Sakoma, kad jaunystė greitai praeina, tačiau talentas – tvaresnė savybė. Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą, kuriame gražiausius Europos kamerinės muzikos šedevrus atliks savo karjerą pradedantys, bet tarptautinėje scenoje jau užsirekomendavę atlikėjai iš keturių Europos šalių – Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Birželio 25 d. LMTA Didžiojoje salėje jaunosios kamerinės muzikos žvaigždės atliks L. van Beethoveno, J. Brahmso, A. Dvořáko, M. Ravelio kūrinius. Visus, kurie šeštadienį lieka sostinėje, bei tuos, kurie – atvirkščiai – savaitgalį lankys Vilnių, LMTA kviečia į nemokamą koncertą. Pradžia 18 val.
Publikos pamėgtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamas koncertas „Juodais baltais“ vėl skambės „Kultūros nakties“ programoje, siūlydamas klausytojams klasikos žvaigždžių pasirodymą. LMTA Didžiojoje salėje birželio 17-osios vakarą gros ne tik ilgametis šio koncerto herojus, pianistas ir LMTA profesorius Petras Geniušas, bet ir garsus violončelininkas, dirigentas, LMTA garbės daktaras Davidas Geringas bei žymi Lietuvos jaunosios kartos smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, LMTA lektorė Dalia Kuznecovaitė.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija birželio 22–27 d. rengia Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) sesiją. Jos metu karjerą pradedantys, bet jau pripažinimą pelnę kameriniai ansambliai iš septynių Europos šalių tobulinsis pas pripažintus klasikos meistrus bei surengs koncertus LMTA Didžiojoje salėje, LDK Valdovų rūmuose ir socialinę atskirtį patiriančiose bendruomenėse.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija pristato naujai išleistą Stasio Vainiūno fortepijoninę kūrybą. 2020 m. prof. Birutės Vainiūnaitės iniciatyva pradėtas rengti pilnas Vainiūno kūrinių fortepijonui leidimas (trys tomai) aprėpia didžiąją dalį mūsų muzikos klasiko kūrybos, o natų tekstas, rengtas pagal išlikusius rankraščius, atlikėjams ir tyrėjams siūlo naujai pažvelgti į šią muziką.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje bus teikiama jau trečioji M.K. Čiurlionio paskata-stipendija jauniesiems kūrėjams. M.K. Čiurlionio draugijos įsteigta stipendija kasmet skiriama vienam LMTA ir vienam Vilniaus dailės akademijos studentui, taip įprasminant ir sudabartinant M.K. Čiurlionio – didžio kompozitoriaus ir dailininko – palikimą.
Gruodžio 14 d. 16 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyks diskusija, kurios metu bus pristatytas sumanymas išleisti visą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikinį paveldą, parengiant kritinį natų leidimą.
Išaušus „Kultūros nakčiai“, rugsėjo 24-osios vakarą, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į savo erdves dalyvauti Fortepijoninės muzikos naktyje „Juodais baltais“. Tradicinis, publikos itin mėgiamas ir laukiamas dviejų dalių fortepijoninės muzikos koncertas nuo 21 val. iki gilios nakties leis mėgautis fortepijoninės muzikos aukso fondui priklausančiais kūriniais, kuriuos skambins net 17 LMTA pianistų su profesoriais Petru Geniušu ir rektoriumi Zbignevu Ibelgauptu priešaky!
Baigėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektoriaus rinkimai. LMTA Taryba nauja vadove penkerių metų kadencijai išrinko muzikologę, humanitarinių mokslų daktarę, docentę Juditą Žukienę. Šiuo metu ji yra LMTA mokslo prorektorė. Išrinktoji rektorė pareigas pradės eiti nuo 2021 m. spalio 1 d.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, tęsdama lietuvių muzikos sklaidos tradiciją, džiaugiasi galėdama pranešti apie garsių XX amžiaus lietuvių kompozitorių sonatų smuikui ir fortepijonui įrašus ir pakviesti į du išskirtinius koncertus. Rugpjūčio 1 d. Paliesiaus dvare ir rugpjūčio 7 d. LMTA Didžiojoje salėje Lietuvoje ir užsienyje aktyviai koncertuojančios solistės Simona Venslovaitė (smuikas) ir Veronika Kopjova (fortepijonas) atliks Juozo Gruodžio, Kazimiero Viktoro Banaičio, Stasio Vainiūno, Povilo Dikčiaus, Juliaus Juzeliūno ir Justino Bašinsko kamerinius opusus. O rugpjūčio 2–6 d. vyks šių kūrinių įrašų sesija su ne kartą „Grammy“ nominuotu garso režisieriumi Viliumi Keru.