7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VVGŽM inf.

VVGŽM inf.

Minime Vilniaus geto antinacinio pasipriešinimo ir likvidavimo 80-ąją sukaktį

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kviečia Jus į renginius, kuriais minime Vilniaus geto antinacinio pasipriešinimo ir likvidavimo 80-ąją sukaktį.

1943 metų rugsėjo 23-iąją buvo likviduotas Vilniaus getas, dalis jo gyventojų sušaudyti Paneriuose, kiti išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.

Vilniaus geto žemėlapis 1942 m. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus archyvo nuotr.
Vilniaus geto žemėlapis 1942 m. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus archyvo nuotr.
VVGŽM inf.

Kovo mėnesio renginiai Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje

Kovo 5 d. 17.30 val. Tolerancijos centre vyks antroji ciklo paskaita Nemistiška kabalos istorija, kurią skaitys Miglė Anušauskaitė, Judaikos tyrimų centro vyriausioji metodininkė-tyrėja. Paskaitoje į kabalą bus žiūrima kaip į istoriškai kitusią, kitų tradicijų paveiktą, įkvėptos vaizduotės ir kruopštaus tradicinių tekstų studijavimo rezultatą. Dalyvavimas nemokamas.

VVGŽM inf.

Lasario Segallo parodos uždarymo proga – speciali programa

Vasario 28 d. rengiama programa, skirta parodos „Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“ uždarymui. 16 val. kviečiame į vienintelę muziejaus direktorės Kamilės Rupeikaitės ekskursiją po parodą, kurios metu bus pristatyta ne tik menininko kūryba, bet ir parodos koncepcija bei jos įgyvendinimas. Registracija el.p.: [email protected]

Primename, kad su iniciavytos Su-MENĖK lankstinuku vasario 28 d. muziejaus lankymas perpus pigesnis! Lasario Segallo paroda muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2) bus eksponuojama iki kovo 1 d.

VVGŽM inf.

Vilniaus žydų muziejuje – paroda iš Aušvico, Izraelio kino seansas ir istoriniai pokalbiai

Prieš 75 metus, sausio 27-ąją, buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai, o nuo 2005-ųjų ši diena paskelbta Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus kviečia kartu minėti šią dieną ir atminti visus, nukentėjusius nuo antisemitizmo apraiškų. Šiemet, minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus kaip niekad svarbu kalbėtis ir diskutuoti ne tik apie žydus, kūrusius Lietuvą, tačiau ir apie bendrą skaudžią tautiečių istoriją bei šviesesnę visuomenės ateitį.

VVGŽM inf.

Brazilijos modernisto Lasario Segallo sugrįžimas į gimtąjį Vilnių

Lapkričio 28 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2) bus atidaryta paroda „Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“. Vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę pamatyti net 57 vieno žymiausių Brazilijos modernistų – Lasario Segallo (1889-1957) kūrinius, atskraidintus iš San Paule veikiančio jo muziejaus.

Paroda, skirta 130-osioms dailininko gimimo metinėms ir 30-osioms Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus atkūrimo metinėms, atidaroma 2020-ųjų, paskelbtų Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, išvakarėse.

VVGŽM inf.

„Adomas“ iš triptiko „Vaisiaus vagystė“ papildė J. Kovarskio kolekciją

Šią savaitę Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje saugomą Jehošuos Kovarskio (1907 Vilnius – 1967 Los Andželas) kūrinių kolekciją papildė dar vienas dailininko tapytas darbas „Adomas“ – trečioji triptiko „Vaisiaus vagystė“ (1951-1960) dalis. Iki šiol muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) eksponuojamoje J. Kovarskio kūrinių parodoje „Chaoso sutramdymas“ lankytojai galėjo išvysti tik du triptiką „Vaisiaus vagystė“ sudarančius kūrinius.
Trečiąjį kūrinį dovanojo ir jo atsiuntimą iš Kalifornijos (JAV) dalinai finansavo J. Kovarskio sūnėnas Davidas Finkelsteinas ir dukterėčia Sandra Ben-Artzi su šeimomis. 2019 m. gegužės mėnesį muziejaus Tolerancijos centre atidaryta paroda „Chaoso sutramdymas“, kurią sudaro 28 drobės. Muziejaus lankytojai galės susipažinti su naujai gautu kūriniu ir pamatyti pirmą kartą po 60-ies metų eksponuojamą vientisą triptiką iki 2019 m. lapkričio 3 d.


