7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Choro „Pro musica“ koncertas Jerevane

 

Rengėjų inf.
Nr. 26 (1040), 2013-06-28
Kronika

Artėjant Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžiai, vis daugiau renginių vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Birželio 25 d. 19 val. Jerevane, žymiojoje Komitaso salėje, Lietuvos Respublikos ambasada Armėnijoje surengs koncertą, skirtą Lietuvos pirmininkavimo ES pradžiai pažymėti. Koncerte dalyvaus Vilniaus universiteto choras „Pro musica“, vargonininkas Vidas Pinkevičius ir fleitininkas Giedrius Gelgotas. Koncerto programa skiriama didžiajam lietuvių klasikui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui.

 

„Čiurlionis – vienas iš geriausiai lietuvio dvasią supratusių ir ją išjautusių lietuvių menininkų, jo muzikiniai kūriniai – lietuvių profesionaliosios muzikos aukso fondas, kurio bent dalelę tokia svarbia šaliai proga norisi pristatyti užsienyje“, – sako choro „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

 

Su žymiojo menininko muzikine kūryba atlikėjai klausytojus supažindins tradiciniu ir netradiciniu rakursu. Skambės jo vargoniniai kūrinai, chorinės sakralinės giesmės bei harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, kuriomis taip žavėjosi didysis klasikas.

 

Nemažą programos dalį sudarys Čiurlionio kūrinių motyvais sukurtos šiuolaikinės kompozicijos – Vido Pinkevičiaus vargoninės improvizacijos, Donato Zakaro Čiurlionio tekstais parašyta šiuolaikinė kompozicija mišriam chorui „Laiškai Sofijai“.

 

Chorinį bei vargoninį repertuarą papildys Čiurlionio kūrinių transkripcijos fleitai ir baritonui. Taip bus suteikta nauja galimybė išryškinti skirtingus kūrinių atspalvius, atskleisti naujas fortepijoninių kūrėjo opusų atlikimo galimybes.

 

Vargoninių improvizacijų Čiurlionio temomis autorius Vidas Pinkevičius yra Vilniaus universiteto vargonininkas bei VU vargonų studijos „Unda maris“ įkūrėjas ir vadovas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir aktyvus vargonų muzikos populiarintojas.

 

Pasaulinės fleitos legendos Williamo Bennetto mokinys fleitininkas Giedrius Gelgotas, studijavęs Londono karališkoje muzikos akademijoje ir Vienos muzikos ir atlikimo menų universitete, dirbęs Kairo operos teatre ir Barselonos filharmonijoje, šiuo metu yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fleitų grupės koncertmeisteris.

 

Koncerte chorinę Čiurlionio kūrybą pristatysiantis VU choras „Pro musica“ dažnai kviečiamas atstovauti Lietuvai svarbiuose tarptautiniuose renginiuose. 2009 m. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penktųjų metinių ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga kolektyvas kartu su prof. V. Landsbergiu Briuselio karališkoje konservatorijoje surengė Čiurlionio kūrybai skirtą koncertą.

 

„Pro musica“ pateiktas originalus meninis projektas „Lietuvos klasikas M. K. Čiurlionis – tradicinis ir modernus“ buvo atrinktas Užsienio reikalų ministerijos pernai paskelbtame konkurse ir įtrauktas į Lietuvos kultūrą šalies diplomatinėse atstovybėse Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu 2013 m. rekomenduojamų pristatyti renginių sąrašą.

 

Choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Kolektyvas koncertavo daugelyje Europos valstybių, taip pat Meksikoje, Kuboje, JAV, Brazilijoje, Kazachstane ir kitose šalyse. Pernai gegužės mėn. Balstogės (Lenkija) filharmonijoje vykusiame Hajnowkos stačiatikių muzikos konkurse iškovojo pirmąją vietą.