7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Tauras Čižas

Tauras Čižas

„Auksinė Kaukė” - E. Nekrošiaus „Borisui Godunovui”

Balandžio 16 d. Maskvos muzikiniame K. Stanislavskio ir V. Nemirovičiaus-Dančenkos teatre buvo išdalintos svarbiausios Rusijos teatro premijos „Auksinės Kaukės“. Šiemet festivalio žiuri ir premijos vertinimo ekspertų taryba skirstė apdovanojimus 34 nominacijose ir 3 specialiųjų prizų kategorijose. Pirmą kartą per 20-ties metų „Auksinės Kaukės“ istoriją išskirtinis prizas už geriausią užsienio spektaklį parodytą Rusijoje šiemet skirtas dviem spektakliams. Susumavus slapto ekspertų komisijos balsavimo rezultatus jie surinko vienodą balų skaičių. Taigi rusų kritikai ir teatralai geriausiais pripažino Eimunto Nekrošiaus Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre sukurtą spektaklį pagal A. Puškino istorinę dramą „Borisas Godunovas“ ir režisieriaus Heiner Goebbels spektaklį „Kai kalnas pakeitė savo rūbą“ sukurtą Vokietijos festivaliui „RuhrTrienale“ drauge su Slovėnijos vokaliniu teatru „Carmina Slovenica“. H. Goebbels yra žinomas ir Lietuvos teatro gerbėjams – Vilniuje buvo vaidinami jo spektakliai „Eraritjaritjaka“ ir „Max Black arba 62 būdai pasiremti galvą ranka“.

 

Scena iš spektaklio „Borisas Godunovas“
Scena iš spektaklio „Borisas Godunovas“
Scena iš spektaklio „Kai kalnas pakeitė savo rūbą“
Scena iš spektaklio „Kai kalnas pakeitė savo rūbą“
I. Gordinas įteikia apdovanojimą T. Čižui
I. Gordinas įteikia apdovanojimą T. Čižui
Tauras Čižas

E. Nekrošiaus aktoriai seniausiame pasaulio teatre

Lietuviškas sezonasItalijoje

Šį savaitgalį Italijos Šiaurės miesto Vicenza laikraščiai išėjo su specialiais priedais, kurie skelbė apie miesto teatro organizacijos rengiamo 65-ojo Klasikinių spektaklių ciklo istoriniame Olimpico teatre-muziejuje pradžią. Kurti šioje scenoje yra didžiulė garbė kiekvienam Italijos režisieriui ar aktoriui ir tokia proga suteikiama ne kiekvienam. Šiais metais ciklo programą sudaryti ir tapti jos meno vadovu buvo pakviestas Eimuntas Nekrošius. Lietuvių režisierius programos moto pasirinko lotynišką frazę iš Vergilijaus “Eneidos”, kuri yra iškalta virš Olimpico teatro scenos: “Hoc opus hic labor est“ – „Tai yra problema, tai yra sunkus uždavinys“. Per pusantro mėnesio unikalioje teatro scenoje bus parodyti šeši skirtingi, specialiai programai sukurti ar jai pritaikyti spektakliai.


Vicenza miesto Teatras Olimpico pastatytas 1585 metais, yra seniausias ir pirmasis teatras po stogu pasaulyje. Teatrą suprojektavo vienas žymiausių Italų renesanso architektų Andrea Palladio, kuris mirė praėjus keliems mėnesiams nuo statybų pradžios, Teatro scenoje sumontuotos Vincenzo Scamozzi dekoracijos vaizduoja rumų fasadą su skulptūromis ir trijomis arkomis, už kurių driekiasi ilgos į perspektyvą horizonte sueinančios miesto gatvės. Šios dekoracijos sukurtos pirmąjam teatre vaidintam spektakliui ir yra seniausios išlikusios teatro dekoracijos.

 

Iš spektaklio „Rojus“
Iš spektaklio „Rojus“
Eimuntas Nekrošius
Eimuntas Nekrošius