7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: NMKČDM inf.

NMKČDM inf.

Edukacinių programų ciklas „Kiaurai popierių!“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, edukacinių programų ciklas parodoje „Atminties popierius“ kviečia iš naujo atrasti gerai pažįstamą materiją. Popierius parodoje tampa vedliu į istoriją, atmintį ir bendruomeniškumą.
Birželio mėnesio edukacinė programa įvairi: nuo origamio iki mankštos. Popieriaus gamybos dirbtuvėse laukiame mėgstančių ramiai ir giliai pasinerti į kūrybą. O nuolat skubančius kviečiame smagiai praleisti pietų pertrauką – pamatyti, sužinoti, bendrauti ir kartu užkąsti.
KIAURAI POPIERIŲ! Ekskursija ir origamis parodoje
Parodoje susipažinsite su legendiniu Kauno popieriaus fabriku, gaminusiu lietuvišką produkciją kone 70 metų: nuo prieškario paso, sovietmečio mokyklinių sąsiuvinių iki laikinųjų pinigų „vagnorkių“. Buvusių fabriko darbuotojų pasakojimai atskleidžia gyvenimo sovietmečiu subtilybes. Parodoje masinės produkcijos gaminiai, žmonių asmeninės istorijos ir meno kūriniai jungiasi popieriuje ir kviečia kitaip pažvelgti į istoriją ir atmintį.
Sužinosite, kaip atsirado pats popierius, išbandysite popieriaus lankstymo meną – origamį. Išlankstysime žmogų, kurio istorija šioje parodoje ir yra svarbiausia.
Trukmė: 45 min.
Registracija tel. 8 645 03 248.

ATMINTIES MENIU. Mankšta ir priešpiečiai parodoje
Birželio trečiadieniais: 5, 12, 19, 26 d.; 12.00–13.00 val.
Nelengva vasarą likti mieste ir dirbti. Todėl muziejus siūlo vasarišką pietų pertrauką galerijoje. Mes pasitrauksime į pavėsį, paskui – dar toliau: į industrinę Kauno praeitį ir į garsųjį J. Janonio popieriaus fabriką. Parodoje „Atminties popierius“ sužinosite, kaip pietaudavo janoniečiai, koks buvo šio fabriko bendruomenės laisvalaikis, pramogos, tarpusavio santykiai ir vertybės.
Išmoksime „gamybinės mankštos“ pratimų – privalomos visuotinės mankštos pertraukėlės greitai tapo mėgstama fabriko tradicija.
Bendrausime ir vaišinsimės savo atsineštais priešpiečiais. Taip pat visada galima užsisakyti puikius dienos pietus galerijoje įsikūrusioje kavinėje „Kultūra“.
Į edukacinę programą būtina registruotis. Registruotis gali grupės ir pavieniai lankytojai. Tinka visoms amžiaus grupėms, ypač laukiami darbo kolektyvai.
Galima susitarti dėl jūsų kolektyvui patogesnio programos laiko tel. 8 645 03 248 arba el. paštu besienu@gmail.com.

POPIERIAUS GAMYBOS DIRBTUVĖS
Birželio 6 d. ir 27 d.; 18.00–19.30 val.
Kviečiame eksperimentuoti – kūrybiškai perdirbti istorinį J. Janonio popieriaus fabriko rašomąjį popierių. Ištirpdytas vandenyje, jis taps mase, iš kurios dirbtuvių dalyviai savo rankomis pasems ir suformuos naują, asmeninį popieriaus lakštą. Nuo laiko gelstelėjusio fabrikinio popieriaus perdirbimas į naują individualų kūrinį – lyg savita atminties alchemija. Istorinės tiesos čia įgauna kitokį, suasmenintą pavidalą. Dirbtuvių metu ne tik iš senų prisiminimų kursime naujas istorijas, bet ir pasakosime paties popieriaus istoriją: atsiradimą, įvairovę ir įtaką mūsų gyvenimui.
Popieriaus gamyba gali pamokyti ir bendruomeniškumo: atskiri celiuliozės plaušeliai šiame procese neišvengiamai sukimba ir sudaro tvirtą darinį.
Trukmė – 1,5 val.
Didesnėms nei 7 žmonių grupėms, jei netinka siūlomas dirbtuvių laikas, kreiptis tel. 8 645 03 248 arba el. paštu besienu@gmail.com.

