7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LKC inf.

LKC inf.

Lietuvos animacija vėl prisistato didžiausiame animacinių filmų festivalyje

Birželio 11 d. Prancūzijoje, Ansi (Annecy) mieste prasideda savaitę truksiantis tarptautinis animacinio kino festivalis. Jame veikia animacijos industrijos mugė „MIFA“, kurioje šiemet po poros metų pertraukos vėl veiks Baltijos šalių animacijos stendas „Animated Baltics“. Birželio 10-15 d. vykstančioje animacijos šventėje daug lietuvių: konkursinėse festivalio programose – net du šalį atstovausiantys animaciniai filmai, o į industrijos mugę išvyko iki šiol didžiausia verslo ryšius stiprinsianti lietuvių delegacija.

Kadras iš animacinio filmo „Žonglierius“
Kadras iš animacinio filmo „Žonglierius“
LKC inf.

Vilniuje viešėjo aukšto rango Kinijos filmų grupės korporacijos atstovai

Gegužės 22–24 d. Lietuvoje viešėjo Kinijos filmų grupės korporacijos atstovai. Tai organizacija atsakinga už tarptautines koprodukcijas su Kinijos Liaudies Respublika. Pagrindinis svečių vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos kino paslaugų infrastruktūra, veikiančia mokesčių lengvata kino gamybai, koprodukcijos sąlygomis ir galimybėmis. Vertintos galimybės pasirašyti dvišalę sutartį dėl bendradarbiavimo kino srityje.

LKC inf.

Prasideda 72-asis Kanų kino festivalis

Šiandien Kanuose prasideda 72-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir mugė „Marché du Film“. Šie metai Lietuvos kūrėjams buvo sėkmingi – programoje vėl pasirodys lietuviški vardai. Mugėje Lietuva pažindins su šalies perspektyvomis, į mugę šiemet išsiruošė per šešiasdešimt kino profesionalų.

Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“
LKC inf.

Prasidėjo seksualinio priekabiavimo prevencijos kino industrijoje projektas

Lietuvos kino centras pradeda įgyvendinti veiklas, kuriomis tikisi prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo visiems kino industrijoje dalyvaujantiems asmenims. #metoo atvejai kino sektoriuje parodė, kad nuoseklūs veiksmai yra būtini. Pirmame etape kino industrijos dalyviai kviečiami užpildyti anoniminę apklausą siekiant įvertinti, kiek paplitęs ir atpažįstamas seksualinis priekabiavimas Lietuvos kino industrijoje. Projektą Lietuvos kino centras įgyvendina kartu su Lygių galimybių plėtros centru ir Lietuvos žmogaus teisių centru.

LKC inf.

Kijeve vyko pirmosios lietuviško kino dienos

Ukrainoje, Kijeve vyko lietuviško kino dienos. Balandžio 11-14 d. parodyti dvylika lietuviškų šiuolaikinių, kino klasikos ir animacinių filmų. Filmai nemokamai buvorodomi kino teatruose „Lyra“ ir „Dnepro“.

Kadras iš Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos filmo „Jausmai“
Kadras iš Almanto Grikevičiaus bei Algirdo Dausos filmo „Jausmai“
Kadras iš Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“
Kadras iš Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“
LKC inf.

Naujame Vilniaus oro uosto kino repertuare – trumpi lietuviški filmai visai šeimai

Vilniaus oro uoste veikianti kino salė pristato atnaujintą filmų repertuarą visai šeimai repertuarą. Nuo šios savaitės jau penktus metus veikiančioje kino salėje „Film Spot LT“ bus galima pamatyti dvi naujas filmų programas. Prie A2 vartų įsikūrusioje salėje rodomus filmus keleiviai prieš skrydžius gali žiūrėti nemokamai.

 

Naujajame trumpametražių lietuviškų filmų repertuare – dvi programos. Jas sudaro devyni animaciniai ir vaidybiniai filmai, tarp kurių – animaciniai Gedimino Šiaulio „Kaukai“, Igno Meilūno i „Pono Nakties laisvadienis“ ir „Miškas“, Jūratės Samulionytės „Nerutina“, Ievos Miškinytės „Saga“, Nathano Jureviciaus „Virsmas“, trumpametražiai vaidybiniai Klaudijos Matvejevaitės „Paskutinė diena“, Dovilės Šarutytės „Nesiseka šiandien“ ir Kamilės Milašiūtės „Motinos diena“.

