7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Paaiškėjo, kokie filmai labiausiai patiko festivalio „Baltijos banga“ žiūrovams

LKS inf.
Nr. 27 (1306), 2019-09-06
Kronika
Kadras iš filmo „Rūgštus miškas“
Kadras iš filmo „Rūgštus miškas“

Baigėsi tradicinis, jau vienuoliktą kartą surengtas Neringoje tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino sklaidai. Rugpjūčio 25–29 d. festivalyje buvo parodyti 26 vaidybiniai ir dokumentiniai filmai iš trijų Baltijos valstybių; įvyko dviejų trumpametražių filmų premjeros – Elenos Kairytės dokumentinio filmo ‚Mudu abudu“ ir Gabrielės Urbonaitės vaidybinio „Paskutinis skambutis“.

 

Dešimtmetį festivalis vyko Nidoje, o šįmet dėl „Agilos“ centro pastato uždarymo pirmą kartą surengtas Juodkrantėje, pora seansų įvyko Nidoje, Bendruomenės namuose.„Mūsų festivalis kamerinis, tad Juodkrantės aplinka jam labai tiko. Džiaugiamės, kad čia buvome gerai sutikti, su festivalio svečiais iš Latvijos, Estijos galėjome dalintis informacija apie naujus projektus, įspūdžiais apie bendrus kūrybinius darbus, kurių vis daugėja. Ateityje stengsimės pratęsti „Baltijos bangos“ festivalio tradicijas ir Nidoje, ir Juodkrantėje“, – sako Lietuvos kinematografininkų sąjungos direktorė, prodiuserė Ieva Norvilienė.   

 

Jau antrą vasarą šio festivalio žiūrovai buvo kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius filmus. Šįmet daugiausia balsų surinko ir Neringos savivaldybės įsteigtą „Vėtrungės“ apdovanojimą pelnė režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“. Režisierės dėmesio centre – apžvalgos aikštelė Juodkrantės kormoranų perimvietėje, į kurią žmonės plūsta stebėti mirusį mišką, o juos stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Filmo premjera įvyko Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje, autorė apdovanota „First Feature Swatch Art Peace Hotel Award“; tarptautinime „Zinebi“ filmų festivalyje Ispanijoje filmas pelnė didįjį prizą už ilgametražį debiutą. „Rūgštus miškas“ rodytas tarptautiniuose kino festivaliuose Italijoje, Islandijoje, Graikijoje, Čekijoje, Latvijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Estijoje įvairiose JAV valstijose, Australijoje ir kt.

 

Du Kinematografininkų sąjungos diplomai ir prizai atiteko taip pat daug žiūrovų balsų surinkusiems filmams – Marijos Kavtaradzės filmui „Išgyventi vasarą“ ir rugsėjo 13 d. kelionę kino teatruose pradėsiančiam naujam dokumentiniam režisierės Aistės Žegulytės filmui „Animus animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“.

 

Apdovanojimai režisierėms bus įteikti Vilniuje, per Kinematografininkų sąjungos Kino klubo atidarymą rugsėjo viduryje, prasidedant filmų ciklui „Baltijos bangos atgarsiai“. Ciklą pradės daug susidomėjimo ir komplimentų šiųmetiniame festivalyje sulaukusi poetinės dokumentikos klasikos programa „Mažieji šedevrai“.

 

Festivalio organizatoriai – Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Turizmo ir informacijos centras „Agila“; pagrindiniai festivalio rėmėjai – Lietuvos kino centras, Lietuvos kultūros taryba, AVAKA, Neringos savivaldybė, Liudviko Rėzos kultūros centras, „Švyturys“, „Rokiškio sūris“, Juodkrantės poilsio namai „Ąžuolynas“.

Žymos:
LKS inf.,
Kadras iš filmo „Rūgštus miškas“
Kadras iš filmo „Rūgštus miškas“