7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Meno Forto inf.

Meno Forto inf.

„Meno Fortas“ metus baigia Vilniuje

 

 Šis ruduo Vilniaus Teatrui „Meno Fortas“ buvo išskirtinis intensyviomis gastrolėmis kaimyninėse šalyse.

 

Naujausias režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Jobo Knyga“ pagal Senojo Testamento tekstą dar rugsėjo mėnesį sėkmingai atstovavo Lietuvą Baltarusijos mieste Breste vykusiame festivalyje „Belaja Veža“.  Aktorius Remigijus Vilkaitis už Jobo vaidmenį buvo pripažintas geriausiu festivalio aktoriumi, o pats spektaklis įvertintas festivalio „Grand Prix“.
 
Lenkijos miestą Lodz visame pasaulyje išgarsino kino mokykla, kurioje savo laiku mokėsi tokie kino režisieriai kaip Andrzej Wajda, Roman Polanski. Aukščiausios meninės kokybės filmų išugdyti žiūrovai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti ir įvertinti abu pagal Dantes poemą E.Nekrošiaus sukurtus spektaklius – „Dieviškąją Komediją“ ir „Rojų“. Organizatorių teigimu dilogija tapo ryškiausiu „Naujosios Europos Klasikos“ festivalio akcentu.
 
Tradiciškai „Meno Fortas“ dalyvavo festivaliuose „Baltijskij Dom“ Sankt Peterburge ir „Stanislavskio Sezonas“ – Maskvoje. „Jobo Knygoje“ keliami žmogaus santykių su Dievu ir Šėtonu, sąžinės, atsakomybės klausimai, šiuo metu susiskaldžiusiai ir informacinės propagandos tebeskaldomai Rusijos visuomenei ir kultūrinei bendruomenei nuskambėjo ypatingai aktualiai ir skausmingai. Spektakliai buvo sutikti žiūrovų su šiltu dėmesiu ir giliu suvokimu, daugelį priversdami susimąstyti. 
 

„Rojus“ Lodzės scenoje
„Rojus“ Lodzės scenoje