7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LKC inf.

LKC inf.

Beveik 900 Lietuvos moksleivių rinko geriausią Europos filmą vaikams

Sekmadienį tūkstančiai Europos vaikų, tarp kurių ir beveik 900 Lietuvos moksleivių, tapo reikliais kino kritikais – tarptautiniame renginyje „Jaunojo žiūrovo kino diena“ jiems buvo patikėta išrinkti geriausią Europos filmą vaikams. Europos kino akademijos iniciatyva šiais metais vyko dviem formatais – ir kino teatruose, ir virtualiai. Lietuva šiame projekte dalyvavo jau ketvirtą kartą.

„Mažieji bėgliai“
„Mažieji bėgliai“
LKC inf.

Skelbiami Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų nominantai

Lietuvos kino centras skelbia šiemet pirmą kartą vyksiančių Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų nominantų sąrašą. Apdovanojimai vyks šių metų gegužės 29 d., renginį transliuos LRT televizija.

 

Šalies kino kūrėjai bus įvertinti už dvejų – 2019 ir 2020 metų nuopelnus. Jie bus apdovanoti 20-yje nominacijų. Šiandien skelbiama 18 nominacijų, o apdovanojimų metu paaiškės dar dviejų kategorijų laureatai – bus įteiktas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus, taip pat ir LRT.lt portalo skaitytojų išrinktas publikos simpatijos prizo laimėtojas.

LKC inf.

Aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė – tarptautinės kino industrijos akiratyje

Lietuvių aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė pradėjo savo kelią tarptautinėje programoje „European Shooting Stars“, skirtoje kylančioms Europos kino žvaigždėms. Šiais metais Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ trijų dienų programa vyksta skaitmeniniu formatu.

LKC inf.

Grįžta nuotolinės kino pamokos

Mokykloms tęsiant nuotolinį mokymą namuose, Lietuvos kino centras taip pat tęsia ir atnaujina savo iniciatyvą „Nuotolinės kino pamokos“, skirtą mokytojams, dėstantiems 1–12 klasių moksleiviams. Startavusios pirmojo karantino metu ir sulaukusios didelio dėmesio, šios pamokos vyko ir rudenį, o dabar sugrįžta ir kviečia susipažinti su naujienomis. Vasario mėnesį nuotolines kino pamokas papildo trys nauji filmai, nuo šiol moksleiviai turės galimybę pažinti ir propagandos kine pinkles. Be to, nuo šiol pamokų programoje esančius lietuviškos kino klasikos filmus bus galima žiūrėti viso projekto metu.

„Čia buvo Saša“
„Čia buvo Saša“
LKC inf.

2020-ųjų Lietuvos kino teatrų statistika – beveik tris kartus mažiau ir žiūrovų, ir pajamų

Prieš pandemiją kas mėnesį vidutiniškai trijų šimtų tūkstančių lankytojų sulaukdavę Lietuvos kino teatrai, 2020-uosius prisimins, kaip vienus blogiausių: dėl karantino uždarytos kino teatrų durys lėmė beveik tris kartus mažiau žiūrovų ir pajamų.

 

Lietuvos kino centro duomenimis, iki pandemijos kino rodymo rinka Lietuvoje džiaugėsi vis augančiu susidomėjimu filmais (2019 m. buvo parodyti net 383 filmai, parduoti 4,1 mln. bilietai ir surinkta 22,495 mln. eurų), o ir 2020 m. sausio ir vasario pajamos buvo net 20% didesnės nei 2019 m. tuo pačiu metu. Todėl stebėdami augančius rezultatus, kino rodytojai 2020 m. planavo apie 5% pajamų kilimą.

LKC inf.

Pandeminiai 2020-ieji – sėkmingiausi pelno mokesčio lengvatai filmų gamybai

Nors 2020-ieji į istorijos puslapius pateks kaip vieni sudėtingiausių metų kino industrijai, jie buvo rekordiškai sėkmingi Lietuvoje aštuntus metus veikiančiai pelno mokesčio lengvatai filmų gamybai. Augo ir įmonių investicijos, ir šia lengvata pasinaudojusių kino projektų skaičius.

„Neprarask budrumo“
„Neprarask budrumo“
„Tiesa vis tiek išaiškės“
„Tiesa vis tiek išaiškės“
LKC inf.

Lietuvos atstovė tarp ryškiausių debiutuojančių Europos aktorių

Lietuvių aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė pakviesta dalyvauti Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinėje programoje – „European Shooting Stars“, skirtoje kylančioms Europos kino žvaigždėms.

 

Jau 24-ąjį kartą vyksianti prestižinė programa per daugiau nei 20 metų tapo tarptautinės karjeros tramplinu ne vienam talentingam Europos aktoriui. Aktorės kandidatūrą „European Shooting Stars“ pasiūlė „European Film Promotion“ narys Lietuvos kino centras. Patekti į šią programą iki šiol buvo pavykę tik vienai Lietuvos atstovei – 2015 m. joje dalyvavo Aistė Diržiūtė.

 Kadras iš filmo „Bėgikė“
Kadras iš filmo „Bėgikė“
LKC inf.

Lietuvos kino apdovanojimai nukeliami į gegužės 29-ąją

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir šalyje iki sausio 31 d. galiojantį karantiną, nuspręsta sausio 9 d. planuotus Lietuvos kino apdovanojimus perkelti į vėlyvą pavasarį. Lietuvos kino apdovanojimai įvyks gegužės 29 d. Kino meno kūrėjai bus įvertinti už dvejus – 2019 ir 2020 – metus. Renginį tiesiogiai transliuos LRT.

LKC inf.

LRT plius eteryje – restauruotos lietuvių kino klasikos „Gyvieji didvyriai“ premjera

Gruodžio 12-osios vakarą, šeštadienį, Lietuvos kino centras bendradarbiaudamas su LRT kviečia į premjerą – pirmą kartą viešai bus pristatytas restauruotas filmas „Gyvieji didvyriai“ (rež. Arūnas Žebriūnas, Balys Bratkauskas, Vytautas Žalakevičius, Marijonas Giedrys, 1959). Keturių novelių filmas bus rodomas LRT PLIUS eteryje bei prieinamas LRT.lt mediatekoje.

„Gyvieji didvyriai“
„Gyvieji didvyriai“
LKC inf.

Įveikusios visus pandemijos iššūkius, Kijeve prasideda antrosios lietuviško kino dienos

Šiandien Kijeve prasideda lietuviško kino dienos Ukrainoje. Gruodžio 10–13 d. bus parodyti penki lietuviški filmai: nuo šiuolaikinės dokumentikos iki kino klasikos.

 

Tai jau antrosios lietuviško kino dienos Kijeve. Iniciatyva ukrainiečiams pristatyti Lietuvos kino kūrėjų filmus gimė 2019 m. pavasarį. Šiemet ukrainiečiai turės galimybė pamatyti Algimanto Puipos dramą „Kita tylos pusė“ (2019) ir Ernesto Jankausko vaidybinį filmą „Čia buvo Saša“ (2019). Kijeve taip pat bus pristatyti du dokumentiniai filmai: Andriaus Lekavičiaus „Spec. Žvėrynas“ (2018) ir Vytauto Puidoko „El Padre Medico“ (2019). Kaip ir pernai, Kijevo žiūrovai kviečiami pažinti lietuvių kino klasiką – bus parodyta 1restauruota 988-ųjų Raimondo Banionio vaidybinė drama „Neatmenu tavo veido“.

Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“
Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“
  PUSLAPIS IŠ 25  >>> Archyvas