7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Bus teikiama Skirmanto Valiulio premija

Vilniaus rotušėje pirmą kartą 

Rengėjų inf.
Nr. 44 (1012), 2012-12-07
Kronika
Algimantas Aleksandravičius, Nida. 1997 m.
Algimantas Aleksandravičius, Nida. 1997 m.

 Vilnius – 2012 gruodžio 6 d., – Lietuvos fotomenininkų sąjungos iniciatyva 2012 m. gruodžio 13 d. Vilniaus rotušėje pirmą kartą įvyks garsaus kritiko Skirmanto Valiulio premijos teikimas.  Premija bus teikiama kasmetiniame Lietuvos fotomenininkų sąjungos renginyje, sukviesiančiame šalies kultūros ir meno, verslo ir politikos žmones, fotografus ir fotografijos mylėtojus.

 
Kartu su naujų leidinių ir parodų pristatymais pirmą kartą bus įteikta ir šiais metais Lietuvos fotomenininkų sąjungos įsteigta Skirmanto Valiulio premija. Sąjungos pirmininkas Jonas Staselis džiaugiasi, kad premija jau turi mecenatą, kuris pasiryžęs prisidėti prie šios idėjos gyvavimo ne vienerius metus.
 
Premija įsteigta žinomam fotografijos ir kino bei televizijos kritikui Skirmantui Valiuliui atminti ir jo bendražygiams bei sekėjams įvertinti ir paskatinti. Premija skiriama už reikšmingiausius ir profesionaliausius fotografijos istorijos tyrinėjimus ir publikacijas, kritikos darbus, kuratorinius projektus, fotografijos leidinių sudarymą, įvairiapusę fotografijos sklaidą ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje per praėjusius metus arba už viso gyvenimo darbus.
 
Šios premijos mecenate tapo bendrovė „Eika“, nusprendusi prisidėti prie meno sklaidos ir žmonių, skiriančių savo kūrybą ir gyvenimą fotografijai, įvertinimo. Bendrovės generalinis direktorius Robertas Dargis tapimą šios premijos mecenatu įvardija kaip „Privilegiją prisidėti prie didžių kūrėjų įamžinimo ir paskatinti reikšmingus darbus tęsiančius žmones“. 
 
Kasmetiniame renginyje taip pat bus pristatyti šių metų leidiniai ir parodos. Bus įteiktos ir tradicinės Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos. Renginio lankytojus į fotografinę aplinką įtrauks paroda, parengta pagal šių metų metraščio „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien’12“, kurio sudarytojas Nacionalinės premijos laureatas Algimantas Aleksandravičius, fotografijas.
 
Šis renginys kartu yra ir Lietuvos fotomėgėjų sąjungos įkūrimo 80-mečio, kuris bus  minimas 2013 m. sausio 15 d., įžanga. Lietuvos fotomenininkų sąjunga yra kūrybinė sąjunga, tęsianti 1933 m. įkurtos Lietuvos fotomėgėjų sąjungos kūrybinę ir visuomeninę veiklą. Tikime, kad nuo pat pirmųjų meninių fotografijų, sukurtų Lietuvoje, geriausi šalies fotografijos meno kūriniai bus verti išlikti ateities kartoms ir atras tinkamą vietą Lietuvos kultūros ir meno istorijoje.
 
 
Daugiau informacijos:
Jonas Staselis
Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas
+370 699 21 807; +37062066595
j.staselis@gmail.com
 
Algimantas Aleksandravičius, Nida. 1997 m.
Algimantas Aleksandravičius, Nida. 1997 m.