7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Festivalio „Muzikos ruduo“ centre – lietuviai, kuriantys muzikos istoriją

Kasmet lapkritį lietuvių muzikos garsais suskamba „Muzikos ruduo“ – vienintelis išskirtinai moderniai ir šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai dedikuotas festivalis. Jame kasmet atliekamos ir pačios naujausios, ir jau pripažintos kompozicijos, atskleidžiančios kokybišką ir plačią lietuvių muzikos panoramą. Šiemet lapkričio 15–19 d. Vilniuje festivalis ir vėl kvies artimai pažinčiai su savo šalies muzikine kultūra.

Rengėjų inf.

„Burning Man“ dvasia dvelkiantis renginys

Apie susibūrimą „Burning Man“ yra girdėję daugelis, tačiau kas yra „Decompression“ ir kuo gi jis susijęs su garsiuoju renginiu dykumoje?


Dalyvavimą „Burning Man“ daugelis apibūdina, kaip neeilinę patirtį – tai tam tikra kultūra bei gyvenimo būdas, kurie palieka ilgalaikį įspaudą. „Decompression“ - renginys, kurio metu trumpam atkuriama kūrėjų festivalio dvasia ir šie sugrįžę iš Nevados dykumos su ryškiomis patirtimis gali dar kartą pasinerti į kelias dienas, pilnas įsitraukimo, atsidavimo, dalinimosi, muzikos, meno, dirbtuvių bei įspūdingų dekoracijų. Taip pat, tai ir galimybė, tiems kurie nebuvo  „Burning Man“ patirti jo kultūrą, „išgyventi“ 10 principų, kuriais vadovaujantis buriasi ši bendruomenė (dar vadinama burners).
Tokio tipo oficialūs Burning Man renginiai vyksta visame pasaulyje, skirtingose šalyse bei skirtingu metu. Lietuvos „Decompression“ renginys su ugningu pavadinimu „Reflections of Fireflies“ vyks jau po kelių savaičių, spalio 19-20 d.


„Burning Man“ bendruomenė Lietuvoje
Į įspūdingą laikiną miestą, kurį kasmet Juodojo Akmens Dykumoje įkuria dešimtys tūkstančių „Burning Man“ bendruomenės narių atkeliauja ir nemažai Lietuvių. Daugelis čia važiuoja nebe pirmą kartą vedami noro patirti stiprių emocijų pliūpsnį, pasinerti į bendruomeniškas veiklas, dovanoti, bet nesitikėti atlygio, bei pajusti, kad esi priimamas toks, koks esi.


Šią vasarą, po oficialia „Burning Man“ vėliavą buvo surengtas ir pirmasis „Baltic Burn” susibūrimas. Jis gerokai išsiplėtė už Lietuvos ribų ir pritraukė žmonių iš 18-kos valstybių. Renginyje, kaip ir per patį „Burning Man“ vadovautasi tais pačiais 10 principų. Čia necirkuliavo pinigai ir nevyko jokia prekyba, o kiekvienas šio įvykio dalyvis tapo ir jo kūrėju: kažkas vedė užsiėmimus, kažkas darbavosi kaip savanoris prižiūrint degančias skulptūras, kažkas rūpinosi muzika, o kažkas tiesiog pamainomis budėjo prie vartų ar virtuvės laužo. Vienas svarbiausių ir esminių renginio elementų – dalyvių įsitraukimas, sukuriantis ypatingą, bendruomenišką, atvirą ir žmogiško ryšio nestokojančią erdvę. Erdvę, kuri buvo „švari” ne tik nuo reklamos, bet ir šiukšlių, mat dar vienas iš renginio principų ragina „nepalikti pėdsako” – tai yra, po savęs nepalikti jokių atliekų ar įrodymo, kad čia būta žmogaus.

