7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: MO

MO

MO muziejuje bus atidarytos dvi naujos parodos

Vasario 10 dieną MO muziejuje bus atidarytos dvi naujos parodos. Pirmą kartą bus pristatomos naujausios menininko Andrew Miksio fotografijos iš jau 20 metų Lietuvos romų gyvenimą fiksuojančio projekto „BAXT“. Tą patį vakarą MO muziejuje taip pat bus atidaryta ir romų kilmės šiuolaikinės menininkės Selmos Selman paroda „Poezija be trapumo“.

MO

MO muziejus su LRT antrą kartą rengia virtualias Lietuvos meno žaidynes – MOdisėją

MO muziejus drauge su LRT jau antrus metus iš eilės rengia virtualias Lietuvos meno žaidynes – MOdisėją ir kviečia patirti meno pažinimo nuotykį. Virtualus nuotykis–žaidimas šiemet vyks balandžio 22 dieną, nuo 8 val. iki 24 val. MOdisėjos internetinėje svetainėje www.mo.lrt.lt.

MO

MO muziejus ir Kazickų šeimos fondas kviečia jaunuolius dalyvauti nemokamose MO edukacijose

MO muziejus ir Kazickų šeimos fondas drauge įgyvendina naują iniciatyvą, skirtą socialiai jautrioms jaunuolių grupėms. Jaunuoliai kviečiami dalyvauti nemokamose MO edukacijose arba apsilankyti muziejuje savarankiškai.

Jūratė kazickaitė
Jūratė kazickaitė
MO

Baltarusijos ateitį kuriančios moterys

2021 02 19 - 2021 03 04

18:00 - 23:00

Projekcija MO lauke – „Baltarusijos ateitį kuriančios moterys“

„Baltarusijos ateitį kuriančios moterys“ – paroda, atspindinti baltarusių fotožurnalisčių požiūrį į moterų protestus, savotišką kontrastą tarp taikių susibūrimų ir atviro valdžios smurto. Narsiai prieš patriarchalinį valdymą kovojančios moterys tapo protestų Baltarusijoje simboliu.

MO

MO muziejaus direktorė: pagal naują muziejų apibrėžimą MO dirba jau šiandien

2020-ieji tarptautiniu mastu buvo ne tik pandemijos krizės, bet ir uždarytų, dėl išlikimo kolekcijos kūrinius parduodančių muziejų metai. Pasak MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės, tai ir metai, kai vyko tarptautiniai ginčai, kaip turėtų būti apibrėžiamas ateities muziejus, kokia jo vieta visuomenėje. Taip pat teko kelti klausimus valdžios institucijoms dėl meno ir muziejų svarbos visuomenės gerovei pandemijos metu. Tai vertė susimąstyti, kur yra MO veiklos ribos. Kada tai yra visuomeninis aktyvumas, o kada traktuojamas kaip išsišokimas? Po muziejaus mecenatams pristatytos 2020-ųjų MO metinės veiklos ataskaitos, MO muziejaus vadovė apžvelgia praėjusius metus bei ateities tendencijas savo interviu. O norintys susipažinti su MO muziejaus 2020-ųjų metų ataskaita – įgyvendintomis veiklomis bei biudžetu, tai gali padaryti čia: https://mo.lt/tinklarastis/irasai/ataskaita-2020/

MO

MO nominuotas Europos metų muziejaus 2020 apdovanojimui

Europos muziejų forumas (EMF) paskelbė geriausio Europos metų muziejaus 2020 (angl. European Museum of the Year Awards – EMYA) nominantus. Tarp jų – MO muziejus.

Daugiau nei 40 metų rengiami muziejų apdovanojimai laikomi vienais prestižiškiausių muziejų apdovanojimų. Lapkričio pabaigoje susirinkusi speciali EMF vertinimo komisija sprendė dėl 2020 metų nominantų ir pranešė džiugias naujienas MO muziejui.

MO

Jei jau susitaikėme su mintimi, kad mes esame gyvūnai, ar galime susitaikyti su mintimi, kad mes – robotai?

Ko žmonės bijo labiau – robotų ar migrantų? Kaip keičiasi mūsų santykis su gyvūnais ir kitomis gyvybės formomis? Kaip šis santykis nulemia mūsų pasirinkimus ar netgi likimus? Apie šiuos klausimus kalbamės su Egle Rindzevičiūte, kultūros studijų mokslų daktare ir sociologijos dėstytoja Kingstono universitete. Eglė yra viena iš MO muziejaus parodos „Gyvūnas – žmogus – robotas“ katalogo autorių, savo straipsnyje analizuojanti lietuvių migracijos priežastis. Ji teigia, kad be visų kitų įvairių priežasčių lietuvius užsienin varė anapus Atlanto kylanti jautienos pramonė, kuri lietuvių darbo jėgą veikė kaip magnetas.

Eglė Rindzevičiūtė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Eglė Rindzevičiūtė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo