7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VU inf.

VU inf.

Tarptautinė konferencija Vilniaus universitete kviečia į diskusiją apie kultūrą karo akivaizdoje

Lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Vilniaus universitetas (VU) kartu su Prancūzijos ambasada ir Prancūzų institutu organizuoja konferenciją „Culture and Imaginary Facing the War“. Dvi dienas beveik trisdešimt kultūros, mokslo ir žiniasklaidos ekspertų iš įvairių Europos šalių diskutuos apie karo poveikį idėjoms ir kultūrai, ką kultūra gali padaryti karo akivaizdoje, kaip žiniasklaida jį gali aprašyti.

VU inf.

Restauruoti Vilniaus universiteto fasadai – atidengti XVII a. saulės laikrodžiai ir renesansinės sieninės tapybos fragmentai

Pusantrų metų vykdyti Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų ir Istorijos bei Filologijos fakultetų fasadų ir kiemų tvarkybos darbai pateikė reikšmingų staigmenų ne tik VU bendruomenei, bet ir šalies mokslininkams bei istorikams. Darbų metu ant pastatų fasadų buvo atrasti renesanso laikotarpio sieninės tapybos fragmentai, saulės laikrodžiai, kurie yra ir svarbūs mokslo artefaktai, o  archeologinių tyrimų metu – statinių liekanos ir žmonių palaikai.

J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
J. Auškelio nuotr.
VU inf.

Renovuojant Vilniaus universitetą rasti mirusiųjų palaikai

Lygiai prieš metus, 2020 m. rudenį, renovuojant Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčios šiaurinę sieną, Konstantino Sirvydo kieme buvo rasta per 140 žmonių palaikų. VU Medicinos fakulteto mokslininkės dr. Justina Kozakaitė ir dokt. Rūta Brindzaitė atliko išsamų antropologinį tyrimą, kurio metu nustatė 96 individų lytį ir amžių, 15 jų buvo dar vaikai.

VU inf.

M. K. Sarbievijaus kieme atidengiama atminimo lenta poetui Marcelijui Martinaičiui

Spalio 29 d. (penktadienį) 15 val. Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas kviečia dalyvauti atidengiant atminimo lentą, skirtą poetui ir universiteto dėstytojui Marcelijui Martinaičiui.

Poetas Marcelijus Martinaitis. Evgenios Levin nuotr.
Poetas Marcelijus Martinaitis. Evgenios Levin nuotr.
VU inf.

VU kviečia į rektoriaus prof. Jono Kubiliaus gimimo šimtmečiui paminėti skirtą renginį

Šių metų liepos 27 d. ilgamečiam Vilniaus universiteto (VU) rektoriui, pasaulinio garso matematikui, akademikui prof. Jonui Kubiliui būtų suėję 100 metų. Šiai progai paminėti VU vyksta speciali renginių programa, vienas iš jų – spalio 1 d. VU Istorijos fakulteto organizuojama konferencija „Jono Kubiliaus universitetas (1958–1991)“.

VU inf.

Po karantino lankytojams atsiveria aukščiausia Vilniaus senamiesčio vieta – VU Šv. Jonų bažnyčios varpinė

Nuo birželio 29 d. Vilniaus universiteto (VU) muziejus kviečia sostinės gyventojus ir svečius apsilankyti žymiajame VU senamiesčio architektūriniame ansamblyje. Universiteto ansamblį tyrinėjantys taip pat galės pakilti ir į Šv. Jonų bažnyčios varpinę – aukščiausią Vilniaus senamiesčio pastatą (68 m).

VU inf.

VU Lietuvių kalbos katedrai – 80 metų – kviečia į šventinius renginius

Šiemet Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedra švenčia 80 metų veiklos sukaktį ir kviečia dalyvauti virtualiuose renginiuose: jubiliejui skirtos parodos atidaryme, kalbininko doc. Aldono Pupkio parengtos knygos „Prie lietuvių fonologijos mokyklos ištakų. Iš Alekso Girdenio laiškų“ ir dokumentinio filmo apie lietuvių kalbos katedrą „Gimtosios kalbos apkabinti“ pristatyme.

VU inf.

Vienintelis pasaulyje Europos mitinių būtybių žemėlapis dabar ir angliškai

Vadovaujami VU Chemijos ir geomokslų fakulteto prof. dr. Giedrės Beconytės, kartografijos magistrantūros studijų programos studentai sukūrė vienintelį pasaulyje Europos mitinių būtybių žemėlapį. Prieš kelis metus pasirodė lietuviška versija, o dabar ir anglų kalba.

Jame įtrauktos ir trumpai pristatytos 213 mitinių būtybių. Mitinė būtybė – tai konkrečios teritorijos tautosakoje minimas padaras, žmonių matytas kaip materialus žmogų, gyvūną ar įvairius gyvūnus primenantis pavidalas. Šiais laikais mitinės būtybės baigia išnykti, todėl žemėlapis gali būti vienintelė vieta, kur jas dar pamatysite. Sukaupti duomenys apima būtybių paplitimo geografiją, gyvenamąją aplinką, būdo bruožus.

Originalūs rankomis piešti paveikslėliai atspindi mitinių būtybių grupėms būdingą išvaizdą. Žemėlapis sudarytas panaudojant šiuolaikines geografinės informacijos technologijas, tačiau jo stilius primena senovinius žemėlapius. Pateikiami ir trumpi būtybių aprašai. Žemėlapio 2013 m. versiją tarptautinio mokslo žurnalo „Journal of Maps“ ekspertai išrinko geriausiu metų žemėlapiu.

Žemėlapio dydis - 62,5 x 83 cm, jį galima įsigyti Vilniaus universiteto leidykloje, o artimiausiu metu bus galimybė rasti ir parduotuvėje mapshop.lt. Leidinio kaina - apie 4 eurai.

(Parengta pagal technilogijos.lt)

Europos mitinių būtybių žemėlapis (angl. The Map of Mythical Creatures in Europe)
Europos mitinių būtybių žemėlapis (angl. The Map of Mythical Creatures in Europe)
Prof. dr. Giedrė Beconytė. E. Kurausko nuotr.
Prof. dr. Giedrė Beconytė. E. Kurausko nuotr.
  PUSLAPIS IŠ 2  >>> Archyvas