7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: POST inf.

POST inf.

Džiugo Šukio ir Mato Janušonio skulptūros paroda „Kitaip neišeina“

Įsibėgėjant naujam Kauno kultūriniam sezonui POST galerija pristato ilgai lauktą Džiugo Šukio ir Mato Janušonio skulptūros parodą „Kitaip neišeina“.


Kartais būna taip, kad dalykai neišeina kitaip. Pavyzdžiui menuose neišeina nedaryti parodų. Jos yra natūraliai istorijoje susiklostęs reiškinys. Dailininkai ar menininkai kuria meno kūrinius ir galiausiai juos rodo publikai, norėdami sulaukti dėmesio, pasidalinti rūpimomis idėjomis. Šiais laikais gali būti ir toks variantas, jog parodos daromos netgi labiau iš inercijos, neturint didelių lūkesčių arba aiškaus tikslo. Tiesiog, dėl tos priežasties, nes kurėjai kuria ne tik sau. Šiuo atveju, mūsų paroda ko gero yra daroma dėl šios antrosios priežasties. Mes kuriam, ir galiausiai ateina noras parodyti ką padarėm galimai besidominančiai publikai. Galbūt mūsų duetas ir nėra idealus ar derantis tarpusavyje savo darbais, kadangi jie kurti visiškai atskirai, keliant absoliučiai skirtingus, sau rūpimus klausimus, bet naivus ir ambicingas noras, manau nusveria visas abejones.  Parodos pavadinimas “kitaip neišeina” tai tarsi pamąstymas apie gyvenimo būdą apskritai. Kasdien studijoje kuriame darbus , galvojam , skiriam laiko kūrybai ir gamybai, tai natūralia tapusi gyvenimo dalis, be kurios būtų sunku. Norisi sukurtus darbus pamatyti jau nebe darbinėje erdvėje , o išeksponuotus švariau, be pašalinių daiktų.

Įdomu išgirsti, kaip jie suskamba tarpusavyje, nes paroda tai dar viena instaliacija , dar vienas kūrinys susidedantis is atskirų dalių. Tad nebelieka kitos išeities, kaip rengti parodą. Kadangi paroda- duetas, tai paranku darbus analizuoti, juos lyginant tarpusavyje, nes taip atsiranda nauji skerspjūviai, jau seniau permąstytuose kūriniuose. Parodoje aiškiai apčiuopiamas medžiagiškumo aspektas, visos skulptūros yra kurtos tarsi klasikinės skulptūros dvasioje, o parodoje esantys video darbai tai tik dar labiau išryškina.Vienas autorius labiau linkęs pasaulį savo nuožiūra transformuoti, o kitas jį savitai papildyti. Tai skirtingas požiūris, tačiau medžiaga ir pastabumas aplinkos detalėms vienyje kūrėjus.

Parodoje tarsi nėra kuratoriaus, tiesiog du menininkai rodo savo kūrinius, manau tai yra gerai, nes atsiranda galimybė nuoširdžiam ir nepakoreguotam veiksmui. Tai saviveikla, bet šiuo atveju , iš gerosios pusės. Matas savo kūrinius labiau linkęs pristatyti vedamas transfomacijos idėja. Jo darbuose paprastai matyti plokštumos virsmas trimačiu objektu, minimali, bet pamatinė jau egzistuojančio daikto formos transformacija. Menininkui įdomu kaip mažai iš plokštumos į erdvę iškilęs elementas gali atstovauti skulptūrą. Pasitelkdamas skirtingas medijas ir kvestionuodamas plokštumos ir tūrio sąvokas jis kuria iškreiptos realybės vaizdinį. 

Džiugą labiau domina pakibimo, suspensijos motyvas – tai, kas neakivaizdu, bet numanoma trapioje vienas ant kito sukrautų plieninių kubų pusiausvyroje, palubėje pritvirtinto betoninio kūno padėtyje. Plokščių virpinimo mechanizmas, lyg transportacijai paruošti prie betono luito tvirtinami ratukai siūlosi būti žiūrimi kaip įrankiai fizinio pasaulio subtilumams generuoti. Tačiau labiausiai menininko darbuose dėmesį patraukia perdėtas fizinis indėlis užsibrėžtoms užduotims atlikti, tarsi tokiu būdu norint patikrinti ar tiesiog geriau pažinti save.

Atidarymas: spalio 5 d. 19.oo val.  

Paroda veikia: spalio 5 d. - lapkričio 5 d. Darbo laikas: I-V 12.oo / 19.oo, VI 13.oo / 18.oo

Parodą remia: VšĮ "Postprojektai".

 

POST inf.

