7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: AV17 inf.

AV17 inf.

Nuo gegužės 12 d. galerijoje (AV17) veiks vieno žymiausių Lietuvos skulptorių - Mindaugo Navako personalinė paroda „Porcelianas“

Mindaugo Navako darbai puikiai pažįstami net ir meno lauku nesidominčiam žmogui, kadangi jo milžiniški skulptūriniai objektai yra svarbi tiek Lietuvos, tiek užsienio miestų erdvių bei pastatų dalis. Tai tokie darbai, kaip „Kablys“ ant buvusių geležinkeliečių rūmų Vilniuje, „Dviaukštis“ prie Neries ar „Keturios didžiosios nesavarankiškos" greta MO muziejaus. Navakas priklauso tai kartai, kuri 8-9-ajame dešimtmetyje atnaujino skulptūros raišką bei prisidėjo prie skulptūros sampratos kaitos Lietuvoje. Jis tarsi skulptorius-tyrinėtojas, nuolat analizuoja įvairias medžiagas, nevengdamas prisiliesti tiek prie didelio masto skulptūrų, tiek prie mažosios plastikos, fotografijos ar grafikos. Būtent kūrinių medžiagiškumui ir formai Navakas leidžia atspindėti kartais rimtą, o kartais ironišką požiūrį į supančią aplinką.

Mindaugas Navakas, Porcelianas. 2020 m.
Mindaugas Navakas, Porcelianas. 2020 m.
Mindaugas Navakas, Šlovė buvo ranka pasiekiama. 2014 m. NDG, J._Lapienio nuotr.
Mindaugas Navakas, Šlovė buvo ranka pasiekiama. 2014 m. NDG, J._Lapienio nuotr.
Mindaugas Navakas, Daiktiškumai, 2017-2019 m. ŠMC, A. Vasilenko nuotr.
Mindaugas Navakas, Daiktiškumai, 2017-2019 m. ŠMC, A. Vasilenko nuotr.
AV17 inf.

Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Dabar. Kitur“

Galerija (AV17) jau penktus metus pristato mobilią Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų parodą, kuri š. m. kovo – gegužės mėnesiais apsilankys trijuose Pietų Lietuvos regiono miestuose: Vilkaviškyje, Alytuje ir Prienuose. Šį kartą jungtinėje parodoje „Dabar. Kitur” savo kūrinius pristatys devyni Lietuvoje puikiai žinomi šiuolaikiniai skulptoriai: Nerijus ir Andrius Erminai, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas ir Danas Aleksa.

AV17 inf.

Latvių menininko Kaspars Podnieks personalinė paroda „Grįžtant namo“

Sausio 31 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į latvių menininko Kaspars Podnieks parodos „Grįžtant namo“ atidarymą. Fotografijos, instaliacijos, video ir aplinkos meno srityse dirbantis autorius per du kūrybos dešimtmečius jau yra pelnęs tarptautinį pripažinimą, o 2013 m. kartu su Krišs Salmanis atstovavo Latviją 55-ojoje Venecijos bienalėje.

Kaspars Podnieks, Pienas, 2002 m.
Kaspars Podnieks, Pienas, 2002 m.
AV17 inf.

Lenkų menininkės Michalinos Bigaj personalinė paroda „Įsiminiau, tai neturėjo kvapo”

Gruodžio 11 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į lenkų skulptorės ir instaliacijų menininkės Michalinos Bigaj parodos „Įsiminiau, tai neturėjo kvapo” atidarymą.


