7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Vilniaus dailės akademija paminėjo 225-ąjį jubiliejų

VDA inf.
Nr. 40 (1277), 2018-12-07
Kronika
Ingridai Korsakaitei teikiamas garbės daktaro diplomas
Ingridai Korsakaitei teikiamas garbės daktaro diplomas

Katu su  studentais, alumnais, garbingais svečiais ir pasveikinta Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės,  Aukščiausiosios Lietuvos tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininko profesoriaus Vytauto Landsbergio, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus ir Universitetų rektorių, Vilniaus dailės akademija paminėjo 225-ąjį jubiliejų.


„Prieš 225 metus paskutiniojo Lietuvos ir Lenkijos Karaliaus, didelio menų globėjo, Stanislovo Augusto Poniatovskio mecenatystės ir kryptingos Edukacinės komisijos veiklos dėka, XVII ir XIX amžių sandūroje susiformavo Vilniaus meno mokykla, sujungusi vaizduojamuosius menus – piešimą, tapybą, grafiką ir skulptūrą su taikomaisiais menais – architektūra ir meno istorijos dėstymu. Ši sėkminga jungtis tebėra svarbiausias mūsų mokyklos bruožas ir stiprybė, pastaruosius du dešimtmečius lemianti mūsų Akademijos prestižą tarp Europos meno mokyklų“, –  renginio metu apie VDA istoriją ir tarptautinę institucijos reikšmę kalbėjo VDA rektorius Audrius Klimas.
Jam netiesiogiai antrino ir VDA bendruomenei sveikinimą atsiuntusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Nuo pat ištakų VDA istoriją  kūrė daug iškilių asmenybių, meno ir kultūros žmonių. Ši sukaktis pagerbia neišmatuojamai didelį jų įnašą valstybei ir kartu kreipia žvilgsnį į ateitį – ir toliau išlaikyti akademiją kaip laisvą ir kūrybiškai tobulėti įkvepiančią erdvę, kaip lyderę tarp aukštųjų dailės mokyklų Baltijos šalyse“, – sveikinime rašė valstybės vadovė.


Iškilmingame Senato posėdyje, suteikdama VDA garbės daktaro vardą, Akademija pagerbė vieną iš šiuolaikinės Lietuvos dailės istorijos mokyklos pradininkių dr. Ingridą Korsakaitę ir įžymųjį avangardinio kino kūrėją Joną Meką. Garsiajam išeivijos lietuviui skirtas garbės daktaro regalijas atsiėmė ir sveikinimo žodį tarė geras jo bičiulis profesorius Vytautas Landsbergis.


Dėkodama posėdžio svečiams, trumpą žodį tarė pati I. Korsakaitė, o J. Meko sveikinimą VDA bendruomenei, ir menininkams apskritai, susirinkusieji išvydo TV ekrane. „Pirmiausiai, sveikinu Jus visus iš šalto Bruklino. Visi Jūs esate ateityje ir didžiausias darbas yra dirbti su savimi. Menininkas turi būti “instrumentu“, kuris kauptų visa tai kas kuriama, kas paliekama ateities kartoms, kad visa žmonija eitų į priekį. Tai ir yra sunkiausias darbas, o ne tai kas mokoma akademijose, institucijose. Mes turime iš praeities pasiimti viską, kas padaryta. Ačiū, kad mane pakvietėte. Jaučiuosi labai pagerbtas tuo. Ir dar kartą – linkėjimai iš šalto Bruklino“, – paties filmuotame vaizdo įraše kalbėjo J. Mekas.  


Minėdama jubiliejų, VDA dar kartą pateisino vienus gabiausių ir talentingiausių šiuolaikinės dailės, architektūros, dizaino kūrėjus ir menotyrininkus ugdančios aukštosios meno mokyklos vardą. Išskirtiniu šventės akcentu tapusioje VDA Alumnų konferencijoje savo sėkmės istorijomis pasidalino viena skaitomiausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų, meno istorikė Kristina Sabaliauskaitė, vienas nuosekliausių ir labiausiai tarptautinėje šiuolaikinio meno scenoje pripažintų Lietuvos menininkų Deimantas Narkevičius, Masačiusetso Technologijos Instituto profesorius Gediminas Urbonas, Seimo narys, kultūros filosofas Arūnas Gelūnas.

 
Jubiliejinę šventę papuošė tarsi protestu prieš pompastišką gimtadienių šventimą virtęs studentų performansas, grupių „Pilnatys“ ir „Garbanotas“ koncertai.
 

Žymos:
VDA inf.,
Ingridai Korsakaitei teikiamas garbės daktaro diplomas
Ingridai Korsakaitei teikiamas garbės daktaro diplomas