7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„Jaunojo Europos teatro“ konkursą laimėjo LMTA bakalaurai

LMTA inf.
Nr. 26 (1263), 2018-06-29
Kronika
Petras Šimonis, Eglė Švedkauskaitė, Kamilė Galkutė
Petras Šimonis, Eglė Švedkauskaitė, Kamilė Galkutė

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bakalaurų komanda ką tik vykusiame Spoleto (Italija) festivalio konkurse „Young European Theatre“ laimėjo I vietą. 

 

Birželio 29–liepos 3 d. Spoleto mieste (Italija) vyko konkursas „Jaunas Europos teatras“ (Young European Theatre), kuriame ką tik bakalauro studijas baigusių LMTA studentų spektaklis „I dreamt that somebody called me darling“ pagal Haroldo Pinterio pjesę „Iš pelenų į pelenus“ pelnė I vietą.

 

Spektaklio režisierė Eglė Švedkauskaitė ir aktoriai Kamilė Galkutė bei Petras Šimonis buvo apdovanoti už „režisūros skaidrumą ir aktorinę meistrystę“, pasak konkurso komisijos pirmininkės Monicos Vanucchi.

 

Inspiruoti Haroldo Pinterio pjesės, lietuviai sukūrė sapniškoje atmosferoje panardintą spektaklį, tiriantį vyro ir žmonos santykius per eksperimentuojančio gydytojo ir pacientės paralelę.

 

Spolete jau 61-erius metus vykstantis festivalis „Festival dei Due Mondi“ sutraukia teatro mylėtojus iš visos Europos, o šeštą kartą jo metu organizuojamas konkursas „Jaunas Europos teatras“ kviečia atvykti studentus pristatyti savo darbus.

 

Konkursą organizuoja Nacionalinė Silvio d’Amico teatro akademija Romoje, kuri yra Europos teatro mokyklų ir akademijų sąjungos narė. Šiemet konkurse norintys dalyvauti studentai savo spektakliui privalėjo pasirinkti britų dramaturgo Haroldo Pinterio pjesę, taip pažymint dešimtmetį po garsaus menininko mirties.

Žymos:
LMTA inf.,
Petras Šimonis, Eglė Švedkauskaitė, Kamilė Galkutė
Petras Šimonis, Eglė Švedkauskaitė, Kamilė Galkutė