7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje diskusijų ciklas „Dialogų cechas“

 

LMTA inf.
Nr. 7 (1021), 2013-02-15
Kronika

 Vasario 11 d. 19 val. prasidės dar vienas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) 80-mečiui skirtų renginių ciklas „Dialogų cechas“. Visus metus vyksiančių diskusijų tikslas – atverti Akademiją visuomenei, kelti aktualius klausimus, provokuoti įvairių meno sričių atstovų minčių sankryžas, susumuoti LMTA praeitį, apčiuopti dabartį ir įžvelgti ateities perspektyvas.

 

„Dialogų cechas“ pristatys naują LMTA erdvę – Teatro cechą (Kosciuškos g. 10). Ten, kur kadaise buvo Sluškų rūmuose įsikūrusios profesinės mokyklos metalo cechas, įrenginėjama kamerinė, bet šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti teatro salė, kur būsimi aktoriai ir režisieriai galės išbandyti savo jėgas prieš eidami į profesionaliuosius teatrus.

 

Pirmosios diskusijos tema – „80 LMTA metų. Ar tai daug?“. Diskusijoje, kurios užduotis – įvardyti Akademijos, kaip menų universiteto, dabarties problematiką, dalyvauja: LMTA rektorius Zbignevas Ibelhauptas, Eugenijus Stumbrys (septynerius metus SKVC vadovavęs fizikos mokslų daktaras, šiuo metu dirbantis Lietuvos mokslo tarybos Mokslo programų skyriaus vedėju), LMTA rektoratas, įvairių padalinių atstovai. Diskusiją moderuos teatro kritikas Vaidas Jauniškis.

 

„Dialogų cechas“ – vieta, kur susitiks muzikai ir teatralai, kino kūrėjai ir šokėjai, praktikai ir teoretikai, profesoriai ir studentai, Akademija ir tai, kas yra už jos durų. Diskusijų rengėjai sieks, kad dialogas taptų galimybe pasakyti tai, ko nepavyksta ištarti per paskaitas, konferencijas, posėdžius ar egzaminus. Pokalbio, forumo, diskusijos forma yra gyviausias būdas pasidalyti patirtimi skirtingoms kartoms, kelti ir spręsti esamojo laiko problemas ir kurti būsimojo laiko strategijas.

 

Svarbus „Dialogų cecho“ tikslas – pakviesti dialogui neretai autonomiškai veikiančias LMTA muzikų ir teatralų, šokėjų ir kino kūrėjų bendruomenes, diskutuojant vienytis į bendrą esamų ir būsimų Lietuvos menininkų cechą.

 

2013 metų pirmąjį pusmetį „Dialogų cechas“ pristatys šešias diskusijas. „Dialogų cecho“ susitikimai vyks pirmadieniais 19 val. Visos diskusijos bus filmuojamos ir dedamos į interneto svetainę www.lmta.lt.

Kovo 4-osios tema: „Muzika ir teatras: sankirtos ir sutapimai“ (moderatorė – muzikologė Judita Žukienė), kovo 25 d. vyks diskusija „Kūrėjas/vadybininkas: kultūros rinkos blogybė ar išsigelbėjimas? (moderatorius – operos dainininkas Jonas Sakalauskas), balandžio 15 d. potencialiems LMTA studentams bus pristatomos Akademijos galimybės diskusijoje „LTMA Lietuvoje. Kodėl verta studijuoti čia?“ (moderatorė – muzikologė Vida Umbrasienė), gegužės 6 d. vyks teorijos ir praktikos jungčių paieškos (moderatorė – teatrologė Vlada Kalpokaitė), gegužės 27 d. „Dialogų cechas“ kalbės apie „LMA Europoje ir pasaulyje“ (moderuos teatrologė Elona Bajorinienė).