J. Kovarskiui kūrybos procesas buvo ritualas, kurio metu iš tamsos gimsta šviesa, iš chaoso – tvarka. Idėjinei ir emocinei raiškai J. Kovarskis pasirinko abstrakcionizmą, tačiau visiškai neatsisakė figūrinio vaizdavimo. Pasak dailininko, „abstrakcionizmas privalo būti prasmingas“, tad jo siužetuose atgaivinti antikos ir skandinavų mitai, Afrikos ir Meksikos legendos bei Biblijos vaizdiniai pasakoja apie pasaulio sukūrimą ir žmonijos istoriją. Triptike „Vaisiaus vagystė“ dailininkas kontempliuoja pirmųjų žmonių – Adomo ir Ievos – išvarymo iš rojaus tema. Tai ir pirmoji nuodėmė ir saldus vaisius, sugundęs juos sulaužyti pažadą Kūrėjui. Dailėje – tai vienas iš labiausiai mėgtų siužetų, atrandamų ant romaninių bažnyčių sienų, viduramžių tapyboje, tebeaudrinančių dailininkų vaizduotę ligi mūsų dienų. J. Kovarskio triptike vaisius – stilizuotas grybo formos vaisius/medis – užima svarbiausią ir centrinę triptiko dalį, jis kelia nuodingo ar haliucinogeninio grybo asociacijas. Tai tebėra ir šių laikų „uždrausto vaisiaus“ simbolis, vedantis žmogiškojo nupuolimo link.


Tolerancijos centras – didžiausias Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos ir judaikos ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.
Kartu su viena iš parodos kuratorių dr. Vilma Gradinskaite muziejus kviečia vilniečius ir miesto svečius į paskutinę ekskursiją „Nuo Meksikos iki Palestinos: pasaulėtvara J. Kovarskio kūryboje“, skirtą gilesniam dailininko darbų supratimui ir susipažinimui su vientisu triptiku, spalio 29 d. 17 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2) ir kviečiame registruotis el. p. [email protected]


Parodos kuratorės – Ieva Šadzevičienė, Vilma Gradinskaitė.

Paroda veiks iki 2019 m. lapkričio 3 d.
Daugiau informacijos:
Ieva Šadzevičienė
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus Tolerancijos centro vadovė
Tel. 8 612 60 339
el. p. [email protected]
www.jmuseum.lt

 

Triptikas „Vaisiaus vagystė“ (1951-1960). VVGŽM nuotrauka
Triptikas „Vaisiaus vagystė“ (1951-1960). VVGŽM nuotrauka
VVGŽM inf.

Jehošuos Kovarskio paroda „Chaoso sutramdymas“

Gegužės 29 d. 18.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) atidaroma žymaus litvakų tapytojo Jehošuos Kovarskio paroda „Chaoso sutramdymas“.

Pastarąjį dešimtmetį stebime džiuginančią tendenciją – Lietuvos meninio palikimo grįžimą į tėvynę. Mūsų šalyje gimę dailininkai litvakai ar jų giminaičiai ir kūrybinio palikimo saugotojai vis dažniau bendradarbiauja su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi, renkančiu po pasaulį išsibarsčiusias meno kolekcijas. Šį pavasarį muziejų pasiekė tapytojo Jehošuos Kovarskio (1907 Vilnius – 1967 Los Andželas) sūnėno Davido Finkelsteino ir dukterėčios Sandros Ben-Artzi su šeimomis dovana – 28 didelio formato dailininko paveikslai. Simboliška, kad Vingrių gatvės 25-ajame name, vos už kelių namų nuo muziejaus Tolerancijos centro, kuriame bus eksponuojama dovanotų paveikslų paroda, prabėgo Vilniuje gimusio J. Kovarskio vaikystė.

