7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LRDT informacija

LRDT informacija

LRDT vadovė: noriu paaiškinimo, kodėl teatro rekonstrukcijos projektas atmestas

Iš Valstybės investicijų programos dingo suplanuotos lėšos Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) pagrindinio pastato rekonstrukcijai. Po svarstymo praėjusią savaitę LR Vyriausybė, Finansų ministerijos teikimu, nusprendė išbraukti Lietuvos rusų dramos teatrą iš Valstybės investicijų programos finansuojamų projektų sąrašo.

G. Skaraitienės nuotr.
G. Skaraitienės nuotr.
LRDT informacija

„Vladimiras Jefremovas: penki aktorystės dešimtmečiai Lietuvos rusų dramos teatre”

 Atidaroma paroda 

 Gruodžio 19 d. Lietuvos rusų dramos teatre atidaroma paroda, apžvelgsianti ryškius aktoriaus Vladimiro Jefremovo (1942-2009) kūrybinio kelio šiame teatre akcentus. Šį gruodį kūrėjui būtų sukakę septyniasdešimt. 

 
„Valentinas ir Valentina”, „Stiklinis žvėrynas“, „Lietaus pardavėjas”, „Tatuiruotoji rožė”, „Slenkstis”, „Nesčiastlivcevas ir kiti”, „Paleistuvis”, „Dviejų pasaulių viešbutis”. Tai keletas iš daugybės žinomo aktoriaus suvaidintų spektaklių per beveik penkis dešimtmečius trukusį jo kūrybinį kelią. Publikos bei teatro kritikų itin gerbtas kūrėjas Lietuvos rusų dramos teatre suvaidino per 130 vaidmenų, už meistriškumą pelnė ne vieną svarbų įvertinimą.

LRDT informacija

Spektaklio „Undinėlė” kūrėjai liko ištikimi Hansui Christianui Andersenui

 Premjera vaikams Lietuvos rusų dramos teatre

 Per daugiau nei pusantro šimto gyvavimo metų įvairių pavidalų įgijusi garsiojo danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno istorija apie Undinėlę šįkart grįš prie ištakų. Lietuvos rusų dramos teatre gruodžio 15, 16 dienomis jaunuosius žiūrovus į premjerą kviečiantys spektaklio kūrėjai nusprendė šią pasaką į sceną perkelti kuo mažiau nukrypdami nuo josios originalo. Režisierius ir inscenizacijos autorius Jurijus Ščiuckis teigė susilaikęs nuo pagundos perrašyti istorijos pabaigą.

 
„Man buvo kilęs noras paversti Undinėlę žmogumi ir palikti ją gyventi: skausmas iš kojų turėjo persikelti į širdį. Dalis aktorių palaikė šią mintį, bet vėliau nusprendžiau, kad priversti ją visą gyvenimą kankintis dėl meilės be atsako neteisinga – ji juk svajojo įgyti nemirtingą sielą. Savo meile ir užuojauta ji jos nusipelnė. Aš vis tramdydavau savo vaizduotės polėkį, nes norėjosi kuo labiau priartėti prie paties Anderseno. Tai pasirodė nelengva, kadangi pasakoje daug aprašymų ir mažai dialogų. Taigi, norom nenorom teko įpinti porą naujų personažų, parašyti jiems dialogus, bet svarbiausią dalyką – Anderseno dvasią ir idėją – stengiausi išsaugoti“, – sakė J. Ščiuckis.