7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„20 frankofoniškosios literatūros metų lietuvių kalba“

Rengėjų inf.
Nr. 12 (1291), 2019-03-22
Kultūra Anonsai

Jau 20 metų Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškos literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal „Oskaro Milašiaus“ paramos leidybai programą. Programos tikslas – padėti leidėjams įgyvendinti savo leidybos politiką, publikuojant šalyje anksčiau neišleistus kūrinius lietuvių kalba.

 

Programa pavadinta prancūzų kalba rašiusio XIX–XX a. lietuvių poeto, dramaturgo, rašytojo, vertėjo ir diplomato Oskaro Milašiaus vardu. Nuo 1998 m. pagal šią programą buvo paremta daugiau kaip 230 knygų leidyba.

 

Minint programos dvidešimtmetį, Prancūzų institutas Lietuvoje sudarė Lietuvoje pasirodžiusių ir pagal šią programą nuo 1998m. remtų knygų katalogą. Šioje kolekcijoje yra ne tik gražiausių prancūzų kalba parašytų klasikinių tekstų, bet ir skaitytojų ar kritikų pamėgtų šiuolaikinių kūrinių. Neapeita ir vaikų bei humanitarinė literatūra, suteikianti galimybę praplėsti savo žinias bei geriau pažinti nūdienos pasaulį. Nuo šių metų kovo 28 d. skaitytojai, norintys leidinius pavartyti arba pasiimti į namus, juos ras atskirame Prancūzų instituto mediatekos skyriuje Vilniuje.

 

Kovo 25 d. 17.30 Prancūzų instituto mediatekoje (Didžioji g.1, Vilnius) vyks susitikimas su leidėjais, vertėjais ir žurnalistais, kurio metu supažindinsime su nuo 1998 metų lietuvių kalba išleistų leidinių katalogu („Oskaro Milašiaus“ paramos leidybai programa). Renginį moderuos žurnalistas Valdas Puteikis, aktorius Andrius Bialobževskis skaitys pasirinktus kūrinius.

 

Kovo 28 d. 18 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje šią kolekciją apžvelgs prof.dr. Genovaitė Dručkutė (klasikinė literatūra), prof.dr. Vytautas Bikulčius (XX a. – XXI a. kūriniai) ir vertėjas, redaktorius Paulius Garbačiauskas (humanitarė –kultūrologinė literatūra).

 

Renginio metu bus dalinamas Lietuvoje pasirodžiusių ir pagal šią programą remtų knygų katalogas, laukiame pačių įvairiausių skaitytojų.

Žymos:
Rengėjų inf.,