7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Abodu er abedves: dvieju sostiniu susitikimai

NMKČDM inf.
Nr. 3 (1282), 2019-01-18
Kultūra Anonsai
G. Endriekus, Dermė 1. 2018 m.
G. Endriekus, Dermė 1. 2018 m.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. ir P. Galaunių namuose, Vydūno al. 2, Kaune sausio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame  į dviejų sostinių susitikimą.

Dviejų sostinių  (Abėdvių), – Telšių ir Kauno, – susitikimo idėja gimė praėjusiais metais, dar nežinant, kad šie metai bus paskelbti Žemaitijos (jos vardo pirmąsyk paminėjimo 800-osios metinės) ir Laikinosios sostinės atminimo metais.


Tokio susitikimo-parodos  konceptas gimė Telšiuose – Žemaitijos sostinėje, kurio istoriją viešose miesto erdvėse įspūdingai ir išsamiai pasakoja mažosios plastikos kūriniai, daugiausiai sukurti VDA Telšių fakulteto auklėtinių ir jų dėstytojų.


Apžavėti istorijų ir žemaitiško kūrybingumo, į A. ir P. Galaunių namus pasikvietėme Abodu: plungiškius Aureliją Šimkutę ir Gediminą Endriekų, savo studijas baigusius Telšiuose. Jauni menininkai  – mažosios plastikos kūrėjai, kurie tik savaitę truksiančioje parodoje pristatys savų, labai asmeniškų pasaulių vizijas, perteiktas nedidelio formato beveik juvelyriškuose darbuose.
Dviejų ryškaus identiteto ir kultūrinių tradicijų sostinių susitikime žadame ir žemaitiškų pašnekesių, ir poezijos, ir muzikos. Renginyje savo eiles skaitys telšiškė pedagogė, poetė ir aktyvi visuomenininkė Elena Kakanauskienė, gros ir dainuos Telšių bardas Romualdas Miškinis.

Parodos veiks: 2019 01 17–2019 01 24

Papildomą informaciją teikia: A. ir P. Galaunių namai tel. 8 37 798995


Į renginį įėjimas nemokamas.

 

Žymos:
NMKČDM inf.,
G. Endriekus, Dermė 1. 2018 m.
G. Endriekus, Dermė 1. 2018 m.