūtė, šokėja Giedrė Subotinaitė, kompozitorė Rasa Dikčienė, kostiumų dailininkė Rūta Biliūnaitė ir šviesų dailininkas Aurelijus Davidavičius. Naujasis „Dansemos“ spektaklis „Pievelė“ yra ne tik interaktyvus, bet turi ir instaliacijos bruožų, leidžiančiųkūdikiams tyrinėti šokį ir aplinką, neribojant laiko, reikalingo mažiesiems įsitraukti į vyksmą. Šį kartą spektaklio kūrėjai susiaurino žiūrovų amžiaus ribas ir dar labiau jas konkretizavo, siekdami sukurti kuo palankesnes sąlygas mažųjų tyrinėjimams. Paslapčių pilna, spalvota ir minkšta pievelė kviečia kūdikius kartu su šokėja įsitraukti į nuotykių ir lobių ieškojimą, patirti atradimo ir bendravimo džiaugsmą, dalintis įspūdžiais ir nuotaikomis.

Giedrė Subotinaitė spektaklyje „Pievelė“. L. Vansevičienės nuotr.
Giedrė Subotinaitė spektaklyje „Pievelė“. L. Vansevičienės nuotr.
Nieko rimto

Naujiena vaikų ir paauglių literatūros pasaulyje – „Vilkų mergaitė“

Vaikų ir paauglių literatūrą rašančių autorių daugėja tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, todėl pildosi tokiai auditorijai skirtų knygynų ir bibliotekų knygų lentynos. Nors technologijos sudaro didelę vaikų ir paauglių laisvalaikio dalį, bestseleriais virtusios fantastinės knygos, kurių vaikai tiesiog nepaleisdavo iš rankų, parodė, jog knygų skaitymas išlieka svarbus. Fantastinės knygos ne tik sugeba nukelti į nematytą pasaulį, bet ir skatina vaikų kūrybiškumą. Šių metų naujiena vaikų ir paauglių fantastinių knygų kategorijoje – įvairių tarptautinių nominacijų laimėtojos britų autorės Katherine Rundell knyga „Vilkų mergaitė“, kurioje gausu veiksmo ir netikėtų siužeto posūkių.

Menų spaustuvės inf.

Spektaklis „Tuščiagalvis“ – kvietimas nenustoti žaisti

Į tarptautinį festivalį vaikams ir jaunimui KITOKS’19 sausį atvyksta jungtinė belgų trupių „Turning people“ ir „kinderenvandevilla“ komanda, kuri jauniesiems žiūrovams pristatys garsų, objektų ir smagių atradimų spektaklį „Tuščiagalvis“. Devynias dienas Vilniaus „Menų spaustuvėje“ vyksiančiame festivalyje, šį pasirodymą bus galima išvysti sausio 14 ir 15 dienomis. Trumpai apie „Tuščiagalvį“ pasakoja spektaklio aktorius ir bendraautorius, kolektyvo „kinderenvandevilla“ bendraįkūrėjas Roelis Swanenbergas.

Scena iš spektaklio „Tuščiagalvis“. C. Hermans nuotr.
Scena iš spektaklio „Tuščiagalvis“. C. Hermans nuotr.
  < PUSLAPIS IŠ 9  >>> Archyvas