7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Keistuolių teatro inf.

Keistuolių teatro inf.

30-metį netrukus švęsiantis Keistuolių teatras pradeda neįprastais garsais skambantį sezoną

Keistuolių teatras už kiek mažiau nei pusės metų – sausio 6-ąją – minės ypatingą trisdešimties metų sukaktį. Pirmasis privatus nepriklausomos Lietuvos teatras 31-ąjį veiklos sezoną pradeda nekantriai laukdamas pokyčių – kitąmet Vilniaus spaudos rūmuose įsikūrusios patalpos užvers duris rekonstrukcijai, po kurios žiūrovai bus kviečiami į moderniai atnaujintas Keistuolių erdves. Malonios laukimo nuotaikos nesulėtino kūrybinių procesų teatre, ir šį rudenį scenoje bus galima išvysti dvi premjeras bei naują muzikinį ciklą.

Keistuolių teatro inf.

Keistuolių teatras kviečia į pirmąją dienos kūrybiškumo stovyklą vaikams

Birželio 6-17 dienomis Keistuolių teatre rengiama pirmoji dienos kūrybiškumo stovykla 9-15 metų vaikams. Dešimties darbo dienų trukmės stovykla ne tik leis vaikams iš arti susipažinti su teatro užkulisiais: mokydami sceninio judesio, muzikos, šokio, dramaturgijos ir kitų teatrinių disciplinų profesionalūs ilgamečiai Keistuolių teatro aktoriai žadins vaikų kūrybiškumą, padės pažvelgti į save iš šalies, įgyti pasitikėjimo savimi  bei atrasti dar nepažintus sugebėjimus ir savybes.
Viena iš stovyklos vadovų ir organizatorių, aktorė Viola Klimčiauskaitė pastebi, jog vaikų nereikia mokyti – jie jau viską moka, juos reikia supažindinti su galimybėmis, kaip jie tas savo žinias galėtų pritaikyti. „Kiekvienas savo pirmą blyną turi iškepti pats, mes tik parodysime, kokie gali būti ingredientai ar priedai, bet juos teks išsirinkti pačiam klystant ir nusiviliant, bandant ir bandant iš naujo. O tam, kad tie bandymai ir nusivylimai nebūtų tokie skaudūs, esame mes – stovyklos vadovai, kažkada irgi buvę paaugliais ir svajoję tapti aktoriais ir režisieriais, muzikantais, scenografais, vadybininkais“ – mintimis apie stovyklą dalijasi aktorė.

 

Keistuolių teatro inf.

Keistuolių teatre premjera – „Moteris“

 

Keistuolių teatras kovo 5, 6 d. 19 val. pristato dar vieną šio sezono premjerą – vieno veiksmo tragikomediją „Moteris“, pagal šiuolaikinę vokiečių dramaturgo Rolando Schimmelpfennigo pjesę „Moteris iš praeities“.

 

Šis spektaklis – tai mistiškas pasakojimas apie moterį, kuri po daugybės metų ateina susigrąžinti savo pirmosios meilės (ne)svarbu kokiomis aplinkybėmis ir (ne)svarbu su kokiomis pasekmėmis. Įsivaizduokite, kad gyvenate brandžioje jau 23 metus trunkančioje santuokoje ir vieną dieną pasigirsta durų skambutis, o tarpduryje pasirodo jūsų pirmoji meilė, kuri staiga įsiveržia ir sujaukia jūsų gyvenimą. Įsiveržia, nes kadaise, dar būdamas jaunas, tu jai pažadėjai, kad mylėsi amžinai. Premjera „Moteris“ – apie tai, kaip toks durų skambutis gali iš esmės sujaukti ir pakeisti kiekvieno iš spektaklio veikėjų – Romi (akt. Aldona Vilutytė), Klaudijos (akt. Judita Urnikytė, Gelminė Glemžaitė), Frenko (akt. Dalius Skamarakas), Endžio (akt. Mantas Zemleckas) ir Tinos (akt. Eglė Grigaliūnaitė) gyvenimus. 

Aldona Vilutytė (Romi)
Aldona Vilutytė (Romi)
Keistuolių teatro inf.

Devyni trumpo metražo „Persikūnijimai“

 Premjera

 Keistuolių teatras pristatė dar vieną šio 27-ojo sezono premjerą suaugusiems, apie kurią paklausti Keistuolių teatro aktoriai, kaip susitarę ištaria: „tokios Keistuolių teatre dar tikrai nebuvo“. Tai pagal Vytauto V. Landsbergio šeštąją poezijos knygą pastatytas spektaklis „Persikūnijimai“.

 
Šis spektaklis kviečia žiūrovus tarsi į savotišką trumpametražių vaizduotės filmų seansą, lyg į savotišką sapnų mozaiką, kur žaidžiama su atmintimi, persikūnijant į įvairius personažus, keliaujant per atpažįstamus gyvenimus, siužetus, laikmečius, vietoves ir situacijas. Kiekviena istorija, kurią sapnuoja spektaklio kūrėjai, yra bendra mums visiems, tačiau galbūt ne visiems atpažįstama, kaip ne iš karto pažįstamas kitas žmogus ar žmogus pats sau. Spektaklyje labai svarbų vaidmenį vaidina audio garso takelis, kuris aktorių pagalba, kuriamas čia ir dabar spektaklio metu. 
 

Keistuolių teatro inf.

Atleisk jiems – jie (ne)žino, ką daro?

 Režisierės Eglės Kižaitės spektaklis Keistuolių teatre

 Keistuolių teatre itališka aistra ir renesanso laikų nuotaika. N-14 ženklu pažymėtas spektaklis „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“, pagal italų klasiko Giovanni Boccaccio kūrinį „Dekameronas“, pastatytas jaunos režisierės Eglės Kižaitės. Dar XIV a. parašytas kūrinys dėl savo nepadoraus turinio buvo uždraustas daugelyje pasaulio šalių. „Italijoje tuo metu vyko maras ir bažnyčios atstovai grūmojo pirštu ir sakė, kad taip yra dėl to, kad jūs – žmonės esate nuodėmingi ir tokia yra Dievo bausmė. O tuo metu gyvenęs rašytojas Giovanni Boccaccio surinko tam tikrą žmonių grupę ir jie užsidarė dvare ir visiškai nevaldomai, nuodėmingai gyveno, gėrė ir ištvirkavo, tačiau nei vienas iš jų nesusirgo ir neužsikrėtė, o tuo metu jis parašė garsųjį novelių rinkinį „Dekameronas.”, kurio motyvais ir pastatytas šis spektaklis“ – kūrinio kontekstą pasakoja vienas spektaklio aktorių Mantas Zemleckas. Tačiau spektaklio kūrėjai cituodami kūrinio autorių teigia, kad tyros sielos ir ne itin padorūs žodžiai negali suteršti. Spektaklis, kupinas ironijos ir šmaikštumo, kviečia pamiršti sielvartus ir atsiduoti Amūro malonėms bei pamąstyti ir atsakyti į keturis klausimus:  Kaip dėl meilės prarandama galva? Kaip Viešpaties soduose dingstama be žinios? Kas geriau, vyras statinėje ar statinė vyras? Ir kaip iš ožio padaryti žmogų? 

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.