ATMINTIES ORIGAMIS – POPIERIAUS LANKSTYMO DIRBTUVĖS
Birželio 11 d. 17.00–18.30 val.
Dirbtuvių vadovas Mindaugas Česnavičius popierių lanksto jau dvylika metų. Parodoje „Atminties popierius“ eksponuojamas originalus jo lankstinys – žmogus. Mindaugui padedant galėsite pasigaminti lygiai tokius pat popierinius žmogeliukus. Meistras atskleis origamio subtilybes – sužinosite, kaip lankstant naudoti vandenį.
Kartu išbandysime origamio stebuklą: paprasčiausias popieriaus lapas virs 3D objektu, o šlakelis vandens įkvėps gyvybę popieriniam žmogui.
Sužinosite šio japoniško meno atsiradimo legendas ir istoriją. Origamis – puiki mankšta kruopštumui, tikslumui, protui ir atminčiai.

Būtina registracija tel. 8 645 03248 arba el. paštu besienu@gmail.com. Prašome nurodyti dalyvių amžių ir skaičių.
Didesnėms nei 7 žmonių grupėms, jei netinka siūlomas dirbtuvių laikas, kreiptis: 8 645 03248 arba el. paštu besienu@gmail.com

 

NMKČDM inf.

Gintauto Mažeikio paskaitą „Taro Velnias: prieštaravimai ir grožinė literatūra“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Velnių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune gegužės 30 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į prof. dr. Gintauto Mažeikio paskaitą „Taro Velnias: prieštaravimai ir grožinė literatūra“.

Paskaita skirta Velnio figūrai aptarti, taip, kaip ji pateikiama Taro kortų perspektyvoje ir gali būti interpretuota Dantės, Williamo Shakespeare‘o, Jameso Joyce‘o kūryboje bei kaip galėtų būti aiškinama Jolitos Skablauskaitės romanuose.

Taro kortos bando integruoti hermetinę, vadinasi, ir egzegetinę simbolių aiškinimo tradiciją su kabalistikos, astrologijos elementais. Pranešimui yra pasirinktas grožinės literatūros Taro akimis fenomenas, imant tik vieną senojo arkano simbolį.

Paskaita sieks integruoti etnografinius, antropologinius ir filosofinius tyrinėjimus Taro simbolinėje subkultūroje ir literatūroje. Taro Velnio simbolis literatūroje bus aptariamas idėjų istorijos, Hegelio „Gudriojo proto“, Niekšybės, Jacques‘o Lacano ir Slavojaus Žižeko filosofijų kontekste.

Paskaita nėra skirta jokioms būrimo praktikoms.

Renginys nemokamas.

 

NMKČDM inf.

Eimučio Markūno paroda „Miesto spalvinis kodas. Juoda“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, gegužės 30 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks Eimučio Markūno parodos „Miesto spalvinis kodas. Juoda“ atidarymas.
Pastaraisiais metais E. Markūnas kūryboje koncentruojasi į miestą, analizuoja jo psichogeografinį žemėlapį bei jame tvyrančias įtampas. Ankstesnėse šios temos parodose menininkas rėmėsi į spalvas, jų materiją ir metafiziką. Ryškiaspalvėse didelio formato abstrakcijose vėrėsi užkoduotos Kauno miesto rajonų atmosferos ir nuotaikos. Projekto tęsinyje „Juoda“ E. Markūnas visai kitoks. Kaip diena ir naktis. Čia menininkas pristato nedidelio formato piešinius, kur nuo apoteozės spalvoms pereina prie mistiško ir subtilaus monochromo. Kūriniai primena fotografijų negatyvus, kuriuose užfiksuoti įvairūs pavidalai: nuo atpažįstamų žmogaus įvaizdžių iki sunkiai įvardijamų mistinių būtybių.
Šioje parodoje menininkas atsigręžia į tą tamsiąją pusę, egzistenciškai nagrinėja savo nakties būsenas, emocijas, sutiktus personažus, juos (pra)kalbina. Tuose kameriniuose dialoguose dailininkas siekia pažinti save, tapatintis su miestu, išjausti save kaip mažą didesnio tinklo, kuriančią ir papildančią dalelę.
E. Markūnas baigė monumentaliosios dailės studijas ir aktyviai dirbo šioje srityje daugiau nei dvidešimt metų, tačiau niekuomet savęs vien tik su ja netapatino. Kūrybiniuose ieškojimuose jis išbandė fotografiją, instaliaciją, objekto bei vaizdo meno priemones. Menininkas yra pristatęs kelias dešimtis personalinių parodų bei projektų Lietuvoje ir užsienyje. Nuolat dalyvauja grupinėse parodose ir įvairiose aktualaus meno iniciatyvose. Nuo 1990 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1991 m. yra tapytojų grupės „Angis“ narys. Daugiau nei trisdešimt metų E. Markūnas dirba pedagoginį darbą.
Menotyrininkė Dovilė Stirbytė

