7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Vilniaus knygų mugė: „Po dvidešimties metų“

Rengėjų inf.
Nr. 7 (1286), 2019-02-15
Kultūra Anonsai

Vasario 21–24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Tai plati kultūrinė programa, naujos erdvės, susitikimai su lietuvių ir užsienio autoriais, taip pat naujo formato renginiai bei gimtadienio staigmenos.

 

Kuo ypatinga Vilniaus knygų mugė?

Vaikų literatūros salė. Šioje salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Jaunieji skaitytojai čia turi savo erdvę, kurioje gali nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyksta specialiai įrengtoje „scenoje vaikams“.

Knygų šalies kūrybinė studija. Unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2003 metais. Studijos sumanytoja grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.

Forumas. Kiekvienais metais čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės. Diskusijų klubas – tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė, kurioje diskusijos susipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūros problemos.

Šiemet Forume vyks naujo formato renginių ciklas „Šortai“ – tai „karštas“ mugės debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleis aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

LRT salė (5.1). ir LRT taškas. Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – erdvė šalia salės 5.1, kuri nuo šiol vadinsis ir LRT sale / 5.1. Iš šios – didžiausios – salės LRT transliuos populiariausius mugės renginius, o šalia įsikūrusiame LRT taške nuolat dirbs televizijos, radijo ir interneto portalo žurnalistai.

Muzikos salė – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau penkerius metus organizuojama asociacijos AGATA ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Šiais metais tai bus tikra atradimų oazė, nepaliksianti abejingų. Savo veiklą pristatys daugiau nei du šimtai Lietuvos įvairių žanrų muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių. Ilgiau užsibūti kvies per dvidešimt specialiai mugės programai parengtų gyvo garso koncertų, kaip visada įdomūs ir įtraukiantys pokalbiai bei didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė. Muzikos salėje bus įrengta daugiau nei septyniasdešimt stendų įsimintiniems susitikimams su mylimais muzikantais, vyks ir patys įvairiausi užsiėmimai bei pramogos, o galimybė išbandyti tradicinius ir neįprastus instrumentus patrauks ne vieno lankytojo dėmesį.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos, apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

Bibliotekų erdvė. Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė jaunimui.

Bukinistų pasažas. Kitokia mugės erdvė, įdomi tiems, kurie žavisi senomis knygomis ar klausosi vinilinių plokštelių.

Knygos infotaškas. „Ieškai knygos? Klausk!“ – jau trečius metus šiuo šūkiu Vilniaus knygų mugėje lankytojus pasitinka Lietuvos leidėjų asociacijos organizuojamas „Knygos infocentras“. 3 salėje, stende Nr. 3.48 įsikūręs informacijos taškas padės kiekvienam rasti konkrečią knygą ar leidėją bei nepaklysti mugės platybėse ieškant mėgstamiausios literatūros ar autoriaus.

Žymos:
Rengėjų inf.,