Kadras iš filmo „Kaukai“
Kadras iš filmo „Kaukai“
LKC inf.

Kino edukacijoje populiarėja lietuvių kino klasika

Lietuvių kino klasika vis aktyviau naudojama ir edukacijoje. Kad mokiniai noriai žiūri šiuolaikiniams ekranams pritaikytą ir restauruotą kino klasiką liudija išaugę mokytojų bei edukacijos profesionalų pageidavimai įtraukti restauruotus kino filmus į projektų katalogus. Šie filmai prieinami ne tik Lietuvos kino centro vykdomų projektų – kino edukacijos ugdymo bazės, Lietuvos mokyklose veikiančių „Kino klubų“ filmų kataloguose, bet papildė ir devyniuose šalies kino teatruose veikiančio projekto „Mokausi iš kino“ bei „Kultūros paso“ programas.

 

Projektų kataloguose mokytojams ir moksleiviams prieinami filmai: „Velnio nuotaka“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1974), „Maža išpažintis“ (rež. Algirdas Araminas, 1971), „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969), „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (rež. Raimundas Banionis, 1990), „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983), „Herkus Mantas“ (rež. Marijonas Giedrys, 1972) ir „Riešutų duona“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1978).

Kadras iš Arūno Žebriūno filmo „Gražuolė“
Kadras iš Arūno Žebriūno filmo „Gražuolė“
Kadras iš Raimundo Banionio filmo „Vaikai iš Amerikos viešbučio“
Kadras iš Raimundo Banionio filmo „Vaikai iš Amerikos viešbučio“
LKC inf.

Į kino ekranus grįžta restauruota „Riešutų duona“

Vasario 27 d., trečiadienį, Lietuvos kino centras bendradarbiaudamas su programa „Kurk Lietuvai“, kviečia į nemokamus restauruoto ir šiuolaikiniams kino ekranams pritaikyto Arūno Žebriūno filmo „Riešutų duona“ (1978 m.) pristatymus 12-koje Lietuvos miestų.

Kadras iš Arūno Žebriūno filmo „Riešutų duona“
Kadras iš Arūno Žebriūno filmo „Riešutų duona“
LKC inf.

Paskirstytas finansavimas kino kultūros sklaidos projektams

Lietuvos kino centras paskyrė finansavimą Kino kultūros sklaidos projektams Lietuvoje. Šiemet paramą gavo 40 projektų, bendrai jiems paskirstyta suma siekia 607 740 eurų: iš jų 450 200 eurų atiteko tęstiniams ir kitiems Lietuvoje vykstantiems festivaliams.

 

Paramą tęstiniams kino festivaliams Lietuvos kino centras skirstė pirmą kartą. Tęstiniai kino festivaliai – tai per pastaruosius trejus metus surengti festivaliai, sulaukiantys daugiau nei 10 tūkstančių žiūrovų. Ekspertų sprendimu 24-ajam tarptautiniam Vilniaus festivaliui „Kino pavasaris“ buvo skirta 135 tūkstančių eurų parama, Europos šalių kino forumui „Scanorama“ – 108 tūkstančių eurų parama, o Lietuvos žmogaus teisių centro organizuojamam 13-ajam tarptautiniam dokumentinių filmų festivaliui „Nepatogus kinas“ – 70 tūkstančių  eurų. Iš viso šiemet tęstiniams festivaliams skirta 313 tūkstančių  eurų.

LKC inf.

Lietuva Europos kino mugėje Berlinalėje

69-asis Berlyno tarptautinis kino festivalis yra jau devintasis, kai jame vykstančioje Europos kino mugėje tarptautinei kino industrijai naujienas pristato ir Lietuva. Vasario 7 d. prasidedančiame festivalyje Lietuvos stendas lankytojus pasitiks šūkiu „Challange Accepted“ ir kvies susipažinti su kaip niekad palankioms filmų gamybos sąlygoms Lietuvoje bei itin gerais pastarųjų metų rezultatais.

 

Praėję metai Lietuvos kinui buvo rekordiškai geri – sparčiai augo ne tik kino teatruose apsilankiusių žiūrovų skaičius bei bendrosios pajamos, bet ir Lietuvoje sukurtų filmų skaičius, o nuo šių metų reikšmingai iki 30 procentų išaugo pelno mokesčio lengvata kino gamintojams.

  PUSLAPIS IŠ 20  >>> Archyvas