7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ inf.

„Vasaros kinas“ kviečia į nemokamus seansus ant Tauro kalno

Šūkiu „Vasaros kinas – miesto pievose“ prasidėjo nauja „Kino pavasario“ iniciatyva. Visą vasarą viešose, kinui neįprastose Vilniaus erdvėse drauge su partneriu „Telia“ bus organizuojami nemokami, populiariausių festivalio filmų lauko seansai.

Kadras iš filmo „Angelas“
Kadras iš filmo „Angelas“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino karavanas“ skelbia vasaros maršrutą

Lietuvos miestuose ir miesteliuose kone metus lauktas projektas „Kino karavanas“ pradeda intensyvią kino kelionę. Pirmasis nemokamas seansas po atviru dangumi įvyks birželio 19 d. Marijampolės poezijos parke. Šeštąjį projekto sezoną pradės pirmasis kino istorijoje tapytas filmas „Jūsų Vincentas“ (rež. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Lenkija, D. Britanija, 2017), pasakojantis apie paskutiniąsias dailininko Vincento van Gogho dienas.

Kadras iš filmo „Vasara“
Kadras iš filmo „Vasara“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasaris“ rodys „Auksine palmes šakele“ apdovanotą filmą

Šeštadienio vakarą baigėsi dvylika dienų trukęs Kanų kino festivalis, kurio pagrindinis apdovanojimas pirmą kartą atiteko režisieriui iš Pietų Korėjos. „Auksinę palmės šakelę“ už juodąją komediją „Parazitas“ („Parasite“) pelnė Bong Joon-ho. 2014 m. „Kino pavasaryje“ buvo rodytas jo filmas „Sniego traukinys“ („Snowpiercer“), o ateinančiais metais čia bus galima pamatyti ir „Parazitą“, kurį organizatoriai žada atvežti į visus Lietuvos miestus, kuriuose vyks festivalis.

Kadras iš filmo „Parazitas“
Kadras iš filmo „Parazitas“
Kadras iš filmo „Balta, balta diena“
Kadras iš filmo „Balta, balta diena“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ laureatai

Dvi savaites sulėtinti kasdienybės tempą kvietęs 24-asis festivalis „Kino pavasaris“ penktadienio vakarą paskelbė geriausius konkursinių programų ir daugiausia žiūrovų simpatijų pelniusius filmus. Į apdovanojimų ceremoniją susirinkę svečiai pasižiūrėjo Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinį filmą „Rūgštus miškas“. Apdovanojimų vakaru festivalis nesibaigė – nuo balandžio 5 d. populiariausi filmai bus rodomi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Utenoje, Anykščiuose ir Ukmergėje. Šiemet 19-oje miestų vykusiame „Kino pavasaryje“ parodyta 170 filmų – 113 ilgametražių ir 57 trumpametražiai. Bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir Lietuvos kurčiųjų draugija vyko specialūs kino seansai, pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žiūrovams.

Kadras iš filmo „Rėjus ir Liza“
Kadras iš filmo „Rėjus ir Liza“
„Kino pavasario“ inf.

Geriausiu lietuvių projektu pripažintas Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“

Geriausių projektų ir jaunųjų kino talentų apdovanojimu baigėsi kelis šimtus Lietuvos ir užsienio kino profesionalų balandžio 2⎯4 dienomis per festivalį „Kino pavasaris“ subūręs audiovizualinės industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“ (MPV). Jubiliejinio 10-ojo renginio nugalėtojams pagrindinį MPV apdovanojimą įteikė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis pasidžiaugė ilgamete partneryste su „Kino pavasariu“ ir atkreipė dėmesį, kad tiek festivalio, tiek MPV renginio remiami bei puoselėjami nauji kino talentai įkvepia ir Vilnių.

„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasaryje“ apdovanotas Lenkijos kino legenda Krzysztofas Zanussi

Sekmadienį „Kino pavasario“ svečiai pristatė du filmus, kurtus drauge su lietuvių kinematografininkais. Tai talentingos rusų režisierės Natalijos Meščianinovos juosta „Pasaulio šerdis“ ir Lietuvoje filmuota Lenkijos kino meistro Krzysztofo Zanussi istorinė drama „Eteris“. Per  filmo pristatymą režisierius pagerbtas specialiu „Kino pavasario“ apdovanojimu už gyvenimo nuopelnus ir ilgametę draugystę su festivaliu.

