7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Mo inf.

Mo inf.

MO muziejus kviečia į naujos parodos atidarymo festivalį

Balandžio 6 dieną MO muziejuje bus atidaryta nauja didžioji paroda „Gyvūnas – žmogus – robotas“. Ta proga vyks dviejų dienų festivalis su specialiais teatro ir šokio pasirodymais, koncertais, pokalbiais su menininkais, mokslininkais, susitikimais su robotu bei nauja programa šeimai.

Muzikos pasaulio žvaigždės Junior A, neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, tapytojas Stasys Eidrigevičius, šokio teatras Low Air, kviestinis robotas – visi jie ir dar daug kitų balandžio 6-7 dienomis kalbės ta pačia tema – apie žmogaus ryšį su kitomis gyvomis ar sukurtomis būtybėmis. Daugiau informacijos: mo.lt.

„MO muziejus kviečia kalbėti apie mus, žmones ir mūsų santykį su kitais – gyvūnais ir robotais. Tema neabejotinai aktuali ir įdomi, o mes ją siūlome patirti kuo įvairiau – ne tik parodos kūriniuose, bet ir rimtose diskusijose su menininkais ar mokslininkais, šokio kalboje ar muzikos ritme. Kviečiame tiesiog smagiai ir prasmingai praleisti laiką MO muziejuje“, – pasakoja MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Du specialiai kurti šokio ir teatro pasirodymai, du koncertai ir piešiantis robotas

Specialius pasirodymus MO muziejuje ruošia Low Air Vilniaus miesto šokio teatro kolektyvas bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos  (LMTA) studentai. Low Air performansas kels klausimus, koks yra mūsų santykis su gyvūnais, robotais, netgi – su mumis pačiais. Kaip mes sutalpiname ir bandome suvaldyti savo skirtingas tapatybes. LMTA studentai pristatys specialiai naujoms parodos erdvėms pritaikytą spektaklį „Kas aš?“.

Šeštadienį lankytojų laukia du koncertai: Junior A ir aktoriaus Dominyko Vaitiekūno alter ego – Vitalijaus Špokaičio – stand-up‘as.

MO muziejuje viešės „Robotikos akademija“. Balandžio 7 d. jie pristatys specialią robotų zoną, kurioje muziejaus lankytojai galės ne tik pasivaržyti su robotais skirtingose rungtyse, bet ir pamatys robotą dailininką, tą dieną piešiantį savo robotišką meno kūrinį.

Įdomios diskusijos ir filmai

Balandžio 6 dieną neuromokslininkė Urtė Neniškytė kalbės apie smegenų ir kompiuterio sąsajas. Nors tai gali skambėti kaip ateities technologijos, visgi pirmieji sensoriniai prietaisai implantuojami į smegenis jau nuo aštuntojo dešimtmečio. Paskaitoje U. Neniškytė nagrinės, kokias galimybes mums žada šiuolaikinis neuromokslas bei dabartinės mūsų žinios apie smegenis.

Naujos MO parodos atidarymo savaitgalį į diskusiją kviečia ir „Nanook“ komanda – vyks NYLA podkasto pokalbis. Kartu su mokslininkais ir filosofais žurnalistai diskutuos apie dirbtinio intelekto kuriamą ateitį bei žmogaus vaidmenį joje. Diskusija pavadinimu „O kam reikalingas žmogus? “ įvyks šeštadienio vakarą.

Apie žmogaus ir gyvūno ryšio psichologiją pasakos socialinių mokslų daktarė Rūta Sargautytė. Kaip ji pati teigia, norėdami suprasti gyvūnų elgesį, mes projektuojame į juos savo mintis ir jausmus, bet ar tai yra vienintelis požiūris? Jos paskaitoje bus analizuojama, kaip mes galime suprasti gyvūnų elgesį ir koks ryšys mus sieja su jais.

Apie liūtus, bokserius ir kitus Vilniaus gyventojus papasakos profesorė Natalija Arlauskaitė. Po jos paskaitos lankytojų laukia režisieriaus Almanto Grikevičiaus „Laikas eina per miestą“ filmo peržiūra.

