7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Meno parko inf.

Meno parko inf.

Donato Bielkausko koncertas ir susitikimas su menininkais parodoje EXOPLANETA

2020 rugpjūčio 6 d. , 17 val.

Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas)

Rugpjūčio 6 d. ketvirtadienį, 17 val. kviečiame apsilankyti parodoje EGZOPLANETA Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16), kur įvyks Donato Bielkausko koncertas ir susitikimai su autoriais Patricija Gilyte, Linu Liandzbergiu, Arturu Valiauga, Alfredu Simonavičiumi.

Meno parko inf.

Patricija Gilytė, Linas Liandzbergis, Arturas Valiauga. Paroda „Egzoplaneta“

Rugpjūčio 1 d. šeštadienį, 15 val. galerija „Meno parkas“ kviečia į parodos „Egzoplaneta“ atidarymą Kauno paveikslų galerijoje (Donelaičio g. 16, Kaunas) – čia pristatomi trijų savo orbitomis skriejančių autorių Lino Liandzbergio, Arturo Valiaugos ir Patricijos Gilytės solo projektai.

Paroda pavadinta išplečiant Patricijos Gilytės „Egzoplanetos“ idėją – ji talpina trijų autorių žvilgsnius skirtingomis kryptimis – Arturo Valiaugos – retrospektyvus – peržvelgiantis archyvus - „šiandien“ pamatantis save, mus visus buvusius „tada“, Patricijos Gilytės – galbūt net metafiziškas – ieškantis tveriančių ir palaikančių pasaulio konstrukcijų ir dėsnių, Lino Liandzbergio – mėginantis užčiuopti ir suturėti pro pirštus slystančią dabartį, išgirsti akimirkos tiesą nesiliaujančiame sąmonės ir pasaulio triukšme. Menininkų dėmesio sustabdyti praskriejančių pasaulių fragmentai sugula žiūrovui perskaitomomis ir atpažįstamomis istorijomis.

Meno parko inf.

Vokietijos menininkės Ulrika Eller-Rüter parodos „Jūros lygis“

Kviečiame į Vokietijos menininkės Ulrika Eller-Rüter parodos „Jūros lygis“ atidarymą, kuris įvyks liepos 9 d. (ketvirtadienį) 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas, Lietuva). Paroda galerijoje vyks iki rugpjūčio 2 dienos. 

 

Meno parko inf.

Sandra Strēle (LV). „Parodos, kurios neįvyko“

2020 07 09–08 02

Liepos 9 d. 18 val. kviečiame į jaunosios Latvijos tapytojos Sandra Strēle parodos „Parodos, kurios neįvyko“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

Meno parko inf.

Nuo liepos 10 dienos, galerijoje „Meno parkas“ (Dorotheenstrasse 22) veiks tekstilininkės Birutės Sarapienės paroda „Gimtinė“

Nuo liepos 10 dienos, galerijoje „Meno parkas“ (Dorotheenstrasse 22) veiks tekstilininkės Birutės Sarapienės paroda „Gimtinė“. Parodą galerijoje galima bus aplankyti iki rugpjūčio 1 dienos.

Dabartiniam globaliam pasaulyje ypač svarbu atsigręžti į savo šaknis, saugoti savo gimtąjį kraštą, jį branginti ir puoselėti. Kad ir kur išvyktų lietuviai, nemanau, kad jie nejaučia nostalgijos savo šaliai, savo gimtinei.

Meno parko inf.

Julijos Pociūtės paroda „Apstulbusi akis prarado amą“

Kviečiame į menininkės Julijos Pociūtės parodos „Apstulbusi akis prarado amą“ atidarymą, kuris įvyks liepos 9 d. (ketvirtadienį) 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas). Parodą galerijoje galima bus aplankyti iki rugpjūčio 2 d. 

Meno parko inf.

Ekskursija ir susitikimas su menininkais galerijoje „Meno parkas“

Kaip jau tapo įprasta, prieš uždarant parodas rengiame susitikimą su menininkais ir ekskursiją jų ekspozicijose. Tad ketvirtadienį (liepos 2 d.) 18 val. kviečiame į Edmundo Saladžiaus ir Aleksander Olszewski „35 metai kartu" bei Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės „Oksimorono spąstai" parodas, kuriose autoriai išsamiai pristatys savo kūrinius ir jų atsiradimo istroijas.

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, PAF. 2019 m.
Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, PAF. 2019 m.
Meno parko inf.

Edmundas Saladžius ir Aleksander Olszewski. „35 metai kartu“

Birželio 11 d. 18 val. galerijoje „Meno parkas” (Rotušės a. 27, Kaunas, Lietuva) įvyks parodos „35 metai kartu” atidarymas, kuriame menininkai Edmundas Saladžius ir Aleksander Olszewski (Lenkija) pristatys savo kūrybą.

„Istorijai šis tarpsnis yra niekis, tačiau žmogui tai reikšminga jo gyvenime ir kūryboje. Istoriją dažniausiai kuria dėsningumas, tuo tarpu žmonių gyvenimus ir jų likimus neretai nulemia atsitiktinumas.Vieną tolimą 1984 metų vasarą tuomet egzistavusios VDR Magdeburgo mieste vykusiame plenere susitiko ir susidraugavo lenkų ir lietuvių dailininkai.Taip aš sutikau Aleksandrą Olševskį, dailininką iš Radomo, net nenujausdamas, jog ši draugystė lydės mane visą gyvenimą.

Aleksandras Olševskis
Aleksandras Olševskis
Meno parko inf.

Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės paroda „Oksimorono spąstai“

Tapytojos Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės parodos „Oksimorono spąstai“ atidarymas įvyks birželio 11 d. (ketvirtadienį) 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).

Personalinėje Elenos Balsiukaitės–Brazdžiūnienės tapybos parodoje „Oksimorono spąstai“ pristatomi pastarųjų ketverių metų kūriniai. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti. Pats žodis „oksimoronas“ tiesiogine prasme (iš gr. - oksús – šmaikštus, sąmojingas ir mōros - bukas, kvailas – būtų – „šmaikštus-bukas“ „sąmojingas-kvailas“) yra oksimoronas ir yra būdas nusakyti ar išspręsti nepaaiškinamą situaciją. Drobės paviršiuje tapytoja narplioja prasmes ir ieško išeities, stebi ir fiksuoja sąmonės tėkmę, kur riktai, kliuviniai ir įkyrumai tampa ženklais link sprendinio. 

Meno parko inf.

Ekskursija ir susitikimas su menininkais galerijoje Meno parkas

Parodų Galimas vandens lygis, Amor Vacui ir Viltis kančioje paskutinę ekspozicijos dieną, birželio 6 d., šeštadienį 13 val. kviečiame į ekskursijas parodose ir susitikimą su menininkais Aleksu Andriuškevičiumi ir Egle Ulčickaite. Leono Striogos parodą “Viltis kančioje” pristatys galerijos direktorius Arvydas Žalpys.

Eglė Ulčickaitė, Skveras. 2019 m.
Eglė Ulčickaitė, Skveras. 2019 m.
  PUSLAPIS IŠ 7  >>> Archyvas