7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LMTA inf.

LMTA inf.

Mažoji paroda „Tarpukario Kaunas atvirukuose: iš LMA Vrublevskių bibliotekos fondų“

LMA Vrublevskių bibliotekoje iki vasario 15 d. veikia mažoji paroda „Tarpukario Kaunas atvirukuose: iš LMA Vrublevskių bibliotekos fondų“.

Parodoje eksponuojami 54 atvirukai, žymintys Kauno aplinkos motyvus, ryškius architektūros elementus, tapatumo su miestu akcentus. Tai senoji Kauno pilis, Mickevičiaus slėnis, Baltąja gulbe praminta miesto Rotušė, Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (Vytauto Didžiojo), Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia (Soboras), Pažaislio vienuolynas, Karo muziejus, Laisvės prospektas, Vilniaus gatvė, Kauno kunigų seminarijos rektorato rūmai (dabartiniai Kauno arkivyskupijos svečių namai), Lietuvos banko rūmai, Perkūno namas ir kt.

2019 m. paskelbti Laikinosios sostinės metais. Taip pat šiemet sukanka 100 metų, kai 1919 m. sausio 2 d. iš okupuoto Vilniaus pasitraukė Laikinoji Lietuvos Vyriausybė, ir Kaunas de facto tapo Lietuvos Respublikos laikinąja sostine. Tarpukario Kaunas yra tiesiogiai susijęs su nepriklausomybės laikotarpio Lietuvos istorija, kultūra, tautine tapatybe. Tuo metu Kaunas buvo tapęs Lietuvos politiniu, kultūriniu ir mokslo centru. Iš skurdaus Rusijos imperijos miesto virto modernia to meto Lietuvos sostine.

Miestas buvo gyvas visomis prasmėmis. Kaunas tampa visos Lietuvos likimo kalviu. Laikinojoje sostinėje priimti valdžios sprendimai lėmė tolesnį Nepriklausomos Lietuvos gyvavimo kelią, tautiškumo puoselėjimą. Savo architektūriniu išskirtinumu, kultūros bei mokslo renginiais jis tampa pavyzdžiu kitiems miestams, o tuo metu Kaune sukurtas kultūros paveldas mums matomas ligi šiol.

 

Kaunas, 1930
Kaunas, 1930
LMTA inf.

Koncertinė programa „Late Junctions“ – naujametinė grožio ir ramybės oazė

Kontratenoras ir kanklės, barokas ir minimalizmas – netikėtų, tačiau užburiančių jungčių kupina koncertinė programa „Late Junctions“ skambės Naujųjų metų išvakarėse. Lietuvoje jau plačiai užsirekomendavęs projektas gruodžio 30 d. 16 val. bus atliktas Trakų Vokės dvaro sodyboje, o gruodžio 31 d. 19 val. – Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juozo Karoso salėje.

 

„Late Junctions“ savo kelią pradėjo 2017 m. birželį, sostinės „Kultūros nakties“ festivalyje. Nuo to laiko koncertinė programa buvo ne kartą atlikta Vilniuje ir įvairiuose Lietuvos miestuose: Trakuose, Rokiškyje, Juodkrantėje ir Nidoje.

„Late Junctions“. Organizatorių nuotr.
„Late Junctions“. Organizatorių nuotr.
LMTA inf.

LMTA 85-mečio šventė – su prof. Liudu Mažyliu

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) šiais metais švenčia savo 85-ąsias steigimo metines, kurios gražiai sutampa su Lietuvos valstybingumo atgavimo 100-mečiu. Gruodžio 27 d. Akademija visus kviečia į iškilmingą metų pabaigos renginį „85/100“. Jis skirtas ne tik abiem jubiliejams, bet ir jų sąsajoms, kurias padės išryškinti į sceną greta muzikuojančių LMTA dėstytojų ir studentų žengsiantis istorikas prof. dr. Liudas Mažylis.

LMTA Centriniai rūmai. L. Mykolaičio nuotr.
LMTA Centriniai rūmai. L. Mykolaičio nuotr.
LMTA inf.