Filmų peržiūros tęsis ir sekmadienį – tądien bus rodomas režisieriaus Edmundo Zubavičiaus filmas „Jautrumo kaip duonos“.

Susitikimai net su 6 menininkais ir kūrinių autoriais

Savaitgalio renginių metu MO muziejaus lankytojai galės susitikti su MO kolekcijos menininkais. Balandžio 6 d. planuojami susitikimai su tapytoju Valentinu Antanavičiumi, jaunaisiais šiuolaikinio meno kūrėjais Neringa Černiauskaite ir Ugniumi Gelguda, žinomais kaip Pakui Hardware. Šeštadienį su muziejaus lankytojais susitiks bei apie savo kūrybą papasakos fotografas Aleksandras Macijauskas bei grafikas, tapytojas, iliustratorius bei instaliacijų kūrėjas Stasys Eidrigevičius.

Balandžio 7 d. lankytojai taip pat galės tęsti pažintis su kūrėjais. Tądien įvyks susitikimas su tapytoja Jolanta Kyzikaite, o tapytojos Nomedos Saukienės kūryba bus pristatyta filmo „Iš kur tas švytėjimas“ peržiūros metu.

Visą savaitgalį taip pat siūlomos specialios ekskursijos po parodą kartu su parodos kuratorėmis Erika Grigoravičiene bei Ugne Paberžyte. Tradiciškai organizuojamos ir MO gido ekskursijos. Registracija į ekskursijas čia: „Gyvūnas – žmogus – robotas“. Atidarymo savaitgalis.

Nauja sekmadienio programa ir vaikams, ir tėvams

Sekmadieniai MO muziejuje ir toliau skiriami šeimoms. Pirmąjį naujos parodos savaitgalį prasidės nauja šeimų sekmadienio programa, pritaikyta ir sukurta specialiai parodai „Gyvūnas – žmogus – robotas“.

Be jau įprastų užsiėmimų 3-8 metų vaikams kartu su teatru „Pradžia“, muziejuje sekmadienį taip pat vyks grafikos raižinių dirbtuvės. Jų metu bus galima patiems susikurti grafikos atspaudą, panaudojant įvairias gyvūno, žmogaus ar roboto kūno detales ar fragmentus. Dirbtuvės skirtos šeimoms su vaikais. Taip pat nuo balandžio 6 dienos MO muziejus pristato šeimos bilietą, todėl apsilankyti muziejuje bus galima dar palankesnėmis sąlygomis.

Visą naujos MO muziejaus parodos „Gyvūnas – žmogus – robotas“ atidarymo programą balandžio 6-7 d. galima rasti mo.lt. Įsigijus tos dienos muziejaus bilietą, galima dalyvauti visuose tos dienos renginiuose (registracija vyksta į ekskursijas su parodos kuratorėmis ir su MO gidu).

Bilietus įsigyti galima internetu bilietai.mo.lt ir MO muziejaus kasoje. MO muziejaus bendruomenės nariai – MOdernistai – turės galimybę aplankyti naująją MO muziejaus parodą iš anksto (balandžio 5 d.), o parodos atidarymo savaitgalio renginiai MOdernistams yra nemokami.

Mo inf.

MO muziejuje – šiuolaikinio meno žvaigždės

Šiuolaikinio meno žvaigždės Hito Steyerl kūrinys atvyksta į Vilnių. ArtReview „Power 100“, vienas žinomiausių meno pasaulio reitingų, 2017 m. ją paskelbė didžiausią poveikį šiuolaikiniam menui darančia menininke. H. Steyerl darbas bus naujoje MO muziejaus parodoje „Gyvūnas – žmogus – robotas“, kuri duris lankytojams atvers jau balandžio 6 d.  