Parodos rėmėjai: Galerija „Meno parkas“, Lietuvos kultūros taryba, kavinė „Kultūra“
Parodos architektas: Linas Tuleikis
Daugiau apie menininką: www.eimutismarkunas.eu

Paroda veiks: 2019 05 30 – 2019 07 07

Papildomą informaciją teikia: Eimutis Markūnas tel. 8 685 76707

Šių metų spalio mėnesį  lankytojus pakviesime į dar dviejų tos pačios kartos menininkų Česlovo Lukensko ir Prano Griušio parodas. Č. Lukenskas plačiai žinomas kaip instaliacijų, performansų, akcijų kūrėjas, o P. Griušys savo fotorealizmo darbais yra užkariavęs ne vieno meno mylėtojo širdį. Kviečiame sekti artimiausias muziejaus naujienas www.ciurlionis.lt  ir facebook paskyroje https://www.facebook.com/CiurlionioDailesMuziejus/

 

NMKČDM inf., NMKČDM inf.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias „Čiurlionio Lietuva“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, gegužės 28 d. 17 val. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias „Čiurlionio Lietuva“ – tai pirmasis tokios apimties nacionalinis kultūros kelias Lietuvoje, jungiantis 7 savivaldybes ir siūlantis daugybę renginių, parodų, ekskursijų ir edukacinių programų visoje šalyje. 

Šis kultūrinės topografijos projektas startuos gegužės 24 d. M. K. Čiurlionio gimtinėje Varėnoje, o gegužės 28 d.  pasieks ir Kauną – miestą jau beveik šimtmetį globojantį bemaž visą garsiojo kūrėjo kolekciją Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Renginio programa

17.00–17.30 val. Projekto pristatymas

17.30–19.00 val. Koncertas „Čiurlionio kūryba įkvepianti šiandien“. Atlikėjai: Valstybinis Vilniaus kvartetas, Sonata Zubovienė (fortepijonas), Rokas Zubovas (fortepijonas).

Programoje skambės  M. K. Čiurlionio, A. Šenderovo, V. Barkausko, M. Urbaičio, R. Merkelio kūriniai.

Daugiau informacijos apie projektą rasite: www.ciurlioniokelias.lt
Informacija teikiama tel. 8 37 323603

Renginys nemokamas.

NMKČDM inf., NMKČDM inf.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias „Čiurlionio Lietuva“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, gegužės 28 d. 17 val. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias „Čiurlionio Lietuva“ – tai pirmasis tokios apimties nacionalinis kultūros kelias Lietuvoje, jungiantis 7 savivaldybes ir siūlantis daugybę renginių, parodų, ekskursijų ir edukacinių programų visoje šalyje. 

Šis kultūrinės topografijos projektas startuos gegužės 24 d. M. K. Čiurlionio gimtinėje Varėnoje, o gegužės 28 d.  pasieks ir Kauną – miestą jau beveik šimtmetį globojantį bemaž visą garsiojo kūrėjo kolekciją Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Renginio programa

17.00–17.30 val. Projekto pristatymas

17.30–19.00 val. Koncertas „Čiurlionio kūryba įkvepianti šiandien“. Atlikėjai: Valstybinis Vilniaus kvartetas, Sonata Zubovienė (fortepijonas), Rokas Zubovas (fortepijonas).

Programoje skambės  M. K. Čiurlionio, A. Šenderovo, V. Barkausko, M. Urbaičio, R. Merkelio kūriniai.

Daugiau informacijos apie projektą rasite: www.ciurlioniokelias.lt
Informacija teikiama tel. 8 37 323603

Renginys nemokamas.

NMKČDM inf.