 Kadras iš filmo „Eteris“
Kadras iš filmo „Eteris“
Kadras iš filmo „Pasaulio šerdis“
Kadras iš filmo „Pasaulio šerdis“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasaris“ tęsiasi

24-ojo festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimų ceremonija vyks balandžio 5-ąją, tačiau ja festivalis nesibaigs, populiariausi filmai toliau suksis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės, Marijampolės, Utenos ir Anykščių ekranuose.

Kadras iš filmo „Laukinė kriaušė“
Kadras iš filmo „Laukinė kriaušė“
„Kino pavasario“ inf.

24-asis „Kino pavasaris“ atidarytas žinute – už laisvę kurti!

Solidarumo akcija namų arešto sąlygomis nepagrįstai Maskvoje kalinčiam režisieriui Kirilui Serebrenikovui atidarytas 2019 metų „Kino pavasaris“. Jį pradėjo minėto režisieriaus romantiškas ir maištingas filmas „Vasara“.

Kadras iš filmo „Vasara“
Kadras iš filmo „Vasara“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ diskusijos bei kiti festivalio renginiai

Kovo 21 d. prasidedantis festivalis „Kino pavasaris“ kviečia ne tik į filmus, bet ir į kino žiūrėjimo patirtį praplečiančias diskusijas, kurių organizuojama net dešimt. Specialiuose festivalio pokalbiuose bus plėtojamos užimtumo sindromo, psichinės sveikatos, klimato kaitos, šiuolaikinės tėvystės, žmogaus teisių, politinės ir kitos šiandienos kinui bei pasauliui aktualios temos.

Per ERGO kino klubo pokalbius ir šiuolaikinių medijų kolektyvo „Nanook“ diskusijas festivalyje rodomus filmus aptars užsienio kino kūrėjai, mūsų šalies kino kritikai, psichologai, filosofai, reklamos specialistai, žmogaus teisių ir politikos mokslų ekspertai.

Kadras iš filmo „Gyvenimas aukštybėse“
Kadras iš filmo „Gyvenimas aukštybėse“
Kadras iš filmo „Neliesk manęs“
Kadras iš filmo „Neliesk manęs“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasaryje“ – naujausi garsių meistrų filmai

Kasmet festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai atiduoda pagarbos duoklę režisierių meistrystei, sudarydami kino pasaulyje pripažintų kino kūrėjų programą „Meistrai“. Šiemet joje puikuojasi 23 filmai iš viso pasaulio.

 

Šešiems „Oskarams“ nominuotas, daug diskusijų sukėlęs režisieriaus Spike’o Lee filmas „Juodaodis iš Kukluksklano“ („BlacKkKlansman“) formuluoja aštrų Donaldo Trumpo valdomos šalies komentarą. Irane namų arešto bausmę atliekantis Jafaras Panahi naujausioje dramoje „Trys veidai“ („Three Faces“), Kanuose įvertintoje už geriausią scenarijų, kritikuoja gimtąjį šalį ir pasakoja apie aplinkybių nepaisantį žmogaus laisvės siekį. Šiemet „Kino pavasarį“ atidarys taip pat namų arešto sąlygomis Rusijoje gyvenančio ir kuriančio Kirillo Serebrennikovo drama „Vasara“ („Leto“), kupina muzikos ir maišto nostalgijos. Festivalio žiūrovams puikiai pažįstamas Vitalijus Manskis filme „Putino liudininkai“ („Svideteli Putina“) leidžiasi devyniolika metų atgal – į 2000-uosius, kai dar mažai kam žinomas politikas pradėjo siekti prezidento posto.

Kadras iš filmo „Vasara“
Kadras iš filmo „Vasara“
Kadras iš filmo „Degantis“
Kadras iš filmo „Degantis“
  PUSLAPIS IŠ 11  >>> Archyvas