Pastaruoju metu Michalina Bigaj didelį dėmesį savo kūryboje skiria kvapo tematikai ir anosmijai – visiškam (įgimtam) uoslės nebuvimui. Pasak autorės: „Vidutiniškai žmogus geba atskirti kelis tūkstančius kvapų, tačiau aš jų neužuodžiu nuo gimimo. Taip pat neturiu jokių prisiminimų susijusių su kvapais. Moksliniai tyrimai parodė, jog žmonės, kurie nepatiria uoslės stimuliacijos, turi didesnę tikimybę susirgti depresija, patirti seksualinę disfunkciją ar sunkumus susirandant tinkamą partnerį. Juslės trūkumas automatiškai priverčia organizmą adaptuotis. Nors kai kuriems gyvūnams uoslės praradimas reiškia mažesnes galimybes išgyventi gamtoje, man ši disfunkcija tapo nepastebima”.
Parodos „Įsiminiau, tai neturėjo kvapo” leitmotyvu tampa skirtingi šio trikdžio poveikiai tam tikrų gamtos rūšių funkcionalumui bei gyvenimo kokybei. Parodoje pristatoma taktilinė, skulptūrinė instaliacija veikia kaip juslių žaidimų aikštelė, kupina įvairių, skirtingoms biologinėms rūšims reikšmingų kvapų.

AV17 inf.

Kogo galerijoje (Tartu, Estija) veikia lietuvių menininkės Anastasijos Sosunovos paroda „Baris, kuris pats pasivedžioja”

Nuo lapkričio 23 d. Kogo galerijoje (Tartu, Estija) veikia lietuvių menininkės Anastasijos Sosunovos paroda „Baris, kuris pats pasivedžioja” („Barry Walking Himself”).


Anastasija Sosunova pastebi, kad apgyvendintose vietovėse vyksta įvairiausios keistenybės. Pasitelkdama šiuolaikinius mitus ir istorijas iš realaus gyvenimo, kaip kad istorija apie šunį Barį, kuris pats save vedžioja po vieną iš Vilniaus kaimynysčių, menininkė ieško tinkamiausios vizualinės kalbos perteikti idėjas apie išimtis, švelnų atvirumą ir nežinomybę. Ši kalba formuojasi per skirtingas medijas: liejant atpažįstamus daiktus iš dervos ir perlipdant juos iš molio iki dalinio neatpažįstamumo, taip pat kuriant video, renkant daiktus bei medžiagas gyvenamųjų rajonų apylinkėse. Tokiu būdu, parodos naratyvai atsiskleidžia per faktus ir metaforas įkūnijančias formas, medžiagas, vaizdus ir vos pastebimas jų deformacijas.

AV17 inf.

Šiuolaikinio meno centre vyks menininkės Rūtos Butkutės performansas „Užburtas veiksmas #1“

Lapkričio 27 d. 19 val. galerija (AV17) ir Šiuolaikinio meno centras kviečia į menininkės Rūtos Butkutės performansą „Užburtas veiksmas #1“ (Spell Action #1). Tai antrasis autorės pristatomas performansas Lietuvoje, šį kartą specifiškai pritaikytas Šiuolaikinio meno centro erdvėms.
„Užburto veiksmo #1“ metu skulptūros, instaliacijos ir performanso menininkė Rūta Butkutė tyrinėja, kaip tam tikroje erdvėje formuojami objektai gali turėti įtaką aplinkai ir joje esantiems žmonėms. Tik nuo performanso vietos priklauso, kaip joje bus judinami objektai, o nuo to – ir kaip judės patys žmonės. Tai vienas iš menininkės metodų „sugyvinti“ objektus bei analizuoti trilypį ryšį tarp žmogaus, objekto ir erdvės.

AV17 inf.

Jaunieji Lietuvos skulptoriai prisistato Lenkijos skulptūros centre Oronske, Lenkijoje


Viename svarbiausių ir stipriausių šiuolaikinės skulptūros centrų Lenkijoje pirmą kartą pristatyta dviejų jaunųjų Lietuvos skulptorių Jono Aničo ir Tauro Kensmino kūryba. Lietuvių menininkų paroda Lenkijos skulptūros centre Oronske yra tarptautinių mainų su šia institucija dalis – šių metų gruodį galerijoje (AV17) savo kūrybą pristatys lenkų menininkė Michalina Bigaj.


