7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Galerijos „Arka“ inf.

Galerijos „Arka“ inf.

IX tekstilės meno bienalės „RIBA # 30“ paroda

Spalio 7 d., trečiadienį, 18 val., LDS galerijoje „Arka“ atidaroma IX tekstilės meno bienalės „RIBA # 30“ paroda.

Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtõs bienalės idėja grindžiama mintimi, kad valstybė, kaip ir žmogus, išgyvena vaikystės, jaunystės ir brandos amžių, kurį skiriančios ribos žymi jau kitą – analitinį – aplinkos ir egzistencijos vertinimą. „RIBA #30“ skirta apmąstyti ribines valstybės raidos atkarpas bei laiko ir ribų poveikį žmogaus gyvenimui.

Galerijos „Arka“ inf.

3-ioji Vilniaus keramikos meno bienalė

Improvizacijos peizažo tema
 

Plačiausią šiuolaikinės keramikos Lietuvoje panoramą atskleidžianti paroda spalio 7 dieną tradiciškai atidaroma didžiausioje Lietuvos dailininkų sąjungos ekspozicinėje erdvėje - Arkos galerijoje.

Peizažas ir keramika? Ar įmanoma susieti šiuos dalykus? Pasidairę po pasaulio ir Lietuvos keramikos meno lobynus, rasime daugybę puikių, gamtos įkvėptų kūrinių. Specifinė šio dailės žanro kalba suteikia neribotas galimybes keramikams savitai atskleisti temą. Realūs vaizdiniai dažnai perkeičiami į asociatyvius, apibendrintus darinius, neturinčius tiesioginių nuorodų į realias gamtos formas. Didžioji konkursui pateiktų kūrinių  dalis kaip tik ir atspindi tokį autorių požiūrį.

Galerijos „Arka“ inf.

Graikų menininko-poeto Ioannio Karalio tapybos paroda „Vizijos“

LDS galerijoje „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilniuje

 

Atidarymas vasario 18 d., antradienį, 17 val.

 

Graikų architektas, menininkas ir poetas Ioannis Karalias pristato savo naujausius tapybos darbus parodoje „Vizijos“ („Dreamworks“) ir poezijos knygą „Susibūrimai” („Gatherings”) LDS galerijoje „Arka“.

 

Parodoje pavadinimu „Dreamworks“, globojamoje Graikijos Ambasados Vilniuje, demonstruojami nauji menininko tapybos darbai, akrilas ant drobės, pasiremti vizijomis, sapnais, senovės graikų literatūra, poezija ir mitais. Ekspresiškos savo pateikimu ir atlikimu, drobės yra lyg spalvų sprogimas.

 

Galerijos „Arka“ inf.

Christiano Narkiewicz-Laine paroda „Imperatoriaus laivynas dega“

LDS Galerijoje „Arka“, Aušros Vartų g. 7,Vilnius

 

 

Suomių-lietuvių kilmės poetas ir dailininkas Christianas Narkiewicz-Laineás

atidaro savo parodą „Imperatoriaus laivynas dega“ vasario 18 d., antradienį, 17.30 val.

 

Paskutinis suomių-lietuvių kilmės menininko ir poeto Christiano Narkiewicz-Laineó poetinis ir konceptualus darbas yra romantinė instaliacija, atkuriantis menamą 1514 m. įvykį, kuomet poetas Romos Imperatoriaus Maksimiliano I (1459-1519) buvo siųstas į epinę kelionę ištirti ir įsisavinti naujai atrastas Centrinės ir Pietų Amerikos teritorijas. Ši kelionė – paties poeto aprašyta trumpa istorija „Tragiška laimės ir likimo kronika”, kuri baigiasi imperatoriaus laivyno gaisru Pietų Karibų salos Jukatano pakrantėje.

 

Galerijos „Arka“ inf.

Algimanto Kezio fotografijų paroda, skirta 85-mečio jubiliejui

LDS Galerijoje „Arka“, Aušros Vartų g. 7,Vilnius

 

 

Parodos atidarymas vasario 18 d., antradienį, 17  val.

Paroda veiks iki kovo 11 d.

