7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LDM inf

LDM inf

Baigiamoje rodyti Vlado Eidukevičiaus parodoje – simbolinė bilieto kaina

Šį savaitgalį Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) baigiama rodyti Vlado Eidukevičiaus 125-osioms gimimo metinėms skirta kūrybos paroda „Dailininkas klajūnas“. Parodą jau aplankė per 4 tūkstančius lankytojų, visus, nespėjusius apsilankyti parodoje, muziejus kviečia į specialią savaitgalio programą.

Balandžio 23 ir 24 d., šeštadienį ir sekmadienį:

  • bilietas kainuos tik 20 centų
  • 12 ir 16 val. lankytojų lauks nemokamos ekskursijos, išankstinė registracija tel. 212 42 58
  • 14 val. edukaciniai pasivaikščiojimai po parodą suaugusiems tema „Prieškario Lietuvos gyvenimo atspindžiai Vlado Eidukevičiaus kūryboje“. Registracija tel. 8 5 212 14 77, 8 659 58066. Edukacinio užsiėmimo metu kviesime apžiūrėti tapytojo V. Eidukevi­čiaus parodą, susipažinti su jo biografija, paveikslų sukūrimo istorijomis. Menininkas buvo Kauno keistuolis, galė­jęs viešo vakaro metu pradėti kalbėtis su Rembrandtu, tačiau aristokratiškos ir ne­priklausomos laikysenos, aplankęs dau­gybę užsienio muziejų. Jis nutapė ne vienos žymios asmeny­bės – režisieriaus J. Glinskio, J. Keliuo­čio, A. Žmuidzinavičiaus, V. Čiurlionytės-Karužienės ir kitų – portretus, mėgo fik­suoti vaizdingas Kauno panoramas. Nors daug bendravo su tuometiniais kul­tūros atstovais, bet nesijungė prie meni­ninkų sambūrių. Išliko vienišas, spalvų ir šviesų virpėjimą išpažįstantis individualistas.

Vladas Eidukevičius, „Kauno panorama. Vaizdas nuo Žaliakalnio“. 1933 m.
Vladas Eidukevičius, „Kauno panorama. Vaizdas nuo Žaliakalnio“. 1933 m.
LDM inf

Lietuvos dailės muziejus kviečia šį savaitgalį naktinėti

 

Lietuvos dailės muziejus kviečia šį savaitgalį, gegužės 17–18 d., kartu naktinėti Muziejų naktyje bei švęsti Tarptautinę muziejų dieną ir aplankyti muziejų nemokamai. Vilniuje lankytojų lauks Vilniaus paveikslų galerija, Nacionalinė dailės galerija, Radvilų rūmų muziejus, Taikomosios dailės muziejus, Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Palangoje – Palangos gintaro muziejus, Klaipėdoje – Prano Domšaičio galerija ir Laikrodžių muziejus, Juodkrantėje – Miniatiūrų muziejus. Renginiuose vyks intriguojantys susitikimai ir pokalbiai, išsamios ekskursijos, įdomūs ir įtraukiantys edukaciniai užsiėmimai, neužmirštamos koncertinės programos.

LDM inf

Leonardo Tuleikio retrospektyva „Tapybos atspindžiai“

LDM Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius)

Lietuvos dailės muziejus kovo 28 d., penktadienį, 16 val. kviečia į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) atidaromą jubiliejinę retrospektyvinę dailininko Leonardo Tuleikio parodą „Tapybos atspindžiai“ (veiks iki birželio 8 d.). Lankytojams pristatoma 130 kūrinių iš dailininko dirbtuvės, muziejaus rinkinių bei privačių kolekcijų.


Spaudos konferencija vyks kovo 28 d., penktadienį, 11 val. Dalyvaus dailininkas Leonardas Tuleikis, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, parodos kuratorė Nijolė Nevčesauskienė.

Leonardas Tuleikis. Dvi figūros. 1977 m. Lietuvos dailės muziejus
Leonardas Tuleikis. Dvi figūros. 1977 m. Lietuvos dailės muziejus
LDM inf

Nacionalinėje dailės galerijoje ardoma paroda taps meno projektu

 

Pasibaigus Vito Luckaus fotografijos retrospektyvai, didžioji Nacionalinės dailės galerijos salė nuo vasario 21 d. bus pradėta ruošti būsimam pavasario parodų sezonui. Buvusios parodos architektūra bus išrinkta per kelias dienas. Šis procesas paprastai būna nepastebimas. Tačiau šįkart tai bus įvykis, atveriantis kitą suvokimą apie parodą – ne tik kaip kūrinius ir architektūrą, bet ir kaip išradimų ir bendravimo erdvę.

LDM inf

Japonijos fotografų nuotraukų, vaizduojančių Tohoku regioną, paroda

Radvilų rūmų muziejuje, Vilniaus g. 24, Vilnius

 

Sausio 28 d.–kovo 2 d. Japonijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos dailės muziejus ir Japonijos fondas kviečia aplankyti Japonijos fotografų nuotraukų, vaizduojančių Tohoku regioną, parodą. Paroda bus eksponuojama Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus g. 24, Vilnius).