Paroda „Nakties vizijos: XVII–XX a. dailininkų kūriniai iš Mykolo Žilinsko kolekcijos“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, paroda „Nakties vizijos: XVII–XX a. dailininkų kūriniai iš Mykolo Žilinsko kolekcijos“.
Parodoje eksponuojami įvairių Europos šalių dailininkų darbai, sukurti XVII–XX a. Tai – retai į galerijos sales atkeliaujantys nakties grožio ir paslapties inspiruoti vaizdai, kuriuos Lietuvai padovanojo žymusis kolekcininkas Mykolas Žilinskas (1904–1992). Dalis jų eksponuojami pirmą kartą.


Naktis kaip fonas Vakarų Europos dailės kūriniuose sutinkama nuo XIV a., tačiau kaip atskiras ir savarankiškas žanras noktiurnai išpopuliarėja XVII a. olandų mene. Parodą kaip tik ir pradeda vieno žinomiausių ir subtiliausių to meto nakties vaizdų tapytojo Aerto van der Neero pasekėjo peizažas. Kiek vėliau, XIX a., naktis tampa svarbiu įkvėpimo šaltiniu romantikams. Eksponuojamuose jų kūriniuose ji paprastai įgauna sutaurintos, svajingos, mistiškos ar net iki sakralinio lygmens pakylėtos gamtos pavidalą. Dar vieni didieji noktiurnų garbintojai buvo XIX–XX a. sandūroje kūrę simbolistai. Jiems naktis dažniausiai asocijuojasi su paslaptimi, tamsa, baime, blogiu ar skausmu. Be to, tiek į transcendenciją linkusiems romantikams, tiek nuo tikrovės besistengusiems pabėgti simbolistams naktis gali tapti puikia priedanga kelionei į fantastinį sapnų, nuojautų ar pasakų pasaulį. O XIX a. II p. – XX a. pr. kūrę realistinės pakraipos dailininkai tiesiog stengėsi perteikti savaiminį nakties grožį.

Eksponuojami noktiurnai ne tik atskleidžia daugiaveidį nakties pasaulį, bet ir atspindi asmeninį M. Žilinsko skonį. Jam svarbi ir vertinga galėjo pasirodyti tiek žymaus dailininko nutapyta įspūdinga drobė, tiek nežinomo ar mažai žinomo autoriaus sukurtas ir kolekcininko sielos stygas palietęs nedidelis darbelis.

 

Paroda veiks: 2019 05 18 – 2019 06 30


Papildomą informaciją teikia: parodos kuratorė Irmantė Šarakauskienė, tel.: +370 37 32 27 88, +370 620 23 811.

 

Louis Douzette, Berlynas naktį
Louis Douzette, Berlynas naktį
NMKČDM inf.

Muziejų naktis. „Kultūrinis labirintas: 1 naktis – 8 parodos“

Gegužės 18 d. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, kaip ir kasmet, jungiasi prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, apimančios 145 valstybes ir 35 000 muziejų. Vieną kartą per metus muziejai lankytojus pasitinka su iki vidurnakčio vykstančiais nemokamais renginiais: koncertais, performansais, spektakliais, parodomis, ekskursijomis, edukaciniais užsiėmimais, kino peržiūromis, žaidimais ir t. t. 

Šiais metais kviečiame į visai šeimai skirtą 8 MKČ muziejus ir galerijas vienijančią akciją „Kultūrinis labirintas: 1 naktis – 8 parodos“. Akcijos #1naktis8parodos metu keliaudami temstančio miesto labirintais – parkais, kiemais, laiptais, naujai atrasite ir pažinsite Kauną, neeilines čia gyvenusias asmenybes, o kiekviename iš muziejų bei galerijų rasite tik šiai nakčiai į dienos šviesą ištrauktų ypatingų eksponatų, istorijų ir paslapčių, kurias saugo seniausias dailės muziejus Lietuvoje. 

Visi norintys keliauti šiuo maršrutu gali atsisiųsti į savo išmanųjį įrenginį ar atsispausdinti renginio programą su žemėlapiu, kurią galima rasti www.ciurlionis.lt . Specialusis, tik šiai nakčiai skirtas, maršrutas programoje pažymėtas renginio simboliu ir grotažyme #1naktis8parodos. 

Apkeliautuose muziejuose ir galerijose jūsų lauks ne tik parodos ir ekspozicijos, bet ir daugybė renginių, spektaklių, koncertų bei kūrybinių užsiėmimų vaikams.

