7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LMTA inf.

LMTA inf.

Ieva Prudnikovaitė: „Studijų laikotarpį prisimenu kaip patį įspūdingiausią metą“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos gimtadienio šventėje „Menų aikštė“ birželio 3 d. Lukiškių aikštėje dainuos garsus Lietuvos mecosopranas, LMTA docentė Ieva Prudnikovaitė. Su LMTA akordeonų orkestru, vadovaujamu prof. Raimondo Sviackevičiaus ir Tado Motiečiaus, ji atliks Ástoro Piazzollos tango. Prieš koncertą – keletas klausimų dainininkei.

Ieva Prudnikovaitė. V. Abromaitytės nuotr.
Ieva Prudnikovaitė. V. Abromaitytės nuotr.
LMTA inf.

LMTA gimtadienio šventė Lukiškių aikštėje

Ieva Prudnikovaitė, Rafailas Karpis, Gediminas Storpirštis, Ilona Balsytė, Aidas Giniotis, Asta Krikščiūnaitė ir kitos žinomos muzikos, teatro, šokio ir kino pasaulio pavardės puošia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos gimtadienio šventės „Menų aikštė“ programą. Birželio 3 d. Lukiškių aikštėje savo talentą buvusiai ir esamai alma mater dovanos garsieji LMTA alumnai ir dabartiniai studentai bei dėstytojai. Nuo 16 val. skambės kolektyvų, grupių, solistų pasirodymai, vaidinimai, kino seansai. Renginį ves garsi Lietuvos teatro ir kino aktorė, LMTA alumnė Toma Vaškevičiūtė.

Ieva Prudnikovaitė 2008 m. LMTA diplomų iteikimo šventėje. LMTA archyvas
Ieva Prudnikovaitė 2008 m. LMTA diplomų iteikimo šventėje. LMTA archyvas
LMTA inf.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į gimtadienio šventę „Menų aikštėje“

2023-ieji Lietuvos muzikos ir teatro akademijai ypatingi – pagrindinei Lietuvos ir didžiausiai Baltijos kraštuose muzikos, teatro, šokio ir kino mokyklai sukanka 90 metų! Ta proga Akademija birželio 3 d. rengia atvirą visuomenei gimtadienio šventę Lukiškių aikštėje. Priešais LMTA Centrinius rūmus atsiverianti viena pagrindinių Vilniaus viešųjų erdvių pavirs „Menų aikšte“, kurioje nuo 16 val. vyks talentingųjų Akademijos studentų, charizmatiškųjų dėstytojų ir žymių alumnų muzikos, teatro ir šokio pasirodymai bei kino seansai.

M. Endriuškos nuotr.
M. Endriuškos nuotr.
LMTA inf.

LMTA kviečia į „Susikalbėjimus Didžiojoje“ su kompozitoriais Mindaugu Urbaičiu ir Raminta Naujanyte-Bjelle

Kas vienija ir kas skiria skirtingų kartų kompozitorius? Koks galėtų būti mokytojo ir jo vakarykščio studento, o šiandien kolegos, dialogas? Balandžio 18 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į kartų dialogų ciklo „Susikalbėjimai Didžiojoje“ pokalbį su kompozitoriais Mindaugu Urbaičiu ir Raminta Naujanytė-Bjelle. LMTA Didžiojoje salėje rengiamą vakarą ves muzikologė Rasa Murauskaitė-Juškienė, pradžia 18.30 val. Įėjimas laisvas.

Mindaugas Urbaitis. A. Balteno nuotr.
Mindaugas Urbaitis. A. Balteno nuotr.
Raminta Naujanytė-Bjelle. G. Matkutės nuotr.
Raminta Naujanytė-Bjelle. G. Matkutės nuotr.
LMTA inf.

LMTA įteiktos M.K. Čiurlionio ir K. Motiekos stipendijos jauniesiems menininkams

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, kovo 10 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šventinio minėjimo metu įteiktos M.K. Čiurlionio paskata-stipendija ir Kazimiero Motiekos fondo stipendija. M.K. Čiurlionio vardinė stipendija skirta LMTA studentui, kompozitoriui Domantui Pūrui ir Vilniaus dailės akademijos studentei, tapytojai Agatai Orlovskai. K. Motiekos fondo stipendija skirta LMTA studijuojančiai smuikininkei Saulei Buikaitei.

Domantas Pūras ir Saulius Valius. G. Matkutės nuotr.
Domantas Pūras ir Saulius Valius. G. Matkutės nuotr.
Agata Orlovska. G. Matkutės nuotr.
Agata Orlovska. G. Matkutės nuotr.
Saulė Buikaė. G. Matkutės nuotr.
Saulė Buikaė. G. Matkutės nuotr.
LMTA inf.

LMTA „Susikalbėjimai Didžiojoje“ – su kino meistrais Algimantu Puipa ir Laurynu Bareiša

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia kartų dialogų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“ ir vasario 21 d. kviečia į susitikimą su pripažintais Lietuvos kino meistrais, režisieriais Algimantu Puipa ir Laurynu Bareiša. Skirtingų kartų Lietuvos kino kūrėjus – Nacionalinės premijos laureatą, LMTA profesorių A. Puipą bei ką tik Vyriausybės premiją pelniusį LMTA docentą L. Bareišą kalbins žinoma kino kritikė Rasa Paukštytė. Renginys vyks LMTA Didžiojoje salėje. Pradžia 18 val., įėjimas laisvas.

Algimantas Puipa ir Laurynas Bareiša
Algimantas Puipa ir Laurynas Bareiša
LMTA inf.

LMTA kviečia į „Susikalbėjimus Didžiojoje“ su Petru ir Luku Geniušais

Lietuvos muzikos ir teatro akademija tęsia susitikimų ciklą „Susikalbėjimai Didžiojoje“, skirtą akademijos 90 metų jubiliejui. Jau šį penktadienį, sausio 27 d., 18.30 val. LMTA Didžioje salėje vyks susitikimas su garsiais pianistais, LMTA profesoriais Petru ir Luku Geniušais. Kas, jei ne tėvas ir sūnus, gali paliudyti skirtingų kartų gebėjimą susikalbėti. Pianistus kalbins Gerūta Griniūtė.

Petras Geniušas. J. Šopos nuotr.
Petras Geniušas. J. Šopos nuotr.
Lukas Geniušas. A. Chobotovos nuotr.
Lukas Geniušas. A. Chobotovos nuotr.
LMTA inf.

Baltijos muzikologų konferencija „Muzika ir vizualinė kultūra: partitūra, scena, ekranas“

Lietuvos muzikos ir teatro akademija spalio 6–8 d. Vilniuje organizuoja tarptautinę Baltijos muzikologų konferenciją „Muzika ir vizualinė kultūra: partitūra, scena, ekranas“, skirtą paskatinti gilesnį muzikos ir vizualinių menų sąveikos supratimą kintančių meno praktikų ir teorijų aplinkoje. Konferencija vyks LMTA Centrinių rūmų erdvėse: Juozo Karoso salėje ir Balkono teatre. Įėjimas laisvas.

  PUSLAPIS IŠ 11  >>> Archyvas