7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: MILC inf.

MILC inf.

Armonų trio koncerte – lietuvių autorių muzika

 

 

Gruodžio 1 d., sekmadienį, 16 val., Taikomosios dailės muziejuje, Armonų trio (Ingrida Armonaitė – smuikas, Rimantas Armonas – violončelė, Irena Uss-Armonienė – fortepijonas)
kviečia į koncertą, kurio programoje šalia Alfredo Schnitke's Fortepijoninio trio nuskambės ir trys lietuvių autorių kūriniai.

 

Armonu Trio
Armonu Trio
MILC inf.

Muzikos mugėje WOMEX 2013 – Lietuvos nacionalinis stendas

 

 

2013 m. spalio 23–27 d. Kardife, Velse (Jungtinė Karalystė), vyks tarptautinė muzikos mugė WOMEX – vienas svarbiausių Europoje vykstančių etninės, tradicinės ir „pasaulio muzikos“ (world music) profesionalų forumų, sudarantis puikias sąlygas pristatyti savo šalies autentiškąjį ir modernųjį folklorą, užmegzti naudingus kontaktus jo sklaidai, sužinoti naujausias pasaulines šios muzikos srities kūrybos ir industrijos tendencijas. Šiemet mugėje dalyvaujančius Lietuvos atstovus pirmąkart suvienys nacionalinis stendas, organizuojamas Muzikos informacijos ir leidybos centro.

 

MILC inf.

Įteiktos premijos už ryškiausius lietuvių kompozitorių kūrinius

 

 

Tarptautinei muzikos dienai skirta Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiama iškilmė šįkart įvyko rugsėjo 29 d., netradicinėje vietoje – Neries upe plaukiančiame laive. Buvo paskelbtos ir įteiktos premijos geriausių 2012 metų kūrinių autoriams, M. K. Čiurlionio premijos laureatui, taip pat tarptautinio muzikologų konkurso „Tarpdalykiniai muzikos tyrimai: naujos prieigos, metodai ir koncepcijos“ laimėtojams.
Geriausi metų kūriniai Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamo konkurso būdu renkami nuo 2002 m. (pirmieji apdovanojimai įteikti už 2001 m. kūrinius). Premijų steigėja – Lietuvos kompozitorių sąjunga. Iš 68 kūrinių, kurių premjeros įvyko 2012 metais, konkurso komisija išrinko laimėtojus.

 

Bronius Kutavičius. Danisevičiaus nuotr.
Bronius Kutavičius. Danisevičiaus nuotr.
MILC inf.

Pirmoji lietuviškų džiazo temų rinktinė

 

„Nuo bliuzo iki sutartinės. 33 Lietuvos džiazo kūrėjų temos“ – tai pirmasis šalies natų leidybos istorijoje lietuviškų džiazo temų rinkinys, kurį sudarė ir parengė žinoma Lietuvos džiazo istorikė, kritikė ir pedagogė, radijo laidų vedėja Jūratė Kučinskaitė. Natų leidinį ir jį lydinčią kompaktinę plokštelę Lietuvių muzikos antologijų serijoje išleido Muzikos informacijos ir leidybos centras (MILC). Rinkinio išleidimą iš dalies parėmė Kultūros rėmimo fondas.
 
Beveik visi Lietuvos džiazo atlikėjai kartu yra ir aktyvūs kūrėjai, išleidę į pasaulį daugybę įsimintinų džiazo kompozicijų, pelniusių publikos simpatijas ir profesionalų pripažinimą įvairių šalių džiazo scenose. Iki šiol jos buvo fiksuotos ir plačiau prieinamos tik garso įrašų pavidalu. Dėl šios priežasties didžioji dalis Lietuvos džiazo muzikų originalios kūrybos likdavo kūrėjų galvose ir jų pačių atliekamame repertuare.
 

Kaip žinome, spontaniškam muzikavimui džiazo muzikoje dažnai pasitelkiamos visiems „pokalbio“ dalyviams žinomos temos. Tarp improvizacinės muzikos atlikėjų jos sklinda ne vien įrašuose fiksuotų kompozicijų pavidalu, bet ir pasaulyje nuolat leidžiamų džiazo „standartų“ natų leidiniuose – savotiškuose džiazo muzikantų kasdienių pratimų ir improvizacinių idėjų santraukose. Tik vargu ar