7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos kino apdovanojimai įvyks sausio 9-ąją

LKC inf.
Nr. 34 (1355), 2020-10-09
Kronika

Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pasirašė susitarimą dėl bendro Lietuvos kino apdovanojimų organizavimo ir skelbia ceremonijos datą. Apdovanojimai vyks 2021 m. sausio 9 dieną Vilniaus Rotušėje, renginį tiesiogiai transliuos LRT. Kino meno kūrėjai bus įvertinti už dvejus – 2019 ir 2020 – metus.

 

„Tokios svarbos įvykio kūrimas sunkiai įsivaizduojamas be kino bendruomenės ir kino sektoriui svarbių partnerių įsitraukimo. Norėčiau padėkoti Lietuvos kinematografininkų sąjungai, Nepriklausomų prodiuserių asociacijai, Autorinio kino aljansui ir Lietuvos animacijos asociacijai aktyviai dalyvavusiems kuriant nacionalinius kino apdovanojimus. Tikiu, kad šios bendros pastangos drauge su nacionaliniu transliuotoju, kasmet vis daugiau prisidedančiu prie kino gamybos ir sklaidos, sukurs ne tik gražią šventę, bet ir solidų forumą, nustatantį kokybinius nacionalinio kino kriterijus,“ – teigia Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

 

Susitarimu organizacijos įtvirtino šių metų kovą pristatytus bendradarbiavimo planus: Lietuvos kino centras organizuos apdovanojimams pateiktų paraiškų vertinimą bei renginio techninę infrastruktūrą, o nacionalinio transliuotojo komanda imsis renginio organizavimo.

 

Lietuvos kino apdovanojimai organizuojami drauge su kino meno kūrėjus vienijančiomis profesinėmis organizacijomis, šiuo metu baigiami suderinti apdovanojimų nuostatai, vizualinio identiteto ir statulėlės kūrimo darbai.

 

Sausio 9 d. geriausieji bus įvertinti 20 nominacijų. Paraiškų teikimo terminas numatomas spalio-lapkričio mėnesiais. Nominacijos bus skelbiamos gruodžio pradžioje.

 

Žymos:
LKC inf.,