 

 

LDM inf

Pristatomas 100- asis „Santaros“ žurnalo numeris ir Rainerio Marijos Rilkės „Sonetai Orfėjui“ (lietuvių – vokiečių kalbomis)

 

Lietuvos dailės muziejus kartu su „Santaros“ žurnalu kviečia sausio 24 d., penktadienį, 17 val. į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą kultūros valandą „Sausio allegro“, kurioje  kultūros, mokslo visuomenei bus pristatytas 100- asis „Santaros“ žurnalo numeris ir 210-oji „Santaros“ bibliotekos“ nauja knyga –Rainerio Marijos Rilkės „Sonetai Orfėjui“ (lietuvių – vokiečių kalbomis).

LDM inf

Lenkijos fotografijos ir dizaino paroda „Materia prima“

Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius)

Lenkijos institutas Vilniuje ir Lietuvos dailės muziejus sausio 16 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) atidaromą Lenkijos fotografijos ir dizaino parodą „Materia prima“ (veiks iki 2014 m. kovo 2 d.). Parodą atidarys Lenkijos instituto Vilniuje direktorė dr. Małgorzata Kasner, parodos kuratorė Agnieszka Jacobson-Cielecka (Lenkija), Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys. Spaudos konferencija – sausio 16 d., ketvirtadienį, 11 val.

LDM inf

Vito Luckaus fotografijos retrospektyva „Siūlau naują pasaulį“

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

Paroda „Siūlau naują pasaulį. Vito Luckaus fotografijos retrospektyva“ yra išskirtinis įvykis Lietuvos moderniosios dailės ir fotografijos parodų kontekste, atveriantis naujus modernios Lietuvos kultūros klodus ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei: unikalaus lietuvių fotomenininko kūrybos panorama visuomenei pristatoma pirmą kartą.

Vitas Luckus (1943-1987) – vienas reikšmingiausių XX a. II p. Lietuvos fotografijos meno kūrėjų, nutiesęs tiltą tarp tradicijos ir avangardo, tarp modernizmo ir postmodernizmo. Kartu su Antanu Sutkumi, Aleksandru Macijausku, Romualdu Rakausku, Algimantu Kunčiumi ir kitais bendraminčiais V. Luckus kūrė lietuvių fotografijos mokyklos pagrindus. Savo originalia raiška jis gerokai išplėtė dominavusios estetikos ribas. V. Luckus kūrė ne tik meninę, bet ir taikomąją fotografiją: buvo vienas novatoriškiausių mados ir reklaminės fotografijos kūrėjų.

Vitas Luckus. Iš ciklo „Baškirijoje“. 1981. Fotografo archyvas (JAV), Tatjanos Luckienės-Aldag nuosavybė
Vitas Luckus. Iš ciklo „Baškirijoje“. 1981. Fotografo archyvas (JAV), Tatjanos Luckienės-Aldag nuosavybė
LDM inf

Vaizdų vieta: Lietuvos fotografija iliustruotuose žurnaluose XX a. 7-8 dešimtmečiais

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

 

 

 

2013 12 06–2014 02 15

Lietuvos fotografijos istorijoje praėjusio amžiaus 7-8 dešimtmečių sandūra nepaprastas metas - fotografija išgyveno aktyvų sąjūdį: atėjusi jauna fotografų karta kuria ir skelbia vis labiau įsimintinus kūrinius, rengiamos parodos, leidžiami katalogai, fotografai vienijasi į draugiją, kurdami institucinį pagrindą, įteisinantį fotografiją kaip savarankišką meno sritį. Šis ypatingas istorijos tarpsnis, ko gero, bus dar ne vienos parodos ar mokslinio tyrimo akiratyje.

 

 

Liudo Ruiko nuotrauka žurnalo „Jaunimo gretos" 1970 m. liepos mėn. numerio ketvirtame viršelyje
Liudo Ruiko nuotrauka žurnalo „Jaunimo gretos" 1970 m. liepos mėn. numerio ketvirtame viršelyje
LDM inf

90x60. Lietuvos fotografijos parodų plakatai. 1970–1987

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

 

 

2013 12 06–2014 02 16

Fotografijos parodų plakatų ekspozicija pirmiausia sumanyta kaip Vito Luckaus fotografijų retrospektyvos kontekstas. LTSRS fotografijos meno draugijos organizuotų parodų plakatai atveria oficialią 1970-1987 m. fotografijos eksponavimo situaciją Lietuvoje. Ideologiškai kontroliuojama ir kontroliuojanti, vieningą estetinę kryptį sauganti Draugijos veikla kūrė nors ir nevienasluoksnį, tačiau sovietiškai saugų pasaulį.

 

Plakatas „Spalvotos fotografijos paroda“, aut. Gintaras Balionis, 1986. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Plakatas „Spalvotos fotografijos paroda“, aut. Gintaras Balionis, 1986. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
  < PUSLAPIS IŠ 4  >>> Archyvas