7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Rolando Žigonio paroda „Širdies dimensija“

Rengėjų inf.
Nr. 6 (1498), 2024-02-09
Kultūra Anonsai

Vasario 10 d. „Tech Arts“ galerijoje atidaroma Rolando Žigonio paroda „Širdies dimensija“.

 

Ją kvietė iš vaikystės. Šlapios smėlio pilys pavirto Andų kalnų viršūnių miražais, betono prisiminimas lydėsi į minkštas it bičių vaškas, tįstančias gintaro ašaras. Mano upė tapo mišku. Uolos pražydo magnolijų žiedais. Mažomis pėdomis liestos pievos prasiplėtė į išmyluotus erdvinius sodus. Perlas įkrito į balą. Atspindžio tąkart buvo galima ir išsigąsti.

 

Rolando kūriniai atkeliauja iš (ne)žinojimo įsčių. Panirdamas į pasąmonę menininkas grimzta į abstrakčias spalvines dėmes, vėliau kaip restauratorius vieną po kito atidengia vertingus sluoksnius, teptuku išskaptuoja erdvinius koridorius. Užmaskuota tamsa virsta akims pavojingomis klampaus smėlio angomis. Iš jų sulig kiekvienu širdies dūžiu, sulig kiekviena kopa ir vandens purslu pasirodo personažai. Plečiantis ryšių saitams jie virsta miško plaučiais.

 

(Į)kvėpimas. Išraiškingi vijokliai ir šaknų vienuolija lyg požemių sargai globoja paveikslų tvarinius. Jie susipynę, išaugę vieni iš kitų, įsigyvenę vieni į kitus. Autoriaus paveikslai netenka aiškiai atpažįstamų pavidalų ir tampa pačios formos dalimi. Širdies dimensija patvinsta nerimo vandenimis ir švelniai nuslūgsta į bežodę erdvę.

 

(Iš)kvėpimas. Suplasnojo sparnai, išjudindami grumstus ir dulkes. Glėbyje užgimė bendrumas, išliejęs vidinius tapybinius peizažus. Vienumos skersvėjų neprapučiami voratinkliai sumezgė diptikus. Gamtiškos, kūniškos spalvos, pralaidžios meilės šviesai. Štai taip Rolandas kasdien nukeliauja link saulėlydžio ir sugrįžta atgal.

 

Ekspoziciją sudaro 20 tapybos darbų. Dalies jų pavadinimuose – jaustukus ir pojūčius nusakantys žodžiai. Jie – gairės, lydinčios žiūrovą į kūrinio pasaulį, kaip ir galerijos patalpoje tyvuliuojanti atspindžio jūra. Menininkas kviečia įsitraukti į šį potyrių žaidimą: nuskenuoti prie darbų esantį QR kodą ir pasidalinti savo refleksijomis bei asociacijomis.

 

 Menininkui parodos organizavimas yra ne vien harmoningas kūrinių išeksponavimas galerinėje erdvėje. Kartu tai ir galimybė pasidalinti savo kūrybos įkvėpimo šaltiniais. Parodoje „Širdies dimensija“ vyksiančiuose renginiuose bus kviečiama pažinti įvairias kultūras ir pažadinti kūrybingumą:

 

– vasario 15 d. 19.00 val. planuojamas susitikimas su Huni Kuin (Brazilija) tautos atstovais. Jie pristatys dokumentinį filmą apie savo kultūrą. Tai puiki galimybė pasisemti išminties, klausantis pasakojimų apie Amazonijos žmonių kultūrą, jų santykį su gamta, kolonizacijos poveikį ir iššūkius, su kuriais susiduria jų senosios tradicijos.

 

– vasario 21 d. 17.00 val. vyks susitikimas ir improvizuotos istorijų kūrimo dirbtuvės su kūrybininku, tekstų autoriumi, filmų scenaristu ir „carVertical“ kūrybos padalinio vadovu Gediminu Cibulskiu.

 

– vasario 17 d. 17.00 val. vyks atviro rato susitikimas, kurio tema – kūrybinius procesus lydinčios vidinės kelionės, egzistenciniai išgyvenimai, įsiklausymas į gamtos ritmą ir įkvėpimas.

 

– vasario 25 d. 17.00 val. bus surengta filmo apie Mariją Gimbutienę „Ateities pajauta“ peržiūra ir susitikimas su filmo autoriais Rasa Balte Balčiūniene ir Gintaru Šepučiu.

 

Parodos veikimo laikotarpiu vasario 10–25 d. menininkas galerinėje erdvėje, greta Valakampių miško, įsikurs laikiną studiją, su jam įprasta kūrybine rutina bei ritualais. Taip R. Žigonio kūrybą papildys dar vienas dėmuo – ryšys su parodos žiūrovais. Lankytojų potyriai, refleksijos taps kūrinių dalimi.

 

Rolandas Žigonis (1987) menininko karjerą pradėjo piešimo ir tapybos studijų metais Kembridžo koledže Jungtinėje Karalystėje, tęsė ir plėtojo studijuodamas molbertinės tapybos restauravimą Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Nuo 2018 m. aktyviai vykdo profesionalią meninę veiklą. Autoriaus darbų yra Lietuvos ir užsienio kolekcijose

 

Paroda atidaroma vasario 10 d. 14.00 val. „Tech Arts“, Vaidilutės g. 79, Vilnius

Paroda veiks vasario 10–25 d.

Galerijos darbo laikas: II–VII 12–18 val.

Parodos lankymas nemokamas

Žymos:
Rengėjų inf.,