7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Rengėjų inf.

Rengėjų inf.

Architektūros [pokalbių] fondas kviečia į dvidešimtseptintąjį pokalbių ciklą „Regeneracija [ir jos įtampos]“

„Architektūros fondas“ kartu su strateginiu partneriu Lietuvos kultūros taryba kviečia į 27-tą Architektūros [pokalbių] fondo ciklą „Regeneracija [ir jos įtampos]“, kuris prasidės vasario 26 d. ir tęsis iki pat kovo 28 d. Renginių ciklas neapsiribos tradicija tapusiomis paskaitomis Nacionalinėje dailės galerijoje, bet pakvies į dirbtuves, diskusijas, filmų peržiūras, garsinius pasivaikščiojimus ir vakarėlius. 12 renginių 5-iose Vilniaus erdvėse savaip pristatys ir analizuos miesto regeneracijos procesus ir jų santykį su menu bei kultūra.

Rengėjų inf.

Pakeliui į Veneciją: kosminė J. Urbono „Planeta iš žmonių“ eksponuojama Edinburge

Menininko Julijono Urbono futuristinis minties eksperimentas „Planeta iš žmonių“ pradeda skintis kelią tarptautinėje šiuolaikinio meno, dizaino ir architektūros arenoje. Jau vasario 29 dieną Škotijoje, Edinburgo šiuolaikinio meno centre „Collective“, bus atidaryta menininko paroda, tampanti neoficialia įžanga į gegužės pabaigoje prasidedančią 17-ąją Venecijos architektūros bienalę, kurioje J. Urbonas Lietuvos paviljone pasauliui pristatys kosminės architektūros viziją.

Rengėjų inf.

Artūro Šeštoko fotografijos paroda „Portretas Nr. 21“

2020 m. vasario 21 d., penktadienį, 18.00 val. Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A)  atidaroma Artūro Šeštoko fotografijų paroda „Portretas Nr. 21“.
    

Parodoje eksponuojamas naujausias Artūro Šeštoko fotografijų ciklas „Portretas Nr. 21“, pradėtas
kurti 2018 m. Fotografijos atliktos naudojant archajišką šlapio kolodijaus metodą, o pateikti kūriniai vadinami ambrotipais.

Rengėjų inf.

Prieš Vilniaus knygų mugę – namų darbai

Jau ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda 21-oji Vilniaus knygų mugė. Kaip niekad gausi renginių ir susitikimų, dar labiau padidėjusi ir, tikėtina, sulauksianti milžiniškų lankytojų srautų. Todėl mugės organizatoriai pataria: prieš atvykdami pasistenkite paruošti „namų darbus“.

Didžiausiame Baltijos šalių literatūros renginyje šiemet stendus bus įsirengę net 380 leidyklų, vyks virš 600 renginių, veiks daugybė skirtingų salių su specialiomis programomis, daugiau nei 400 susitikimų su autoriais planuoja surengti pačios leidyklos. Tad jei nenorite pasimesti tarp renginių gausos, labai pravartu būtų susipažinti su Vilniaus knygų mugės puslapyje (www.vilniausknygumuge.lt) esančia kultūrinių renginių programa ir pasižymėti labiausiai dominančius jos punktus.

Rengėjų inf.

Robertos Vrubliauskaitės paroda „Varva"

Maloniai kviečiame į Robertos Vrubliauskaitėsparodos „Varva“ atidarymą, kuris vyks vasario 26 dieną (trečiadienį) 18.00 valandą Baltijos gintaro meno centre, Šv. Mykolo g. 12, Vilnius.

Roberta Vrubliauskaitė 2014 m. baigė juvelyrikos ir kalvystės studijas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete. Iškart po studijų pradėjo kurti juvelyriką lietuviškam prekiniam ženklui Julia Janus ir sukūrė 5 kolekcijas. 2016 m. sukūrė savo prekinį ženklą pavadinimu VARVA. Kuriamus papuošalus ir meninius objektus pristato parodose Lietuvoje ir užsienyje. Taip pat dalyvauja meniniuose projektuose.

Scena iš spektaklio „Bakchantės: Aktas“. L. Vansevičienės nuotr.
Scena iš spektaklio „Bakchantės: Aktas“. L. Vansevičienės nuotr.
Rengėjų inf.

Kintai Arts kviečia teikti paraiškas 2020 m. rezidencijų programai

Kintai Arts menininkų rezidencija skelbia atvirą kvietimą teikti paraiškas rezidencijoms  Kintuose gegužės-birželio ar rugsėjo-spalio mėnesiais.


Vos du metus veikiančios rezidencijos tikslas – suvesti skirtingų muzikos, vizualiųjų ar tarpdisciplininio meno sričių kūrėjus netikėtoms patirtims ir projektams bei sukurti alternatyvą aktyviems, tačiau artimesnėms pažintims nepalankiems kultūriniams centrams.
Kintai Arts rezidencijoje kuriantys menininkai savo projektus vysto gamtos ramybės apsuptyje. Sezono metu vykdydama skirtingas veiklas, rezidencijos komanda stengiasi užmegzti glaudžius ryšius tarp skirtingų sričių profesionalų. Programa formuojama bendradarbiaujant su skirtingomis kultūrinėmis organizacijomis Klaipėdos bei Šilutės rajone, Vilniuje, taip pat inicijuojant veiklas su užsienio partneriais.

Onos Juciūtės ir Viktorijos Damerell parodos „Kittens” atidarymas, 2019, Kintai Arts rezidencija
Onos Juciūtės ir Viktorijos Damerell parodos „Kittens” atidarymas, 2019, Kintai Arts rezidencija
Rengėjų inf.

Atgimimo laikų „Šėpos“ teatras ir jo istorijos – iš pirmų lūpų

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia prisiminti ir iš arčiau pažinti „Šėpos“ teatrą, kuris pasirodė prieš tris dešimtmečius, sukūrė du spektaklius, gyvavo trejetą metų ir įėjo į Lietuvos teatro istoriją kaip drąsus politinių parodijų kūrėjas. „Šėpos“ teatro trupę iš savo bendramokslių buvo subūręs tuometis režisūros pirmo kurso studentas Gintaras Varnas, dabar – vienas reikšmingiausių Lietuvos teatro režisierių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Vasario 13 d. 18.30 val. muziejuje rengiamas susitikimas su Gintaru Varnu ir nepamirštamo „Šėpos“ teatro kūrėjais.

Gintaras Varnas kuriant „Revoliucijos lopšines“. G. Varno asmeninis archyvas
Gintaras Varnas kuriant „Revoliucijos lopšines“. G. Varno asmeninis archyvas
„Komunistinės nostalgijos“. G. Varno asmeninis archyvas
„Komunistinės nostalgijos“. G. Varno asmeninis archyvas
„Komunistinės nostalgijos“. G. Varno asmeninis archyvas
„Komunistinės nostalgijos“. G. Varno asmeninis archyvas
„Revoliucijos lopšines“. G. Varno asmeninis archyvas
„Revoliucijos lopšines“. G. Varno asmeninis archyvas
  PUSLAPIS IŠ 234  >>> Archyvas