7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Meno nišos inf.

Meno nišos inf.

„Meno nišoje“ – vieno ryškiausių jaunosios kartos Latvijos tapytojų paroda

Balandžio 7 dieną, 18 val., sostinės galerijoje „Meno niša“ atidaroma vieno ryškiausių jaunosios kartos Latvijos tapytojų, ne vieną apdovanojimą pelniusio Janio Šneiderio paroda „Smėlio knyga“. Menininko sukurta aplinka suteiks žiūrovui laiptus, kuriais galima lipti, koridorius, kuriais galima klaidžioti, ir duris, kurias galima atidaryti.

Jānis Šneiders, „OK“. 2022 m.
Jānis Šneiders, „OK“. 2022 m.
Meno nišos inf.

„Meno nišoje“ susitinka Nacionalinės premijos laureatai Rūta Katiliūtė ir Vladimiras Tarasovas

Sostinės galerija „Meno niša“ spalio 11 dieną, 18 val., kviečia į išskirtinės parodos atidarymą. Pirmą kartą vienoje erdvėje susitinka dviejų meno grandų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Rūtos Katiliūtės ir Vladimiro Tarasovo kūryba, kuri bus pristatyta kuruotoje tapybos, garso ir videoparodoje „Kažkas atsitiko...“ .

Meno nišos inf.

Galerijoje „Meno Niša“ – estų menininkės Maarit Murka hiperrealizmas

Sostinės galerija „Meno Niša“ nuo lapkričio 6 dienos visus kviečia į vienos ryškiausių Estijos menininkių Maarit Murka personalinę parodą „Realios situacijos taikinys“, pažymėsiančią 18-tąjį „Meno Niša“ gimtadienį. Išgarsėjusi savo fotorealistine tapyba, menininkė parodoje vėl trins ribas tarp tikrovės ir jos reprezentavimo, o kūrinių modeliai – tuščios erdvės, gyvūnai ir jų būsenos, susitiks su parodos lankytojais. 

Meno nišos inf.

„Meno Niša“ kviečia į Jolantos Kyzikaitės parodą „Kamufliažas“

Sostinės galerija „Meno Niša“ rugsėjo 25 dieną, 18 val., visus kviečia į menininkės Jolantos Kyzikaitės parodos „Kamufliažas“ atidarymą. Parodoje tapybą bei piešinius pristatysianti menininkė nagrinės kaip fiziškas, kaukės ar saviizoliacijos pagalba, užsidarymas nuo viešumos veikia santykius su žmonėmis ir mus supančia aplinka.  

Jolanta Kyzikaitė, Įėjimas. 2020 m.
Jolanta Kyzikaitė, Įėjimas. 2020 m.
Meno nišos inf.

„Meno nišoje“ – jau septynioliktoji Mariaus Jonučio paroda

Birželio 3 dieną galerijoje „Meno niša“ atidaroma menininko Mariaus Jonučio paroda „Medinė“. Tradiciškai Marius Jonutis jau šešiolika metų savo naują parodą galerijoje „Meno niša“ pristatydavo pavasarį. Tačiau karantinui sujaukus planus, parodą teko perkelti. Ir jei seniau Mariaus Jonučio paroda skelbdavo pavasario pradžią, šį kartą ji visiems atneš vasarą.


Pasak Mariaus Jonučio, parodai jam visuomet sunku sugalvoti pavadinimą, nes darbų jis turi visokių; tai ne vienas koks ciklas viena tema. Tad šįkart menininkas nusprendė padaryti Medinę parodą, nes... medinė. 

Meno nišos inf.

Lauros Sabaliauskaitės videoinstaliacijų paroda „Beerdvės“

Geriausia jaunoji „ArtVilnius’19“ menininkė  Laura Sabaliauskaitė kviečia į debiutinę parodą
Vasario 20 dieną, 18 val., galerija „Meno Niša“ kviečia į Lauros Sabaliauskaitės videomeno ir instaliacijų parodą „Beerdvės“. Geriausiai jaunajai meno mugės „ArtVilnius’19“ menininkei – tai pirmoji solinė paroda.


Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir Medija meno katedros absolventės Lauros Sabaliauskaitės kūryboje – virtuali realybė, atspindinti socialines ir psichologines visuomenės problemas. Pasak menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio, L. Sabaliauskaitės darbai labai asmeniški, projekciniai, pagrįsti gilia mitologija ir tuo pačiu tirpstantys ekrano pikseliuose.

Meno nišos inf.

Kęstučio Grigaliūno paroda „Vyrų pasaulis arba pokalbiai mėnesienoje“

Lapkričio 12 dieną, 18 val., sostinės galerija „Meno Niša“ pristato Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, grafiko, tapytojo Kęstučio Grigaliūno parodą „Vyrų pasaulis arba pokalbiai mėnesienoje“.


Karo fenomeną tyrinėjantis darbų ciklas-instaliacija „Vyrų pasaulis arba pokalbiai mėnesienoje“ apjungia tapybą, piešinius, objektus ir fotografiją. Parodoje Kęstutis Grigaliūnas pasakos istoriją, kurią, žvelgiant skirtingais kampais, galima skaityti be galo. Tai istorija apie karus, kurie niekada nesibaigia. Šis fenomenas reiškiasi ne tik mūšio lauke, bet ir žiniasklaidoje, mene, šeimoje, reklamoje, internetinėse bendruomenėse, švietime, lyčių konstravimo procesuose ir t.t.
 Amerikiečių filosofė ir kultūrologė Susan Bordo savo knygoje „Vyro kūnas“ (1999) teigia, kad „moterys vyriškėja, vyrai supervyriškėja“. Sociologas Artūras Tereškinas jai antrina, sakydamas, kad „šarvai – vieni iš svarbiausių šiuolaikinio vyro atributų“.

Kestutis Grigaliunas, Vyrų pasaulis. 2019 m.
Kestutis Grigaliunas, Vyrų pasaulis. 2019 m.
Meno nišos inf.

Monikos Furmanos paroda „Mechaninė siela“

Sostinės galerija „Meno niša“, minėdama savo 17 metų gimtadienį, visus kviečia į tapytojos Monikos Furmanos parodą „Mechaninė siela“. Paroda vyks galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius)  nuo spalio 26 iki lapkričio 22 dienos.
 
Monika Furmana parodoje  „Mechaninė siela“ pristatys išties monumentalaus dydžio darbus, siekiančius ir 5 metrų aukštį. Pasak „Meno niša“ direktorės Dianos Stomienės, galerijos „Meno niša“ erdvėse tokie paveikslai jau nebebūtų išsitekę, todėl paroda „Mechaninė siela“ persikėlė į  „Tsekh“ galeriją.
 
Pagrindinė Monikos Furmanos kūrybos tema – moteris ir jos kūnas. Menininkė savo kūryboje provokatyviai ir drąsiai dekonstruoja moters kūną, keičia jo tapatybę. Kūrėja žavisi besitrinančiomis ribomis ir kontrastais, kurie sukrečia bei tuo pačiu žadina. Monika Furmana parodoje „Mechaninė siela“ sieks atskleisti žmogaus, kaip daiktiškosios aplinkos neatsiejamą dalį.  

„Žmogaus būtis yra daiktiška. Ji materialistinė ir kitu požiūriu: patį meno kūrinį apmąstau kaip objektą t.y. nepriklausomai nuo manęs (jo kūrėjos) egzistuojantį daiktą šalia kitų objektyviojo pasaulio daiktų. Stebiu kaip meno kūrinyje stebuklingai atsiskleidžia istoriškai besikeičiantis žmogaus ir daikto, žmogaus ir gamtos, religijos santykis. Tolstant nuo meno kūrinio idealizavimo ir dvasinimo, akcentuoju ir mąstau apie paveikslo ir jame gimstančių būtybių daiktiškumą,“  – taip naujausią parodą  pristato Monika Furmana.