Tapytojo kūrybinis kelias prasidėjo piešimo ir braižybos pamokose jidiš gimnazijoje, plėtojosi Becalelio meno mokykloje Jeruzalėje, Tel Avivo hebrajų teatre, Safedo miesto menininkų bendruomenėje, kubisto André Lhote ir plakatų meistro Paulio Colino studijose Paryžiuje, o nuo 1951 m. – JAV. J. Kovarskiui kūrybos procesas buvo ritualas, kurio metu iš tamsos gimsta šviesa, iš chaoso – tvarka. Idėjinei ir emocinei raiškai J. Kovarskis pasirinko abstrakcionizmą, tačiau visiškai neatsisakė figūrinio vaizdavimo. Pasak dailininko, „abstrakcionizmas privalo būti prasmingas“, tad jo siužetuose atgaivinti antikos ir skandinavų mitai, Afrikos ir Meksikos legendos bei Biblijos vaizdiniai pasakoja apie pasaulio sukūrimą ir žmonijos istoriją. „Aš nesiekiu sąmoningai kurti simbolių, bet noriu papasakoti savo istoriją, pagrįstą ne moksliniais tyrimais ar archeologija, o senoviniu folkloru ir pirmykščiu tikėjimu“, teigė dailininkas.


Tolerancijos centras – didžiausias Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos ir judaikos ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.


Parodos kuratorės – Ieva Šadzevičienė, Vilma Gradinskaitė

Paroda veiks iki 2019 m. rugsėjo 19 d.

Daugiau informacijos:
Ieva Šadzevičienė
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus Tolerancijos centro vadovė
Tel. 8 612 60 339
el. p. [email protected]
www.jmuseum.lt

 

VVGŽM inf.

Tolerancijos centro Muziejų nakty dėmesys tapybos klasiko Augustino Savicko 100-osios gimimo metinėms

Gegužės 18 d. visoje Europoje vykstančios Muziejų nakties metu Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) kvies į nemokamų renginių vakarą. Šių metų Muziejų nakties dėmesio centre – tapybos klasiko dailėtyrininko Augustino Savicko (1919-2019) 100-ųjų gimimo metinių minėjimas. Džiaugiamės muziejaus lankytojams pristatydami nuolatinėse ekspozicijose integruotą Savickų šeimos menininkų parodą „Kartos ir likimai“, sudarytą iš keturių kartų dailininkų muziejui dovanotų kūrinių ir kitų dokumentų.


Vakaro metu A. Savicko sūnus Raimondas Savickas ir dailininkė Aleksandra Jacovskytė dalinsis atsiminimais apie išskirtinio likimo tapytojo šeimos istoriją, kurioje eina žydiškoji A. Savicko motinos Lietuvos diplomato Jurgio Savickio žmonos Idos Trakiner-Savickienės linija, paženklinusi dailininko ir jo Kauno gete žuvusio brolio Algirdo likimus. Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė apžvelgs A. Savicko kūrybinį palikimą, kalbės apie jo kūrinių motyvus, tapybos darbų savitumus.


Gegužės 18 d. 15 val. Tolerancijos centro Muziejų nakties programą pradės „Rakija Klezmer Orkestar“ grupės klezmerių muzikos koncertas vidiniame kiemelyje – taip įsiliesime ir į Gatvės muzikos dienos programą, vėliau kviesime į dirbtuves su Jurgita Blažyte-Denapiene, atskleisiančia restauratoriaus darbo paslaptis. 18 val. programą pratęs Augustino Savicko 100-mečio minėjimas, po kurio jūsų lauks animacinių filmų kūrėjo – scenaristo, režisieriaus ir dailininko Iljos Bereznicko komiksų knygos pristatymas bei animacinio filmo "Ne ožkoje laimė" peržiūra, o 20 val. – dokumentinio filmo anglų k. „Lina Amato“ peržiūra. Filmo siužetas nukels į Rodo salą (Graikija), kurioje Antrojo pasaulinio karo metu Turkijos generalinis konsulas išgelbėjo 42 žydus, vos neišsiųstus į Aušvicą.


Tolerancijos centras – didžiausias Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos ir judaikos ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.
Muziejų nakties programa vyks ir kitame Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinyje – Holokausto ekspozicijoje, kur bus surengtos kelios paskaitos, pristatančios naujausias istorinių tyrimų Holokausto srityje aktualijas. Tikslią renginių programą rasite: www.jmuseum.lt arba muziejaus Facebook paskyroje.
Laukiame apsilankant!

Daugiau informacijos:
Gintarė Kubiliūtė,
VVGŽM komunikacijos koordinatorė
Tel. (8 5) 262 9544, mob. 8 623 57560
El. p. [email protected]

 

VVGŽM inf.

Gegužės mėnesio renginiai Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje

Gegužės mėnesį lauksime Jūsų edukaciniuose renginiuose ir filmų peržiūrose muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) bei kviesime į kasmetinę „Europos muziejų naktį“, kurios metu duris atvers ir į išskirtinius renginius kvies ne tik Tolerancijos centras, tačiau ir muziejaus Holokausto ekspozicija (Pamėnkalnio g. 12, Vilnius).

