7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LTMKS

LTMKS

Dovilės Aleksaitės, Sabrinos Labis, Eri Qubo „Persvarstant peizažą“

Realybę konstruojame pasitelkdami begalę įvairių būdų, bet tuo pačiu išlaikydami dviejų svarbių sąvokų – gamta ir kultūra – opoziciją. Vis tik galima teigti, jog tai, ką vadiname gamta, taip pat yra sukonstruota sąvoka. Mūsų racionalus protas bei turimos technologijos leidžia permąstyti būdus, kuriais įtakojame ir formuojame „natūralų“ pasaulį ar aplinkos vaizdą – ar tai būtų savaime susiformavę paviršiai (kalnai, jūros), ar žmogaus sukurti elementai (kasdieniai objektai). Vietovaizdį suvokiame kaip tyrinėjimų lauką, keliantį įvairius klausimus: Kas yra natūralu? Kas yra sukonstruota? Kaip turėtų atrodyti gamta, jei ją įtakotų tokie principai, kaip funkcionalumas ir pragmatizmas? Kaip skaitmeninių kultūrų – Youtube, ASMR video – atsiradimas įtakoja jo vaizdą?                        
Projektų erdvėje „Sodų 4“ spalio mėnesį vykstančioje rezidencijoje pristatoma bendra trijų Berlyne susipažinusių menininkių – Dovilės Aleksaitės, Sabrinos Labis, Eri Qubo – kūryba. Bendru projektu „Persvarstant peizažą“ jos kvestionuoja dominuojantį požiūrį į objektus ir organizmus, bei į jų tarpusavio sąveiką.    

Dovilė Aleksaitė (*1983) yra menininkė iš Lietuvos, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Berlyne, kur ji taip pat studijuoja menus ir medijas Berlyno menų universitete. Jos kūryboje labai svarbus natūralių reiškinių ir žmonių sukurtų sistemų santykis. Aleksaitė kalba apie tokias opozicijas, kaip natūralus ir skaitmeninis, abstraktus ir realus, monotoniškas ir ekspresyvus, sąmoningas ir nesąmoningas. Menininkės darbai buvo rodyti Berlyno menų akademijoje, Haus der Kulturen der Welt, Berlyne, NYU German House Niujorke.

Sabrina Labis (*1990, Ciūrichas) yra šiuo metu Berlyne kurianti menininkė, ji studijavo vaizduojamąjį meną Liucerno menų ir dizaino universitete bei eksperimentinį kiną Berlyno menų universitete. Labis darbai buvo rodyti Liucerno meno muziejuje ir Videonalėje 16 meno muziejuje Bonoje. 2015–aisiais ji buvo apdovanota Liucerno menų asociacijos prizu.

Eri Qubo (*1991, Nara, Japonija) studijavo aliejinę tapybą Aalto universitete Helsinkyje ir Tama menų universitete Tokijuje bei šiuo metu studijuoja vaizduojamąjį meną Weissensee menų akademijoje Berlyne. Jos darbai kalba apie šiandieninę „realybės“ galimybę bei jos daugiasluoksniškumą.

Atidarymas 2017 m. spalio 5 d. 18 val.
Paroda veikia 2017 m. spalio 6–13 d.
Trečiadieniais – penktadieniais 15–19 val. arba susitarus tel. +37062689230
    
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, baras „Dėvėti“.  
    
Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
www.letmekoo.lt/sodu-4

 

LTMKS

Dėl viešo Nacionalinės kultūros ir meno premijos kandidato Artūro Railos šmeižto

Atsakymas į melagingą straipsnį dienraštyje „Respublika“

 

 

LR kultūros ministerijai

LR kultūros ministrui

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai ir jos pirmininkui Alfredui Bumblauskui

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentui Kornelijui Plateliui

Dienraščio „Respublika“ redakcijai

 

Vilnius, 2013 m. gruodžio 13 d.      

Viešas laiškas

 

2013 m. gruodžio 10 d. dienraštyje „Respublika“ išspausdintame straipsnyje „Šįsyk kultūros nepritrūko“ (2013 gruodžio mėn. 10 d.) pateikiama melaginga informacija apie Nacionalinei kultūros ir meno premijai nominuotą vizualaus meno kūrėją Artūrą Railą ir jo kūrybą. Į žurnalistės Danutės Šepetytės parengtą straipsnį inkorporuotas viešas kultūros ir mokslo veikėjų pareiškimas, kuriame skelbiami klaidinantys faktai apie šio kūrėjo kūrybą ir biografiją. Šiuo viešu laišku norime paneigti visuomenę klaidinančius faktus ir kvestionuoti kai kurias pamatines pareiškimo autorių nuostatas nacionalinės kultūros politikos bei kultūros ir meno premijų atžvilgiu.