Akcentuodama daiktiškąjį kūno pradą menininkė demistifikuoja jo prigimtį, be išankstinio plano bei numatytos lemties žiūrėdama į tai kas gimsta amžinam buvimui čia ir dabar. „Demaskuojant religinį aspektą, nebūčiai priešpastatau tikėjimą tuo kas yra matoma ir apčiuopiama. Tikiu tapant apsireiškia tai, kas invaziškai skverbiasi į žmogaus pasaulį ir keičia patį žmogų bei jo funkcijas. Todėl gyvu ir tikriausiu prisilietimu prie tiesos bei tikėjimo laikau patį tapybos procesą. Tikiu tapyba”, - teigia Monika Furmana.


Garsi tapytoja M.Furmana  (g.1978) yra Vilniaus Dailės Akademijos doktorantė, menininkė yra surengusi 14 solo parodų. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Belgijos, Suomijos ir JAV kolekcionieriai, tarp kurių yra ir garsiausia Austrijos erotinės literatūros atstovė Karin Rick. Monikos darbai taip pat yra „Lewben Art Foundation“ ir MO muziejų kolekcijose. Galerija  „Meno niša“  jau kelintus metus labai sėkmingai pristatė menininkę mugėse „Viennacontemporary“, „Positions Berlin“, „ArtVilnius“ ir kt.


Monikos Furmanos parodos „Mechaninė siela“  organizatoriai – galerijos „Meno niša“  ir „Tsekh“. Paroda veiks nuo spalio 26 iki lapkričio 22 dienos galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius). „Tsekh“ darbo laikas -  II – VI nuo 14 iki 20 val. Parodos lankymas nemokamas.

 

 

 

Meno nišos inf.

