7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Keturi renginiai Šiuolaikinio meno centre

 

ŠMC inf.
Nr. 36 (1050), 2013-10-04
Kultūra Anonsai

Aarono Schusterio paskaita „Kutenimo filosofija“

 

2013.X.04

 

Kutenimas – atrodo, nereikšmingas, net juokingas reiškinys. Filosofas ir rašytojas Aaron Schuster savo paskaitoje aptars filosofinę ir estetinę jo reikšmę. Jis bendrais bruožais nužymės kutenimo istoriją – pradedant Aristoteliu (ir žmogaus kaip gyvūno, kuris bijo kutenimo, idėja) ir baigiant pirmaisiais naujųjų laikų filosofijos debatais malonumo tema (Descartes’o chatouillement koncepcija, Spinoza'os mintimis apie titillatio), taip pat remdamasis ir Nietzsche’s, Freudo bei Lacan’o veikalais. Specialus dėmesys bus skiriamas Paulio Margueritte’o fin de siècle pantomimai „Pierrot nužudė savo žmoną“ – įdomiam mirties nuo kutenimo atvejui – ir Derrida komentarui kutenimo tema „Dviguboje sesijoje“. Kutenimas asocijuojasi su žaidimu, imitacija, teatru ir komedijos ištakomis, o vienas pagrindinių tyrinėtojo tikslų bus parodyti, kaip hiperjautrumą fiziniame lygmenyje atliepia „jautrumas“ metafiziniame. 

Renginys vyks anglų kalba penktadienį, spalio 4 d. 18:30 val. ŠMC kavinėje. Įėjimas nemokamas.

 

 

„Burnelė“. Pirmasis vakaras

 

2013.X.07

 

„Burnelė“ – tai renginių serija, kurią drauge su Šiuolaikinio meno centru organizuoja menininkas David Bernstein ir jo kviesti svečiai. 

„Burnelė“ – tai vienas iš tų dviprasmiškų žodžių, kaip ir „sauja“ ar „rieškutės“, kurie įvardija tiek talpą, tiek ir dalyką, kuris tą talpą užpildo; atitikdami vienas kitą, burna ir taurelėje esantis gėrimas tampa vienas kito tęsiniais. „Burnelė“ – tai ir pretekstas susitikimui, šiuo atveju – pretekstas aptarti, kaip vieni daiktai, mintys ar pasakojimai gali prasitęsti kituose. 

Pirmojo „Burnelės“ vakaro metu filosofas ir rašytojas Aaron Schuster kalbėsis su Davidu Bernsteinu apie jo susidomėjimą virtuvinėmis mentelėmis. 

Renginys vyks anglų kalba spalio 7 d., pirmadienį, 20 val. ŠMC kino salėje. Įėjimas nemokamas.

 

Žurnalo „Art Papers“ rugsėjo - spalio numerio pristatymas

 

2013.X.07

 

2013 m. spalio 7 d., pirmadienį, 18:30 val. ŠMC kino salėje bus pristatomas žurnalo „Art Papers“ rugsėjo-spalio mėnesių numeris. Kviestiniai redaktoriai William Corwin ir Alex Ross sudarė numerį, kurio tekstai įvairiais rakursais apžvelgia posūkį į teatriškumą šiuolaikinio meno ir kuravimo praktikose. 

Numeryje spausdinama: 

Menininkų Tylerio Coburno, Kroot Juurak ir Sarah’os Lucas projektai; 

Pablo Larios, Callos Henkel, Maxo Pitegoffo ir Denos Yago sukurtos keturių personažų studijos naujai pjesei, kuri bus statoma „New Theater“;

Sandros Skurvidos naujo Irano performanso apžvalga;

Mathy Noble‘o pokalbis su Sarah Lucas ir Gelitin apie kūrybinį Franzo Westo palikimą;

Chriso Fitzpatricko ir Marijos Hassabi pokalbis apie Hassabi perfomansą „Pertrauka“ šių metų Venecijos bienalėje, bendrame Lietuvos ir Kipro paviljone;

Monikos Lipšic užrašai apie parodą scenoje;

Šešios trumpos Timo Etchellso pjesės apie meną ir performansą;

Jennifer Teets tyrimas, skirtas metafikcinėms metaforoms naujausiuose Dariaus Mikšio, Ievos Misevičiūtės, Bouchros Ouizguen performansuose ir interneto erdvėse;

Parodų ir renginių apžvalgos iš įvairių pasaulio šalių, kurias parašė John Beeson, A.E. Benenson, Andrew Berardini, Jon Bywater, Olivian Cha, Gitanjali Dang, Gabriela Jauregui, Lars-Erik Hjertström Lappalainen, Venus Lau, Sarah Lehrer-Graiwer, Laura McLean-Ferris, Post Brothers, Filipa Ramos, Chris Sharp, Raimar Stange, Sabrina Tarasoff, Vakhtang Urushadze ir Fatos Üstek.

Renginio metu žurnalas bus dalijamas nemokamai. Renginys vyks anglų kalba. Įėjimas nemokamas.

Jei turite klausimų apie šiuos renginius, parašykite adresu virginija@cac.lt

 

 

Keep Me in Mind

 

2013.X.05–10

 

Primename, kad spalio 4–10 dienomis ŠMC skaitykloje vyksta ir Christinos Friedrich ir Michaelio Brauchli pasakojimų performansas „Keep Me in Mind“ – septynių Šoa išgyvenusių žmonių istorijų perpasakojimas. Performanso žiūrovai yra ir jo dalyviai, ir būsimieji pasiuntiniai, žinios nešėjai.

 

Įėjimas laisvas. Norinčius dalyvauti prašome registruotis internetu: www.keepmeinmind.net

 

Daugiau informacijos apie projektą „Keep Me in Mind“ lietuvių kalba: http://cac.lt/lt/other/general/13/6496