Projekte dalyvauja šie muziejai ir galerijos: – M. K. Čiurlionio dailės muziejus (11–24 val.); – M. Žilinsko dailės galerija (11–24 val.); – Paveikslų galerija (11–24 val.); – Velnių muziejus, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (11–24 val.); – J. Zikaro memorialinis muziejus (11–20 val.); – l. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialinis muziejus (11–20 val.); – Istorinė LR Prezidentūra (11–24 val.); – A. ir P. Galaunių namai (11–20 val.)

Renginio naujienas sekite Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Facebook paskyroje https://www.facebook.com/CiurlionioDailesMuziejus/
Papildoma informacija teikiama: tel. (8 37) 32 36 03; el. paštu  mk@ciurlionis.lt  

 

NMKČDM inf.

Paroda „Po Naktikovo ženklu: grafų Kosakovskių biblioteka“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks parodos „Po Naktikovo ženklu: grafų Kosakovskių biblioteka“ atidarymas.

Muziejui bendradarbiaujant su Kauno technologijos universiteto biblioteka ir abiejų institucijų darbuotojoms besižvalgant po jose sukauptus kultūros ir meno lobynus, kilo mintis visuomenei pristatyti turtingą grafų Kosakovskių dvaro biblioteką. Ekspozicijoje lankytojai galės pamatyti tokius ypatingus eksponatus, kaip grafų Kosakovskių genealoginis medis ant šilko, rankraštinis fotografijų registras, taip pat knygas, antspaudus, fotografijas bei KTU bibliotekos darbuotojų sukurtus filmus, kuriuose demonstruojami Kosakovskių eskizų, piešinių ir iškarpų albumai.

Paroda paslaptingai pavadinta „Po Naktikovo ženklu“, nes grafai Kosakovskiai priklausė kilmingai heraldinei Naktikovo giminei, kurios herbe vaizduojamas paukštis, laikantis snape žiedą ir stovintis ant kryželio, kylančio iš pasagos. Herbo ženklą Kosakovskiai įkomponavo į ekslibrisą ir antspaudą, naudojo vertingoms bibliotekos knygoms žymėti. Jais nurodydavo knygos savininką ir priklausomybę kuriai nors iš jų turimų bibliotekų: Vaitkuškio, Lyduokių, Varšuvos.

Pastarąjį dešimtmetį Lietuvos ir Lenkijos kultūros institucijos parodomis, solidžiais leidiniais, konferencijomis ir kitais būdais primena ir pažindina abiejų valstybių visuomenę su grafų Kosakovskių gimine bei turtingu jos rankraštiniu, dokumentiniu, kartografiniu, bibliofiliniu bei fotografiniu paveldu. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomi net 65 grafų Kosakovskių fotoalbumai. 2019 m. pradžioje Varšuvoje išleistas ir pristatytas albumas-katalogas „Stanislovas Kazimieras Kosakovskis. Myliu fotografiją“, kuriame panaudota per 150 muziejuje saugomų fotografijų. Parodos apie grafų Kosakovskių biblioteką atidarymo metu Lietuvos visuomenė taip pat galės susipažinti su šiuo leidiniu.

Paroda veiks: 2019 05 16 – 2019 08 25


Tęsdamas knygos, kaip parodos objekto, tematiką, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus rugsėjo mėn. pradžioje pakvies Jus į Leonoros Kuisienės parodą apie knygrišybą. L. Kuisienės veiklos sritis – naujoji, konceptualioji, eksperimentinė knyga. Knyga – tai objektas ir idėja, kurioje svarbiausia − minties raiška bei žiūrovus įtraukiančiame procese gimstančios interpretacijos. Kviečiame sekti artimiausias muziejaus naujienas www.ciurlionis.lt  ir facebook paskyroje https://www.facebook.com/CiurlionioDailesMuziejus/


Papildomą informaciją teikia: Silvija Burokaitė tel. 8 671 048 89, Vaida Sirvydaitė Rakutienė tel. (8 37) 20 08 87, Edita Korzonaitė (KTU) (8 37) 30 06 58

 

 

Irena Peplovska uzraso St. K. Kosakovskio diktuojamus prisiminimus. Vaitkuskis, 1904 m.
Irena Peplovska uzraso St. K. Kosakovskio diktuojamus prisiminimus. Vaitkuskis, 1904 m.
NMKČDM inf.