Galerija „Meno niša“ sezoną pradeda Berlyne ir Vienoje

Sostinės galerija  „Meno niša“ naują aštuonioliktą veiklos sezoną pradeda intensyviai. Atidariusi Jurgio Tarabildos parodą, galerija rugsėjį dalyvaus net dviejuose svarbiose Europos meno mugėse Vienos „viennacontemporary“ ir „Positions Berlin“.
 Pirmoji „Meno niša“  stotelė bus rugsėjo 12-15 dienomis Berlyne vyksianti „Positions“ meno mugė.  „Positions Berlin“ – tai tomis pačiomis dienomis vyksiančios Berlyno meno savaitės dalis. Mugėje apsilankę svečiai ir galerininkai turės galimybę susipažinti su tarptautine mugės programa bei mieste vyksiančiais meno renginiais. Jau šeštą kartą organizuojamoje  „Positions Berlin“ dalyvaus 69 galerijos, savo stendus pristatysiančios Berlyno Tempelhof oro uoste.
Kaip teigė „Meno niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė, per penkerius dalyvavimo „Positions Berlin“ metus, galerija su mugės organizatoriais užmezgė puikius santykius. „Mugės vadovas iš mūsų stendo yra įsigijęs menininko P.Šliaupos darbų; „Positions“ komanda keletą kartų lankėsi ir Lietuvoje, domėjosi šalies meno scena,“ – sėkminga partneryste džiaugėsi Sonata Baliuckaitė. Į Berlyną keliauja kinetinio meno kūrėjo Kęstučio Svirnelio, tapytojos Monikos Furmanos, abstrakcionistų Gusto Jagmino ir Pauliaus Šliaupos bei tarpdisciplininės menininkės Dr. Gora Parasit darbai.Galerijos „Meno niša“ dalyvavimas meno mugėje „Positions Berlin“ yra dalinai remiamas Lietuvos Kultūros Tarybos.
Iškart po Berlyno meno mugės, „Meno niša“ persikels į Vieną. Rugsėjo 26-29 dienomis Austrijos sostinėje prasidės prestižinė meno mugė „viennacontemporary“, kurioje galerija pakviesta dalyvauti jau trečią kartą. Marx Halle erdvėse meno mugės lankytojai galės susipažinti su 100 galerijų iš 25 šalių. Pasak Dianos Stomienės, galerijai būti pakviestai dalyvauti meno mugėje „viennacontemporary“ yra didelė garbė ir svarbus įvertinimas.
„Mugė „viennacontemporary“ savo dalyviams yra iškėlusi aukštą kartelę ir vykdo griežtą galerijų atranką, kad savo auditorijai pristatytų geriausias tarptautines galerijas. Iki šiol į Vienos meno mugę buvo pakviesta tik viena privati Lietuvos galerija. Kad ir galerija „Meno niša“, jos veikla ir menininkai jau trečią buvo pastebėti šios svarbios meno mugės organizatorių, mums yra didelis įvertinimas“.
Vienoje „Meno niša“ pristatys keturis galerijos menininkus: tapytojus Rūta Katiliūtę, Gintarą Makarevičių, Moniką Furmaną ir skulptorių Matą Janušonį. Vienos ryškiausių ir nuosekliausių abstrakčiosios tapybos atstovių Lietuvoje Rūtos Katiliūtės darbai į „viennacontemporary“ keliauja jau antrą kartą; kaip ir tapytoja Monika Furmana, kuri savo kūryboje provokatyviai ir drąsiai demonstruoja moters kūną, keičia jo tapatybę. Jaunajam skulptoriui Matui Janušoniui praėjusių metų „viennacontemporary“ buvo ypač sėkminga. Jo instaliaciją ten įsigijo Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK.
Aktyviai tarptautinėje meno scenoje dirbanti „Meno niša“ yra viena iš keleto Lietuvos galerijų, dalyvaujanti tarptautinėse meno mugėse. Galerija yra dalyvavusi tokiose meno mugėse kaip London Global Art Fair, Positions Berlin, Art Verona, YIA Paris, ArtVilnius, art KARLSRUHE, Art Market Budapest ir Viennacontemporary.
Kol „Meno niša“ Lietuvos menininkus pristatinės užsienyje, iki rugsėjo 28 dienos visus kviečiame į galeriją aplankyti Jurgio Tarabildos parodą „Tai, ko nėra“. Nuo spalio „Meno nišoje“ veiks skulptoriaus Mato Janušonio paroda.  Galerijos rėmėja Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Galerijos stendas meno mugėje ArtVilnius19. R. Šeškaičio nuotr.
Galerijos stendas meno mugėje ArtVilnius19. R. Šeškaičio nuotr.
Meno nišos inf.

Jurgio Tarabildos paroda „Tai, ko nėra“

Rugpjūčio 29 d., ketvirtadienį, 18.30 val. maloniai kviečiame jus į Jurgio Tarabildos parodos atidarymą galerijoje „Meno niša“.

Prieš metus galerijoje surengta menininko paroda „Realybės šou“ siekė išjungti suvokimo automatizmą kasdienės tikrovės atžvilgiu. Šį kartą menininkas kviečia žiūrovą patirti parodą be konkrečios verbalizuotos įvesties.

J.Tarabilda yra Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros absolventas, 2017 m. konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“ menininko kūrinys buvo įvertintas publikos prizu. Per šiuos metus galerija „Meno niša“ J.Tarabildos kūrinius sėkmingai pristatė tarptautinėse meno mugėse „Positions Berlin“ ir „ArtVilnius“. Menininko kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje bei Vokietijoje. Jo kūrinių yra įsigijęs ir MO muziejus.

Paroda veiks iki 2019 m. rugsėjo 28  d.  

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba  |  Galerijos rėmėja: Vilniaus miesto savivaldybė

  < PUSLAPIS IŠ 5  >>> Archyvas