Lenkijos skulptūros centras Oronske įkurtas dar septintajame dešimtmetyje tapytojo Jusefo Brandto dvare, jį supančiuose pastatuose ir parke. Dvaro komplekse vyksta tiek keičiamos parodos, tiek pastovi šiuolaikinės Lenkijos skulptūros ekspozicija jį supančiame sode - centro kolekcijoje virš 600 skulptūros, objekto ir instaliacijos meno darbų, sukurtų tokių menininkų, kaip Tony Craggo, Tadashi Hashimoto, Magdalenos Abakanowicz ar Jano Berdyszako. Skulptūros centre įsikūrusios rezidencijos, rengiami plenerai, veikia menininkų studijos.

AV17 inf.

Rūtos Butkutės personalinė paroda „Somersault”

Spalio 24 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į skulptūros, instaliacijos ir performanso menininkės Rūtos Butkutės solo parodos „Somersault“ atidarymą.


Tai pirmoji Olandijoje gyvenančios menininkės personalinė paroda Lietuvoje, sujungianti skirtingas medijas: skulptūrą, video darbus, keramiką bei performansą. Parodoje autorė analizuoja gana retai Lietuvos šiuolaikinio meno lauke sutinkamą fenomeną - judančio objekto choreografiją. Čia menininkė tyrinėja kūno ir objekto santykį per judėjimą, pabrėždama ne mentalinį, bet fizinį šio santykio pojūtį. Pats parodos pavadinimas „Somersault” nurodo į gimnastikos judesį, dar kitaip žinomą kaip salto, kuomet žmogus kulversčiu apsiverčia 360˚.


Rūta Butkutė savo kūryboje domisi kaip objektai vienas su kitu komunikuoja per paprastus veiksmus, tokius, kaip kritimas, šokimas, kylimas, vaikščiojimas ar gulėjimas. Anot autorės, tai glaudžiai susiję su skulptūriniais procesais. Parodoje „Somersault” eksponuojami objektai, rodos, sustabdyti vyksme, visi kartu susipina į bendrą judesį menančią instaliaciją. Menininkės kūriniai transformuoja galerijos erdvę, taip kurdami dinamišką visumą, kurioje vaikščiodamas lankytojas tampa objektų santykio su aplinka bei pačios instaliacijos dalimi. Parodoje tai pat pristatomi video performansai, kuriuose įvairiais metodais išjudinamos įprastai statiškos skulptūros.


Lapkričio 27 d. parodą papildys Rūtos Butkutės performansas „Spell Action“. Kartu su dvejomis Olandijoje gyvenančiomis menininkėmis, ji skulptūrinį šokį pristatys Šiuolaikinio meno centre. Performanso metu šokėjai, naudodami choreografiją ir veikdami kartu su skulptūriniais objektais, šokio judesiais tyrinės juos supančią erdvę bei kvestionuos objektų kilmę ir funkciją.


Rūta Butkutė (g. 1984) – menininkė, gimusi Kaune, gyvenanti ir dirbanti Amsterdame. Studijavo Vilniaus dailės akademijoje, Gerrit Rietveld akademijoje ir Rijksakademie Amsterdame. Autorė aktyviai dalyvauja personalinėse parodose (CC Strombeek kultūros centre Grimbergene, Belgijoje, Kaaitheater ir Rosas P.A.R.T.S Briuselyje, Fons Welters galerijoje Amsterdame, Teruhiro Yanagihara galerijoje Osakoje, Japonijoje, Art Rotterdam, Olandijoje) ir grupinėse parodose (Gemmente muziejuje Hagoje, Olandijoje, Rosas P.A.R.T.S Belgijoje, Olandų dizaino savaitėje Eindhovene, Olandijoje ir t.t). Ji taip pat dalyvavo įvairiose rezidencijose, kaip Arita Residency rezidentūroje Japonijoje, Swing residency - Niujorke, JAV bei buvo apdovanota individualiomis stipendijomis.
Paroda „Somersault“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 veiks iki lapkričio 30 d.

 

AV17 inf.

Apsilankymai: šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos parodos Vilniaus mieste

Nuo spalio 16 d. tris savaites vienuolikoje įvairiausių Vilniaus miesto erdvių ir pastatų atidaromos šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos parodos. Tai galerijos (AV17) pristatomas projektas „Apsilankymai“, kviečiantis susipažinti tiek su žinomų, tiek su jaunų Lietuvos menininkų kūryba netradicinėse, šiuolaikiniam menui neįprastose erdvėse.