Lygina ekonominę krizę ir šiuolaikinę kultūrą
MO muziejaus parodoje „Gyvūnas – žmogus – robotas“ lankytojams pristatomas H. Steyerl kūrinys „Takumo korporacija“ (angl. „Liquidity Inc“).  Pasitelkdama vandens analogiją, autorė lygina ekonominę krizę ir šiuolaikinę kultūrą. Kūrinyje apžvelgiamas finansų analitiko Jacob Wood gyvenimas, kai šis, praradęs darbą ekonominės krizės metu, iš naujo pradeda savo karjerą, kaip mišrių kovos menų kovotojas.

H. Steyerl, vadovaudamasi aktoriaus ir kovotojo Bruce Lee moto „būk beformis – kaip vanduo“ (angl. „be shapeless, formless, like water“) ir remdamasi tikro žmogaus istorija, pristato žiūrovui įtraukiančią video projekciją, rodomą priešais įspūdingą rampą, primenančią bangą. Pasakojimas metaforiškai sujungia vandens judėjimą su duomenų sklaida virtualioje erdvėje, globaline migracija, gyvybės ištakomis.

Nagrinėja interneto poveikį
H. Steyerl vadinama mūsų globalaus ir skaitmeninio pasaulio stebėtoja. Naudodama skirtingus audiovizualinius metodus, menininkė savo kūriniais tiria, klausia ir kelia diskusijas aktualiomis temomis – koks yra interneto ir skaitmeninio pasaulio poveikis kasdieniniam gyvenimui. Savo darbuose ji nevengia ir humoro, taip savo kūrybą priartindama prie žmogaus, daro ją suprantamesnę platesnei auditorijai.

„Džiaugiamės, kad būsimoje MO muziejaus parodoje turime ryškią užsienio meno atstovę bei stiprius Baltijos regiono menininkus. Parodos tema yra globali ir aktuali, taigi įdomu ją atskleisti ir interpretuoti tiek lietuvių autorių akimis, tiek pasauliniame kontekste“, – teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

H. Steyerl darbai pristatyti Niujorko MoMA muziejuje, Londono ir Madrido galerijose, ji atstovavo Vokietiją Venecijos bienalėje (2015 m.), yra gavusi Olandijos ir Danijos meno festivalių apdovanojimus. Šiais metas H. Steyerl taip pat nominuota Berlyno meno akademijos premija. Berlyne šiuo metu yra eksponuojama ir menininkės paroda, kuri veiks iki balandžio 14 dienos.

Parodoje – ir kaimyninių valstybių žvaigždės
Parodoje „Gyvūnas – žmogus – robotas“ taip pat bus pristatomi ir kitų užsienio kūrėjų darbai. Žiūrovai turės galimybę išvysti Katjos Novitskovos, instaliacijų kūrėjos iš Estijos, vienos iš post-internetinio meno pradininkių, daugeliui žinomos kaip knygos „Post Internet Survival Guide“ autorės, darbus. Be K. Novitskovos parodoje išvysime latvių kilmės menininkę Daigą Grantiną, kuri šiemet atstovaus Latviją Venecijos bienalėje. Abi menininkės su savo darbais dalyvavo Paryžiaus, Londono, Berlyno, Niujorko galerijose ir muziejuose.

MO muziejuje bus pristatytas ir Mikelis Fišers, latvių menininkas su gana niūria mūsų ateities planetos vizijos versija. Savo kūriniuose menininkas taip pat pasitelkia ironiją bei humorą, kritikuoja fanatizmą bei tikėjimą „universaliomis tiesomis“. M. Fišers už savo darbus yra apdovanotas prestižiniu Latvijos vizualiųjų menų prizu – The Purvitis Prize. Jis taip pat atstovavo Latviją 2017 m. Venecijos bienalėje.