„Lithuania Decompression: Reflections of Fireflies“
Spalio 19-20 d. vyksiantis renginys nėra eilinis vakarėlis – kiekvienas dalyvis taip pat ir renginio bendrakūrėjas. Už renginio neslypi jokia renginių organizavimo įmonė, atvirkščiai – savanoriškai jį kuria visa bendruomenė. Tarp jau numatytų veiklų – žiedų gamyba, refleksologijos pradžiamokslis, žvakių ir vaško figūrų formavimo dirbtuvės, kakavos ceremonija, Dj ir muzikos scena bei pokalbiai apie „Burning Man“ patirtis. Be įsitraukimo į jau numatytus pristatymus, dirbtuves ir pasirodymus, renginio dalyviai skatinami pagalvoti apie savo prisidėjimą, savo pomėgių bei atradimų pasidalinimą su kitais.


Renginio vieta yra netoli Vilniaus, tačiau iki paskutinės minutės bus laikoma paslaptyje – tai jau tapo tradicija. Bilietai prekyboje tik iki spalio 7 d.
Daugiau informacijos apie renginį: http://decompression.degantiszmogus.lt/

 

Rengėjų inf.

Festivalio „Gaida 2019“ taikinyje – ir įdomiausi dabarties muzikos kūrėjai

Šių metų Europos festivalių laureatas, Tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida 2019“ savo programoje pristato ne tik visą būrį pasaulio muzikinės scenos žvaigždžių, bet ir įdomiausius bei plačiai išgarsėjusius muzikos kūrėjus. Spalio 9 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje koncertuos „1 bito muzikos koncepcijos“ kūrėjas, Niujorko elektroninės scenos įžymybė Tristanas Perichas, o spalio 11 ir 13 d. šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ pristatys du pirmojo ryškumo muzikos kūrėjus – bene žymiausią dabarties Olandijos kompozitorių Peterį Adriaanszą ir vieną įdomiausių naujosios kartos Vokietijos menininkių Brigittą Muntendorf. Greta koncertų, festivalyje planuojami ir susitikimai su šiais kūrėjais.

„Synaesthesis“. D. Matvejevo nuotr.
„Synaesthesis“. D. Matvejevo nuotr.
Rengėjų inf.

Eduardo Balsio 100-metis baigiasi griausmingu renginių klasteriu

Vieno žymiausių XX a. lietuvių kompozitorių ir pedagogų Eduardo Balsio (1919–1984) jubiliejiniai metai įgavo finalinį pagreitį. Laikas iki Kalėdų prisodrintas daugiau nei dvidešimčia renginių, tarp kurių ryškiausi – jau šį savaitgalį ir kitą savaitę vyksiantys jubiliejiniai koncertai Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje. Taip pat – artėjanti paroda Nacionalinėje dailės galerijoje, koncertai, meistriškumo kursai ir konferencija Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, operos „Kelionė į Tilžę“ premjera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre (KVMT) ir gastrolės LNOBT, M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogų ir ugdytinių koncertai, tarptautinis kompozitorių konkursas, Balsio mokinių dedikacija bei improvizacijos, eksperimentai ir kt.

Eduardas Balsys
Eduardas Balsys
Rengėjų inf.

Unikalaus balso Kanados atlikėja Tanya Tagaq koncertuos Vilniuje

Spalio 12 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuosianti „Polaris Music Prize“ laimėtoja, unikalaus balso Kanados atlikėja Tanya Tagaq garsėja ne tik kaip stulbinančio balso menininkė, tobulai įvaldžiusi ir nepaprastai kūrybingai taikanti gerklinio dainavimo techniką. Savo šalyje ji taip pat yra žinoma kaip nenuilstanti inuitų – Kanados Šiaurės čiabuvių – orumo, teisių ir žemių gynėja bei skandalingų pareiškimų prieš gyvūnų teisių aktyvistus „PETA“ autorė.

