7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LMIC inf.

LMIC inf.

Jonas Jurkūnas – kompozitorius, užmetęs daug meškerių

Lietuvos muzikos informacijos centras išleido kompozitoriaus Jono Jurkūno kūrinį „Audiodoodle #3“. Jo natas redagavo veržlus belgų ansamblis „Khaldei Trio“, prieš porą metų atlikęs kūrinio premjerą. Pasirodžiusio leidinio proga muzikologė Sigita Ilgauskaitė kalbino kompozitorių apie kūrybą, žaidimą, kaitavimą, rožių auginimą, šuns vedžiojimą ir ką tik nori.

Jonas Jurkūnas. D. Matvejevo nuotr.
Jonas Jurkūnas. D. Matvejevo nuotr.
LMIC inf.

„Aš, kitas aš ir muzika“ – kompozitorių alter ego grojaraštis

Lietuvos muzikos informacijos centras pristato kompozitorių alter ego grojaraštį interneto platformoje „mic.lt“. Jis skirtas atkreipti dėmesį į Lietuvoje vis labiau ryškėjančią tendenciją, kai akademinį išsilavinimą įgiję ar jo tebesiekiantys kompozitoriai, tęsdami šios krypties kūrybą, kartu yra aktyvūs kitų žanrų scenose. Pavyzdžiui, roko, metalo, džiazo, klubinės elektronikos, alternatyvios popmuzikos, fusion, world ir kitose.

LMIC inf.

„Žiogo istorijos“ – koncertas visai šeimai

Pernai Lietuvos muzikos informacijos centras kartu su smuiko mokytoja Loreta Pugačiukiene išleido natas mažiesiems smuikininkams „Žiogo istorijos“, kurios gali nuvyti „tinginį“ ir įkvėpti „stropulį“. Dvylika šviežiai sukurtų Lietuvos kompozitorių pjesių skambės ir koncerte, kur vaikai vaikams atliks Vidmanto Bartulio, Algirdo Klovos, Egidijos Medekšaitės, Alberto Navicko, Kristinos Vasiliauskaitės ir Rūtos Vitkauskaitės sukurtą muziką.

Jaunoji „Žiogo istorijų“ atlikėja. LMIC nuotr.
Jaunoji „Žiogo istorijų“ atlikėja. LMIC nuotr.
LMIC inf.

Broniaus Kutavičiaus muzika – įvairių medijų formatuose

Lietuvos muzikos informacijos centras išleido gyvos kultūros legendos, kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus oratorijų „Paskutinės pagonių apeigos“ ir „Iš jotvingių akmens“ rinkinį: kolekcinius grafinių partitūrų leidinius bei vinilinę plokštelę su naujai padarytais kamerinio choro „Aidija“ įrašais. Greta jų pasirodė ir videomenininko Rimo Sakalausko sukurtas muzikinis vaizdo klipas, įkvėptas „Paskutinių pagonių apeigų“ gausmo, kosmiškumo ir apokaliptinės nuojautos.

Bronius Kutavičius
Bronius Kutavičius
Videoklipo stopkadras
Videoklipo stopkadras
LMIC inf.

Malonu, kai legalu: žinomi muzikai kviečia natas pirkti, o ne kopijuoti

Lietuvos muzikos informacijos centras pristato vaizdo klipą ir skelbia socialinę kampaniją „Malonu, kai legalu“, kviečiančią visus muzikuojančius keisti nusistovėjusius įpročius ir įsigyti natas legaliai.

 

Kampanijos „Malonu, kai legalu“ vaizdo klipe nusifilmavo kompozitorė Onutė Narbutaitė ir pianistas Petras Geniušas. Lietuvai ir pasauliui puikiai pažįstami kūrėjai skatina visus grojančius – ir profesionalius, ir pradedančius muzikantus – susimąstyti apie neteisėtu būdu gautų natų naudojimo pasekmes, kurti tvirtą ir pozityvų ryšį su kūrinio autoriumi, įsigyjant natas legaliai.

T. Tereko nuotr.
T. Tereko nuotr.
LMIC inf.

Lietuvos klasikos serijoje – Naujalio ir Balsio natų leidiniai

Lietuvos muzikos informacijos centras palydi metus išleisdamas dviejų mūsų muzikos klasikų – Eduardo Balsio ir Juozo Naujalio – natų leidinius. Tokiu būdu simboliškai apibendrinamos 2019-aisiais minėtos šių kompozitorių sukaktys.

Rengėjų inf., LMIC inf.

Laureatė prie mikrofono

Vasario 6 d. Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ vyks koncertas „Penktame aukšte“, kuriame skambės Zitos Bružaitės dainos. Tai išskirtinė galimybė išgirsti pačios kompozitorės gyvai atliekamas savo dainas. Koncerte taip pat dalyvaus dainininkė Vytautė Pupšytė ir instrumentinis ansamblis – Kęstutis Pavalkis (klavišiniai), Eglė Janauskaitė (fleita), Chris Ruebens (gitara), Denis Murašov (kontrabosas), Gediminas Augustaitis (perkusija). Vakaro programą pristatys ir kompozitorę kalbins muzikos kritikė, renginių ir radijo laidų vedėja Rasa Murauskaitė.

Zita Bružaitė. L. Paškevičiaus nuotr.
Zita Bružaitė. L. Paškevičiaus nuotr.
Natų leidinys ir CD. LMIC nuotr.
Natų leidinys ir CD. LMIC nuotr.
„Penktame aukšte“ natų leidinys ir CD. LMIC nuotr.
„Penktame aukšte“ natų leidinys ir CD. LMIC nuotr.
Vytautė Pupšytė. R. Šeškaičio nuotr.
Vytautė Pupšytė. R. Šeškaičio nuotr.
LMIC inf.

Lietuvos muzika „Deutsche Grammophon“ kataloge

Sausio 19 d., sekmadienį, 18 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyks neeilinio muzikos albumo pristatymas, susijęs su Lietuvos muzikos informacijos centro, Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir ilgiausiai veikiančios, iki šiol prestižą išlaikiusios įrašų kompanijos „Deutsche Grammophon“ tarptautine įrašų koprodukcija. Stiprų pagrindą įgyvendinti šį sumanymą suteikė Lietuvos kultūros tarybos finansavimas.

LMIC inf.

Daugiau nebereikės kopijuoti: pirmoji Lietuvos kompozitorių natų parduotuvė

Lietuvos muzikos informacijos centras pristato pirmą šalyje išplėtotą Lietuvos kompozitorių natų internetinę parduotuvę „Music Lithuania“. Joje bus galima įsigyti daugiau kaip 2000 natų skaitmeniniu formatu, taip pat Lietuvos muzikos informacijos centro bei partnerių leidžiamus spausdintinius leidinius ir muzikos albumus.

LMIC inf.

Naujausiame žurnalo „Lithuanian Music Link“ numeryje – Lietuvos muzikos alternatyvos

Lietuvos muzikos informacijos centras ką tik išleido naujausią žurnalo „Lithuanian Music Link“ numerį, kurio viršelyje – „Kablys“, tapęs ne tik alternatyvios Vilniaus kultūros simboliu, bet ir postsovietiniame kontekste vykusių permainų ženklu. Daug apžvalginių žurnalo tekstų susiję su minėtomis nepriklausomos Lietuvos permainomis ir atsiradusiomis alternatyvomis, kurias patyrė ne tik įvairūs muzikos žanrai, bet ir visa jų ekosistema.

  PUSLAPIS IŠ 3  >>> Archyvas