7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LMTA inf.

LMTA inf.

LMTA kviečia į „Susikalbėjimus Didžiojoje“ su Petru ir Luku Geniušais

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia susitikimų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“, skirtą akademijos 90 metų jubiliejui. Jau šį penktadienį, sausio 27 d., 18.30 val. LMTA Didžioje salėje vyks susitikimas su garsiais pianistais, LMTA profesoriais Petru ir Luku Geniušais. Kas, jei ne tėvas ir sūnus, gali paliudyti skirtingų kartų gebėjimą susikalbėti. Pianistus kalbins Gerūta Griniūtė.

Petras Geniušas. J. Šopos nuotr.
Petras Geniušas. J. Šopos nuotr.
Lukas Geniušas. A. Chobotovos nuotr.
Lukas Geniušas. A. Chobotovos nuotr.
LMTA inf.

Baltijos muzikologų konferencija „Muzika ir vizualinė kultūra: partitūra, scena, ekranas“

Lietuvos muzikos ir teatro akademija spalio 6–8 d. Vilniuje organizuoja tarptautinę Baltijos muzikologų konferenciją „Muzika ir vizualinė kultūra: partitūra, scena, ekranas“, skirtą paskatinti gilesnį muzikos ir vizualinių menų sąveikos supratimą kintančių meno praktikų ir teorijų aplinkoje. Konferencija vyks LMTA Centrinių rūmų erdvėse: Juozo Karoso salėje ir Balkono teatre. Įėjimas laisvas.

LMTA inf.

Jauni, žavūs ir talentingi – LMTA scenoje Joninių savaitgalį

Sakoma, kad jaunystė greitai praeina, tačiau talentas – tvaresnė savybė. Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą, kuriame gražiausius Europos kamerinės muzikos šedevrus atliks savo karjerą pradedantys, bet tarptautinėje scenoje jau užsirekomendavę atlikėjai iš keturių Europos šalių – Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Birželio 25 d. LMTA Didžiojoje salėje jaunosios kamerinės muzikos žvaigždės atliks L. van Beethoveno, J. Brahmso, A. Dvořáko, M. Ravelio kūrinius. Visus, kurie šeštadienį lieka sostinėje, bei tuos, kurie – atvirkščiai – savaitgalį lankys Vilnių, LMTA kviečia į nemokamą koncertą. Pradžia 18 val.

„Trio Alces“
„Trio Alces“
„Andersson Duo“
„Andersson Duo“
„Heathcliff Trio“
„Heathcliff Trio“
„Profugo Ensemble“
„Profugo Ensemble“
LMTA inf.

„Kultūros naktį“ LMTA – žvaigždžių koncertas „Juodais baltais“ su Petru Geniušu, Davidu Geringu ir Dalia Kuznecovaite

Publikos pamėgtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamas koncertas „Juodais baltais“ vėl skambės „Kultūros nakties“ programoje, siūlydamas klausytojams klasikos žvaigždžių pasirodymą. LMTA Didžiojoje salėje birželio 17-osios vakarą gros ne tik ilgametis šio koncerto herojus, pianistas ir LMTA profesorius Petras Geniušas, bet ir garsus violončelininkas, dirigentas, LMTA garbės daktaras Davidas Geringas bei žymi Lietuvos jaunosios kartos smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, LMTA lektorė Dalia Kuznecovaitė.

Petro Geniušo, David Geringo ir Dalios Kuznecovaitės „Grand Trio“
Petro Geniušo, David Geringo ir Dalios Kuznecovaitės „Grand Trio“
LMTA inf.

Pasaulinė klasika – kamerinės muzikos koncertuose LMTA, Valdovų rūmuose ir socialinės atskirties bendruomenėse

Lietuvos muzikos ir teatro akademija birželio 22–27 d. rengia Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) sesiją. Jos metu karjerą pradedantys, bet jau pripažinimą pelnę kameriniai ansambliai iš septynių Europos šalių tobulinsis pas pripažintus klasikos meistrus bei surengs koncertus LMTA Didžiojoje salėje, LDK Valdovų rūmuose ir socialinę atskirtį patiriančiose bendruomenėse.

„Alces Trio“
„Alces Trio“
„Andersson Duo“
„Andersson Duo“
„Bohemo_trio“
„Bohemo_trio“
„Duo Cinqordes“
„Duo Cinqordes“
„Heathcliff Trio“
„Heathcliff Trio“
„Rubik Quartet“
„Rubik Quartet“
„Trio Chimera“
„Trio Chimera“
Prof. Avri Levitan. „Gotland Chamber Music Festival“ nuotr.
Prof. Avri Levitan. „Gotland Chamber Music Festival“ nuotr.
LMTA inf.

Išleistas Stasio Vainiūno fortepijoninių kūrinių tritomis

Lietuvos muzikos ir teatro akademija pristato naujai išleistą Stasio Vainiūno fortepijoninę kūrybą. 2020 m. prof. Birutės Vainiūnaitės iniciatyva pradėtas rengti pilnas Vainiūno kūrinių fortepijonui leidimas (trys tomai) aprėpia didžiąją dalį mūsų muzikos klasiko kūrybos, o natų tekstas, rengtas pagal išlikusius rankraščius, atlikėjams ir tyrėjams siūlo naujai pažvelgti į šią muziką.

Stasys Vainiūnas. J. Dilio nuotr. LMTA archyvas
Stasys Vainiūnas. J. Dilio nuotr. LMTA archyvas
LMTA inf.

Bus teikiama jau trečioji M.K. Čiurlionio paskata-stipendija jauniesiems kūrėjams

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje bus teikiama jau trečioji M.K. Čiurlionio paskata-stipendija jauniesiems kūrėjams. M.K. Čiurlionio draugijos įsteigta stipendija kasmet skiriama vienam LMTA ir vienam Vilniaus dailės akademijos studentui, taip įprasminant ir sudabartinant M.K. Čiurlionio – didžio kompozitoriaus ir dailininko – palikimą.

LMTA inf.

LMTA kviečia į diskusiją apie visos M.K. Čiurlionio kūrybos kritinį leidimą

Gruodžio 14 d. 16 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks diskusija, kurios metu bus pristatytas sumanymas išleisti visą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikinį paveldą, parengiant kritinį natų leidimą.

LMTA inf.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į Fortepijoninės muzikos naktį „Juodais baltais“

Išaušus „Kultūros nakčiai“, rugsėjo 24-osios vakarą, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į savo erdves dalyvauti Fortepijoninės muzikos naktyje „Juodais baltais“. Tradicinis, publikos itin mėgiamas ir laukiamas dviejų dalių fortepijoninės muzikos koncertas nuo 21 val. iki gilios nakties leis mėgautis fortepijoninės muzikos aukso fondui priklausančiais kūriniais, kuriuos skambins net 17 LMTA pianistų su profesoriais Petru Geniušu ir rektoriumi Zbignevu Ibelgauptu priešaky!

Petras Geniušas. D. Matvejevo nuotr.
Petras Geniušas. D. Matvejevo nuotr.
  < PUSLAPIS IŠ 11  >>> Archyvas