Parodoje žiūrovai išvys ukrainiečių kilmės menininko Olego Kuliko, garsėjančio radikaliais performansais, kuriuose jis persikūnydavo į pasiutusį šunį, darbus. Būtent O. Kulikas buvo vienas iš įkvėpimo šaltinių režisieriui Ruben Ostlund kuriant garsiąją filmo „Kvadratas“ vakarienės sceną. Menininkas savo performansų metu kuria šokiruojantį sužvėrėjusio vyro įvaizdį ir tarsi klausia, ką reiškia būti žmogumi ir kas nutiktų, jei grįžtume į pirmykštį gyvūnišką būvį. MO muziejuje bus eksponuojamos O. Kuliko nuotraukos, kuriose jis siūlo persvarstyti žmonių ir gyvūnų lygių teisių klausimus.

Lietuvos autorių ir užsienio menininkų kūrinius MO muziejuje bus galima pamatyti parodoje „Gyvūnas – žmogus – robotas“ nuo balandžio 6 dienos iki rugpjūčio 25 dienos.

Apie MO

MO muziejus, kurio pastatą suprojektavo pasaulyje garsus architektas Daniel Libeskind, duris atvėrė 2018 m. spalio 18 d. Iki atidarymo MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Jame sukauptą daugiau nei 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Vos per pirmus tris mėnesius MO muziejų aplankė beveik 100 000 lankytojų.

MO muziejus – gero laisvalaikio vieta, pasakojanti istorijas apie mus. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

 

 

 

 

Hito Steyerl, Takumo korporacija. 2014 m.
Hito Steyerl, Takumo korporacija. 2014 m.
Mo inf.

MO muziejuje atidaroma nauja mažoji paroda „Atspirties taškas“

2019 m. kovo 8 d. MO muziejuje atidaroma nauja mažoji paroda „Atspirties taškas“, kuri kviečia patirti meną dalyvaujant ir klausantis autorių istorijų apie kūrinių gimimą.

Parodai „Atspirties taškas” MO muziejus subūrė jaunuosius Lietuvos talentus, kuriančius skirtingose srityse Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje eksponuojami video meno, tapybos, fotografijos kūriniai ir meno instaliacija, sukurti šešių autorių – Geistės Marijos Kinčinaitytės, Eglės Ulčickaitės, Liudo Parulskio, Jurgos Barilaitės, Vytauto Viržbicko ir Andrej Polukord. 

Parodą papildo interaktyvūs objektai, kviečiantys žaisti ir į meną žiūrėti savaip, be įtampos. Čia bus leidžiama paliesti objektus, kurie yra tarsi eksponuojamų kūrinių šešėliai, ir kurti savo istoriją. Galimybė liesti, pakelti, parodos autorių teigimu, padeda labiau įsitraukti į pažinimo procesą. Garsai, pasigirsiantys „prakalbinus“ interaktyvius objektus, yra menininkų interviu ištraukos, kurios leis sužinoti, kas kiekvienam iš jų buvo atspirties taškas kūrybiniame procese.

Parodą ir interakcijas įgyvendino pripažintų Lietuvoje ir užsienyje meno projektų bendraautoriai: kuratoriai Gabrielė Radzevičiūtė ir Marius Armonas, patirčių dizaineriai Justas Motuzas, Lukas Valiauga ir Inga Galvanauskaitė, bei garso režisierius Antanas Dombrovskij.   

Parodos atidarymas įvyks 2019 m. kovo 8 d. 19 val. 

Atidaryme dalyvaus parodos kuratoriai Gabrielė Radzevičiūtė ir Marius Armonas, menininkai Jurga Barilaitė, Liudas Parulskis ir Vytautas Viržbickas bei interakcijų kūrėjai Lukas Valiauga, Justas Armonas ir Inga Galvanauskaitė. Renginį ves aktorius Dominykas Vaitiekūnas.

Parodą „Atspirties taškas“ lankytojai galės aplankyti nuo kovo 8 d. iki balandžio 14 d. MO muziejaus Mažojoje ekspozicijų salėje.

Mo inf.

