7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

MO muziejus su LRT antrą kartą rengia virtualias Lietuvos meno žaidynes – MOdisėją

MO
Nr. 13 (1378), 2021-04-02
Dailė Anonsai

MO muziejus drauge su LRT jau antrus metus iš eilės rengia virtualias Lietuvos meno žaidynes – MOdisėją ir kviečia patirti meno pažinimo nuotykį. Virtualus nuotykis–žaidimas šiemet vyks balandžio 22 dieną, nuo 8 val. iki 24 val. MOdisėjos internetinėje svetainėje www.mo.lrt.lt.

 

Tęsiamas virtualių meno žaidynių formatas

MOdisėjos organizatoriai tęsia praėjusiais metais pirmą kartą surengto virtualaus Lietuvos meno nuotykio–žaidimo formatą. MO muziejaus atstovai džiaugiasi, kad ši nauja žaisminga iniciatyva, kviečianti sužinoti daugiau apie Lietuvos meną ir jo kūrėjus, pritraukė nemažai susidomėjusiųjų ir neliko nepastebėta.

 

„Pernai virtualiose Lietuvos meno žaidynėse dalyvavo daugiau nei 1 500 dalyvių, beveik pusė jų buvo ne iš Vilniaus, sulaukėme susidomėjusiųjų net iš 22 užsienio miestų. Supratome, kad toks meno pažinimo ir atradimo formatas yra įdomus, patrauklus ir aktualus. Todėl net neabejojome, kad šį nuotykį–žaidimą rengsime ir šiemet“, – teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

 

„Džiaugiuosi, kad kartu su partneriu, MO muziejumi, portalo skaitytojams galime pasiūlyti meno žaidynes. Pandemijos išvargintiems žmonėms, keletą mėnesių atkirstiems nuo kultūros, tai taps galimybe pabėgti nuo kasdienybės, keliauti Lietuvos meno istorijos puslapiais ir susiplanuoti, ką pamatyti gyvai“, – sako LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius. 

 

MOdisėjos klausimus kuria MO muziejus, todėl žaidime galima sutikti menininkus ir jų kūrinius bei istorijas iš MO kolekcijos, nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Taip pat įtraukiami ir klausimai apie buvusių bei šiuo metu MO muziejuje eksponuojamų parodų kūrinius, jų autorius.

 

Meno nuotykis vyks visą balandžio 22 dieną

 

MOdisėja – tai vieną dieną trunkantis nemokamas virtualus Lietuvos meno nuotykis–žaidimas. Jis vyks visą balandžio 22-ąją dieną: nuo 8 val. iki 24 val. Tereikia užsukti į www.mo.lrt.lt ir užsiregistruoti. O norintieji registruotis iš anksto, tai gali padaryti jau dabar.

 

MOdisėją sudarys 20 įdomių ir įtraukiančių klausimų, kurie žaidimo dalyviams leis sužinoti daugiau apie Lietuvos meną ir ne tik. Bus pateikti trys atsakymų variantai, iš kurių vienas bus teisingas. Visi klausimai bus iliustruoti MO kolekcijos arba kitų MO muziejuje eksponuojamų kūrinių nuotraukomis, kurios padės dalyviams arba atsakyti į klausimą, arba sufleruos kelią teisingo atsakymo link.

 

Šiemet – ir specialūs prizai moksleiviams

Dalyvauti MOdisėjoje kviečiami visi norintieji, o norėdami pakviesti į virtualų meno nuotykį įsitraukti dar daugiau moksleivių bei mokyklų bendruomenę, MO muziejaus atstovai šiemet įsteigė naujus, tik moksleiviams skirtus specialius prizus.

 

Didžioji dalis MOdisėjos prizų – kvietimai į naujausias MO muziejaus patirtis. Anot MO muziejaus atstovų, tokiu būdu norima pratęsti meno pažinimo nuotykį ir MOdisėjai pasibaigus: gyvai MO muziejuje, tačiau atsižvelgiant į saugumo reikalavimus.

 

Daugiau apie MOdisėjos prizus skaitykite čia: https://mo.lrt.lt/prizes

 

Nors virtualaus meno nuotykio tikslas yra daugiau sužinoti apie meną ir MOdisėjos šūkis skelbia: „Smagu, kai žinai. Dar smagiau, kai sužinai“, žaidimo pabaigoje bus išrinkti 3 geriausi žaidėjai ir 3 efektyviausiai sužaidę moksleiviai.

 

Prizinių vietų nugalėtojais taps daugiausia teisingų atsakymų per trumpiausią laiką surinkę dalyviai.

 

Kviečia į treniruotę

Susidomėjusieji MOdisėja taip pat kviečiami į „Treniruotę“. Taip MO muziejaus atstovai įvardija pernykštės MOdisėjos klausimus, kuriuos išbandyti ir tuo pačiu pažinti virtualaus meno nuotykio formatą galima jau dabar.

 

Treniruotės – MOdisėjos 2020 – klausimus rasite čia: https://mo.lrt.lt/modiseja-treniruote

 

Belaukiant šių metų MOdisėjos MO muziejaus atstovai žada pasiūlyti ir daugiau galimybių, kaip įdomiai pasiruošti meno nuotykiui–žaidimui bei sužinoti daugiau apie Lietuvos mene slypinčias istorijas. Viena jų – specialus „Apšilimo“ puslapis. Jį rasite čia: https://mo.lt/modiseja-2021-apsilimas/

 

 

Daugiau informacijos apie Lietuvos meno nuotykį – MOdisėją ieškokite www.mo.lrt.lt arba MOdisėjos renginyje Facebook: https://www.facebook.com/events/772006927029270

 

MOdisėją 2021 organizuoja MO muziejus bendradarbiaudamas su LRT.

Žymos:
MO,