 

Algimantas Kezys – žymiausias lietuvių išeivijos fotografas, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, 2013 m. spalio 28 d. šventė savo 85 metų sukaktį. Šešiolikos metų kartu su tėvais karo metu pasitraukęs iš Lietuvos, A.Kezys jau daugiau nei 60 metų gyvena ir kuria JAV, Čikagoje, tačiau visą savo gyvenimą nenutraukia ryšių su gimtine, daug dėmesio ir jėgų skiria lietuvių meno puoselėjimui Amerikoje.

 

Galerijos „Arka“ inf.

Rimto Tarabildos jubiliejinė paroda „Kryžkelių atmintis“

 LDS galerijoje „Arka“

 Balandžio 16 – gegužės 4

Parodos atidarymas balandžio 16 d. 17 val.

 

 „Kūryboje nedauginu negatyviosios, beviltiškosios gyvenimo perteikimo pusės. Nes toks menas pasaulio neišgelbės ir nepadės suprasti, kas ir kaip. Netoleruoju tiesmukiškumo, verkšlenančio sentimentalumo. Pasireikšti turi vidinė ekspresija ir jėga. Ir likti paslaptis.

                              

Galerijos „Arka“ inf.

Metinė apžvalginė Vilniaus tapytojų paroda „Skrydis“

 Skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms paminėti

 LDS galerija ARKA

2013 m. balandžio 16 d. – gegužės 4 d.

 

Parodos atidarymas balandžio 16 d. 18 val.

 

Metinės apžvalginės Vilniaus tapytojų parodos „Arkos“ galerijoje – įprastas, gyvuojantis jau daugelį metų tradicinis renginys. Tai – proga pamatyti, ką sukūrė kolegos, parodyti savo atradimus, palyginti su ankstesnių metų kūryba. Šios kasmetinės parodos „Arkos“ galerijoje – lyg tapytojų metinė ataskaita, tam tikras kūrybinio pulso patikrinimas. Kai kuriems dailininkams tokios parodos – vienintelė proga  pristatyti  savo kūrybą visuomenei. Tokiose parodose dalyvauja daugybė autorių, skirtinga plastine kalba kalbančių dailininkų, didele dalimi atspindinčių Vilniaus tapybos veidą. Jose dalyvauja tiek jaunieji menininkai, tiek jau patyrę tapybos grandai – įvairių kartų ir įvairaus meninio braižo tapytojai.

 

Galerijos „Arka“ inf.

Onos Pučkoriūtės-Baliulevičienės ir Bronislavo Baliulevičiaus keramikos paroda

 „Tik akimirka“

2013 m. vasario 19 – kovo 9 d. Parodos atidarymas vasario 19 d. 17 val.

 

LDS galerija ARKA

Aušros Vartų g. 7,

arka@ldsajunga.lt, www.arkagalerija.lt

 

       Juos visada matydavome kartu, suglaustais pečiais, su pagarba globojančius vienas kitą. Susitiko besimokydami LTSR valstybiniame dailės institute keramikos specialybės. Tapo draugais ir bendraminčiais aktyviai dalyvaudami SMD (studentų mokslinė draugija) veikloje, ruošdamiesi konkursams ir parodoms. Ona ir Bronislavas Baliulevičiai aktyvų kūrybinį kelią pradėjo 7-tame dešimtmetyje. Šis laikotarpis labai svarbus šiuolaikinės keramikos modernėjimo procese. Lietuvių keramika brendo sovietinės okupacijos sąlygomis. Nuo pompastiškos pokario metų keramikos, 5-6 deš. primityvaus liaudies meno interpretavimo iki ryškaus raidos šuolio – nuosaikumo, minimalistinio dekoro, santūrių, apibendrintų formų. Gal tai paskatino „atšilimas“ politikoje, gal tarptautinė keramikos paroda Ostendėje (Belgija) 1959, kur pirmą kartą buvo leista nuvažiuoti grupelei Lietuvos keramikų. Jauni menininkai pajuto laikmečio tendencijas, kūrė pagrinde dekoratyvinę skulptūrinę plastiką. Broniui Baliulevičiui rūpėjo  istorija, supoetintos gamtos formos, Ona Baliulevičienė savo meno mintims išreikšti daugiau naudojo simbolius.