Pirmasis šiemet MO penktadienis: naujos temos, pašnekovai ir patirtys

Sausio 25-osios vakarą MO muziejaus lankytojams paruošta speciali programa. Pirmojo šiemet MO penktadienio metu laukia pokalbiai ir susitikimai su architektu Audriumi Ambrasu, Nanook.lt įkūrėju Artūru Morozovu. Vakarą užbaigs muzikos ir video performansas “Atgyjantys paveikslai”, pirmą kartą viešai pristatytas tik per MO muziejaus atidarymą ir sulaukęs publikos simpatijų.

Mo nuotr.
Mo nuotr.
Mo inf.

Nomedos ir Gedimino Urbonų „Villa Lituania“ projekto atidarymas MO muziejuje

2019 m. sausio 11 d. MO muziejuje visuomenei bus pristatytas menininkų Nomedos ir Gedimino Urbonų 52-ajai Venecijos bienalei sukurtas projektas „Villa Lituania“.

2007 m. šis projektas Venecijos bienalėje buvo įvertintas specialiu paminėjimu. Projektas iki šiol kelia didelį tarptautinį susidomėjimą bei diskusijas meno ir politikos pasaulyje.

Instaliacija „Villa Lituania“ – tai aliuzija į Lietuvos Pirmosios Respublikos ambasadą, įsikūrusią tarpukario Romoje. Sovietinės okupacijos metais Lietuva šį pastatą prarado. „Villa Lituania“ faktiškai buvo paskutinė okupuota teritorija, kurios nepriklausomai valstybei taip ir nepavyko susigrąžinti. Ambasada tapo Rusijos konsulatu.

„Villa Lituania“ projektą sudaro keletas dalių, kurias bus galima išvysti MO muziejuje. Kviečiame jus dalyvauti projekto atidaryme. Renginys įvyks 2019 m. sausio 11 d. 18 val. Atidarymo metu Nomeda ir Gediminas Urbonai papasakos apie savo kūrybą ir meno aktyvizmą. Pokalbį moderuos dr. Lina Michelkevičė.

Kūrinys simboliškai atsiduria N. ir G. Urbonams svarbiose erdvėse. Vietoje MO muziejaus anksčiau čia stovėjusiame kino teatre „Lietuva“ daugiau nei prieš dešimtmetį duetas vykdė kitą savo socialinę, visuomeninę ir politinę akciją – „Pro-testo laboratoriją“.

N. ir G. Urbonai yra vieni ryškiausių šių dienų Lietuvos menininkų, teoretikų ir edukatorių, tarptautinį pripažinimą pelnę savo tarpdisciplininiais projektais, priklausančiais visuomeninio politinio, protesto meno sričiai. Pastaruoju metu gilinasi į ekologines temas. 2018 m. menininkai antrą kartą atstovavo Lietuvą Venecijoje: architektūros bienalėje pristatė projektą „Pelkių paviljonas“. Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatai.

Mo inf.

Metų iniciatyva išrinktas MO muziejus aktyviai veikti žada ir 2019-aisiais

Pirmą kartą surengtuose LRT metų apdovanojimuose iš 9 nominacijų 2 atiteko MO komandai. Metų iniciatyva išrinktas MO muziejus, o metų žmonėmis – Danguolė ir Viktoras Butkai.

 

Susidomėjimas moderniu ir šiuolaikiniu menu, išskirtinė MO pastato architektūra, lankytojų gausa, renginiai – kas įsiminė ir traukė dėmesį?

Mo inf.

Ramuno Danisevičiaus naujojo leidinio #likę pristatymas ir kiti MO renginiai Gruodžio 10–gruodžio 16 d.

MO renginiai
Gruodžio 10 – gruodžio 16 d.

Gruodžio 12 d.
12:12
Ramuno Danisevičiaus naujojo leidinio #likę pristatymas
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/2711126509113078/

Gruodžio mėnesio (12) dvyliktą dieną (12) dvyliktą valandą (12) dvyliktą minutę (12) MO muziejaus renginių salėje  prasidės Ramūno Danisevičiaus naujojo leidinio #likę pristatymas. Kviečiame likusius ir atvykusius į pristatymą. Po pristatymo kviečiame likti autografų.