POST galerijoje atidaryta jau trečioji grupinė analoginės fotografijos paroda „Camera Obscura # 3“


2018 m. kovo 16 d. POST galerijoje atidaryta jau trečioji grupinė analoginės fotografijos paroda „Camera Obscura # 3“. Pagrindinis tikslas, rengiant tokio pobūdžio fotografijos parodą, kad tai taptų fotografijos švente ne tik jau įvertintiems menininkams, bet ir tiems, kurie dar tik pradeda savo kūrybinį kelią ar yra tiesiog šio žanro gerbėjai bandę save analoginėje fotografijoje.
 
Todėl prie tokių menininkų kaip Jonas Mekas, klasikas Romualdas Rakauskas, Arūnas Kulikauskas, Gintautas Trimakas prisistato ir mažiau žinomi kūrėjai, taip pat Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros pirmo kurso studentai ir žmonės, kuriuos su fotografija sieja rastos seniau ryškintos juostos.

Šiuo metu parodoje jau eksponuojama daugiau negu 80 autorių darbai, kurie pristato įvairias analoginės fotografijos technikas. Paroda yra atvira ir pildoma visą ekspozicijos laiką (iki balandžio 13 d.), todėl parodos organizatoriai, POST galerija, laukia ir daugiau, reikalavimus atitinkančių, pasiūlymų, papildančių bendrą parodos ekspoziciją.

Dalyviai (sąrašas pildomas): Violeta Bubelytė, Agnė Jonkutė, Arūnas Kulikauskas, Eglė Rakauskaitė, Gintautas Trimakas, Lina Pranaitytė, Giedrius Petrauskas, Gintarė Stašaitytė, Romualdas Rakauskas, Oksana Judakova, Vadim Šamkov, Mindaugas Česlikauskas, Jonas Mekas, Vilius Vaičiulis, Mindaugas Gabrėnas, Mindaugas Janušaitis, Dovilė Dagienė, Teodoras Malinauskas, Artūras Jauneika, Matas Laužadis, Levas Žiriakovas, Ramūnas Danisevičius, Inga Dinga, Saulius Slavinskas, Andrei Antonau, Žilvinas Glušinskas, Giedrius Liagas, Visvaldas Dragūnas, Dovilis Paliukas, Vakarė Špiliauskaitė, Jolita Balaišytė, Modestas Ežerskis, Linas Žemgulis, Edvinas Montvilas, Evelina Valiutytė, Diana Pūraitė, Paulina Mėlinytė, Gintas Kavoliūnas, Šarūnas Kvietkus, Antanas Pakula, Darius Jurevičius, Mindaugas Jarockis, Emilija Petrauskienė, Justas Mažeikis, Gabrielius Kavaliauskas, Edvinas Busarovas, Ernestas Tatlauskas, Saulius Paukštys, Milda Kiaušaitė, Arnas Špakauskas, Visvaldas Dragūnas, Justina Tulaitė, Visvaldas Ambrazas, Austėja Kuršietytė, Evelina Petkutė, Alanas Augustas Bulvydas, Tautvydas Dulieba, Ema Petrošiūtė, Ainis Baltakis, Lukas Bendinskas, Gabija Palšytė, Saulė Marija Rimkevičiūtė, Evelina Petronytė, Ernesta Liegutė, Gabrielius Kavaliauskas, Marius Ivaškevičius, Viktorija Karpovaitė, Laima Šuopytė, Oskaras Armonas, Petras Saulėnas, Lidija Kaleinikovaitė, Juozas Petkevičius, Lidija Kaleinikovaitė, Monika Bajorienė, Ernestas Tatauskas, Toma Urmonaitė, Karolina Meškevičiūtė, Viktorija Karpovaitė, Kipras Kasputis, Mindaugas Meškauskas, Jonas Staselis…

Parodos kuratoriai: Giedrius Petrauskas, Arūnas Kulikauskas, Andrius Pukis

Atviras kvietimas teikti analogines fotografijas.
Reikalavimai: analoginėmis priemonėmis kurtos, ryškintos ir spausdintos fotografijos turi būti paruoštos eksponavimui (įrėmintos). Turint galimybę fotografijas galite pristatyti tiesiogiai į POST galeriją (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas). Kilus klausimams kreiptis: [email protected]

Parodą POST galerijoje galite aplankyti iki balandžio 13 d.

Daugiau informacijos: www.postgalerija.lt


POST galerija, Laisvės al. 51 A, 4 aukštas, Kaunas
Darbo laikas: II-V 12-19; VI 13-18

POST inf.

Žilvino Landzbergo personalinė paroda ,,Paslėpta Saulė” POST galerijoje

Žilvino Landzbergo parodos ,,Paslėpta Saulė” POST galerijoje (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas) atidarymas įvyks 2018 m. sausio 26 d. 19 val.

