7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

VIII tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis – muzikos ir šviesų šventė sostinės širdyje

Rengėjų inf.
Nr. 26 (1518), 2024-06-28
Kultūra Anonsai

Liepos 3 dieną prasideda VIII tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis, kuris tradiciškai vyks kiekvieną šio mėnesio trečiadienį, nuo 19 val., Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšto karilione. Šis festivalis, jau tapęs neatsiejama miesto kultūrinio gyvenimo dalimi, šiemet siūlo įspūdingą kariliono muzikos programą su pasaulinio lygio atlikėjais iš trijų žemynų.

Pasak vieno festivalio sumanytojo ir organizatoriaus Jurgio Pauliuko, renginių metu publika turės galimybę išgirsti įvairiausių stilių ir interpretacijų muziką (nuo tradicinių europietiškų ir klasikinių melodijų iki šiuolaikinių kūrinių), atliekamą net 61 bronzos varpo karilionu, sumontuotu vienuolių dominikonų bažnyčios varpinėje šalia Lukiškių aikštės.

„Įprastą festivalio formatą, t. y. kariliono koncertus, šiais metais papildė meistriškumo pamokos, kurias liepos 17–19 dienomis ves Janno den Engelsman, pasaulyje pripažintas ir tituluotas karilionierius iš Nyderlandų“, – pasakoja J. Pauliukas.

Jis sako, kad festivalio gerbėjams paruoštas dar vienas siurprizas – papildomas koncertas „Elegantiškas vakaras“ rugsėjo 7 d. 20.30 val.

„Šią dieną 2015 metais įvyko pirmasis ką tik sumontuoto Vilniaus kariliono koncertas. Su karilionieriumi Toru Takao iš Japonijos, su kuriuo, beje, įgyvendinome „Miesto laikrodžio“ ir kitus išskirtinius projektus, parengėme programą, skirtą būtent šiai datai. Toru gros karilionu, o aš sukūriau meninę ir šviesų instaliaciją“, – atvirauja J. Pauliukas.

Menininkas taip pat atskleidė, kad dar neprasidėjus šiųmečiam kariliono muzikos festivaliui jau tariamasi su kitų metų renginio atlikėjais.

„Reikėtų patikslinti – atlikėjomis. Ko gero, atkreipėte dėmesį, kad šiais metais koncertuos tik vyrai. Taigi kitų metų programą patikėsime pasaulinio lygio karilionierėms. Tačiau pirmiausia kviečiu patirti muzikos malonumų šių metų Vilniaus kariliono festivalyje!“ – kviečia jo sumanytojas ir organizatorius, menininkas J. Pauliukas.

Visų liepos mėnesio koncertų pradžia: 19 val., papildomo rugsėjo 7 d. – 20.30 val. Trukmė: apie  1 val. Renginiai nemokami.

Kviečiame visus dalyvauti ir pasinerti į nepakartojamus muzikos garsus!

 

VIII tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio programa:

Liepos 3 d. Vilniaus kariliono festivalį pradės Abel Chaves iš Portugalijos. Kolegų nuomone, vienas geriausių pasaulio karilionierių, kuris pirmą kartą koncertuos Lietuvoje, parengė programą „Kariliono koncertas debesyje“. Jojekūriniai nuo XVIII a. iškilių kompozitorių Domenico Scarlatti, W. A. Mozart iki pasaulinių grupių „The Beatles“, „Guns N' Roses“, „Animals“, Ukrainos „Eurovizijos“ laimėtojos Jamalos ir kt.

Liepos 10 d. – Antoine Cordoba (Prancūzija). Pripažintas improvizacijos meistras parengė savitą programą – „Europos melodijos“, kurioje taip pat skambės W. A. Mozart, flamandų kariliono virtuozo M. Van den Gheyn, XX a. estrados žvaigždžių E. Piaf, J. Dassin ir kt. kūryba.

Liepos 17 d. Janno Den Engelsman (Nyderlandai). „Žavinga varpų muzika“. Papildomai: liepos 17–19 d. meistriškumo pamokos.  

Liepos 24 d. Peter Bray iš Australijos paruošė programą „Aistra bronzos skambesiui“. Autorius tikisi, kad kiekvienas klausytojas jo programoje atras savo kūrinį.

Liepos 31 d. Michael Gancz (JAV) – „Žodžiai ir žodžiai, ir žodžiai…“. Micheal yra tarpdisciplininis tyrinėtojas, jo kūryboje persipina kūrybinės muzikos praktika, moksliniai atradimai ir pažangiausių technologijų plėtra.

Rugsėjo 7 d. – papildomas mūsų šalyje gerai pažįstamo japonų karilionieriaus Toru Takao festivalio koncertas ir Jurgio Pauliuko meninė ir šviesų instaliacija „Elegantiškas vakaras“.

 

Žymos:
Rengėjų inf.,