Skirtingų autorių parodos kuria savitus ryšius su juos supančia aplinka ir architektūra bei siūlo į pastatus ir erdves pažvelgti kitu kampu. Skulptorius Nerijus Erminas pokarinio modernizmo architektūros šedevru laikomuose Kompozitorių namuose pratęsia pastato interjerą ir jame įkuria instaliaciją „Svetainė”, o nuolatines viešųjų Vilniaus miesto erdvių rekonstrukcijas atspindi Džiugo Šukio paroda Sapiegų rūmų parke. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose gamtos reikiamybę žmogui apmąsto Evelinos Dapkutės šviesos ir garso instaliacijos, o Vilniaus universiteto planetariume atsiduria Tauro Kensmino kosminiai kūnai ir erdvėlaivių fragmentai „Ateities fosilijos”.
Architektūrinių sprendimų nulemtus žmonių ir gyvūnų elgsenos pokyčius parodoje „Nesuplanuota kryptis” reflektuojantis menininkas Danas Aleksa pasakoja: „Vilniaus geležinkelio stotyje pastato vidų apsaugantys tinklai man primena paukščių ornitologijos stotis – abejose pakreipiamas paukščių judėjimas, kuriasi naujos jų skraidymo trajektorijos. Man įdomu, kaip apskritai gatvių išsidėstymas, pastatai ar kiti objektai moderuoja ne tik gyvūnų, bet ir žmonių elgesį.”


Pasak galerijos (AV17) direktorės Kristinos Mizgirytės: „Tik retais atvejais šiuolaikinės skulptūros parodas matome ne meno institucijose. Norisi, jog aktualias temas reflektuojantys kūriniai keliautų į viešas, atviras erdves, kur būtų sutinkami ne tik meno mėgėjų, bet ir atsitiktinių praeivių. Eksponuojami įvairiausių medijų objektai, leidžia žiūrovui pamatyti šiuolaikinės skulptūros įvairovę, o pats projektas kviečia Vilniaus miesto pastatus ir viešas erdves apžvelgti iš naujo.”


(AV17) galerija, įkurta 2011 metais, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Netradiciškai pristatydama Lietuvos kūrėjų darbus plačiajai visuomenei, galerija siekia kurti palankų lauką šiuolaikinio meno pažinimui bei suvokimui skatinti.


Projekto „Apsilankymai” pristatymas vyks spalio 16 d., 18 val. galerijoje (AV17) (Totorių g. 5, Vilnius). Visas tris savaites bus vedamos nemokamos ekskursijos su projekte dalyvaujančiais menininkais ir menotyrininkais. Parodos Vilniaus mieste vyks iki lapkričio 6 d.
Parodos ir vietos:


Danas Aleksa „Nesuplanuota kryptis” - Vilniaus geležinkelio stotis (Geležinkelio g. 16)
Jonas Aničas „Stebėtojai” - Pirklių klubas (Gedimino pr. 35)
Evelina Dapkutė „Ne lauke nelaukia” - Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai (Žirmūnų g. 1E)
Andrius Erminas „Kūnai” - Vilniaus televizijos bokštas (Sausio 13-osios g. 10)
Nerijus Erminas „Svetainė” - Kompozitorių namai (A. Mickevičiaus g. 29)
Tauras Kensminas „Ateities fosilijos” - Vilniaus universiteto planetariumas (Konstitucijos pr. 12A)
Rimantas Milkintas - Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5)
Raimonda Sereikaitė-Kiziria „#selfie” - Tarptautinis Vilniaus oro uostas (Rodūnios kl. 10A)
Rafal Piesliak - Valakupių reabilitacijos centras (Vaidilutės g. 69)
Marija Šnipaitė „Lūkuriuojant” - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kasos (A. Vienuolio g. 1)
Džiugas Šukys - Sapiegų rūmų parkas (Antakalnio g. 17)

Daugiau informacijos: www.av17gallery.com/apsilankymai
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, JCDecaux.