POST galerija naujų metų ciklą pradeda tik ką Venecijos Bienalėje šalį atstovavusio Žilvino Landzbergo, specialiai šiai erdvei paruoštu, projektu ,,Paslėpta Saulė”.
Tai yra pirmoji šio menininko paroda gimtajame mieste Kaune.

Šioje skulptūrinėje šviesos instaliacijoje autorius ieško santykio tarp objekto, piešinio ir architektūros. Menininkui yra svarbu medžiagos, spalvos, šviesa, erdvės santykis su objektais bei jų reikšminės nuorodos, socialinė kritika ar mikro/makro problematika, kuri persipina ir reflektuoja asmenines patirtis. Menininkas instaliacijas kuria kaip situacijas esančias tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje. Instaliacijų situacijų estetika persipinanti su nerangiais, naratyvus kuriančiais piešiniais, tampa tam tikrais aspektais panaši į pasakos fenomeną.

Žilvinas Landzbergas (g. 1979m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Menininkas visada prisistato kauniečiu, nors didžiąją gyvenimo dalį praleido Vilniuje. Čia baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją ir Vilniaus Dailės Akademiją (skulptūros katedrą). Po studijų kūrė podiplominėje “De Ateliers” rezidencijoje Amsterdame.


Nuo 2003 m. menininkas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Yra surengęs solo parodas „Fons Welters“ galerijoje Amsterdame (2007 ir 2013), „kim?“ šiuolaikinio meno centre Rygoje (2011), Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2008), „Modern Art Oxford“ šiuolaikinio meno galerijoje Oksforde (2005). Menininkas dalyvavo daugelyje tarptautinių grupinių parodų, tarp kurių: „Revisiting footnotes I“ Latvijos šiuolaikinio meno centre Rygoje (2013), „curated by_vienna: EAST by SOUTH WEST“ Vienoje (2011), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ De Hallen muziejuje Haarleme, Nyderlanduose (2009) ir X-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009, 2015).
2008 m. buvo apdovanotas pagrindiniu modernaus ir šiuolaikinio meno leidyklos „Thieme Art“ (Nyderlandai) prizu.
2017 m. menininkas atstovavo Lietuvą Venecijos Bienalėje.

Projektas „Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje” siekia pristatyti Lietuvos šiuolaikinės skulptūros tendencijas Kaune. 2017 metais jau buvo pristatytos dviejų skulptorių - Tomo Martisauskio bei Dano Aleksos solo parodos.

Atidarymas: sausio 26 d. 19.00 val.
Paroda veiks iki š.m. kovo 3 d.
Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba, Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija ir Kauno miesto savivaldybės programa ,,Iniciatyvos Kaunui".

Daugiau informacijos:
www.postgalerija.lt   
https://www.facebook

POST inf.

Dano Aleksos paroda ,,Išpisti langai”

POST galerija (Laisvės al. 51A, 4 aukštas, Kaunas)tęsia projektą ,,Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje", 2017 m. spalio 13 d., 19 val., pristatydama skulptoriaus ir tarpdisciplininio meno kūrėjo Dano Aleksos personalinę parodą ,,Išpisti langai”.

Danas Aleksa jau keletą metų tyrinėja nykimo / naikinimo estetikos fenomeną, egzistuojantį mūsų kultūroje. Kategorijos, anksčiau priskirtos blogiui arba gėriui šiandieniniame postmoderniame kontekste tampa takiomis. Išdaužtas langas pats savaime nėra blogis, be šį aktą sukėlusių priežasčių. Tokiu atveju žiojėjanti anga lange yra tiesiog reginys.

Menininko studija – apleistos miesto erdvės, o medžiaga – tose erdvėse rasti artefaktai, kuriuos Aleksa apjungė į instaliacijas, jų prasmių lauką papildydamas informacija surasta įvairiuose šaltiniuose.

Parodoje bus pristatyti nauji kūriniai sukurti specialiai šiai parodai.

Pirmoji su šiuo tyrimu susijusi instaliacija „Skraidantys akmenys“ buvo rodyta būtent „POST“ galerijoje, parodoje “Mind the Object # 2” 2015 metais.

Atidarymas 2017 m. spalio 13 d. 19 val.

Paroda POST galerijoje veiks iki 2017 m. lapkričio 4 d.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

 

 

POST inf.