Tanya Tagaq. Organizatorių nuotr.
Tanya Tagaq. Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

Elektroninės muzikos įžymybės „Gaidos“ festivalyje

Spalio 10 d. Vilniuje pasirodys vienas laukiamiausių pasaulio festivalių atlikėjų Maxas Cooperis. Tai bus pirmasis britų elektroninės muzikos menininko koncertas Lietuvoje ir vienintelis jo pasirodymas Baltijos šalyse. Tačiau tai ne vienintelė šio vakaro intriga – pirmąsyk mūsų šalyje koncertuos garsus prancūzų elektroninės muzikos atlikėjas Franck Vigroux, kuris kartu su vaizdo menininku Antoine’u Schmittu atveža įspūdingą audiovizualinį projektą „Chronostasis“. O įžanginis vakaro pasirodymas patikėtas lietuvių atlikėjui, žinomam sceniniu vardu Sraunus. Festivalio „Gaida 2019“ koncertas spalio 10 d. rengiamas Nacionalinės dailės galerijos Didžiojoje salėje.

Franck Vigroux, Antoine Schmitt „Chronostasis“. Organizatorių nuotr.
Franck Vigroux, Antoine Schmitt „Chronostasis“. Organizatorių nuotr.
Max Cooper „Main profile Pic from James Bullock The wild seeds“
Max Cooper „Main profile Pic from James Bullock The wild seeds“
Sraunus. La Liuka nuotr.
Sraunus. La Liuka nuotr.
Rengėjų inf.

„Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“: 5 renginiai, kurie sudomins sostinės mylėtojus

Spalio 3 dieną, ketvirtadienį, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda paroda „Menas interjerui 2019: Vilniaus legendos“. Iki šeštadienio truksianti paroda, kuri jau antrus metus taps renginio „Baldai Interjeras Dizainas 2019“ dalimi, šiais metais supažindins lankytojus su legendomis apipintais sostinės kultūriniais reiškiniais ir kvies įsigyti gerai žinomų Lietuvos menininkų darbų. Žemiau – 5 parodos įvykiai, kurie ypač sudomins Vilniaus mylėtojus.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Rengėjų inf.

„Architekto herbare” – Laisvės alėjos žiedadulkės ir Santakos dumbliai

Kauno menininkų namai ir Kauno architektūros festivalis kviečia į menininkės Aistės Ambrazevičiūtės „Architekto herbaras” parodos atidarymą. Projektas siūlo žiūrovams pamatyti kasdienes erdves kitaip bei grožėtis gamtos fantazija.

Parodoje „Architekto herbaras” pristatomas įsivaizduojamas Kauno raštų žemėlapis, tyrinėjantis miesto gamtinių paviršių įvairovę. Čia vienodas dėmesys teikiamas ir gamtinei, ir žmogaus sukurtai aplinkai, tokiu būdu identifikuojant skirtingas Kauno erdves ne pagal architektūrinę struktūrą, o gamtinę.

Santakos dumblių telkiniai, Nemuno salos laukinės pievos ar Laisvės alėjos žiedadulkių pelkės tyliai kuria Kauno audinį, kuriame slepiasi dizaino meistriškumas, o šį lydi reikšmingas poveikis miestui. Gamta yra gyva, sudėtinga, kontekstuali, hibridinė ir kartais nematoma. Pažangios technologijos leidžia eksperimentuoti, jungti skirtingas idėjas bei sritis, ir taip kurti naujas kūrybos kryptis. Gamtos daugialypiškumas suteikia įkvepiančią architekto instrumentų paletę, kuri tik ir laukia būti panaudota. Galimybės ateičiai slypi gamtoje.

Kaunas – dizaino miestas, modernizmo architektūros perlas, būsimoji Europos kultūros sostinė. Šiame mieste pastatų fasadai sparčiai renovuojami, parkų pievos šienaujamos, o paupiai dunkso įrėminti betono apvadų. Aistė Ambrazevičiūtė siūlo žvilgterėti į kitokį Kauną, kuris kiekvieną dieną kuria savo raštus ir generuoja simbiotiškus dizaino sprendimus.

