7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

MMLAB premjeroje „Viduje“ – kvietimas atrasti ryšį su savimi

Rengėjų inf.
Nr. 24 (1516), 2024-06-14
Kultūra Anonsai
M. Hajduko nuotr.
M. Hajduko nuotr.

Meno ir mokslo laboratorija (toliau – MMLAB) teatro sezoną baigia premjera – Gintarės Šmigelskytės performansu „Viduje“. Birželio 20 ir 21 d. šis darbas bus pristatytas Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“.

Judesį ir instaliacijas apjungiantis performansas žiūrovus įtrauks į patirties atmosferą, kurioje jie taps erdvės dalimi, bus kviečiami sustoti, pabūti su savimi ir atrasti ryšį su savuoju vidiniu gyvenimu. Performanse išradingai besikeičiantys sapnų peizažai, regėjimai, vizijos ir fantazijos ištrina ribas tarp asmeninės ir kolektyvinės patirties, pakeičia laiko suvokimą, sukuria erdvę sustoti bei atveria naujus pasąmonės portalus į sielos, dvasios ir kūno gyvybingumą bei sąmoningumą.

„Mane patraukė žmogaus vidinio pasaulio fragmentiškumo tema – būdai atpažinti ir įvardinti, kokios mintys ir emocijos yra mano, o kas kyla iš kolektyvinės pasąmonės. Performanso tikslas yra įkūnyti tai, kas nematoma, neapčiuopiama, bet ką išgyvename, jaučiame visi. Tai procesai nepavaldūs laikui, kuriuos supanti aplinka veikia kaip katalizatorius”, – sakė G. Šmigelskytė.

Performanso „Viduje“ idėją ji pradėjo vystyti reziduodama Jerzy Grotowskio institute. Analizuodama Carlo Gustavo Jungo individuacijos proceso schemą ir postdraminio teatro bei Jerzy Grotowskio idėjų sąlyčio taškus, menininkė 2022 m. rugsėjo pabaigoje sukūrė ir pristatė performanso eskizą. 

„Jerzy Grotowskis daug dėmesio skyrė darbui su impulsais, fizine jų raiška, ritualu ir atviru išgyvenimu. Šis fizinis ir dvasinis nuogumas man pasirodė puikus atspirties taškas praktiškai nagrinėjant Carlo Gustavo Jungo idėjas, – pasakojo G. Šmigelskytė. – Kitas svarbus dalykas kūrybiniame procese buvo skirtingų elementų – erdvės, vaizdo, garso, kūno – santykis siekiant sukurti erdvę, atspindinčią sapną ir minčių tėkmę, kurioje nėra vaizdų, judesių ir žodžių hierarchijos. „Sapno minčių“ tekstūra primena koliažą, montažą ar fragmentą, o ne logiškai sutvarkytą įvykių seką.”

Performanso idėjos autorė ir atlikėja – G. Šmigelskytė, garso takelis – Inga Šepetkaitė, projekcijų autoriai – Kornelijus Jaroševičius ir G. Šmigelskytė. 

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė. Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjungos galerija „Arka“, Vilniaus miesto savivaldybė, Jerzy Grotowski institutas.

Performanso „Viduje“ premjera įvyks birželio 20 ir 21 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“. Renginys nemokamas, tačiau būtina turėti nemokamą bilietą. Jį galima išsiimti www.bilietai.lt

 

Žymos:
Rengėjų inf.,
M. Hajduko nuotr.
M. Hajduko nuotr.