7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Mo inf.

Mo inf.

Ilgai lauktas momentas įvyko – atidarytas MO muziejus

Spalio 18 dieną duris lankytojams atvėrė Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva įkurtas MO muziejus. Vietoj buvusio kino teatro „Lietuva“ iškilęs žymaus architekto Daniel Libeskind projektuotas pastatas bus atviras skirtingų interesų ir amžiaus lankytojams.

Atidarymo dieną muziejų sveikino svečiai ir pirmieji lankytojai. Spalio 18 dieną prasidėjo keturių dienų atidarymo programa, visą parą atverianti muziejaus erdves lankytojams ir kviečianti dalyvauti tikrame atidarymo MOratone.

Kaip teigė muziejaus steigėjas Viktoras Butkus, MO muziejus bus ta vieta ir erdvė, kurioje siekiama patraukliai ir įtraukiančiai papasakoti apie meną. „Džiaugiuosi pagaliau pasiekta finišo tiesiąja, tačiau puikiai suprantu, jog dideli darbai laukia kaip tik po muziejaus atidarymo. Norime, kad muziejus būtų gyvas, todėl stengsimės, kad kuo daugiau žmonių norėtų atvykti, o jau apsilankiusieji – sugrįžti dar kartą“.

Specialiai į muziejaus atidarymą atvykęs pastato architektas Daniel Libeskind pridūrė, jog yra projektavęs ne vieną didelį muziejų pasaulyje, tačiau jam buvo labai įdomu kurti šį išskirtinį projektą modernaus ir šiuolaikinio meno kolekcijai Vilniuje. „Be galo vertinu Vilniaus istoriją, man patinka šio miesto dvasia. Tikiu, kad muziejus taps vieta, kurioje bus galima mėgautis ir menu, ir pačiu miestu“, – pridūrė D. Libeskind.  

MO muziejaus viziją, kaip miestą buriančią erdvę, apibūdino ir miesto meras Remigijus Šimašius: „Esu įsitikinęs, kad su MO įsikūrimu Vilnius atranda labai ryškų meno miesto veidą – atvirą, estetišką,  šiuolaikišką, kuris dar ilgus dešimtmečius formuos jaunųjų  vilniečių meno pajautimą čia vyksiančiuose  edukaciniuose projektuose. Savivaldybė remia MO misiją ir kartu augins meno talentus,  kurie toliau garsins modernaus Vilniaus vardą pasaulyje“.

„MO yra vienareikšmiškai didžiausia ir įstabiausia privati investicija į kultūrą ne tik Lietuvoje, bet ir visame mūsų regione. Muziejaus steigėjai atliko žygdarbį. Šios meno kolekcijos ir muziejaus atsiradimas – ne tik fizinis naujas objektas, tai ir kultūrinis – dvasinis pokytis mūsų sąmonėje. Tikimės, kad muziejus vykdys savo misiją ir darys būtent tai, ką jie daro šiandien – turtins autorių kolekciją, vykdys edukacines programas, bus šiuolaikine intelektualine pastoge dailės, muzikos, kino atlikėjų ir kitų meno sričių atstovams bei mylėtojams“, – sveikindama su muziejaus atidarymu teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Tai, kad muziejus yra atviras visokiems požiūriams parodo ir pirmoji MO muziejuje publikai pristatoma paroda, kuruojama prof. dr. Ramintos Jurėnaitės. Parodoje pavadinimu „Visas menas – apie mus“ daug mūsų istorijos ženklų, į kuriuos kviečiama žiūrėti ir iš savo asmeninės, ir iš lietuviškosios tapatybės perspektyvos. Parodoje visi mūsų išgyvenimai: pokaris, sovietinis atšilimas, brežnevinis sąstingis, pertvarkos skersvėjis, Sąjūdžio grąžinta nepriklausomybė ir sparčios permainos su naujais iššūkiais.
MO muziejaus atidarymo renginiai – susitikimai su autoriais, interaktyvūs projektai, diskusijos, edukacinės programos, koncertai, naktinis parodos lankymas. Specialiai muziejaus atidarymo progai kurtas ir ne vienas performansas. Lankytojų laukia premjeros, kurias pristatys performanso menininkės Kira Nova (Ieva Misevičiūtė), Eglė Budvytytė, taip pat bus galima išgirsti specialiai MO muziejui sukurtą Vaivos Grainytės ir Arturo Bumšteino libretą. Įvyks ne viena nauja kolaboracija ir menų sintezė.

