7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Vilniaus muziejus

Vilniaus muziejus

Kaip parketai bei tapetai padeda suprasti miesto istoriją? Pokalbis su dailėtyrininke Dalia Klajumiene

Pasak dailėtyrininkės dr. Dalios Klajumienės, žinios apie tai, kokiu laiko kokios grindų dangos buvo madingos, kur ir kaip jos klotos ar kas jas gamino gali padėti geriau suprasti miesto, pastatų istoriją, pasitarnauti nustatant viename ar kitame name gyvenusių asmenų socialinį statusą ir ne tik. „Nors žvelgdami į istorinius interjerus daugelis grindų dangoms ir popieriniams sienų apmušalams yra abejingi, tačiau tai yra tik todėl, kad apie juos žino labai mažai“, – teigia D. Klajumienė.

Dalia Klajumienė
Dalia Klajumienė
Vilniaus muziejus

Naujoje Vilniaus muziejaus parodoje – prieš šimtą metų vykusi vilniečių būsto revoliucija

Turbūt vandentiekį šiandien laikome duotybe, o kaip verstumėmės be kanalizacijos net pagalvoti baisu. Visgi nemažai patogumų, be kurių mes sunkiai įsivaizduotume savo buitį, vilniečių būstuose atsirado tik prieš šimtą metų, XIX–XX amžių sandūroje. Būsto pokyčiai būtent šiuo laikotarpiu ir pristatomi naujoje, liepos 22 d. duris atversiančioje Vilniaus muziejaus parodoje „Apie patogumą ir grožį: pokyčiai vilniečių namuose 1870–1918 metais“.

Vilniaus muziejus

Vilniaus muziejus kviečia į „Viršulus“: pasivaikščiojimo maršrutas ir paroda, įsikūrusi daugiabutyje bei troleibuse

Vilniaus muziejus pradeda parodų, skirtų tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams, ciklą. Pirmoji paroda – „Kas į Viršulus?“ – kviečia susitikti Viršuliškėse ir susipažinti su šia, kiek mažiau pažįstama miesto erdve. Paroda atsidarys gegužės 21 d. ir veiks iki liepos 31 d.

Ekspozicijos erdvės lankytojų lauks netradiciniu darbo laiku: ketvirtadieniais–penktadieniais 16–20 val. ir savaitgaliais 11–19 val. Parodos lankymas nemokamas.

Vilniaus muziejus

Neįgyvendinta Varšuva, tarpukario Vilniaus architektura ir architektūrinės Nepriklausomybės svajos

Vilniaus muziejus kviečia rezervuoti spalio ketvirtadienius. Spalio 7, 14 ir 21 dienomis vyks parodą „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ lydintys renginiai, kurių metu kviestiniai pranešėjai papasakos apie neįgyvendintą Varšuvą, Vilniaus projektus tarpukariu ir architektūrines svajas po devyniasdešimtųjų.

K. Mačiūno nuotr.
K. Mačiūno nuotr.