 

Gegužės 8 d. 16.00 val. muziejaus Tolerancijos centre vyks susitikimas – diskusija „Žydų kapinių įamžinimas“ su žymiu Lietuvos fotografu Rimantu Dichavičiumi. Fotomenininkas dalinsis prisiminimais apie fotografijų ciklą, skirtą žydų kapinių įamžinimui XX a. 6 deš. Vilniuje.

 

Gegužės 12 d. 12.00 val. muziejaus Tolerancijos centre įvyks šeimoms ir jų mažiausiems nariams skirtos edukacinės programos užsiėmimas „Sekmadieniukai: kaip švenčiame šabą?“. Jo metu sužinosime, kaip švenčiamas šabas – septintoji žydų savaitės diena: kada šabas prasideda ir baigiasi, kokie darbai šią dieną draudžiami, kas turi būti ant gausaus šabo vakarienės stalo. Taip pat ragausime tradicinę pynutę chalą ir kitus žydiškus skanėstus.

Kviečiame registruotis el. paštu [email protected]. Edukacinio užsiėmimo kaina suaugusiems – 3,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 1,00 €, ikimokyklinukams – nemokamai.

 

Gegužės 15 d. 17.30 val. kviečiame į Burak Arliel dokumentinio filmo „Turkiškas pasas“ peržiūrą Tolerancijos centre. „Turkiškas pasas“ pasakoja apie turkų diplomatų pastangas Antrojo pasaulinio karo metais išgelbėti Prancūzijoje atsidūrusius Turkijos žydus, kurių likimai nacių okupuotoje šalyje pakibo ant plauko.

Filmas bus rodomas originalo kalbomis (turkų, anglų ir prancūzų) su angliškais subtitrais, trukmė: 91 min.

 

Gegužės 16 d. 17.00 val. Tolerancijos centre vyks Ashley Lazarus filmo „Nauja pradžia: 1948-1957“ peržiūra. „Nauja pradžia: 1948-1957“ pasakoja apie 850 000 žydų pabėgėlių iš Jemeno, Maroko, Libijos ir Egipto įsitraukimą į Izraelio valstybės kūrimą. Filmas užfiksuoja Šaltojo karo pradžią, Sueco krizę ir žydų likimą už geležinės uždangos. Filmo peržiūra skiriama Izraelio Valstybės įkūrimo 71-osioms metinėms.

Filmas anglų k. su rusiškais subtitrais, trukmė: 78 min.

 

Gegužės 16 d. 17.00 val. su Senjorų klubo nariais kaip visada susitinkame trečią mėnesio ketvirtadienį, lauksime jūsų muziejaus Tolerancijos centre.

 

Gegužės 18 d. 15.00-21.30 kviesime apsilankyti VVGŽM „Europos muziejų nakties“ renginiuose, kurių metu bus atviras Tolerancijos centras bei Holokausto ekspozicija. Vakaro programą atidarys „Rakija Klezmer Orkestra“ koncertas Tolerancijos centro kiemelyje. Daugiau informacijos apie programą netrukus.

 

Gegužės 19 d. 12.00 val. vyks lektorės Nataljos Cheifec paskaita „Karalius Saliamonas: išminčius, teisėjas ir lyrikas“. N. Cheifec atskleis, kodėl Karaliaus Saliamono valdymo metai yra taikos ir pertekliaus laikotarpis, kokie buvo Karaliaus nuopelnai ir teismai, sužinosime apie Karaliaus Saliamono indėlį į pirmosios Jeruzalės Šventyklos pastatymą ir kūrybinį palikimą.

 

Gegužės 26 d. 12.00 val. Tolerancijos centre vyks paskaita „Žydų pasninkas – išlaikyta tradicija“, kurios metu muziejaus edukatorė N. Cheifec papasakos kaip atrodo žydų pasninkas – kokios yra jo ištakos, kada ir kaip ilgai yra prisilaikoma pasninko, kartu bandysime įžvelgti panašumus ar skirtumus su kitomis religijomis.

 

Gegužės 29 d. 18.00 val. lauksime jūsų Jošua Kovarskio tapybos parodos „Chaoso sutramdymas“ atidaryme, muziejaus Tolerancijos centre. Litvakų dailininkas Jošua Kovarskis (1907 – 1967) simboliškai sugrįžta į gimtinę abstrakčiosios tapybos kūriniais, įkvėptais biblijinių pasaulio sukūrimo istorijų, antikinių ir skandinavų mitų, Afrikos ir Meksikos legendų.