Jaunimo scenos darbų eskizai – konkurse „Balkono okupacija“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje lapkričio 30 d. ir gruodžio 1 d. jau penktą vyks „Balkono okupacija“. Tai LMTA Balkono teatre rengiamas jaunimo scenos darbų eskizų konkursas. Šiemet jame dalyvaus beveik 50 pradedančių menininkų, kurie pristatys 10 teatro, šiuolaikinio šokio, garso ir performanso darbų.

„Balkono okupacija“. LMTA nuotr.
„Balkono okupacija“. LMTA nuotr.
LMTA inf.

Viskas, ką norėjote, bet nedrįsote paklausti apie šiuolaikinį orkestrą

Prieš 100 metų kompozitoriai rašymo orkestrui meno mokėsi iš vadovėlių: Lietuvoje, o ir bene visoje Rytų Europoje muzikos kūrėjai gilinosi į Nikolajaus Rimskio-Korsakovo įtvirtintas klasikinės orkestruotės taisykles. Šiandien geriausias vadovėlis – virtuali duomenų bazė. Lapkričio 9 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje paskaitą apie šiuolaikinę orkestruotę skaitys didžiausios pasaulyje šiuolaikinio orkestro garsų duomenų bazės „conTimbre“ kūrėjas, kompozitorius Thomas Hummelis (Vokietija).  

 

Thomas Hummelis jau beveik 25 metus darbuojasi garsiojoje elektroninės muzikos studijoje „Experimentalstudio des SWR“ Freiburge, kurdamas ir pildydamas virtualią instrumentinių garsų duomenų bazę „conTimbre“. Joje sukaupta informacija – garso įrašai, nuotraukos, aprašymai – apie 158 orkestro instrumentus ir daugiau kaip 4000 grojimo technikų. 

 

Pasak T. Hummelio, „conTimbre“ yra orkestruotės sistema šiuolaikiniam orkestrui. Paskaitos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dalyviams jis žada suteikti vertingos informacijos apie šiuolaikines grojimo technikas, orkestruotės būdus bei apie tai, kaip atlikti šiuolaikines orkestro partitūras.

 

Pripažintas orkestrinės ir elektroakustinės muzikos kūrėjas Thomas Hummelis taip pat pristatys savo kūrinį „Sinaida Kowalenko“, skirtą 6 realiems instrumentams bei „ePlayer“ orkestrui, sukurtą su „conTimbre“.

 

Thomas Hummelis (g. 1962) – vokiečių kompozitorius, muzikos informatikos specialistas ir garso režisierius. Jis gyvena ir dirba Bresgau Freiburge. T. Hummelis yra visame pasaulyje žinomos elektroninės muzikos studijos „Experimentalstudio des SWR“ bendradarbis.

Thomas Hummelis. LMTA nuotr.
Thomas Hummelis. LMTA nuotr.
LMTA inf.

LMTA prasideda filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prasideda naujas, lietuviško kino mėgėjams skirtas projektas – filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“. Spalio 27 d. LMTA Balkono teatre įvyks pirmoji peržiūra. Bus rodomi LMTA absolventų Andriaus Blaževičiaus, Linos Lužytės, Jūratės Samulionytės ir Kristinos Buožytės filmai.

 

Šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra mini 25-ąjį įkūrimo gimtadienį. Šia proga Kino ir televizijos katedra drauge su LMTA Meno centru inicijavo filmų peržiūrų ciklą „Balkono seansai“, kviečiantį iš arčiau susipažinti su Akademijos absolventų kūryba.

Kadras iš Andriaus Blaževičiaus filmo „Bergenas“
Kadras iš Andriaus Blaževičiaus filmo „Bergenas“
LMTA inf.

Baltijos muzikologai diskutuos apie muzikos kritiką

Modernaus valstybingumo šimtmetį švenčiančių Baltijos šalių muzikologai ir kolegos iš kitų kraštų šiomis dienomis Vilniuje diskutuos apie muzikos kritiką. Spalio 23–26 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiama 46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija „Kultūros pokyčiai ir muzikos kritikos diskursas“.

