7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: NMKČDM inf.

NMKČDM inf.

Antano Sutkaus fotografijų paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaune) kovo 20 d. atidaroma Antano Sutkaus fotografijų paroda „Sveikinimai iš XX amžiaus“.
„Sveikinimai iš XX amžiaus“ – tokiu įrašu savo albumus mėgsta pasirašinėti vienas ryškiausių ir svarbiausių Lietuvos fotografų Antanas Sutkus (g. 1939).

Antanas Sutkus, Šulinys. 1959 m.
Antanas Sutkus, Šulinys. 1959 m.
NMKČDM inf.

Paroda „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, vasario 27 d., ketvirtadienį, 17 val.


Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Rokiškio krašto muziejumi, atidaro parodą „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“, kurioje pirmą kartą kaip visuma bus eksponuojamos dvaro vertybės, saugomos Rokiškyje ir Kaune.

NMKČDM inf.

Paroda „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno namuose-galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose, vasario 20 d., ketvirtadienį, 16.30 val. atidaroma Adomo Varno paroda „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“ iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus.

Parodoje eksponuojamos visos A. Varno įvairiapusiškumą atspindinčios veiklos: menininkas dirbo tapybos, grafikos, scenografijos, leidybos srityse, fotografavo ir dokumentavo Lietuvos kryžius, koplytėles bei retesnius architektūrinius paminklus, dirbo pedagoginį darbą, rašė dailės temomis, vertė vadovėlius, aktyviai dalyvavo kuriant įvairias lietuvių menininkų organizacijas.

Žiemos vaizdas 1944 m.
Žiemos vaizdas 1944 m.
NMKČDM inf.

Paroda „Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu”

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose, Vydūno al. 2, Kaune, nuo vasario 20 d., ketvirtadienio,pradeda veikti atnaujinta paroda  „Kasdienybės geometrija. Apie rėdymosi meną tarpukariu”.


Parodoje – dar vienas tarpukario gyvenimo būdo skerspjūvis. Šį kartą verčiame mados skiltį ir kviečiame lankytojus pasigrožėti Laikinosios sostinės inteligentijos apdarais ir aksesuarais.
Kaune, Lietuvos Art Deco lopšyje, mada buvo vienas svarbių kasdienio gyvenimo aspektų ir aktuali ne tik moterims, bet dažnai ir stipriosios lyties atstovams. Emancipacija, lygiateisiškumas, veiklumas – tai dalykai, charakterizuojantys XX a. trečiojo dešimtmečio miesto moteris, ypač Kauno, turėjusio didelius siekius lygiuotis į Vakarų Europos sostines. Spartesnis gyvenimo būdas, išsilaisvinimas nuo stereotipų, naujos visuomeninės ir politinės veiklos sritys po Pirmojo pasaulinio karo padiktavo ir daug mados pokyčių. Juos sekė ir laikinosios sostinės damos, vartydamos žurnalus, atsivežtus iš Vokietijos, Prancūzijos ar Anglijos, nors ir vietinėje spaudoje nestigo publikacijų aktualiomis mados temomis.

NMKČDM inf.

Ričardo Dailidės fotografijų paroda „Čiurlionio namų trauka“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose), vasario 14 d., penktadienį, 17 val. atidaroma Ričardo Dailidės fotografijų paroda „Čiurlionio namų trauka“.

Šiuo fotografijų ciklu autorius pateikia autentiškus įspūdžius ir prisiminimus iš pasibuvimų M. K. Čiurlionio aplinkoje. Tai lyg asmeninė refleksija ir vidinis dialogas. Kaip teigia filosofas Jurgis Dieliautas: „Šios (aut.past.) parodos darbų ciklo visuma – tai menamų ir išlikusių savuose liudijimuose vietų, vietovių, erdvių atšvaitai. Tai tylios ir iškalbingos šviesos atšvaitai daugybėje su šiuo menininku susijusių vietų apsuptyje. Laiko išbandymus išlaikę vizualiniai įspūdžiai šiose fotografijose veda į menamą M. K. Čiurlionio aplinką.“

NMKČDM inf.

Paroda „Vincentas Vasiliauskas (1895–1989) – snaiperis, krautuvininkas, tapytojas“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune, vasario 13 d., ketvirtadienį, 16 val. įvyks dailininko Vincento Vasiliausko 125-mečiui skirtos tapybos parodos „Vincentas Vasiliauskas (1895–1989) – snaiperis, krautuvininkas, tapytojas“ atidarymas.

Išvakarėse, vasario 12 d. 18 val. Vilniuje Valdovų rūmuose bus pristatyta knyga tuo pačiu pavadinimu, skirta V. Vasiliausko gyvenimui ir kūrybai.

NMKČDM inf.

Pasitinkant Vasario 16-ąją, atidaroma paroda „Atiduok, ką privalai: 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos valstybiniai apdovanojimai”

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje LR Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune, vasario 13 d., ketvirtadienį, 17 val., pasitinkant Vasario 16-ąją, atidaroma paroda „Atiduok, ką privalai: 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos valstybiniai apdovanojimai”.

Ekspozicijoje rodomi svarbiausi nuo sunaikinimo išgelbėti ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje išsaugoti valstybės ordinai ir apdovanojimai. Dalis šios kolekcijos jau buvo eksponuota 2005 m. atveriant Istorinę Prezidentūrą visuomenei. Dėl savo unikalumo ir specialių saugojimo sąlygų keletą metų lankytojus džiuginusi kolekcija buvo sugrąžinta „privalomam poilsiui“ į muziejaus fondus. Džiugu, kad, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šventę ir minint Vyties Kryžiaus statuto patvirtinimo šimtmetį, ši kolekcija vėl grįžta į Prezidento rūmus.

NMKČDM inf.

Vilniaus paveikslų galerijoje paroda apie kunigaikščius Oginskius

Sausio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. Lietuvos dailės muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaromą parodą „Veidai iš būtojo laiko: kunigaikščiai Oginskiai – kultūros mecenatai“.


Susitikimas su parodos kuratoriais – 16 val.. Dalyvaus dr. Aušra Vasiliauskienė, Osvaldas Daugelis, Rita Kišonienė, Vaiva Mikelionytė.

NMKČDM inf.

Pažintinė paroda „Augalų portretai“ iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje( M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose) vasario 5 d., trečiadienį, 16 val. atidaroma pažintinė paroda „Augalų portretai“ iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus.

Parodoje eksponuojamos originalios vaizdinės mokymo priemonės – plakatai, sukauptos ilgamečio muziejaus direktoriaus, pedagogo, vadovėlių autoriaus Vinco Ruzgo (1890–1972). Mokymo procese prieš šimtmetį jos buvo pirmas mokslinis-pažintinis kelias į botanikos, genetikos pasaulį. Šiandien tai kažkas iliustratyvaus, seno...

NMKČDM inf.

Paroda „300 paveikslų antikiniam romanui „Satyrikonas“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaune) sausio 31 d., penktadienį, 17 val.  įvyks parodos „300 paveikslų antikiniam romanui „Satyrikonas“ atidarymas.


„Satyrikonas“ yra vienas iš dviejų (antras yra Apulėjaus „Aukso asilas“) Romėnų laikais parašytų romanų. Manoma, jog šio kūrinio autorius yra Petronijus.

  PUSLAPIS IŠ 22  >>> Archyvas