Muziejus lankytojų spalio 18-21 dienomis laukia ir dieną, ir naktį. Visa muziejaus atidarymo programa: https://atidarymas.mo.lt/
Atidarymo bilietą sudaro parodos bilietas ir 2 pasirinkti renginiai.
MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.


Kontaktai: ryšių su visuomene vadovė Indrė Lelevičiūtė, indre@mo.lt, +370 606 33062

 

R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
R.Šeškaičio nuotr.
Mo inf.

MO muziejaus atidarymo renginiai – kaip išsirinkti?

Spalio 18-21 dienomis MO muziejaus atidarymo metu vyks daugiau nei 70 renginių, kurių svarbiausias elementas – pirmoji MO muziejaus paroda „Visas menas – apie mus“. Parodą papildys susitikimai su autoriais, diskusijos, edukaciniai renginiai, koncertai kiekvieną vakarą ir naktiniai šokiai. Kaip išsirinkti ir nepasiklysti?

Kaip teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, muziejaus atidarymo renginiai – tikras MOratonas. „Laukiami visi, norintys gerai praleisti laisvalaikį ir be baimės pažinti meną. Būtent dėl to ir pasirinkome atidarymo šūkį – „Turėk savo nuomonę“. Kviečiame kiekvieną užsukti ir susidaryti savo nuomonę apie meną ir drąsiai jį interpretuoti. Parodą lydintis papildomas renginių spektras leis drąsiai ir kitaip pasižiūrėti į patį muziejų ir jį atrasti“, – priduria M. Ivanauskienė.

N. Tukai nuotr.
N. Tukai nuotr.
Mo inf.

MO muziejaus atidarymas: nuo koncertų iki programos vaikams

Jau nuo spalio 18 d. MO muziejus atveria savo duris su keturių dienų programa. Spalio 18 – 21 d. vykstantys renginiai, skirti skirtingų pomėgių ir interesų lankytojui. Siūloma daugiau nei 70 renginių, kurie visą parą trunkančios programos metu Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kvies tiek į koncertus, tiek į edukacines programas vaikams.

„MO muziejus yra atviras visiems. Todėl norėdami, kad čia gerai laiką leistų kuo įvairesnė publika, paruošėme plačią atidarymo renginio programą. Jame sau įdomius elementus ir renginius galės išsirinkti tiek meno mylėtojai, tiek norintys apie jį sužinoti. O iš daugiau nei 70 programos renginių sau artimus ras ir šeimos su mažais vaikais, ir nenuilstantys koncertų lankytojai“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Mo inf.

MO muziejus sveikina mokytojus su profesine švente ir pristato edukacines muziejaus programas

MO muziejus – pažinimo vieta, kurioje pasitelkus meną galima mokytis visą gyvenimą. Mokytojų dienos proga MO muziejus pristato MOkytojo pasą ir naujas edukacines programas, skirtas bendradarbiauti su mokyklų bendruomenėmis.

„Edukaciniai užsiėmimai už mokyklos sienų padeda geriau suprasti ir įtvirtinti turimas žinias bei yra puiki proga naujai patirčiai. Jie pažadina moksleivių smalsumą, didina motyvaciją, norą sužinoti daugiau, sutelkia grupę, padeda kurti teigiamą emocinį klimatą klasėje, leidžia vaikams ir jaunuoliams pasijusti ne tik mokyklos, bet ir didesnės bendruomenės dalimi“, – sakė Rima Povilionytė, MO muziejaus edukacijos programų koordinatorė.

Mo inf.

MO muziejus nuo pat savo atsidarymo skirs didelį dėmesį kūrybiškumo ir emocinio intelekto ugdymui

MO muziejus nuo pat savo atsidarymo skirs didelį dėmesį kūrybiškumo ir emocinio intelekto ugdymui. Profesionalios programos įvairaus amžiaus vaikams bus vykdomos kartu su Paramos vaikams centru.


MO muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Paramos vaikams centru, kad savo erdvėse galėtų pasiūlyti aukščiausio lygio kūrybiškumo ir emocinio intelekto užsiėmimus ir pradinukams, ir vyresniųjų klasių moksleiviams. Greta socialinių bei emocinių gebėjimų lavinimo programų, psichologai ves mokymus kitų MO muziejaus edukacinių užsiėmimų vedėjams. Taip pat atliks nuolatines edukatorių grupių supervizijas.

