7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Parengė Ž.P.

Parengė Ž.P.

Nesukurti filmai

Neįgyvendinti kino klasikų projektai

 Kai vasarą kino teatruose nebelieka dėmesio vertų filmų, galima prisiminti ir pasvajoti apie tuos, kurie galėjo tapti šedevrais. Garsių režisierių ar net kino genijų filmai liko nesukurti dėl įvairių priežasčių. Dabar galima tik fantazuoti, kaip Luchino Visconti arba Josephas Losey būtų ekranizavę Marcelį Proustą, Andrejus Tarkovskis – Fiodoro Dostojevskio „Idiotą“ ar Robert’as Bressonas – Senojo testamento Pradžios knygą. Paskutiniais metais susidomėjimas nepasirodžiusiais filmais pastebimai auga. Gal netrukus sulauksime ir panašaus lietuviškų filmų sąrašo. Kol kas pateikiame tuos, kuriuos mini BBC, „Film Comment“ ir „Trendymen“ autoriai.

Stanley Cubrick
Stanley Cubrick
Sergejus Eizenšteinas ir kaukė iš Meksikos
Sergejus Eizenšteinas ir kaukė iš Meksikos
Orson Welles
Orson Welles
Luchino Visconti
Luchino Visconti
Davidas Lynchas filmuojant „Laukines širdis“
Davidas Lynchas filmuojant „Laukines širdis“
Parengė Ž.P.

Kino naujienos trumpai

 Pagal užsienio žiniasklaidą 

 

Nauja „Ben Huro“ ekranizacija
Holivudo studija MGM rengiasi dar kartą ekranizuoti Lewiso Wallace’o romaną „Ben Huras“. Jis pasakoja apie turtingą ir kilmingą žydą Judą Ben-Hurą, kurį išduoda jo draugas romėnas. Iki „Vėjo nublokštų“ knyga buvo laikoma įtakingiausiu krikščionišku romanu JAV. Patyręs daugybę išbandymų ir dykumoje susitikęs su Kristumi, Ben Huras tampa tikru krikščioniu. Pirmoji šio romano ekranizacija buvo sukurta 1907 metais. Penkiolikos minučių trukmės filmą kūrė Sidney’us Olcottas ir Frankas Oakesas Rose’as.
 
1925 m. jau 143 minučių filmą sukūrė Fredas Niblo. Pagrindinį vaidmenį jis patikėjo vienai populiariausių nebyliojo kino žvaigždžių Ramonui Novarro. Į kino istoriją įėjo lenktynių scena, kurioje nusifilmavo svarbiausi 3-iojo dešimtmečio Holivudo prodiuseriai ir aktoriai Samuelis Goldwynas, Douglasas Fairbanksas, Lillian Gish, Mary Picford, Haroldas Lloydas, Joan Crawford, Johnas Barrymore’as, Johnas Gilbertas ir kiti.
 
Labiausiai žinoma 1959 m. ekranizacija, vainikavusi 6-ojo dešimtmečio istorinių kostiuminių filmų iškilimą. 11 „Oskarų“ apdovanotame Williamo Wylerio filme pagrindinį vaidmenį suvaidino Charltonas Hestonas.
 
Dabar MGM derasi su prodiuseriu ir režisieriumi Timuru Bekmambetovu, kuris neseniai JAV sukūrė filmą „Abraomas Linkolnas. Vampyrų medžiotojas“.

 

„Ben Huras“
„Ben Huras“
Natalie Portman
Natalie Portman
Sergejus Makoveckis
Sergejus Makoveckis
„Tykusis Donas“
„Tykusis Donas“