7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Gedimino Gelgoto diriguojami Lietuvos kamerinis orkestras ir Vilniaus miesto ansamblis NIKO – Didžiojo Provanso Ekso teatro salėje

Rengėjų inf.
Nr. 21 (1513), 2024-05-24
Kronika
Gediminas Gelgotas. Organizatorių nuotr.
Gediminas Gelgotas. Organizatorių nuotr.

Šią savaitę viena ryškiausių Prancūzijos koncertų salių – Didysis Ekso Provanso teatras – oficialiai paskelbė 2024–2025 metų koncertų programą. Tarp šioje salėje pasirodysiančių atlikėjų, tokių, kaip violončelininkas Gautier Capuçon, pianistės Katia ir Marielle Labèque, Kinijos simfoninis orkestras ir kitų, skelbiamos ir lietuvos muzikų pavardės. Kompozitoriaus Gedimino Gelgoto diriguojami Lietuvos kamerinis orkestras ir Vilniaus miesto ansamblis NIKO naujajame šio teatro koncertų sezone pasirodys 2024 metų spalio antrąją.

 

„Griežtos Baltijos šalių orkestrų tradicijos paveldėtojai – Lietuvos atlikėjai – pasirinko drąsią ir gaivią programą, kurioje persipina šiandieninė kūryba ir puikiai rekomponuoti klasikinės muzikos šedevrai. Naujos Vivaldi ir Bacho kūrinių versijos, Philipo Glasso muzika, svyruojanti tarp pulsuojančio minimalizmo, pop ir klasikinės muzikos inspiracijų, bei ritminių impulsų kupini Gedimino Gelgoto kūriniai orkestrui. Visa tai – išties ypatingo užtaiso muzikinis kokteilis“, – skelbiama Prancūzijos teatro pranešime. Koncerte drauge su lietuvos atlikėjais pasirodys ir kontraboso žvaigždė, slovakas Romanas Patkoló.

 

Kiek anksčiau šiemet Gediminas Gelgotas ir Vilniaus miesto ansamblis NIKO drauge su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru sėkmingai pasirodė ir žymiojoje Ciuricho „Tonhalle“ salėje (Šveicarija). Ansambliui NIKO, kuris 2023 metais tapo Vilniaus miesto ansambliu ir yra globojamas Vilniaus miesto savivaldybės, ši koncertinė išvyka į Prancūziją bus jau devyniasdešimt pirmosios kolektyvo gastrolės užsienyje, o jų vadovo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muzika daugiau nei dešimtmetį skamba žymiausiose Europos koncertų salėse, bei yra transliuojama tarptautinių „Mezzo“ ir „Arte TV“ kanalų. 1960 metais profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras, šiuo metu vadovaujamas smuikininko Sergejaus Krylovo, nuolatos koncertuoja žymiausiose koncertų salėse ir festivaliuose visame pasaulyje. Šis koncertas yra ir „Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024“ programos dalis.

 

Didžiojo Provanso teatro skelbiamas koncertas: ORCHESTRE DE CHAMBRE DE LITUANIE - Richter, Glass, Gelgotas | Les Théâtres • Saison 24•25 (lestheatres.net)

Žymos:
Rengėjų inf.,
Gediminas Gelgotas. Organizatorių nuotr.
Gediminas Gelgotas. Organizatorių nuotr.