R. Šeškaičio nuotr.
R. Šeškaičio nuotr.
Mo inf.

Spalio 18 dieną MO muziejus startuos su keturių dienų MOratonu

MO pristatys savo pirmąją parodą „Visas menas – apie mus“ ir su vienu muziejaus bilietu dovanos galimybę dalyvauti dviejuose pasirinktuose renginiuose.

Spalio 18-21 dienomis MO muziejaus erdvėse sau vietą ras įvairios meno sritys bei dar įvairesni lankytojai. MO yra atviras ir kviečiantis burtis bei kurti muziejų drauge, todėl MO atidarymo šventė bus kuriama kartu su draugais, kurie nori pasveikinti MO muziejų – naują erdvę Lietuvos kultūros žemėlapyje.

MO muziejus lankytojams siūlys ne tik besikeičiančias parodas, bet ir daugybę renginių. Per muziejaus atidarymą bus galima apsilankyti renginiuose, kurie vėliau taps nuolatiniais. „Pietų pertrauka muziejuje“ vienu metu leis ir pažinti parodą, ir papietauti – išskirtinė galimybė skubantiems miesto profesionalams įsileisti meną į savo kasdienybę.  „Pasimatymas su meno kūriniu“ pakvies kartu su žymiu žmogumi artimiau pažinti vieną parodos kūrinį. Ketvirtąją atidarymo dieną, kaip ir kiekvieną sekmadienį, bus ypač laukiamos šeimos.

Tai tik kelios MO atidarymo programos detalės. Keturių dienų šventė apims vizualiųjų menų, muzikos, šokio, teatro, performanso, kino sritis. Savo mintimis su lankytojais dalinsis muziejaus steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai, architektas Daniel Libeskind, pirmosios parodos kuratorė Raminta Jurėnaitė, kolekcijos menininkai, literatūros, teatro ir kino atstovai, žurnalistai, muzikantai ir kiti. Vyks diskusijos apie tapatybę, kultūrą interneto laikais, šiuolaikinį meną.

Pilna MO atidarymo programa bus pristatyta spalio pradžioje ir kartu paskelbta registracija bei bilietų pardavimas. Bilietai bus parduodami tik internetu. Su vienu bilietu bus kviečiama aplankyti parodą ir du pasirinktus programos renginius. Apsilankyti bus galima išimtinai tuo laiku ir tuose renginiuose, į kuriuos yra užsiregistruota. Išankstinė registracija bus vykdoma tam, kad visi jaustųsi patogiai ir džiugiai.

Kaip tai veiks?
Kiekvienas, norintis apsilankyti MO muziejuje spalio 18-21 dienomis, per MO muziejaus interneto svetainę turės registruotis ir pasirinkti parodos lankymo laiką bei iki dviejų renginių bet kuriomis atidarymo dienomis. Tokiu būdu kiekvienas lankytojas įsigis bilietą su savo paties susidaryta atidarymo programa.

MOdernistams – MO muziejaus rėmėjams ir kūrėjams – bus dovanojamas išankstinis apsilankymas muziejuje iki jo atidarymo bei vienas nemokamas bilietas į atidarymą, su kuriuo taip pat reikės registruotis į parodą bei du pasirinktus renginius.

MO muziejaus atidarymo naujienas galima sekti Facebook socialiniame tinkle: http://bit.ly/MOstartas

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.


Kontaktai: komunikacijos vadovė Ieva Blaževičiūtė, ieva.b@mo.lt, 86 234 8587.

 

N. Tukaij nuotr.
N. Tukaij nuotr.
Mo inf.

Sekmadieniai MO – šeimų diena

MO muziejus, plačiai duris atversiantis jau spalio 18 dieną, kiekvieną sekmadienį kvies turiningai leisti laiką kartu su šeima. MO, bendradarbiaudamas su teatru „Pradžia“, kas savaitę lauks vaikų su specialia programa ir žaidimais.

Teatras „Pradžia“. L. Vansevičienės nuotr.
Teatras „Pradžia“. L. Vansevičienės nuotr.
Mo inf.

MO muziejaus bistro atgyja Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės freska

MO muziejuje atsidarančiame spalio 18 dieną įsikurs MO bistro. Išskirtinis šios vietos interjero  akcentas – skaitmeniniu būdu atkurtas Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos darbo fragmentas. Kultūros paveldu paskelbta freska esanti Naujųjų Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“, šiuo metu yra suniokota. MO muziejus atveria galimybę įspūdingą 19 metrų kūrinio fragmentą pamatyti visiems vertinantiems ir mėgstantiems šių unikalių Lietuvos menininkų kūrybą.