 

Trijų kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – muzikologai daugiau nei 50 metų puoselėja Baltijos muzikologų konferencijas kaip muzikinių mainų, profesinio solidarumo ir kultūrinio atvirumo erdvę. Jubiliejiniais metais 46-oji tarptautinė Baltijos muzikologų konferencija skiriama muzikos kritikos ir kultūrinių pokyčių sąveikai aptarti, siekiant paskatinti diskusijas apie kritinio diskurso dalyvavimą XX–XXI a. kultūriniuose ir visuomeniniuose procesuose.

Richard Taruskin. „OHIOCollege of Fines Arts“
Richard Taruskin. „OHIOCollege of Fines Arts“
LMTA inf.

Vilniuje – pučiamųjų instrumentų virtuozai iš 20 šalių

Netrukus Vilniuje sugaus trimitai ir tūbos, kornetai ir eufonijos. Spalio 26–31 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamas II tarptautinis Juozo Pakalnio atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursas. Jo metu varžysis varinių pučiamųjų instrumentų atlikėjai.

 

Startavęs prieš dvejus metus, tarptautinis Juozo Pakalnio vardo konkursas šį rudenį suburs Vilniuje muzikos profesionalus iš viso pasaulio. Tai vienintelis tokio masto pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų atlikėjų konkursas Baltijos šalyse ir vienas didžiausių Europoje.

 

Jėgas suvieniję mūsų šalies muzikos profesionalai siekia puoselėti pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų atlikimo meną bei supažindinti kuo platesnę tarptautinę auditoriją su Lietuvos kultūra. II tarptautiniame Juozo Pakalnio konkurse tikimasi sulaukti daugiau nei 50 muzikos profesionalų iš 20 šalių, juos vertins kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija.

Steven Mead. Organizatorių nuotr.
Steven Mead. Organizatorių nuotr.
LMTA inf.

Naujas sezonas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje

Naujas sezonas prasidėjo ne tik teatruose ir koncertų salėse, bet ir Lietuvos profesionaliųjų scenų lopšyje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Spalio mėnesį LMTA kviečia lankytis įvairiausiuose renginiuose – nuo filmų peržiūrų ir koncertų iki muzikologų konferencijos ir tarptautinio atlikėjų konkurso. O tarp retesnių renginių – muzikinė ekskursija sostinės gatvėmis „Vilniaus pokeris“ bei audiovizualinis performansas „Piano Hero“ („Fortepijono herojus“) LMTA Balkono teatre.

 

Spalį LMTA pasitinka nusilenkdama savo istorijai. Spalio 1 d. LMTA Kongresų rūmų Kamerinėje salėje į jubiliejinį vakarą pakvietė ilgametė dėstytoja, aktorė ir sceninio judesio žinovė doc. dr. Aldona Adomaitytė, o LMTA Sluškų rūmuose atidarant naują „Šoblės kino klubo“ sezoną rodomi Henriko Šablevičiaus dokumentiniai filmai („Apolinaras“, „Žyniuonė“, „Kelionė ūkų lankomis“, „Stipruolis Barnabas“). Kiti „Šoblės kino klubo“ seansai vyks kiekvieną pirmadienį (spalio 8, 15, 22 ir 29 d.) nuo 18 val. LMTA Sluškų rūmuose.

G. Jauniškio nuotr.
G. Jauniškio nuotr.
LMTA inf.

Išleista pirmoji dramos raidai skirta knyga lietuvių kalba

Lietuvos muzikos ir teatro akademija išleido pirmąją lietuvių kalba parašytą knygą, pristatančią dramos raidą ir tyrinėjančią šiuolaikinę dramaturgiją. Tai dramaturgės, LMTA lektorės Gabrielės Labanauskaitės monografija „Dramatika“. Knygos pristatymas vyks rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, Menų spaustuvės Infotekoje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius).

Gabrielės Labanauskaitės monografija „Dramatika“.
Gabrielės Labanauskaitės monografija „Dramatika“.
Gabrielė Labanauskaitė-Diena. S. Šlauterytės nuotr.
Gabrielė Labanauskaitė-Diena. S. Šlauterytės nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 6  >>> Archyvas