7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Tapk „jaunuoju programeriu“ ir atrink filmus „Kino pavasariui“

„Meno avilio“ inf.
Nr. 33 (1312), 2019-10-18
Kronika

Koks kinas domina Y ir Z kartų sandūros atstovus? Geriausiai į šį klausimą gali atsakyti jie patys. Praėjusį pavasarį medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ tarptautinis projektas „Moving Cinema“, bendradarbiaujant su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“, pirmą kartą pristatė „Jaunųjų programerių“ filmų rinkinį. Žiūrėdami filmus ir diskutuodami tarpusavyje, aštuoni  jaunuoliai kartu su „Kino pavasario“ atstovais iš pasiūlytų filmų atrinko tuos, kurie kalbėjo jiems artima stilistika ir aktualiomis temomis.

 

Šiemet jaunimas vėl kviečiamas prisidėti prie 2020-ųjų „Kino pavasario“ programos. 15–18 metų jaunuoliai vėl turi galimybę dalyvauti jaunųjų kino programos sudarytojų atrankoje. Tai unikali galimybė prisidėti prie didžiauslio kino festivalio Lietuvoje programos sudarymo, susipažinti su savo bendraminčiais, kino industrijos profesionalais bei įgyti patirties.

 

Nuo lapkričio vidurio iki kovo pabaigos atrinktieji bendraus su „Kino pavasario“ programos sudarytojais Mante Valiūnaite, Aiste Račaityte, Gediminu Kukta ir Dovile Raustyte, kartu analizuos filmus, diskutuos apie jų sukūrimo kontekstą. Susitikimai numatomi Vilniuje, 3–4 kartus per mėnesį, jų laikas bus derinamas. Atrinktų filmų rinkinys bus parodytas Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ 2020 m. programoje.

 

Motyvacinių „Jaunųjų programerių“ laiškų (apie 300–400 žodžių) arba motyvacinio video (iki 3 min. trukmės) iki š.m. lapkričio 5 d. laukiame el. paštu: ausra@kinopavasaris.lt.

 

„Moving Cinema“ tikslai: ugdyti jaunų žmonių atvirumą ir atidumą pasauliui, supažindinti juos su kino kūrimo bei vertinimo procesu ir pasiūlyti jį kaip vieną iš asmens saviraiškos bei santykio su aplinka plėtojimo būdų, kurti naujas kino edukacijos metodologijas ir sudominti jaunimą europiniu kinu.