 

Daugeliui šis fragmentas gali priminti nebeišlikusį Vilniaus kavinės „Nykštukas“ interjerą. Birutė Žilytė (g. 1930) su vyru A. Steponavičiumi (1927–1996) sienų tapybos darbais papuošė ne tik legendinę Vilniaus kavinę „Nykštukas“ (1964), bet ir 2015 m.  valstybės saugomu kultūros paveldo objektu paskelbtą Valkininkų sanatoriją „Pušelė“ (1969–1972). Deja, originali freska yra suniokota ir netvarkoma. MO muziejuje išvysite skaitmeniniu būdu labai kokybiškai atkurtą originalaus kūrinio fragmentą. 2016-2018 metais atkūrimo darbus atliko „Vilniaus galerija“, kartu dalyvaujant ir kūrinio autorei B. Žilytei. Fragmentas atspaustas ant aliuminio kompozito plokštės, jo dydis 230 cm x 1872 cm.

MO bistro atkurtas Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos darbo fragmentas
MO bistro atkurtas Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos darbo fragmentas
Mo inf.

MO muziejaus prakalbintos Vilniaus skulptūros pradeda ketvirtąjį sezoną

2015 metais MO muziejus pristatė Vilniaus kalbančių skulptūrų projektą. Šiemet ketvirtasis sezonas atidarytas su nauju, šešioliktu, pašnekovu – Lietuvos banko iniciatyva prakalbintu Vladu Jurgučiu.

Jau šešiolika Vilniaus skulptūrų kviečia vilniečius ir miesto svečius nepraeiti pro šalį, bet stabtelėti trumpam pokalbiui telefonu – tereikia turėti išmanųjų telefoną ir nuskenuoti prie skulptūros pritvirtintoje lentelėje esantį QR kodą ar įvesti į naršyklę nurodytą adresą. 2015 metais Vilnius tapo ketvirtuoju miestu pasaulyje, prakalbinusiu skulptūras, susilaukdamas ir New York Times dėmesio.
Pasak MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės: „Vilniaus kalbančių skulptūrų projektas puikiai atitinka MO muziejaus misiją – skatinti pažinti mus supantį kultūros ir meno lauką bei padėti užsimegzti asmeniniam santykiui su vizualiuoju menu“.


Vilniaus kalbančių skulptūrų sezonas pradėtas ten pat, kur jis startavo 2015 metais – L. Stuokos-Gucevičiaus skvere. Sezono atidaryme netruko judesio, jį sukūrė Vilniaus šokio teatro Low Air pasirodymas ir speciali Gatvės gyvos ekskursija MO muziejaus nariams – MOdernistams.
Low Air įkūrėjai Airida ir Laurynas Žakevičiai taip pat yra MOdernistai – ne tik gyvenime, kurdami spektaklius ir mokydami šokio vilniečius Low Air šokio mokykloje, bet ir palaikydami MO muziejaus idėją: „Labai laukiame MO muziejaus atidarymo dėl kelių priežasčių: esame šiuolaikinio meno fanatikai ir mylėtojai, o kiekvienos savo šokio kelionės metu stengiamės aplankyti ir modernaus meno muziejus svetur! Lietuvai tokio muziejaus labai reikėjo ir mes džiaugiamės tapę MOdernistais, norėdami mėgautis visomis muziejaus kūrybinėmis veiklomis. Džiaugiamės galėdami prisijungti prie skulptūrų prakalbinimo, nes niekas kitas skulptūros neprakalbins taip, kaip tai gali padaryti gyvas kūnas ir šokis“.


Šių metų spalio 18 d. atsidarysiantis MO muziejus, skelbdamas ketvirtąjį sezoną ne tik atnaujino visas lenteles, bet kartu su Lietuvos banku kviečia pasikalbėti ir su Vladu Jurgučiu.
Vladas Jurgutis buvo pirmasis Lietuvos banko valdytojas, daug prisidėjęs užtikrinant tarpukario Lietuvos pinigų stabilumą, lito įtvirtinimą šalies ūkyje. Jo dėka litas tapo viena stipriausių tuometinių Europos valiutų.  „Lito tėvu“ vadinamam Vladui Jurgučiui paminklas yra nulietas iš išlydytų 50 lito centų monetų. Taip simboliškai pagerbta ir buvusi šalies valiuta, ir vienas pagrindinių jos kūrėjų. V. Jurgučio biustas pastatytas Lietuvos banko pastato nišoje Gedimino prospekte.