Parodoje „Architekto herbaras“ šie išraiškingi gamtiniai raštai ir medžiagiškumo pavydžiai, užfiksuoti šiuolaikinių technologijų pagalba, persipina su žmogaus kuriamo pasaulio artefaktais. Šiame procese griežtos miesto ribos nyksta, užleisdamos vietą užpelkėjusioms pievoms, tampančiomis paslankiais riboženkliais, architektūra išleidžia šaknis ir suveši žaliuojančiais ūgliais, o mikroskopiniai medžiagiškumo raštai kuria alternatyvą urbanistiniams tinklams.

Architektės, 3d dizaino kūrėjos Aistės Ambrazevičiūtės darbai balansuoja tarp architektūros, skulptūros, skaitmeninio meno, biologijos bei technologijų. Aistę ypač įkvepia gamtos medžiagiškumo, formų bei mastelių įvairiapusiškumas. Jos kūrybos tikslas yra sustiprinti ryšius tarp gamtinės ir žmogaus sukurtos aplinkos, ieškant naujų būdų kaip skatinti jų nepastebimą simbiozę. Aistės konceptuali praktika bei dizaino metodai yra pripažinti tarptautiniu mastu. 2019 metais ji įkūrė tarpdisciplininio dizaino platformą „Plantasia Lab“, kurioje toliau tyrinėja gamtinę bei skaitmeninę vaizduotę.

Parodos „Architekto herbaras” atidarymas vyks spalio 4 d. 18 val. Kauno menininkų namuose. Paroda veiks spalio 4-18 d., darbo dienomis 10-19 val. Autorė kviečia į dvi ekskursijas po parodą: spalio 15 d. 18 val. ir spalio 17 d. 17 val. (ekskursija gestų kaba).

Registracija į abi ekskursijas vykdoma iki spalio 14 d., el. p. kmn@kmn.lt. Parodos partneriai: Kauno architektūros festivalis 2019 ir Kauno menininkų namai Parodos rėmėjai: „Plantasia Lab“, UAB „Trukmė“, „Adgo reklama“, „Silikon.lt“

Rengėjų inf.

Visa festivalio „Gaida 2019“ programa – europinis įvertinimas leidžia dar labiau rizikuoti

Net 715 senojo žemyno festivalių įvertinusi asociacija „Europe for Festivals, Festivals for Europe“ (EFFE) praėjusį birželį šiemet paskelbė 24 geriausius festivalius – EFFE laureatus. Tarp EFFE laureatų išrinktas vienintelis festivalis iš Lietuvos ir Baltijos šalių – Vilniuje vykstantis tarptautinis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“, kuris jau senokai paskelbė visą šiųmetinio savo festivalio programą. „Gaida 2019“ šiemet vyks spalio 4–19 dienomis. Visi festivalio renginiai, išskyrus baigiamąjį koncertą Kongresų rūmuose, vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) ir jos Didžiojoje salėje specialiai įrengiamoje koncertinėje erdvėje.

Rengėjų inf.

Juozo Naujalio jubiliejiniams metams skirtas vargonų koncertas

Šeštadienį, spalio 5 d. 18 val., VU Šv. Jonų bažnyčioje baroko ir romantizmo muzikos mylėtojai kviečiami į koncertą „Malda“, kuris skirtas Juozo Naujalio jubiliejiniams metams paminėti. Koncerte vargonuos Gražina Petrauskaitė. Koncertas pavadintas, ko gero, žymiausio šio kompozitoriaus, vargoninio kūrinio pavadinimu. „Palengva trumpėja 2019 metai, paskelbti lietuvių vargonų tėvo, žymaus chorvedžio, kompozitoriaus Juozo Naujalio (1869–1934) metais. Šiemet visoje Lietuvoje skamba šio kompozitoriaus romantiniai kūriniai“, – sako vargonininkė G.Petrauskaitė.

Gražina Petrauskaitė. Organizatorių nuotr.
Gražina Petrauskaitė. Organizatorių nuotr.
  < PUSLAPIS IŠ 221  >>> Archyvas