Kelionė saulės lanku
Ramūno mobilumas yra jo mobiliografijos esmė. Jis vienu metu būna pačiose įvairiausiose situacijose. Todėl jo fotografijomis keliaujantis mūsų žvilgsnis šokinėja, slysta, sklendžia per tragikomiškus gyvenimo trupinius. Netikėtai užsikrečia viešų erdvių tviskesiu ir privačių gyvenimų melancholija. Išsivaduoja įsižiūrėjęs į netikėtus daiktų pėdsakų sąskambius. Žmonių, daiktų, miesto perspektyvų sukibimai viename kadre dažniausiai sukelia šypseną, jie graudūs ir juokingi vienu metu. Kaip pats gyvenimas. Prakalbinti Ramūną nėra paprasta. Nelengva nuspėti jo minčių eigą, tačiau galima pajusti jo daugiasluoksnę ironiją, jo gyvenimo fasadiškumo supratimą, atlaidumą ir meilę savo kasdienybės personažams. Jis yra nuolatiniame dialoge su jais, todėl tai negali būti kaprizinga menininko poza ar išmąstyta koncepcija. Jei taip būtų, dingtų detalės žavesys, nuotaikos subtilumas, mažyčių tikrovės atsivėrimų stebuklai. O dabar galima žavėtis šmaikščias prasmes kuriančiais spalvų sąskambiais, formų ir nuotaikų persiliejimais ne tik vienoje fotografijoje, bet jas gretinant, dėliojant netikėtas mozaikas. Tai kelios ištraukos iš menotyrininko Virginijaus Kinčinaitčio įžvalgų publikuojamų Ramūno Danisevičiaus mobilografijos leidinyje #likę
Leidėjas: VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas
Sudarytojas: Virginijus Kinčinaitis
Dizainas: Tadas Kazakevičius
Draugai, rėmėjai, partneriai:
Arctic Paper, Huawei, KOPA, MO muziejus, Švyturys-Utenos Alus.
Leidinys #likę yra projekto „Pozityvas: naratyvinis pozicionavimas“ sudedamoji dalis, kuris iš dalies remiamas iš LRKM Kūrybines veiklos programos.

Ramūno biografija:
Ramūnas Danisevičius gimė 1973 m. Jokūbiškiuose, Biržų rajone.
Fotografijos specialybės mokėsi Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje.
Nuo 1993 m. dirba spaudos fotografu. Lietuvos spaudos fotografų klubo narys, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2005 m. jam suteiktas meno kūrėjo statusas.
R. Danisevičius – 13 personalinių parodų autorius, daugiau nei 100 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienio šalyse dalyvis. 23 kartus tapo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ temų nugalėtoju, kuris apdovanojamas Auksinio kadro prizu. 2011 m. kūrėjas apdovanotas Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija.


18:30
Back2school.
Daugiau informacijos: https://mo.lt/parodos/back2school-su-ricardu-jankausku-1128/?pagen=1
Visi bilietai į lapkričio 28 d. paskaitą išpirkti.

Ričardo Jankausko paskaitos neturi jokių pretenzijų įrodyti kokią nors „galutinę“ tiesą apie tai, koks menas yra ir kaip jį reikėtų suprasti.

Paskaitose sužinosite faktus ir vieno žmogaus nuomonę apie tai, kas buvo sukurta ir kodėl būtent taip. Turėsite galimybę suprasti, kodėl amžininkai vertino tam tikrus kūrinius, tačiau niekas nesistengs priversti juos pamėgti.