„Pinigas yra gyvenimui, o ne gyvenimas pinigui“. Taip dar prieš šimtmetį teigė vienas iškiliausių tarpukario Lietuvos ekonomistų Vladas Jurgutis, kurio daug tuomečių įžvalgų aktualios ir šiandien. Džiaugiamės, kad V. Jurgučio skulptūra prisijungia prie įstabaus kalbančių skulptūrų projekto ir pirmojo Lietuvos banko valdytojo mintis galės išgirsti bet kuris trumpam šalia stabtelėjęs praeivis. Prakalbindami Jurgučio skulptūrą siekėme atkurti tarpukario dvasią, o į klausantį žmogų kreiptis paties Jurgučio kadaise parašytais žodžiais“, – sakė Lietuvos banko Komunikacijos departamento direktorius ir skulptūros V. Jurgučiui idėjos autorius Giedrius Simonavičius.


V. Jurgučio skulptūrai tekstą įgarsino aktorius Rimantas Bagdzevičius. Vlado Jurgučio biustą ir jo pagrindą sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras.


MO muziejus prakalbino skulptūras, kuriose įkūnytos svarbios lietuvių istorinės asmenybės, kitų tautų atstovai, atspindintys Vilnių kaip multikultūrinį miestą, ir fikciniai personažai – pasakojimo apie Vilniaus miestą dalis. Skambučio metu klausytojai gali pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, drauge – kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą, prisiminti miesto istoriją.
Skirtingus skulptūrų charakterius sukūrė žymūs rašytojai ir dramaturgai, o jų monologus įskaitė  aktoriai, dainininkai, visuomenės veikėjai.


MO muziejus – (iki 2017 m. birželio 7 d. veikęs kaip Modernaus meno centras (MMC)). Tai Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva 2009 m. įsteigta viešoji įstaiga, veikianti kaip muziejus be sienų. Šiuo metu yra statomas muziejus Vilniaus centre (buvusioje kino teatro „Lietuva“ vietoje), kuris duris atvers 2018 metų rudenį. Tai yra pozityvus pokytis nusistovėjusiame Lietuvos kultūriniame gyvenime, nes MO muziejus ne tik pristatys Lietuvos moderniojo meno kolekciją nuo 1950 metų iki šių dienų, bet burs bendruomenę, taps kultūros centru Vilniuje ir motyvuos būti aktyviais, drąsiais, laisvais ir kultūringais piliečiais.

Daugiau informacijos apie MO mzuiejų: www.mo.lt

Kontaktai: Ieva Blaževičiūtė, ieva.b@mo.lt, 86 234 8587.

R. Šeškaičio nuotr.
R. Šeškaičio nuotr.
Mo inf.

Knygos „Lietuvos grafika nuo 1960 metų“ pristatymas

Šeštadienį, birželio 9 d., 13:00 val. ArtVilnius’18, Litexpo, Konferencijų salė 5.3

Svarbu ne tik sukaupti, bet ir parodyti!


Pirmą kartą Lietuvos grafika nuo 1960 metų iki šių dienų naujoje MO muziejaus išleistoje knygoje.
Ketvirtadalis iš jau daugiau kaip puspenkto tūkstančio MO muziejaus kolekcijos kūrinių – grafikos darbai. MO grafikos rinkinys yra pakankamai išsamus, reprezentuojantis visų to laikotarpio dailininkų kartų ir beveik visų ryškesnių jų atstovų kūrybą. Iki šiol nebuvo leidinio, kuris pristatytų XX–XXI a. grafiką.


Kviečiame į naujo albumo pristatymą, kuriame Lietuvos grafikos nuo 1960-ųjų iki šių dienų istorija ir jos panorama.

Pristatymo dalyviai: Erika Grigoravičienė – knygos autorė ir sudarytoja, menotyrininkė Jurga Minčinauskienė – menotyrininkė, menininkų biogramų albume autorė Kristina Kleponytė-Šemeškienė – menotyrininkė, menininkų biogramų albume autorė Helmutas Šabasevičius – menotyrininkas
Moderuoja: Milda Ivanauskienė – MO muziejaus direktorė


Kontaktai: komunikacijos vadovė Ieva Blaževičiūtė, ieva.b@mo.lt, 86 234 8587.

 

  PUSLAPIS IŠ 2  >>> Archyvas