Linos Fisheye, Austėjos Tavoraitės ir Eglės Abromaitės paroda Kaune

 

Rugsėjo 26 d., penktadienį, 19 val. POST galerijoje Kaune (Laisvės al. 51A, 4 aukštas) atidaroma Linos Fisheye, Austėjos Tavoraitės ir Eglės Abromaitės foto-video paroda. Šių metų balandžio mėnesį Vilniaus dailės akademijoje ir Vilniaus mieste vyko VDA Studentų meno dienos Kosminė Odisėja: 2014, kurių tikslas buvo suteikti erdvę jaunųjų menininkų kūrybai ir jų pačių inicijuotiems renginiams.


Projekto partnerė POST galerija iš visų dalyvių, kurių buvo apie 50, išsirinko tris gabias menininkes - Austėją Tavoraitę, Liną Fisheye ir Eglę Abromaitę – ir suteikė erdvę tolimesniam, o gal ir išsamesniam šių menininkių prisistatymui.

Lina Fisheye
Lina Fisheye
POST inf.

Garso meno renginių ciklas

 

POST galerijos naujo sezono atidarymo proga, pristatomas „Garso meno renginių ciklas“, kurio metu supažindinsime su Lietuvos ir užsienio menininkais, kuriančiais, besidominčiais, analizuojančiais garso meną ir garsą, kaip mediją apskritai.


Šis renginys yra unikalus reiškinys Kauno mieste. Ciklas apima ne tik garso meno instaliacijas bei performansus, bet ir edukacinius renginius, paskaitas. Jų metu, renginio žiūrovai turės išskirtinę galimybę išgirsti garso teoretikų – Tautvydo Bajarkevičiaus ir Andriaus Rugio paskaitas apie klausą bei balso ypatumus.
Renginio metu taip pat vyks gyvi muzikiniai performansai. Juos atliks žymus eksperimentinės muzikos kūrėjas ir muzikinių renginių organizatorius Arma Gecevičius (Arma Agharta) bei garso instaliacijų menininkas Antanas Dombrovskij (Gana2).

 

POST inf.

Marijos Šnipaitės instaliacijų paroda „Ten pat“

Šiuolaikinio meno galerijoje „POST“ (Laisvės al. 51 a, 4 aukštas, Kaunas)

 

2014 06 06 – 06 26
Atidarymas birželio 6 d. 18–22 val.

Galerijos „POST“ darbo laikas kasdien 12 – 19 val. Išskyrus pirmadieniais

Pasak autorės: „instaliacija tarsi save kuriantis pasakojimas. Literatūroje man artimiausias tokio pasakojimo pavyzdys yra lenkų rašytojo W. Gombrowicziaus romanas „Kosmosas“.  Pats siužetas, persmelktas chaoso ir keistos sumaišties, kiek primena detektyvą. Romano veikėjai apnikiti savo maniakiškos vaizduotės tampa jai pavaldūs. Todėl į iš pažiūros nereikšmingus įvykius jie sukoncentruoja visą savo dėmesį taip priversadmi veikiau įsivaizduojamas nei realias situacijas persipynusias tarpusavyje, užmegzti keistus neatnarpliojamus ryšius.

POST inf.

Agnės Jonkutės paroda „Mano namai maži, ir jei kas iš jų išėjo vieną kartą, nebegali sugrįžti. Aukojimo giesmė“

Galerijoje „POST“, Laisvės al. 51 a. Kaunas

Agnės Jonkutės paroda „Mano namai maži, ir jei kas iš jų išėjo vieną kartą, nebegali sugrįžti. Aukojimo giesmė“ apie erdvę, kurioje gali ir nebūti konkrečios istorijos, daiktų pagalba kuriamas potyris apie nežinios aspektą. Koks jis? Žiūrovas jį susikurs iš čia ir dabar ir iš ne čia. Tai Rabindranato Tagorės „Aukojimo giesmių“ eilutė laisvai sklandanti tarp visų religijų dogmų (114 psl. Išlesta 2006 m. leidykloje „Vaga”), nukelianti į tarptaisyklinį plyšį kaip siekis pabėgti nuo konkretybės į betekstinį potyrį.

 

Paroda galerijoje „POST“ (Laisvės al. 51 a. Kaunas) veiks nuo 2014 kovo 14 d. 19 val. Iki kovo 30 d.


 

 

POST inf.

Paroda „Caution! Mind the Object!“

POST galerijoje, Laisvės al. 51 a, Kaunas

Diskusijose apie šiandieninę skulptūros padėtį Kaune nuolat kildavo nemažai apgailestavimų jog aktualios ir su laiku žengiančios šiuolaikinės skulptūros ekspozicijų nėra daug. Taip neišvengiamai atsirado poreikis surengti objektų meno  parodą. 

Martynas Gaubas, „Marilyn“. 2014 m.
Martynas Gaubas, „Marilyn“. 2014 m.