7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ inf.

„Aerokinas“ skelbia paskutinės savaitės renginius ir uždarymo filmą

Visą gegužę po skirtingus žemynus kino žiūrovus skraidinęs „Aerokinas“ eina į pabaigą. Paskutinis „Aerokino“ seansas įvyks gegužės 31 dieną. „Kino pavasaris“ ir partneris TV3 per mėnesį Vilniaus oro uoste surengė per 60 kino kelionių, kuriose dalyvavo maždaug 13 500 žiūrovų.

 

Paskutinę savaitę į Floridą kviečia Orijus Gasanovas, penktadienio vidurnakčio seansą apšildys didžėjų duetas „Vaikinai iš padorių šeimų“, o projektą uždarys viešnagė 9-ojo  dešimtmečio Vakarų Berlyne.

„Nematomas gyvenimas“
„Nematomas gyvenimas“
„Kino pavasario“ inf.

Rytietiška AEROKINO savaitė: seansai šeimai, didžėjaus pasirodymas ir lietuvių filmai

Likusias tris gegužės savaites Vilniaus oro uoste tęsis „Kino pavasario“ patyriminių seansų ciklas „Aerokinas“. Repertuare dominuos filmai šeimai ir istorijos iš Rytų – Pietų Korėjos, Japonijos, Izraelio.

 

„Laikomės projekto pradžioje pasirinktos programos sudarymo koncepcijos: kiekvieną savaitę rodome filmus iš skirtingų žemynų. Šią savaitę kviečiame į Tolimuosius ir Artimuosius Rytus. „Parazito“ sėkmė įrodė, kad filmai iš Azijos gali būti ne mažiau patrauklūs globaliu mastu nei Holivudo studijose sukurtas kinas. Pietų Korėjos ar Japonijos nacionalinis kinas yra vienas iškiliausių pasaulyje, o Izraelio kinas visuomet traukia savo nuoširdumu ir originalumu“, – atnaujintą „Aerokino“ repertuarą komentuoja projekto programos kuratorė Aistė Račaitytė.

Kadras iš filmo „Sinonimai“
Kadras iš filmo „Sinonimai“
„Kino pavasario“ inf.

Antrosios AEROKINO savaitės repertuare – ispanų dramos „Mama“ premjera

Vilniaus oro uoste sėkmingai startavo daugybės žiūrovų ir net tarptautinės žiniasklaidos dėmesį pelnę „Kino pavasario“ patyriminiai seansai „Aerokinas“. Kaip ir žadėta, su naujos savaitės pradžia projektas keičia kino kelionių kryptį ir kviečia aplankyti pamiltas Europos šalis: Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Lenkiją. Po ilgos pertraukos didžiajame kino ekrane įvyks premjera. Pirmą kartą Lietuvos žiūrovams bus parodyta intriguojanti ispanų režisieriaus Rodrigo Sorogoyen psichologinė drama „Mama“.

„Mama“
„Mama“
„Mama“
„Mama“
„Kino pavasario“ inf.

Prasideda projektas „Aerokinas“ – „Kino pavasario“ seansai Vilniaus oro uosto perone

Virtualioje erdvėje besitęsiantis „Kino pavasaris“ pristato naują ciklą „AEROKINAS – kelionė prasideda“. Tik gegužės mėnesį Vilniaus oro uoste bus atidarytas autokino teatras. Pirmieji seansai vyks balandžio 30 dieną. Startinio savaitgalio bilietai jau parduodami. Automobilių skaičius į kiekvieną seansą ribotas.

Kadras iš filmo „Parazitas“ (nespalvota versija)
Kadras iš filmo „Parazitas“ (nespalvota versija)
„Kino pavasario“ inf.

Populiariausi šių metų festivalio „Kino pavasaris“ filmai lieka namų ekranuose: TOP 10

Vakar oficialiai baigėsi festivalis „Kino pavasaris“, tačiau žiūrovai, kol bus atidaryti kino teatrai, galės žiūrėti populiariausius filmus namuose. Pratęsimo sulaukė daugiausia žiūrėti filmai. Festivalis „Kino pavasaris“ jau sulaukė 55 tūkstančių peržiūrų. Tik balandžio 6 dieną viena peržiūra kainuos 4,99 Eur. Įprasta peržiūros kaina – 6,49 Eur. Žiūrovai galės pasirinkti 1, 3, 5 arba 10 peržiūrų kuponus. Įsigyti kuponai galios per visą festivalio „Kino pavasaris“ pratęsimą.

„Nematomas gyvenimas“
„Nematomas gyvenimas“
„Gražiausi gyvenimo metai“
„Gražiausi gyvenimo metai“
„Parazitas“
„Parazitas“
„Kino pavasario“ inf.