Gallery weekend metu vyks parodos „Atminties popierius“ atidarymas

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, gegužės 11 d., šeštadienį, 14 val. Gallery weekend metu vyks parodos „Atminties popierius“ atidarymas.
Šventė prasidės atviromis popieriaus gamybos dirbtuvėmis Paveikslų galerijos paviljone. Bus perdirbamas rašomasis J. Janonio fabriko popierius: iš jo masės suformuosim naujus, asmeninius popieriaus lakštus.
Parodoje – J. Janonio popieriaus fabrikas ir jo bendruomenė. Autentiški janoniečių pasakojimai materializuojasi popieriuje, o mirusio fabriko mechanizmai perkonstruojami prisiminimams gaminti. Sudėtingą istorinę atmintį žadina parodos eksponatai – Kauno gamybos popieriaus produkcija.
Politiniai ir ekonominiai lūžiai veriasi mokyklinių sąsiuvinių viršeliuose ir paraštėse. Prieškario Petrašiūnų popierius saugo Salomėjos Nėries raštą ir įrodinėja lietuvišką tapatybę paso pavidalu. Galiausiai Kauno popierius šlama kišenėje virtęs laikinaisiais pinigais – „vagnorkėmis“.
Šiuos popierinius istorijos liudininkus jautriai ir šmaikščiai papildo janoniečių pasakojimai ir menininkų specialiai parodai sukurti kūriniai.


„Atminties popierius“ tęsia „Didžiosios pramonės“ parodų ciklą, kuriantį dėmesio lauką istorinių fabrikų bendruomenių atminčiai.


Parodos menininkai: Marta Stirbytė-Valaikienė, Julija Tolvaišytė-Leonavičienė, Greta Grendaitė-Vosylienė, Gerda Žemaitytė, Auksė Petrulienė, Justas Tolvaišis, Mindaugas Česnavičius, Esteven Trevas Chuang, Gintaras Jaronis, Romualdas Požerskis, Vladas Oržekauskas.


Už bendradarbiavimą dėkojame Vytauto Didžiojo karo muziejui, Lietuvos švietimo istorijos muziejui, Maironio lietuvių literatūros muziejui, Žemaičių dailės muziejui.
Dėkojame Kastyčiui Kvietkauskui ir įmonei „Nuotykių turizmas“.
Kuratorė Auksė Petrulienė, bendruomenių erdvė „Mažosios istorijos“.
Edukacinė programa ir registracija į renginius jau greitai: www.besienu.com
Paroda veiks: 2019 05 11 – 2019 12 31

Papildomą informaciją teikia: Auksė Petrulienė tel. 8 612 442 72

 

NMKČDM inf.

Judesio ir gyvo garso spektaklis „Visas menas apie mus”

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, gegužės 12 d., sekmadienį, 14 val. kviečiame į judesio ir gyvo garso spektaklį „Visas menas apie mus”.


Jauni aktoriai skirtingose galerijos erdvėse vienu metu kuria meninį vyksmą, pasakojantį apie jų pačių kasdienybę, kur žiūrovas būna gyvo veiksmo dalyviu. Aktorių kūnai, jų santykiai, neverbalus bendravimas tampa tarsi dailės kūrinių ekspozicijos dalimi. Žiūrovai gali savarankiškai pasirinkti, ką stebėti, laisvai judėdami po galeriijos erdvę ir matydami juos tarsi gyvuosius paveikslus.
Tuo pačiu metu susirinkusieji gali klausytis ir gyvai atliekamos jaunos alternatyvios grupės muzikos. Specialiai šiam pasirodymui sukurta elektroninė bei instrumentinė kompozicija skamba tarsi dar viena istorija, pasakojanti, jog viskas, kas vyksta aplinkui mus, gali būti transformuojama į meninę raišką.


Režisūra: LMTA teatro meno magistro II kurso studentė Ieva Jackevičiūtė.
Choreografija, atlikimas: LMTA IV vaidybos kurso (vad. A. Latėnas, V. Bareikis) studentai S. Sakalauskaitė, J. Maskoliūnaitė, G. Šepliakovaitė, R. Sirgėdaitė, I. Stašelytė, K. Lebedytė, M. Ivanauskas, P. Jatkevičius, R. Klezys.
Muzika: grupė „Kedrostuburas” ir atlikėjai M. Saladžius, P. Grudė, M. Leontjev, G. Paliliūnas.

Įėjimas nemokamas.

 

  < PUSLAPIS IŠ 19  >>> Archyvas