Paskaitų ašis – Lietuvos meno istorija nuo 1950-ųjų. Vis dėlto tam, kad suprastume, ką kaip ir kodėl kūrė menininkai Lietuvoje, turėsime pasidairyti ir į senesnius laikus bei vakarų meno pasaulį.
Svarbiausias paskaitų tikslas – įtraukiančiai ir suprantamai perteikti klausytojams, kaip vystėsi Lietuvos meninė, kūrybinė mintis nuo II-ojo pasaulinio karo pabaigos iki šių dienų

Gruodžio 13 d.
20:30
MO kinas: Mulai
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/mo-mulai

Gruodžio 14 d.
18:00
MO kinas: broliai Sistersai
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/mo-broliai-sistersai

20:30
MO kinas: Suspirija
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/mo-suspirija

Gruodžio 15 d.
14:00 ir 16:00
MO gidų savanorių ekskursijos

Tai ekskursija, kuri yra unikali savo pasakojimu. Ji kaskart gali būti vis kitokia ir nauja, nes kiekvienas gidas savanoris savaip interpretuoja parodą ir joje eksponuojamus kūrinius.

Ekskursijoje nėra vienareikšmių tiesų – ji atvira įvairioms nuomonėms ir individualiam patyrimui.
MO gidų savanorių vedamos ekskursijos yra lyg papildomas parodos prieskonis, kuriam būdingas atskiras ir individualus kiekvieno gido požiūrio kampas.
Ekskursijos vyksta: šeštadieniais ir sekmadieniais 14 val. ir 16 val.
Ekskursijų trukmė: 1 val.

Ekskursijų vieta: MO muziejaus pirmas aukštas. Ieškokite ženklo „Ekskursija su MO savanoriu“.
Bilietai: išankstinė registracija į ekskursijas nevykdoma. Norintys dalyvauti ekskursijoje, turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą. Tai galima padaryti tą pačią dieną MO muziejaus kasoje arba pirkti bilietą iš anksto internetu: bilietai.mo.lt
16:00

MO kinas: Astridos Lindgren jaunystė
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/mo-astridos-lindgren-jaunyste

18:30
MO kinas: broliai Sistersai
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/mo-broliai-sistersai

21:00
MO kinas: Suspirija
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/mo-suspirija

Gruodžio 16 d.
10:30 – 14:30
Šeimų sekmadienis
Kiekvieną sekmadienį MO ir teatras „Pradžia“ organizuoja užsiėmimus 3-8 metų vaikams, kurie vyks nuo 10:30 iki 14:30. Per šį laiką įvyks 4 teatriniai užsiėmimai po 45 min., kuriuose galės dalyvauti iki 20-ties vaikų.

Užsiėmimus veda aktorių, šokėjų ar muzikantų ir teatro edukologijos specialistų duetai.
Užsiėmimą sudaro susipažinimo ir aktyvūs fiziniai žaidimai, vaidybinės užduotys, atsipalaidavimo rutinos ir kūrybinės dirbtuvės. Vedėjai pristatys vaikams MO muziejų ir parodos temą. Pastaroji bus įsiūta į visus užsiėmimo žaidimus, taip siekiant, kad vaikai suprastų parodos raktažodį, esmę.

Sekmadieniai MO – skirti šeimoms. Todėl MO paruošė vaikišką užduočių knygelę „MOmukas“. Vaikų joje laukia kūrybinės užduotys, o tėvų – įdomūs faktai.
14:00 ir 16:00
MO gidų savanorių ekskursijos

Tai ekskursija, kuri yra unikali savo pasakojimu. Ji kaskart gali būti vis kitokia ir nauja, nes kiekvienas gidas savanoris savaip interpretuoja parodą ir joje eksponuojamus kūrinius.

Ekskursijoje nėra vienareikšmių tiesų – ji atvira įvairioms nuomonėms ir individualiam patyrimui.
MO gidų savanorių vedamos ekskursijos yra lyg papildomas parodos prieskonis, kuriam būdingas atskiras ir individualus kiekvieno gido požiūrio kampas.

Ekskursijos vyksta: šeštadieniais ir sekmadieniais 14 val. ir 16 val.
Ekskursijų trukmė: 1 val.

Ekskursijų vieta: MO muziejaus pirmas aukštas. Ieškokite ženklo „Ekskursija su MO savanoriu“.
Bilietai: išankstinė registracija į ekskursijas nevykdoma. Norintys dalyvauti ekskursijoje, turi įsigyti muziejaus lankytojo bilietą. Tai galima padaryti tą pačią dieną MO muziejaus kasoje arba pirkti bilietą iš anksto internetu: bilietai.mo.lt

 

Mo inf.