 

Andriaus Ermino parodos Vilniaus televizijos bokšte fragmentas
Andriaus Ermino parodos Vilniaus televizijos bokšte fragmentas
AV17 inf.

Grupinė Lietuvos skulptorių paroda „Infuzija” meno ir muzikos festivalyje „Zemlika“ (Latvija)

Spalio 18 – 20 d. galerija (AV17)  meno ir muzikos festivalyje „Zemlika“ pristato grupinę Lietuvos skulptorių parodą „Infuzija”.
Jau devintus metus skaičiuojantis Durbės mieste, Latvijoje vykstantis festivalis „Zemlika” pristato platų muzikos, vizualiųjų menų bei teatro atlikėjų spektrą. Festivalis kasmet suburia įvairius šiuolaikinius atlikėjus, menininkus ir muzikantus iš viso pasaulio bei pasižymi kruopščiai atrinkta meno ir muzikos programa. Pastarojoje galima atrasti tiek tradicines folkloro, tiek šiuolaikiškas praktikas tyrinėjančių autorių pasirodymų. Į festivalio programą taip pat įtrauktos meno ir muzikos dirbtuvės, seminarai, atviros paskaitos, filmų programos bei teatro pasirodymai. Meno programoje pristatomi žymiausi Latvijos menininkai, kurie reprezentuoja šalį svarbiausiuose šiuolaikinio meno renginiuose pasaulyje: Kaspars Podnieks, Liepaja New Media School, Ieva Saulite & Co, Atis Jakobsons ir kt.


Galerija (AV17) festivalyje „Zemlika” dalyvaus jau trečiąjį kartą. Šiais metais jungtinėje parodoje susitinka: Nerijus Erminas, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas ir Marius Skudžinskas. Grupinė šių autorių skulptūros, objektų bei instaliacijų paroda „Infuzija“ pristato skirtingų technikų ir koncepcijų darbus, siekiant supažindinti festivalio dalyvius ir žiūrovus su Lietuvos skulptūrinio objekto formų įvairove. Pristatomi autoriai yra skirtingų kartų, keli jų –Tauras Kensminas ar Jonas Aničas – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, o Rimantas Milkintas, Nerijus ir Andrius Erminai, Algis Kasparavičius bei kiti – Lietuvos meno scenoje įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai. Autorių kūrybą vienija konceptualumas ir nuolatinės naujų išraiškos formų skulptūros mene paieškos. Pristatomi menininkų kūriniai apima platų temų lauką: nuo socialinio, politinio šiandienos konteksto iki subjektyvių, tarpžmogiškų, egzistencinių temų bei grynai formalių aspektų, susijusių su skulptūros kūrinio formos ir tūrių konstravimo problemomis. Tad ši paroda kviečia lankytojus ne tik estetiškai patirti kūrinius, bet ir padiskutuoti apie šiuolaikinės Lietuvos skulptūros tendencijas ir skulptūrinio objekto galimybių įvairovę.


(AV17) galerija, įkurta 2011 metais, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Galerija bendradarbiauja su gerai žinomais konceptualiosios skulptūros kūrėjais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, taip pat nemažą dėmesį skiria perspektyvių jaunų menininkų kūrybiniams ieškojimams pristatyti. Neapsiribodama parodomis ekspozicinėse erdvėse, (AV17) galerija yra atvira naujoms bendradarbiavimo galimybėms bei ieško kūrybiškų būdų ir netradicinių lokacijų pristatyti šiuolaikinį meną. Ne tik galerijoje, bet ir už jos ribų, vystoma edukacinė veikla apima neformalius susitikimus su menininkais, kūrybines dirbtuves, paskaitas ir kitus renginius skirtus šiuolaikinio meno pristatymui plačiajai visuomenei.

 

Nerijus Erminas, Perlai. 2014 m.
Nerijus Erminas, Perlai. 2014 m.
  < PUSLAPIS IŠ 7  >>> Archyvas