7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Agnė Biliūnaitė

Agnė Biliūnaitė

Vilniuje ir Kaune viešėjo architektūros ekspertės iš Kinijos

Vasario 14–17 d. Lietuvoje viešėjo architektūros ir dizaino ekspertės iš Kinijos. Vieno didžiausių ir įdomiausių urbanistinių festivalių Pekino dizaino savaitės užsienio programų direktorė Beatrice Leanza ir svarbiausio architektūros žurnalo „Pasaulio architektūra“, kurį leidžia Tsinghua universitetas, redaktorė Ye Yang turėjo unikalią progą geriau susipažinti su Vilniaus ir Kauno architektūra, architektūros ir dizaino srityse dirbančiomis organizacijomis ir kūrėjais.

 

Lietuvos kultūros atašė Kinijoje Agnės Biliūnaitės inicijuotas ir Lietuvos kultūros instituto drauge su Architektūros fondu organizuotas tiriamasis vizitas viešnioms paliko didžiulį įspūdį, atskleidė mažai pažintą regioną, jo unikalumą ir kūrybiškumą. Per keturias intensyvias dienas ekspertės turėjo galimybę susitikti ir susipažinti su Lietuvos architektų sąjunga, Architektūros fondu, Lietuvos dizaino forumu, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centru, Vilniaus Sapiegų TechParku, Kauno – UNESCO dizaino miesto ir Kauno – 2022 Europos kultūros sostinės komandomis, jaunaisiais Kauno architektais.

A. Česnauskytės nuotr.
A. Česnauskytės nuotr.
E. Virkečio nuotr.
E. Virkečio nuotr.
Agnė Biliūnaitė

Kinijos moterų filmų festivalyje – du filmai iš Lietuvos

2013 m. pradėtas rengti pirmasis ir kol kas vienintelis Kinijos moterų filmų festivalis siekia didinti visuomenės dėmesį moterų padėčiai Kinijoje. Rugsėjo 17 d. prasidėjusiame festivalyje Pekine ir kituose Kinijos miestuose bus parodyta beveik trisdešimt vaidybinių ir dokumentinių filmų, sukurtų Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse, vyks diskusijos, paskaitos, susitikimai su kūrėjais.

 

Šiemet festivalyje pristatomi ir du lietuviški filmai. Tai Algimanto Puipos „Miegančių drugelių tvirtovė“ ir Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“. Pekine filmą „Miegančių drugelių tvirtovė“ parodyta rugsėjo 18 d. Goethe’s institute ir rugsėjo 24 d. „Ju“ teatre, filmas „Sangailės vasara“ – rugsėjo 24 d. Prancūzų institute ir rugsėjo 25 d. UCCA galerijoje.

„Sangailės vasara“
„Sangailės vasara“
Agnė Biliūnaitė

Keturios rudens dienos

Šokio festivalis „Aura “
 

Žvarbūs skersvėjai, tamsių spalvų drabužiai gatvėse ir žmonių būriai prie teatrų – įprasti lietuviško rudens simptomai. Toks pat įprastas kultūrinio rudens atributas yra ir šokio festivalis „Aura“, kuris šių metų rugsėjo 27–30 d. Kaune buvo surengtas 22-ąjį kartą. Kokios gi buvo tos keturios rudeninės šokio dienos?

Pirmoji diena. Nuoga

Rugsėjo 27 d. festivalio atidarymui buvo parinkti du visiškai nuogi...

„Jūra“
„Jūra“
„Kuriant nepažįstamąjį“
„Kuriant nepažįstamąjį“
„Patvarumas“
„Patvarumas“
„Kvailių laivas“
„Kvailių laivas“
  < PUSLAPIS IŠ 2  >> Archyvas