MO muziejuje vizualiųjų menų ir muzikos sintezė

Gruodžio 28-osios vakaras MO muziejuje ir vėl bus kitoks. Jau antrą kartą organizuojamo „MO penktadienio“ metu ruošiama šventinė programa.

 

„Tęsiame MO penktadienių renginių seriją ir gruodžio mėnesio paskutinį penktadienį vėl kviečiame užsukti į muziejų. Ir toliau lankytojams siūlome atrasti naujų spalvų ir patyrimų. Jų lauks ir susitikimai, ir neįpareigojantis bei humoro kupinas požiūris į kūrybinį procesą, ir muzikos bei vizualizacijų programa“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.  

 

Gruodžio 28-osios vakarą MO erdves užpildys modernios elektronikos garsai. Muziejų tamsoje paskandins ir vaizdo projekcijomis hipnotizuos elektroninės muzikos meistrai „Happyendless“. MO erdvei duetas ruošia išskirtinį pasirodymą, kurio metu klausytojai iš visų pusių bus apsupti garsu, o dėmesį prikaustančios vizualizacijos ir šviesos nuspalvins visas MO muziejaus sienas.

Mo nuotr.
Mo nuotr.
Mo inf.

Kuo kitoks buvo paskutinis lapkričio penktadienis MO muziejuje?

Lapkričio 30 dieną MO muziejus pristatė naują renginių seriją – ilgesnius vakarus muziejuje, pavadintus „MO penktadienis“. Kuo šis penktadienis skyrėsi nuo kitų?

 

„MO penktadienis“ sujungė kelias skirtingas veiklas muziejuje: vizualųjį meną, galimybę iš arčiau susipažinti su kūrėjais ir menininkais bei muziką.

 

Praėjusį penktadienį prasidėjusio renginių ciklo metu vyko susitikimas su operos soliste Ieva Prudnikovaite. Ievos išsirinktas Andriaus Zakarausko kūrinys „Apskriti potėpiai“ tapo pradžia pokalbiui ir diskusijai apie gyvenimą, kasdienybę, kūrėjos darbą ir laisvalaikį. I. Prudnikovaitė atviravo apie kitas karjeros svarstymo galimybes dar mokykloje ir tai, kad muzika nebuvo jos pirmasis pasirinkimas. Taip pat išdavė svajonę – galimybę išbandyti save spektaklyje ir aktorės vaidmenyje.

R. Šeškaičio nuotr.
R. Šeškaičio nuotr.
Mo inf.

Trys veiksmai ir tyla. Instaliacija MO

Konceptualiosios skulptūros kūrėjas Nerijus Erminas ir režisierė, „Vilnius City Opera“ meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė sujungia vizualiojo meno ir teatro pasaulius, MO muziejuje sukurdami bendrą instaliaciją „Trys veiksmai ir tyla“.

N. Erminui būdinga naujai transformuoti savo kūrinius, jiems suteikti lig tol neturėtų prasmių. MO muziejuje jo kūriniai įgauna teatrališkumo ir tampa trimis nebyliais operų veiksmais.

Instaliacijos pristatymas įvyks 2018 m. lapkričio 30 d. 20:00 MO muziejuje vykstančio renginio „MO penktadienis“ metu.

Instaliacijos autoriai: Nerijus Erminas ir Dalia Ibelhauptaitė
Koordinatorė: Deima Žuklytė-Gasperaitienė

Instaliaciją galima pamatyti nuo 2018 m. lapkričio 30 d. iki 2018 m. gruodžio 26 d.
Vieta: MO muziejaus pirmojo aukšto holas.

Instaliacijai apžiūrėti MO muziejaus bilieto pirkti nereikia.
 

 

  PUSLAPIS IŠ 3  >>> Archyvas