VVGŽM inf.

Jaudinančios gelbėjimo istorijos mirties akivaizdoje

905 Lietuvos piliečiai yra pripažinti Pasaulio tautų teisuoliais, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusiais žydus. Europoje tokių asmenų – per 30 000. Sausio 24-ą, minint artėjančią Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus pristato dvi šiai temai skirtas parodas: „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“ bei „Tarp gyvenimo ir mirties: gelbėjimo istorijos Holokausto akivaizdoje“.


Jaudinantys Lietuvos žydų gelbėtojų ir išgelbėtųjų likimai sugulė į kilnojamąją parodą „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“. Parodos atidarymo renginys vyks sausio 24 d. 15.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius). Dvi savaites parodą bus galima apžiūrėti muziejuje, o tuomet ji leisis į kelionę po Lietuvą – ją eksponuoti kviečiami kiti Lietuvos muziejai, kultūros centrai ir įstaigos.


Parodos kuratorė, Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danutė Selčinskaja įsitikinusi – Holokausto atmintis privalo išlikti gyva.


„Būtina neužmiršti tūkstančių nužudytų mūsų bendrapiliečių žydų, nors daugelio jų nežinome net vardų. Taip pat būtina neužmiršti tų žmonių, kurie Holokausto metais neliko pasyviais stebėtojais ir, priėmę galbūt patį svarbiausią sprendimą savo gyvenime, brutalių žudynių laikotarpiu rizikuodami gyvybe gelbėjo artimą“, – tvirtina D. Selčinskaja.


Pasak jos, paroda supažindins su daugiau nei šimtu jaudinančių istorijų iš visos Lietuvos.
„Parodai „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“ atrinkta per šimtą žydų gelbėtojų, gyvenusių įvairiuose Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose. Trumpi, informatyvūs jų atliktų žygdarbių aprašymai yra iliustruoti išraiškingomis gelbėtojų ir išgelbėtų žmonių fotografijomis, laiškų faksimilėmis, dokumentų kopijomis. Džiaugiuosi, kad išleistas ir puikus šios parodos katalogas“, – teigia jau penkiolika metų su žydų gelbėjimo istorijomis dirbanti muziejininkė.


Sausio 24 d. 17.30 val. muziejaus Tolerancijos centre bus pristatyta dar viena paroda, skirta ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių žydų gelbėtojams ir išgelbėtiesiems. Paroda „Tarp gyvenimo ir mirties: gelbėjimo istorijos Holokausto akivaizdoje“ – bendra Europos atminimo ir solidarumo tinklo, Lenkijos žydų istorijos muziejaus „POLIN“ ir Nebylių herojų memorialinio centro Berlyne iniciatyva, įgyvendinta bendradarbiaujant su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi ir kitais partneriais. Ši keliaujanti paroda, jau aplankiusi Briuselį, Amsterdamą ir Bratislavą, pristato gelbėjimo istorijas iš dešimties Europos šalių, jas pateikdama platesniame istoriniame kontekste. Vilniuje parodą bus galima apžiūrėti iki kovo 17 d.


Artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus lankytojai galės ne tik apžiūrėti naujas parodas, bet ir sudalyvauti nemokamame edukaciniame užsiėmime „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“, kuris vyks sausio 25 d. 14 val. muziejaus Tolerancijos centre. Reikalinga registracija el. paštu [email protected] arba tel. 8 663 53322.


Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus misija – drauge atrasti autentišką Lietuvos žydų pasaulį, saugoti paveldą, mokytis iš istorijos ir kurti bendrą ateitį. Muziejus tiria ir visuomenei pristato žydų gelbėtojų ir išgelbėtųjų istorijas, teikia siūlymus LR Prezidentūrai dėl gelbėtojų apdovanojimo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.

Daugiau informacijos:
Živilė A. Juonytė,
VVGŽM komunikacijos koordinatorė
Tel. (8 5) 231 3179, mob. 8 623 57560
El. p. [email protected]

 

Pranas ir Antanina Mažyliai VVGŽM nuotrauka
Pranas ir Antanina Mažyliai VVGŽM nuotrauka
  PUSLAPIS IŠ 4  >>> Archyvas