Virtualūs „Kino pavasario“ apdovanojimai

Ketvirtadienio vakare virtualiuosiuose 25-ojo „Kino pavasario“ apdovanojimuose buvo paskelbti festivalio nugalėtojai bei daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukęs filmas. Taip pat išreikštas palaikymas ir šalies kino teatrams.

 

Su didžiuoju partneriu ERGO surengtus apdovanojimus festivalio generalinis direktorius Algirdas Ramaška vedė iš tuščios „Forum Cinemas Vingis“ salės, kur paprastai būdavo daugiau nei pusė tūkstančio žiūrovų. Siekiant atkreipti visos industrijos ir žiūrovų dėmesį į sudėtingoje situacijoje atsidūrusius kino teatrus, tuščiose Lietuvos kino salėse po ceremonijos paleistas ir uždarymo filmas – naujausia Xavier Dolano drama „Matijas ir Maksimas“.

„Paukščių metamorfozė“
„Paukščių metamorfozė“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasaris“ kviečia stebėti apdovanojimus ir pokalbį su uždarymo filmo režisieriumi Xavier Dolanu

Rytoj festivalis „Kino pavasaris“ kviečia visus drauge stebėti apdovanojimų ceremoniją. Balandžio 2 dieną 19 val. festivalio feisbuko paskyroje vyksiančioje tiesioginėje transliacijoje festivalio komanda ir lietuvių režisieriai paskelbs daugiausia žiūrovų simpatijų pelniusį filmą, konkursinių programų laureatus, žiūrovų lauks staigmenos. Po ceremonijos visose namų kino platformose bus galima išvysti uždarymo filmą – lietuvių numylėtinio Xavier Dolano naujausią romantinę dramą „Matijas ir Maksimas“ („Matthias & Maxime“). Filmas žiūrovams bus prieinamas tik iki balandžio 2 dienos 23.59 val.

 Kadras iš filmo „Matijas ir Maksimas“
Kadras iš filmo „Matijas ir Maksimas“
„Kino pavasario“ inf.

Jubiliejinis „Kino pavasaris“ įvyks: keliasi į namų kino ekranus

Kovo 13 dieną festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ surengė specialią tiesioginęspaudos konferenciją. Joje  buvo patvirtinta, kad festivalis vyks, kaip žadėta, kovo 19–balandžio 2 dienomis, tik kitu formatu. Lietuvos žiūrovai galės žiūrėti filmus namų kino platformose ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje.

 Kadras iš filmo  „Visa tiesa apie divą“
Kadras iš filmo „Visa tiesa apie divą“
„Kino pavasario“ inf.

„Kino pavasario“ 9 salėje – geriausias Berlinalės debiutas ir kiti išskirtiniai eksperimentai

Pernai išrankiausius kino mėgėjus subūrusi „Kino pavasario“ 9-oji salė šiemet taip pat stebins ir kels diskusijas. Netradicinio kino erdvę atidarys menininko Lawrence‘o Leko išradinga ateities vizija AIDOL. Alternatyvaus turinio ieškančio žiūrovo taip pat lauks radikaliausias festivalio filmas „Liberté“, retrospektyvos iš Pietų Korėjos, šių metų geriausias Berlyno kino festivalio debiutas „Takai“, pasakojimas apie muzikos genijų Felixą Kubiną, trys specialūs eksperimentinių trumpametražių filmų seansai. Kovo 19–balandžio 2 dienomis salės repertuarą sudarys 22 filmai. „9 salės repertuare režisieriai, ypač iš eksperimentinio lauko, perkuria įprastą mokslinės fantastikos žanrą ir siūlo kitų būdų kalbėti apie ateitį, kuria jos scenarijus, tačiau daugelis jų kyla iš šiandienos diagnozės“, – apie 9 salės filmus pasakoja „Kino pavasario“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė.

Kadras iš filmo „Liberté“
Kadras iš filmo „Liberté“
„Kino pavasario“ inf.

Kino pavasaris“ pristatė 2020 m. programą

Kovo 4 dieną kino mylėtojai jau galės įsigyti bilietus į laukiamiausius 25-ojo „Kino pavasario“ filmus. Ta proga spaudos konferencijoje paskelbtas festivalio repertuaras. Kovo 19 dieną prasidėsiančiame „Kino pavasaryje“ įvyks 11 lietuviškų premjerų, o balandžio 2 dieną festivalį uždarys naujausias Xavier Dolano filmas „Matijas ir Maksimas“ („Matthias & Maxime“).

Kadras iš filmo „Atkūrimas“
Kadras iš filmo „Atkūrimas“
Kadras iš filmo „Izaokas“
Kadras iš filmo „Izaokas“
Kadras iš filmo „Nova Lituania“
Kadras iš filmo „Nova Lituania“
  PUSLAPIS IŠ 12  >>> Archyvas