7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Prasideda 72-asis Kanų kino festivalis

LKC inf.
Nr. 20 (1299), 2019-05-17
Kronika
Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“

Šiandien Kanuose prasideda 72-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir mugė „Marché du Film“. Šie metai Lietuvos kūrėjams buvo sėkmingi – programoje vėl pasirodys lietuviški vardai. Mugėje Lietuva pažindins su šalies perspektyvomis, į mugę šiemet išsiruošė per šešiasdešimt kino profesionalų.

 

Gegužės 14–25 d. vyksiančiame festivalyje Lietuvos vardas skambės net tris kartus: konkursinėje programoje „Kritikų savaitė“ įvyks debiutinio trumpametražio Vytauto Katkaus kūrinio „Kolektyviniai sodai“ premjera. Tai pirmas lietuvių filmas patekęs į šią programą. Į programos „Dvi režisierių savaitės“ konkursą pateko bendros Latvijos, Lietuvos, Belgijos, Prancūzijos gamybos vaidybinis filmas „Olegas“ (rež. Juris Kursietis), kuriame  pagrindinį vaidmenį sukūrė Valentinas Novopolskis. Kanų festivalio trumpametražių filmų mugės „Short Film Corner“ atranką įveikė ir bus rodomas Lauros Tamošiūnaitės-Šakalienės filmas „Laimei einant, užmigęs buvau“.

 

„Marché du Film“ šiemet dirbs daugiau nei pusšimtis lietuvių. Lietuvos paviljonas lankytojus pasitiks šūkiu „Challange Accepted“ ir kvies susipažinti su svarbiausiomis kino naujienomis, pristatys palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje bei pastarųjų metų rezultatus. Kino centras su Lenkijos kino institutu ir Čekijos kino fondu rengs tinklaveikos renginius kino gamybai tarp Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos skatinti.

 

Baltijos šalių nacionalinių kino institucijų vadovai atnaujins trišalę bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatoma ir toliau skatinti bendrą lietuviškų, latviškų ir estiškų filmų gamybą, skirti dėmesio nacionalinių filmų platinimui kaimyninėse šalyse, bendradarbiauti Europos audiovizualinės politikos srityje.

 

Lietuvos stende interesantai galės gauti išsamią informaciją bei konsultacijas apie iššūkiams pasirengusios Lietuvos sąlygas kino rinkoms: ir filmavimo, ir gamybos. Taip pat galės susipažinti su pelno mokesčio lengvatos teikiamais privalumais. Palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje šalies ir užsienio filmų gamintojams sudaranti lengvata šiemet buvo padidinta iki 30% ir suteikia dar daugiau galimybių kurti Lietuvoje.

 

Paviljone bus galima susipažinti su naujausiais bei dar kuriamais lietuviškais filmais – viso net 113 projektų. Jie bus pristatomi šiais metais Lietuvos kino centro išleistuose leidiniuose „Lietuviški vaidybiniai filmai 2018-2019“, „Lietuviški dokumentiniai filmai 2018-2019“ ir „Lietuviška animacija ir VR filmai 2015-2019“. Skaitmenines šių leidinių versijas galima rasti ir internete.

 

Lietuvos ir jos talentų pristatymą Kanų kino festivalyje ir mugėje finansuoja Lietuvos kino centras.

Žymos:
LKC inf.,
Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo „Kolektyviniai sodai“